CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dryhasril

Tolong kongsi tips elak orang yang suka menumpang kereta????

Edited by Hana at 14-7-2015 01:13 AM

aku ingatkan perempuan tadi.
orang2 tua dah sedia maklum. hal ini sepatutnya hal remeh temeh ajek utk orang lelaki. tapi, hal besar utk orang perempuan sebab orang perempuan adalah sgt calculative.
aku selaku orang tua, PASTI mengambil kesempatan seperti ini jugak if lelaki tu Nampak baik ajek.

ko berani ke nak cakap TIDAK kat orang2 yang nak menumpang tu?
mcm TAK aje.

suggestion aku ialah ko mintak derang2 tu sediakan breakfast utk ko. buat la ayat2 bergurau spt "ala makcik nie. hari2 nak suh bagi tumpang aje. Nasi lemak lauk ayam goreng takde ke utk saya?"
kalau ko tak makan breakfast, ko simpan la utk lunch. dah jimat duit makan.
biasanya, kalau jenis orang kedekut nak bagi duit minyak, orang tu biasa pemurah hati dgn barangan (kasi barang)
tapi, ko kena tegas sket lah, buat ayat "makcik, lenkali kalau xde breakfast,takde tumpang2 jugak tau" pastu pura2 gelak2. konon2 lawak.
lawak tapi, BENAR.

utk orang2 ofismates ko tu, ko suruh derang belanja makanan jugak. ko mintak la nasi goreng ke mee goreng ke utk ko punya dinner. logic jugak deerang punya alasan. takde parking kalau balik ofis. ko kan ada parking privilege bos kasi.
ko rasa2 ko nak PENCEN kat situ ke atau nak BLAH dlm masa 1-2thn? kalau agak2 plan ko nak BLAH dlm masa 1-2thn, takyah berbaik. buat masam muka atau mengamuk2 kat office tu. ajak ajek bergaduh sapa2 yan guna kete ko tanpa kebenaran tu.
kalau ko agak2 plan PENCEN kat situ, aku suggest, berbaik2 lah dgn offismates tu. Ofismates tu ko spend masa 8jam tiap2 hari dgn derang. MAMPU ke nak cari gaduh dgn derang? berani? mampu? sanggup ke tanggung risiko kalau dipulaukan? tak tahu ke orang melayu suka berpuak2,berkroni2?
kalau sanggup takpe. cakaplah NO kat derang yang suka pinjam kete tu.

kesian.. kuar senyap2 la bang.. heran tul zaman gst nie pun ada lg manusia jadi kaldai orang..

merrissa replied at 13-7-2015 07:43 AM
salam...aku faham keadaan ko kekadang susah nak berterus terang....

aku dulu time keje...aku suke ...

sama perangai ngan ade jenis2 member.. dengan alasan aku lagi kaya dari dia.. hahaha.. tp sama ja kot.. celah mana dia rasa aku kaya pun ak tau la.. sebab jawatan sama.. cuma aku ada anak2 n umah jauh (meaning expenses lagi tinggi).. tp aku sabo je la.. masing-masing dah kerja... malas nak berkira.. tapi aku takde la nak kata depa tu kedekut or pinggirkan kawan mcm ni.. aku layan sama je macam kawan2 lain.. sebab kawan2 semua ade pe'el tersendiri.. terima seadanya..

mber opis ko tu.. kalau gune kereta ko... klu ditopup balik duit minyak ok la...
tp gune kereta ko pun tak bagitau kat ko... agak2 la..
suke2 hati je buat mcm harta benda sendiri...
klu aku.. aku pantang ckt benda2 mcm tu...
aku rase ko kene bertegas bab2 ni.. melainkan ko boleh bersabar isi minyak kereta bagi org lain gune..
sekian..

Kuar lebih awal atau kuar lebih lmbt...nt lama2 dorg bosan la tggu kau

aku rasa tt ni sangatlah baik orgnya
beruntung sape yg dapat nanti

Follow Us
maafla takde solution suggestion untuk ko tapi comel pulak baca kereta ko kena tumpangkan budak2 gi skolah, makcik2 nak gi pasar bagai .. dah macam teksi sapu pun ada tapi free .. mungkin muka ko muka baik nerdy kot tu yang semua orang percaya nak tumpang ngan ko..

tak terkomen sbb tt lelaki...

terfikir juga, kalau berbini nanti, agknya apa pula masalah tt ( kes  berterus terang,alamat makan hati je la)

mdhelmi replied at 14-7-2015 03:05 PM
aku rasa tt ni sangatlah baik orgnya
beruntung sape yg dapat nanti

salah tu.
untung kalau kawan rapat, BFF, etc

tapi, merana kalau jadi bini sebab TT nie baik sgt sampai susah nak cakap NO.

masa bujang2, makcik2 nak tumpang.
nanti, bila dah kawen, dah ada AURA seseorg lelaki, awek2 cun cun pulak nak tumpang. dugaan umahtangga pasti ada.

dengan makcik lagi tua pun susah nak tolak, ini kan pulak dgn awek cun lagi manja melentok2 mintak tolong. bukan takat tolong ajek, teruss TT lupa nak gi ofis.

tt ni baik hati sangat, sebab tu orang mudah pergunakan..

kena kental say no.. kalau rasa boleh bagi pinjam, pinjamkan.. kalau rasa boleh tumpang, tumpangkan, tp kalau keberatan, terus terang ajer..

