CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dryhasril

Tolong kongsi tips elak orang yang suka menumpang kereta????

LuLu^Lost replied at 13-7-2015 04:12 AM
TT konsep menyewa ko ni mcm mana kekdahnya? kenapa senang2..'kakak2, adik2, abang2, pakcik2, makcik2 ...

Saya tinggal menyewa sorang je, pagi saya awal p kerja, tapi pulang selalu lewat sebab habis kan kerja kat office,
kalau kat office sya kira pekerja junior, yang lain dah pangkat abang2 dan pakcik2...
mungkin sebab 2 la kot dorang suka arah2, nak lawan tak boleh gak sebab takut di cop kurang ajar,
pasal kunci kereta plak, saya mmg selalu letak kat dalam laci dengan wallet skali, sebab tak biasa bawa ke hulu kehilir,
so dengan itu pakcik2 abang2, makcik2 dan akak2 senang je ambik kunci kereta untuk bawa keluar beli kuih muih minum petang,
lagi pun saya jarang duduk kat meja sebab saya busy drawing kat bilik pelan n layan proramming kat bilik it,
kadang 2 saya tak tau pun kereta dah guna untuk dorang bawa keluar...

Ade kawan jenis mcm tt.asek la tak sampai hati.tu yang org suke amek kesempatan.kaum Kluarga  die pon gunakan die.pasal duit.tenaga .masa dan lain2.lepas kawan dgn sy baru la die terpikir yang die je bersusah payah tp x de balasan.

Hujungnye . Diri sendiri kene brubah dulu.tegas sket.ok.

dryhasril replied at 13-7-2015 12:29 PM
Saya tinggal menyewa sorang je, pagi saya awal p kerja, tapi pulang selalu lewat sebab habis k ...

oo pinjam kat opis ke? adoi..sian nye la cite ko ni. dik, ce cakap kat bebudak senior, "maaf akak, kereta saya minyak mmg cukup2 untuk balik. saya rasa, laju plak minyak saya abis lately ni, duit dah makin susut ..maklum la junior. hehe" berani tak ko ckp mcm tu? pelik aku, ade lagi manusia yang tak boleh nak pikir orang lain, boleh suka-suka hati pinjam kereta orang. geram pula aku. nape diorg naik kete ko, bukan kereta diorg? masing2 nak jimat minyak ke?

Ko laki le pompuan?

LuLu^Lost replied at 13-7-2015 04:39 AM
oo pinjam kat opis ke? adoi..sian nye la cite ko ni. dik, ce cakap kat bebudak senior, "maaf akak, ...

alasan tak guna kereta sebab takut nanti balik office takde parking,
sebab saya ada parking di sediakan oleh bos... ntah apa2 ntah...

Lelaki...

Follow Us
lepas jawab 'lelaki' semua xnak  komen dah hahahah

kau lelaki dek? alahai, baiknya kau. jarang jumpa lelaki yang takut nak berterus terang. kalau perempuan, selalu jugak aku jumpa.

dryhasril replied at 13-7-2015 12:48 PM
Lelaki...

Ok..ingt pompuan

Ko tinggal sorang kat umah tu..pastu kalo x tlg jiran takut nt ko susah diorg xnk tlg eh? dah ko takut org x tlg ko nt, ko redha je lah tlg hntar anak dia..sbb aku pikir mngkn kalo ko blik kg ko nak suh jiran tgok2 kn umah ke, atau kalo ade emergency pape jiran ko ade then leh mntak tlg diorg plak kan..yg ko g sewa umh sorg2 tu nape? Duk condo kan sng

motip sgt makcik sebelah rumah nak tumpangkan anak2 nak gi sekolah yg tak sehala dgn laluan ofis TT. harap TT mintak bayaran 1 kepala RM70 sebulan. kalau naik bas sekolah pun kena bayar gak khennn... lagi silap2 tak dpt tempat duduk berasak dengan budak lain.

apa kata tt beli motor sebijik and guna motor tu utk pergi keje?

kereta tu guna untuk masa2 tertentu ja

bila tt naik motor makanya tiada siapa boleh tumpang tt dah

Motor still akan digunakan sesuka hati oleh opismate TT

Apepun, betulkan niat.. kalo niat nk tolong... tolong dgn ikhlas kerana Allah.
Kalo tak dpt... speak up. Bukan ikut je sbb nak jaga hati org.
Buat kurang pahala je kalo tolong sbb x smpai hati tp belakang/dlm hati merungut.
Firm...belajar untuk say NO kalo rasa terbeban. Semoga berjaya!~

p/s: nasihat dan cadangan org lain pun dah cukup bernas dah.. tunggu ko nak laksanakan jer.

cakap je dah lambat nak masuk keje..

dryhasril replied at 13-7-2015 08:47 AM
terima kasih semua kawan2 yang bagi nasihat... apa2 pun kalau ada cara yang  lebih yang tidak meny ...

aku selalu tersepit mcm ko ni.. lagi2 bila berkait dgn sedara mara atau adik beradik/jiran. kita nak jaga hati mereka, tp mereka xnak jaga hati kita.

kalau xde jalan sgt, berdoa je la yg mampu pun.. Allah kan boleh membolak balikkan hati manusia.

aku dlu pernah tersepit dgn kwn baik, dia ni selalu sgt tlg aku masa mula2 niaga.. aku mmg sgt2 terhutang budi.So, bila bisnes dah maju, dia minta tlg bagi anak dia kerja.

masalahnya, aku xleh nk amek anak dara dia sbb perangai sgt2 x semenggah; bangun tidur lambat, x berdisiplin, pengotor dan busuk, dan ada paling tak tahan ialah perangainya yg suka tarik muka dengan pelanggan.(aku pnh terambil dia keje masa cuti sem).

siang malam aku berdoa supaya anak dia x jadi keje ngan aku.bersungguh2 aku berdoa. aku mmg tersepit betul, taknak tolong kawan tu dah bnyk tlg aku.

Akhirnya Allah kabulkan doa aku, anak dia dpt keje kat tempat lain.Syukur!

Edited by abil85 at 13-7-2015 08:54 PM

Dorg tumpang bg duit minyak tak?cuz i have d same problem jugak.But selalunya aku akn come up dgn berbagai2 alasan. haih sekali dua bolehlah tp klu tiap2 ari nak kena hantar balik mmg lari dh budget utk minyak.but aku rase elok berterus terang dari ko tros jd mangsa.dorg ni tau tumpang je atleast hulur lh ap yg ptot..rumah dkt xpe lg..klu jauh mmg menyumpah wei..

Lg satu jgn bg sape2 pn pinjam keta..jgn sbb nnt nma ko gak yg in trouble..

Better jgn bagi org lain bawak kereta ko tanpa pengetahuan
Kang tak pasal2 kalau ada kes ke atau saman ke nama ko jugak yg naik
Klu accident kot2 insuran pun xnak cover sbb unauthorized driver

khailya replied at 13-7-2015 08:54 AM
terus terang je...ko ckp je ngn makcik2 tu yg ko x kisah nk tumpangkan anak2 diaorg tp mintak tong2  ...

Suka suggestion awok

lurusnya tt. please jdi tegas.