CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5245|Reply: 22

Tingkat 9

hari ni aku rase ada lain macam sikit..lain macam mane,tu aku tak tahu..tapi tadi aku balik jer dari kelas..aku terus terbongkang tidor..abis tertinggal semua solat & cerita kartun..memanglah tidor tu tak lain macam sangat..yang lain macamnye bile aku rase penat giler sampai tertidur sedangkan semalam lepas isyak dalam pukul 9 malam aku dah bantai tidur macam dah tiada lagi hari esok..dalam mimpi aku tu pulak aku mimpi ngeri macam dalam cerita Hostel,Saw dengan Friday 13th (part kejam kejam je lah)..

++++++++++++++++

disebabkan kengkawan rumah aku ni punyelah bising aku pun terjage dengan penuh kesyukurannye..mane tak bersyukur,mimpi ngeri shiak,kalau mimpi avril lavigne tu laen lah..keadaan bilik aku pulak menunjukkan mase tak bergerak..gelap jeh memanjang..sebabnye aku duduk dekat apartment,cahaye pun segan segan jer nak singgah..nak tahu pukul berape time tu pun susah,sebabnye rumah aku tak ade jam dinding..kengkawan aku bising giler main game FIFA time tu..aku pun bangun jer lah pergi mandi..lepas aku siap mandi segar segar ape semua,perut aku pun buat konsert tribute untuk wonderpets..aku ingat nak turun makan,aku pun ajak lah kengkawan aku ni..haram..semua kate dah makan..aku pun pergilah makan sorang sorang dekat kedai bawah apartment yang aku duduk ni..menu aku malam tu mewah giler..orang malaysia panggil Nasi Bujang..

+++++++++++++++

sambil aku sedap sedap makan ni aku pun besembanglah dengan tuan kedai ni..diorang ni mude lagi..pasangan suami isteri,aku panggil abang dengan akak je..ntah macam mane topik perbualan malam tu "hantu"..aku pun layan je lah..abang tu bagi tahu aku dekat tingkat 9 apartment yang aku tinggal ni ade something yang interesting kalau tengah bosan bosan..tapi abang tu pesan jangan jengah,tengok dari jauh jer takpe..berbekalkan ke-cuak-an aku time tu,aku pun tukar topik..

aku: abang,pukul berape kengkawan saye turun makan tadi?
abang: haa?kengkawan kau..mane ade diorang turun makan tadi..
aku: diorang kate ade,abang tak perasan kot..
abang: hari ni customer slow giler mane boleyh aku tak perasan..memang takde..
aku: owhh yea keh?

untuk sedapkan hati aku,aku pikir positif..mungkin diorang makan dekat tempat lain kot..

++++++++++++++++

dalam pukul 11.30 malam tu aku blah balik,perut pun dah kenyang..aku ingat nak pergi terus tingkat 9 tu tengok ape yang abang tadi tu membongak..sebab esok pun aku dah balik kampung,kelas cuti seminggu..aku pernah pergi waktu mule mule pindah dekat apartment ni,tak adelah seram mane tingkat 9 tu..sampai jeh dekat tingkat 9 tuh aku dah seram sejuk..macam memang ade yang menyambut kedatangan aku jer aku rase...baru beberapa langkah aku keluar lif aku terus pecut turun gune tangge balik rumah..sebabnye time tu aku rase macam ade yang tiup tiup belakang telinge aku..sampai jer rumah aku tengok semua kengkawan aku dah tidur..

+++++++++++++++

memang tak cerita panjang punye aku pun terus port atas tilam, beselubung satu badan..dalam pukul 1.30 pagi macam tu handphone murah aku berbunyik..aku ingat puan ibu call,tapi bile aku tengok name yang keluar dekat skrin tu, name member aku yang satu bilik dengan aku punye nombor yang terpacul kat skrin.. aku pun terus letak..dalam kepale aku fikir nak bergurau agaknye..tapi bergurau pun kenape sampai 5 7 kali callnye..hurmm entahlah..

