CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifritutama

Balik raya ikut jalan karak?? hati-hatiiiii

aku asal pahang..dl2 mmg tak de apa2 tp sejak kawin n suami aku jenis tak percaya ke benda2 mistik nie..dah 2x terkena..bayangkan sebelum balik dah servis kereta tayar dah tukar semua bagai..kali pertama leh berpuluh tahun aku lalu kl-raub tak de apa2..tiba2 dekat gah petrol minyak dr tol gombak leh langgar monyet...tu ok lagi..awal tahun ari tu balik raub raya cina..tayar semua cantik cun tiba2 leh meletup lak..depan sikit dr tempat pertama..dah la senja...mmg tak de org tolong walaupun higway dr tol gombak ke bentong...

Kalo jem hantu segan nak kuar

ellejo replied at 8-7-2015 10:24 AM
gambo kelawo tu buat aku tringat legend makhluk bersayap bersaiz manusia yg makan orang, yg bini dia ...

oh ini macam filem KARAK dari terbitan KRU tu ke?seram masa scene bini dia tunggu dalam keta sambil meriba anak..laki dia minta bantuan sebab kereta rosak tu..

dengarnya dia orang buat filem tu based on true story kan?

Ipo replied at 26-7-2015 09:31 PM
oh ini macam filem KARAK dari terbitan KRU tu ke?seram masa scene bini dia tunggu dalam keta sambi ...

orang kata urban legend. seangkatan dgn vw kuning tu. tak pasti kat karak ke mana.
yg kereta dia rosak. laki dia pegi carik bantuan ke apa. bini tunggu lama tp laki dia xbalik2. sekali ada polis suruh kuar dr kete,jgn pandang belakang. dia pandang jugak.
then dia nampak something makan laki dia atas kereta
some said pontianak. some said makhluk bersayap mcm kelawar.

cik lang suka berkeliaran dekat highway karak nih, tapi cik lang antu baik selalu perati mamat encem jer

bagi aku hgway karak lg seriau sbb bnyk selekoh2 klu nak compare dgn hgway plus balik utara (area jelapang-ipoh) tu. tapi selekoh2 cmni takde la jadi sangap mengantuk sgt. klu pegi ke arah johor jenuh jegil mata tahan ngantuk jalan strettt..

Follow Us
Bukan nak ckp besar tapi time frust berchenta dulu selalu guna Karak Highway dari KL ke Kuantan. Sorang sorang drive tengah malam buta ditemani lagu lagu XPDC. Selamat pergi dan kembali. Kalau kita drive sorang sorang lepas tu ada perasaan takut antu berjuntai kat tingkap, antu tercacak tepi jalan, potianak atas bumbung kereta mmg payah lah. Tapi kalau hati tengah sakit, Mael pulak nyanyi lagu mendayu dayu -- antu setan pun takut nak kacau.

Aku selalu naik turun kl kuantan nek moto lalu karak ni.

syukur alhamdulillah lah xde ape ape yg x di ingini berlaku, terutama yg serem serem.
tayar pancit pun xpernah lagi, motor meragam pe semua xde lagi.

Nak cte Pengalaman berani mati (sgt k) aku lalu jln karak lama hari ahad lps..naik kete 3 org...serius x tipu msk je jln karak lama tu trs seram semacam..jln lak bengkang bengkok.kete ada bbrp  biji je yg lalu jln tu utk blk kl...aku lak saja lalu utk naik tembus g genting ..dh la mlm...ada cte nk share  ni....

9adrenalin replied at 24-7-2015 11:19 PM
yang angker bukan lebuhraya karak... tapi Jalan lama Dari gombak ke karak

Yes btl tu...
Dorg ni duk igt highway karak...yg tu x angker mana.....
Btw pnh lalu ke jln karak lama ..?
Yg dari gombak batu 12 tu kihkihkihhhhh(gelak seram),klo ada meh share

kucim replied at 29-7-2015 10:15 PM
Nak cte Pengalaman berani mati (sgt k) aku lalu jln karak lama hari ahad lps..naik kete 3 org...se ...

mana cter nye? kata nak share.. hihihi

alhamdulillah dah 7 tahun lalu karak utk ke pantai timur takde kejadian pelik pelik terjadi..hehe semoga dilindungi..diri sendiri jugak yg menyumbang sebenarnya..lalu tu waklet watpeace..x payah niat nak kena pun..cukuplah kita tau benda tu wujud..kita berkongsi tempat dgn 'dia' so dia buat hal dia, kita buat hal kita..

Hatida replied at 30-7-2015 10:49 AM
mana cter nye? kata nak share.. hihihi

Kwn aku yg drive kete ni mmg jns berani dan x taksub sgt benda ni...ms msk je jln karak lama dia wish kami jumpa kete wolkswegen kuning...haha...aku wt biasa jelah takde nak tunjuk takut ke apa..byk gak kete stop tgh jln..kami intai la kot apa ke kn..

