CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2126|Reply: 13

Mencari erti kepuasan dalam hidup

Momod prettyuglybabe kate kat sini tmpat yg sesuai tuk luahkan perasaan, so aku nak luahkan perasan sikit... sbb benda ni aku xleh citer kat luar, nti diorang akan menyampah, sbb tu la aku akan manfaatkan forum nih sehabis mugkin utk luahkan semua yg terbuku yg aku xdpt lakukan kat luar...
kat sini org xknl aku, so kalo ade org menyampah atau hencap pon ade aku kesah?? gi mam puih lah... muahahahahahhh!!

ok, mari kita sama2 baca masalah2 dan kisah2 hidup yg aku 'hadapi'.

Aku rase aku ni ade satu jenis aura atau karisma, dengan hanya tengok sahaja akan boleh buat orang lain tenang... aku xtau naper, tiap kali aku kat luar aku akan sentiasa konfiden dan tenang, walau dalam ape situasi sekalipun...

bila rasa gugup datang, mcm ade satu 'benda' yg akan kawal perasaan tu kt otak aku, masa tu jugalah automatik level gugup tu akan turun, kadang2 bila aku kene camni, aku akan rasa high sedap2 sekejap, tup2 konfiden level datang dgn sendiri... otak aku disaluti ketenangan, tup2 lagi muka aku automatik jd toya sbb terlampau tenang.. percakapan aku pun akan jadik begitu teratur dan tersusun manis, cool dan tak agresif.. wowwwwwwww.......... satu perasaan yg menyedapkan.. mgkin faktor umur, pengalaman mendewasa kan kita... hehe... xtau la samaada cuma aku je yg rasakan benda ni, atau org lain pon ade rase, tp xnak citer...

ade sesetengah org kate aku ni poyo je lebih, bajet konfiden padahal sebenarnya gelabah dlm hati bila buat sesuatu perkara yg perlukan kepakaran, nak nmpk cool, tp hakikatnya mmg aku ni jenis cool...

aku jenis xder perasaan, muka aku toya jer, tp dalam toya2 tu, kalo aku pandang org dengan tajam tu sebenarnya ade makna, sbb aku ni memang darah panas, baran tak bertempat. bukan aku suka kat orang tu, bukan sebab aku nak berkenalan dgn org tu, tp aku renung tajam sebab dlm hati aku penuh perasaan marah dgn org tue. mungkin atas dasar sifat kurang ajar dia yg dia tunjukkan kt orang lain, mulut lantang, mcm boss yg tengking2 dan herdik pekerja2 dia, dan kebiasaannya bila aku renung tajam, diorang akan jadi peramah dgn aku baik lelaki, baik perempuan, tua mahupun muda, walaupun baru kenal, diorang akan puji aku dan banding2kan aku dgn org len konon aku lebih baik, bagus... aku xtau naper padahal biasa2 je, org kate, just go with the flow..sbb tu la aku ckp aku ni mcm ade aura tersendiri.

bayangkan lah sampai satu tahap tue, org lain buat salah, diorang kene marah kaw2 punyaaa mcm binatang.. tp kalo aku buat kesalahan yg same, rilek je diorang ckp elok2 ngan aku dgn nada penuh sopan santun, diorang siap terangkan lg ape yg aku buat tu salah dan kene ikut standard prosedure blablabla... siap kadang2 tu ade puji aku tak tentu pasal. ntah pape... hahahahahahaha.......

org kate aku encem, tp aku mmg xde perasaan. yg ni aku xtau naper, sesetengah org akan tersipu malu, atau bangga, tapi aku xder rasa apa2. bila ade pompuan dtg berkenalan ngan aku, aku tolak baik2. kadang2 aku tahu diorang keliru dgn reaksi aku, samaada aku ni perasan bangga, atau malu, atau merendah diri... meh sini aku terangkan, sebenarnya aku xde ape2 perasaan pon. sebab tu aku xtunjukkan sebarang reaksi. kalo aku pandang2 korang tu bukan aku suka kat ko tp mgkin aku tgh pandang dan fokus tmpt lain yg mgkin bersebelahan dgn ko, kene faham tu..  