+++++++++++++++

pagi tu aku time aku terjage aku ade betul betul depan lif tingkat 9,sambil berselubung dengan kain batik..rupa kain batik tu sebijik macam kain batik yang nenek nenek pakai kalau nak pergi bergosip dekat rumah jiran diorang..memang tak cakap banyak punye,aku terus blah laju2..sampai dalam rumah aku tengok member member aku semua dah takde..aku call lah nak tanye diorang dah balik kampung ke..

aku: weyh,assalamualaikum..ko dekat mane?dalam bas?
member: waalaikumusalam..aku dekat rumah mak bapak aku lah..ang apasal tercungap cungap?dahlah aku call pagi tadi pun ang tak angkat..
aku: bergurau lak..memanglah shah alam dengan Pinang dekat ceritanyakan,setengah jam je sampai..
member: gurau apenye..dah aku gerak naik bas malam tadi pukul 8,memanglah dah sampai..ngape dengan ang ni?

+++++++++++++++

nak menangis aku sesorang time tu..rupe rupenye member aku ni call pagi tadi tu sebab nak bagitahu aku die lupa tutup komputer die and kemas barang barang die dlm bilik tu before die keluar smalam..sape pulak yang aku nampak berFIFA malam tadi tu?tetibe aku teringat,patutlah macam pelik je biler aku tak perasan satu pun muke member aku malam semalam..lepas packing jeh semua barang barang aku,aku pun terus turun tunggu parents aku datang amek aku depan kedai makan bawah tu..aku ingat setel da..sampai jeh depan kedai tu,bile aku perasan notis yang ade dekat kedai tu,baru aku ingat dah seminggu kedai tu tutup sebab tengah renovate dan ditutup 2 minggu start dari minggu lepas..balik rumah mak bapak aku,tiga hari aku macam kene sampuk,diam je,idop macam mayat hidup..perut pon sakit jeh,mungkin sebab nasi bujang tu kot..

++++++++++++++

biler aku dah okay sikit aku cerita dekat encik ayah..encik ayah kate mesti aku ade kacau tempat diorang ni..bile encik ayah kate macam tu aku terus teringat mase 1st time aku naik tingkat 9 tu dengan member member, aku main ketuk2 semua pintu rumah yang kosong,lepas tu aku menganjing..

"assalamualaikum setan2!!pandai ke setan jawab salam kan..hahha..meyh lah bertandang rumah kitorang..kitorang ni baru pindah.."member aku pun nyampuk,"jemput lah kau,celupar shiak mulut"

++++++++++++++

abis cuti bila aku cerita dekat member member aku semua terkejut..diorang kate time aku tidur senja tu lagi aku dah mengigau meracau racau..tapi aku tak bagi tahulah yang aku nampak makhluk macam member aku tu baring dekat tilam dia malam tu..takut lak die pindah rumah nanti sape pulak nak tong tong sewe rumah..sejak hari tu memang aku takkan jejak lagi kaki dekat tingkat 9 tu.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Ni bende ni? Luahan ke cerpen? mak aihhh.

tersilap landing kot???
kena masuk board misteri nih...

Esmiria replied at 10-6-2015 02:26 PM
Ni bende ni? Luahan ke cerpen? mak aihhh.

jika cerpen, cerpen lah ia. jika luahan, maka luahan lah ia.
bg chance sikit.

zameyla replied at 10-6-2015 02:36 PM
tersilap landing kot???
kena masuk board misteri nih...

pasal citer rekaan semata mata, so xboleh masok misteri. kene masuk sini.
baca rasa mcm real kan?? hahahahaha  

nizamXF replied at 10-6-2015 04:22 PM
pasal citer rekaan semata mata, so xboleh masok misteri. kene masuk sini.
baca rasa mcm real kan? ...

owhhh....kira cerpen seram la nie....18SG

Follow Us
zameyla replied at 10-6-2015 04:24 PM
owhhh....kira cerpen seram la nie....18SG

haha. begitulah harapan saya. semoga semua yang baca merasakan seram 18SG nye. hihi

nizamXF replied at 10-6-2015 04:15 PM
jika cerpen, cerpen lah ia. jika luahan, maka luahan lah ia.
bg chance sikit.

Aku dok esoh pun bahasa mu tunggang langgang. Tapi aku beritahu mu..nak buat gaya bahasa santai tu,biarlah susun elok ayatnya..

cewahhhhh

@ladyFinger12 inspektor nahu.