Mmg laluan tu angker...kdg kwn aku offer nk x benti tepi jln,kua jp amk feel...kami ckp Xpela wei..

Dia duk seru seru mana kete kuning xde pemandu nih...dlm pd tu dia pesan...jgn takut dgn dorg ni...kami pun xde la takut yg amat
Bersambung......

meklalala replied at 30-7-2015 11:13 AM
alhamdulillah dah 7 tahun lalu karak utk ke pantai timur takde kejadian pelik pelik terjadi..hehe se ...

alahh... bende tu sebenarnya kat mana2 pun ada. memang ada orang yg ada kelebihan boleh nampak. tu xleh nak cakap apa la kan dah rezki dia mcm tu. tapi memang ada je jenis taksub sangat dengan hal2 mistik sampai pegi manapun puaka dok ngikut katanya mcm sebelum puasa haritu gi kenduri kawen kat kuantan. time nak balik ke KL konvoi la 4 kete. kete aku depan sekali pastu lagi 3 kete bersusun dok belakang aku je sebab dah malam masing2 malas nak memotong sebab tak familiar sgt jalan LPT. sampai R&R gombak singgah sembahyang dan ngopi sebelum balik rumah masing2. dalam semua 4 kete tu cuma kete yg no 2 je bini dia dok kecoh nampak hantu puaka sepanjang jalan tu. aku, kete no 3 dan 4 tak nampak apa2 pun. dari pontianak langsuir sampai la ke pocong complete set akak tu nampak siap kena tindih bagai lagik. time sembahyang pon akak tu dok sibuk kata benda tu dok ikut dia. aku taktau la kalau bini kawan aku ni memang jenis hijab terbukak ke mcm mana. tapi aku rasa akak tu cuma terlalu taksub dengan hal2 mistik. sebab kalau ada jumpa bini kawan aku ni kat kenduri ke, open house ke cerita dia cuma pasal hantu jembalang bomoh perawat je. ada org yg aku kenal memang betul2 punya hijab terbuka. tak pernah la dia asyik bersembang pasal hantu dan tak pernah pulak dia experience sepanjang2 perjalanan atas hiway dia akan nampak puaka setiap 200m

suka2 replied at 30-7-2015 03:54 PM
alahh... bende tu sebenarnya kat mana2 pun ada. memang ada orang yg ada kelebihan boleh nampak. tu ...

haha ini lawak..kesian akak tu..mungkin jugak la terlalu taksub kot..
mek pun sama suka cerito cerito mistik ni..hari2 mesti bukak forum baca cerito mistik..
tapi alhamdulillah tak terbawak kemana mana..heeeee

and

mungkin jugak betul apa yg kakak tu nampak..tu yang bersungguh sungguh dia cerita..
karang cerito bese2 u all tak percaya..

Edited by kucim at 1-8-2015 12:29 AM

Yup klo kita Taksub mmg  akan nmpk..psl benda ni boleh baca ht kita...
Tp masa lalu karak mlm tu kete berat blkg..kwn aku sorg kn seat blkg .berat tepi sblh dia mmg  boleh rs..then naik genting lg berat haha naik bukit kan nak g amber court  amk angin mlm yg seram tp dh x seram.
Balik pun sama berat....
Nmpk biji mata 6 biji kt balik semak...ngehe....
Dan nmpk juga dlm 1 ranting  pokok,sehelai je daun yg goyang sedang  kn daun dlm dahan yg sama keras je..
Ada la tu kan....kot la....ada lg kisah.nnt la cte

highway karak pemandangan paling best. tambah bila ada kabus. rasa macam kat kayangan.

sgbuloh replied at 31-7-2015 10:13 PM
highway karak pemandangan paling best. tambah bila ada kabus. rasa macam kat kayangan.

Yexa mlm pon ada kabus fefeling seram kan...syok..sejuk cm cameron...layann je lalu

kucim replied at 30-7-2015 12:01 PM
Kwn aku yg drive kete ni mmg jns berani dan x taksub sgt benda ni...ms msk je jln karak lama dia w ...

lahaiiii bersambung fuloksss...
silakan sambung hencik @kucim... kehkehkeh
baru je nak rasa berdebaran sikit dah potong line.
kacaoo betuii.. jangan lupa sambung naa..

kucim replied at 1-8-2015 12:28 AM
Yexa mlm pon ada kabus fefeling seram kan...syok..sejuk cm cameron...layann je lalu

time midnite kabus banyak atas jalan raya (sebab tanah panas vs udara sejuk jadi kabus) tu yang rasa macam masuk kampung pisang hantu kak limah. the best is cuba follow lori tangki minyak sebab lori ni banyak lampu warna warni kat belakang. so tau bila nak kornar kiri kanan.