mulut aku manis, semanis kurma... ayat yg aku ungkapkan, penuh dgn ketenangan dlm jiwa.. ayat yg aku susunkan tu akan buat diorang rase dihormati bak raja dan permaisuri, lidah aku xpernah tergeliat, penuh konfiden, tapi satu masalah bila aku buat camni kat perempuan terutam yg sebaya ngan aku, diorang akan perasan yg aku nak try dia.. mula la gelisah malu2 tertunduk2, muka cam babi.. ade yg jenis pemalu tp xtau nk luahkan mcm mane, diorang pura2 xsuke aku, marah aku xtentu pasal.. alahai cutenye, tp tu menunjukkan yg ko belum cukup matang dan masih budak2 berhingus, ketiak pon berdaki lagi... gi belajar cuci ketiak ngan kesat hingus dulu..

lagi satu masalah terbesar aku, aku xder rasa malu dan susah nak kawal sabar... bila aku buat perkara memalukan atau perkara2 bodoh, org biasa akan rase malu teramat sangat, ade yg sampai nak bunuh diri sebab terlalu malu, tp aku walau terkentut dpn orang ramai pon, xder secebis rase malu pon dlm diri aku.. sbb aku tahu perasan malu tu cuma akan makan diri sendiri jer.. pastu hisap rokok kat tmpt dilarang merokok tanpe rase risau langsung sbb aku yakin xkan ade org perasan, samapi kwn2 aku kate aku kene hormat undang2 dan org len, tp aku just xder perasaan, dan aku yakin ape yg aku buat tu sebenarnya tidak mendatangkan sebarang kemudaratan pon sebenarnya... aku akan buat cam biasa, bertindak mcm xder apa2, sedangkan diorang lain dah menggelabah...

it's ok la xder perasaan malu tu mmg syok, tp disebabkan xder perasan tu menyebabkan sesetengah kawan aku jauhkan diri dari aku... aku xkisah kalo xder kawan pon, sbb aku ni jenis berdikari dan selalu konfiden walau dlm ape situasi ponnn... tapi masalahnyer aku akan rase xselesa bila diorang jauhkan diri. dalam kes ni, ak terpaksa ikut rentak diorang, aku kene berpura pura jadi seorang yg pemalu, aku kene mintak maaf dgn cara yg sesuai, aku kene buat diorang mula sukakan aku, mmg mcm kacang, tp ade masa aku penat nak berpura pura sepanjang masa... diulangi, sepanjang masa. sbb tu la membuatkan aku rase nak luahkan perasaan ni...

dan aku xder rasa gugup langsung berhadapan dgn org ramai depan org2 yg aku xknl... sedangkan bila aku tgk org len, bukan main gugupnye diorang nak berhadapan dgn semua tu, sampaikan aku sendiri xfaham ape yg perlu digugupkan... pastu mula la hencap aku ni nak control cool konon dlm hati gelabah, dah mmg aku xder rasa gugup nak wat camana.. kalo ko tu bodoh xreti kawal perasaan jgn nak heret aku ke masalah bodoh ko tu.. bodo piang... pastu bila gelabah, tahu pulak carik aku mintak aku tenangkan ko.. jilake

lg satu, aku mmg xder perasaan dengar perbualan org... berapa kali ntah aku menguap tiap kali duk satu meja dengr diorang berbual.. aku xtau kenaper cuma aku sorang jer camni.. citer bukan main bersungguh2, penuh jiwa dan raga, ketawa terbahak2, sampai mulut ternganga, tp semua topik yg dia orang bualkan xder la lawak mana, xder la sedih mana, xder la malu mana... alahaiii lah.... komon la, ini semua bukan jiwa aku... aku letih berpura pura dpn korang...

konfiden tu konfiden la jugak, tp ade satu benda yg selalu makan diri aku sendiri, iaitu kemarahan..