Esmiria replied at 10-6-2015 05:31 PM
Aku dok esoh pun bahasa mu tunggang langgang. Tapi aku beritahu mu..nak buat gaya bahasa santai tu ...

mungkin tahun kita lahir berbeza.

bahasa makin teruk laa ni sis. esh3

nizamXF replied at 10-6-2015 06:07 PM
mungkin tahun kita lahir berbeza.

bahasa makin teruk laa ni sis. esh3

aku suka act gaya bhsa yg x ikut nahu..TERASA REAL.Especially bila guna pov pertama.

Esmiria replied at 10-6-2015 06:42 PM
aku suka act gaya bhsa yg x ikut nahu..TERASA REAL.Especially bila guna pov pertama.

rasa baca blog je..bercerita kisah sendiri..walaupun hanya rekaan..ada isi tapi kalau nak betul2 jadikan novel..sila betulkan perkataan dan ayat2 serta tanda bacaan
cadangan yang tak seberapa>> kalau nak stay like this, boleh..tapi jadikan ia satu novel dan diselitkan petikan dari blog, yang diupdate oleh watak utama dalam novel ni.
macam citer "Istanbul Aku Datang'>>>kisah dia ke Turki  cari kekasih and at the same time dia update blog and publish apa yang berlaku padanya.

Ipo replied at 10-6-2015 08:04 PM
rasa baca blog je..bercerita kisah sendiri..walaupun hanya rekaan..ada isi tapi kalau nak betul2 jad ...

memang dari blog usang saya pon ni. time sekolah menengah dulu tulis. lama dah.
di sebabkan blog tak popular, tu copy paste try market kat sini. hihi.
xie xie. nasihat mu sangat bernilai.

sori lahhh.. potong 5 markah sbb gaya begini lebih sesuai kalo nak cerita bod MPS..
kalo nak cerita kat sini buat lah gaya yang lebih sesuai. titik koma letak kat tempat sesuai.. hurup besor hurup kecik sume jaga..

for me, alang2 nak tunjuk bakat penulisan dan memandangkan ini adalah bod untuk tunjuk bakat menulis, biar lah betul2.. it's not just about jalan cerita yang bagus.. dan bila orang komen2, guna la peluang itu untuk improve penulisan.

i think you can do better.. seriously..

cmf_conan replied at 12-6-2015 11:15 AM
sori lahhh.. potong 5 markah  sbb gaya begini lebih sesuai kalo nak cerita bod MPS..
kalo n ...

memang dari blog usang saya pon ni. time sekolah menengah dulu tulis. cerita lama dah. copy paste jer.
di sebabkan blog tak popular, tu copy paste try market kat sini. hihi.
xie xie. nasihat mu sangat bernilai.
maaf sgt atas kelemahan kelemahan yang di tonjolkan.

nizamXF replied at 12-6-2015 12:49 PM
memang dari blog usang saya pon ni. time sekolah menengah dulu tulis. cerita lama dah. copy paste  ...

Next time cuba jangan copy paste saje..
cuba buat improvement dlm penulisan cerita yang nak di copy paste tu..
baru la boleh nampak penulisan tu ada improvement ke tidak..

selalu aku jumpa cerita.. jalan cerita dah menarik dah..
tapi cara penulisan, penceritaan.. memang potong arr..

atau jalan cerita agak kureng..
tapi cara penulisan, penceritaan memang best..

cuba la.. citer tingkat 9 ni.. improve kan pehtu tepek sini..
mesti feel die tak sama..

cmf_conan replied at 12-6-2015 01:58 PM
Next time cuba jangan copy paste saje..
cuba buat improvement dlm penulisan cerita yang nak di co ...

nice idea. thanks

in shaa Allah akan diolah. in shaa Allah cerita panjang sikit dan lebih dewasa penulisannye. thanks

awak tulis blog ke ni... baca tanpa tgk berapa panjang..tgk tgk halamak panjang.. sampai i terlupa yg kat kat atas nyer apa dia

ipes2 replied at 13-6-2015 09:28 PM
awak tulis blog ke ni... baca tanpa tgk berapa panjang..tgk tgk halamak panjang.. sampai i terlupa y ...

i wonder how u read a novel. harap tak banyak lupa

nizamXF replied at 15-6-2015 10:43 AM
i wonder how u read a novel. harap tak banyak lupa

memang selalu lupa bila i baca novel..kejap kejap kena tgk balik sapa character yg itu, sapa character yg ini.. hopeless sungguh rasa nya

12Next
Return to list New