tiap kali aku marah, aku akan rase berada di antara alam mimpi dan realiti, zuuppp spontan penumbuk hinggap kt muka ko... oops, sori. aku mmg xmampu kawal perasaan aku. ko maafkan aku, tp aku takut benda sama berulang balik, mgkin kali ni lebih teruk, saper tahu.. sebab aku pernah kena lauk kaw2... aku tetap akan buat benda sama, aku xtau camner nak berubah utk kawal kemarahan... last2 terpaksalah berpura2 utk sesuaikan diri. ya, berpura lagi sekali...

aku penat berpura jadik diri org lain, kadang2 aku rase aku nak jadi pembunuh utk dptkan kepuasan yg aku xdpt tue.. tp aku tahu aku xkan jdi begitu...

yer, mmg la aku xfaham kenape dgn semua orang sekeliling aku.. mmg pon aku sunyi dan selalu bosan nak layan benda yg aku tak minat..

Edited by BalasKomenBodoh at 12-6-2015 05:08 AM

Video baru ni aku cipta yg di adaptasikan kembali dari kisah hidup aku yang sebenar...

https://www.youtube.com/watch?v=5ATyzRcFwnU

pembetulan, xder lah benar semua, tapi ade gak la yang benar... yg mana terlebih dramatik tu maknanya sekadar drama jelah.. sbb benda ni pernah berlaku zaman aku sekolah dulu. rindu sangat. aku nak push diri aku spaya xder lah nampak yg aku ni xder perasaan sgt... aku harap korang suker la ye.. nak hencap ke nak puji ke, terserah.. sekadar hiburan masa terluang.

puasa lebih kurang lagi seminggu, selamat berpuasa.

ntahla rasanya ego tinggi kot

bang...

jgn kita rasakan diri kita bagus dan sempurna dari orang lain..
cuba titipkan mende ni dalam jiwa..
ikhlaskan diri untuk kawan ngn orang..
kalau tak bleh nak ikhlaskan.
then u shud be alone..
dr ko seksa jiwa raga ko untuk hipokrit depan orang lain..
ko kutuk2 kawan ko, buat tambah dosa..
baik la duk sorang2..

macam aku juga..
tak semua orang hani boleh ngam..
dan aku rasa aku takleh nak ngam orang tu..
aku elakkan..
sampai nak masuk lam lift pun, aku cepat2 tutup pintu lif...

bang..kalau rasa sunyi..kita cari Dia Pencipta kita ye..

lil_honey replied at 12-6-2015 09:13 AM
bang...

jgn kita rasakan diri kita bagus dan sempurna dari orang lain..

ok tq atas nasihat. nti aku akan fikir2kan.

mmg aku perasan bagus pon, tp aku xpernah tunjuk kt org len, aku hormat diorang.. dan aku simpan utk diri aku jer... aku xkutuk... then aku luah kat sini sbb aku xdpt luah kt tmpt len...

tp mmg bosan la hidop nie sbb sentiasa berpura... hiburan aku pon agak lain dari yg len, diorang ni kadang2 terlalu 'baik' susah nk ngam dgn jiwa muda aku ni

tmbah lg jiwa muda aku ni, xbrp nk reti ngadu kt sang pencipta

Follow Us
BalasKomenBodoh replied at 12-6-2015 03:42 PM
ok tq atas nasihat. nti aku akan fikir2kan.

mmg aku perasan bagus pon, tp aku xpernah tunjuk  ...

ape kate dengan perasaan bagus ko ni, ko salurkan pada tempat yang betul..

i mean buat sukarelawan..
pergi rumah anak yatim..

selain kita kurangkan sunyi..boleh insafkan diri tgk sayunye hidup anak yatim yang serba kekurangan..boleh ngajar kita untuk lebih bersyukur...

lil_honey replied at 12-6-2015 03:53 PM
ape kate dengan perasaan bagus ko ni, ko salurkan pada tempat yang betul..

i mean buat sukarela ...

ok tq so much hani

ur welcome.

Manusia takkan pernah ouas

Diberi betis nk oega

Jika kita sng puas,tu pelik namanya

Kenapa ye??mungkin itu lumrah

Oooo...

[AceHand SPECTaceLAR]

Mari meluah perasaaang ropanya...

Jizzz... Klong! Klong!