Cemana lah kalau ko dah kawen nanti kalau aku keluar lagi awal atau lambat2. X pun bagi alasan macam forumer lain cadangkan. Kalau aku, "makcik sorry saya ada meeting. Saya call kan teksi je yer" huahuahua.

A ah betul tu..satu pg tu ko wat kelam kabut..buka pagar laju2, baling2 beg dlm keta....pastu kalo jiran tu suh anta anak dia, ko ckp "nt sy pnggil kan teksi eh...sbb sy dah lewat ade hal urgent kat ofice.." Pastu ko kelam kelibutkan lg diri ko jgn bg jiran ko mencelah..tiap2 hari wat cmtu..

Tlg cari no teksi dr skrg

tu la masalahnya bila ko berwajah manis dan mesra dengan orang sekeliling.
cuba buat macam aku,aku senyum ala kadar,most of the time aku muka serius  depan orang.sebab aku tak suka orang2 yang amik kesempatan macam ni.

Salam tt... akrg ni u asyik jadi mangsa sbb sokap u tu..ramai lagi kami ni anak perantau duduk di luar bekerja.. xde plak kena mcm tt sbb 1 kawasan kejiranan kami..2 sbb kami masing2 sedar diri so xnak susahkan org lain.. 3 masing2 ada kemampuan dan kalu xmampu buat cara xmampu . 4 berdikari.5 berterus terang.. kali tidak sampai bila pon kena buli..

Tt kalu u nak tolong buatlah ikhlas.. kalu xboleh on berterus teranglah... cakp baik2... kalu rasa xmampu jugak ikhlaskan hati lebih baik..pahala pon dapat...

Mcm ni tt me bg idea..
Geng ofis tu u pegi ofis nanti u tanya..ada x saper2 pinjam sampai kena saman? Sbb sy cek online ada dapat 2 or 3 saman..sebutlah tempat2 yg u agak2 dorg pegi masa dorg pinjam kereta u...

Ok yang m cik tu pulak...u kena seskali ubah rutin... cth biasa kuar kul 630..seskali u kuar lagi awal..kul 6 ke..atau 530...xyahlah selalu tapi dalm seminggu tu 2 3 kali u buat...kuar awal..solat subuh kat ofis or kat mana2 on the way... so jiran tu nanti dia akan2 pandai2 setle hal dia.. kalu dia muka xmalu malam sebelum tu dia akan sanggup ketuk umah u tanya esok kuar pukul berapa...tapi u jawab jer  sy xpasti lagi kak skrg ada projek besar so mmg sibuk sgt2..kalu sy sempat habis keje kuar lewat..kalubtak sy kena sampai ofis awal... so sentiasa ubah masa i nak kuar tu so jiran u xboleh nak agak...
Bijak skit tt n jadilah lelaki macho skit..ni nanti kalu dah berkeluarga mcm mana nak jaga isteri n anak2 kalu utk diri sendiri pon xboleh settle

kalau u takut nak cakap, sampai bebilalah u akan hadapi masalah ni,

next time keluar agak agak cam u dah terlewat,
so bolehlah u berlalu pergi cam ''maaf nanti lambat masuk keja''..
kalau u dha kata u lambat dan still dorang nak tumpang, well
ada sebab lepas tu u buat bodo sebab dorang nampak jenis tak peduli pasal u pun..

lain simpan keta, sila tumpang pula mana mana jiran kat situ

Baik pon kene bertempat..nt kene pijak kepala..skang Bkn masyarakat bksh syg..Tp lebih pd amek kesempatan.better u ubah rutin keluar keje.. Bile rutin u same.Ada la yg da plan siap2 nk tumpang

laaa...mula2 baca tajuk ingatkan "tolong kongsi tips elak orang yang suka kita".. dalam otak dah automatik senaraikan tips2 tu

keluar sebelum subuh je TT..sembahyang kat opis atau surau atau masjid..untung2 dapat berjemaah sekali.. dan dapat elak jalan jam..paling penting, hati rasa tenang.. sambil menyelam minum air kekdahnya

dan

nyorokkan je TT kunci kereta tu.. manalah tahu diaorang parking sembarangan, drive lebih had laju ke, habislah rekod TT tercemar.. tak pasal2 kena saman

atau..

bawak je motor..jimat minyak

Tt ni umo brapa?
Nak berkenalan boleh?
Senang mtk tolong nampak gayanya neh.

Edited by imthegirl at 17-7-2015 05:58 PM

Beberapa tahun nan lalu, aku pon ada masalah ni. Kisah pkcik makcik selalu minjam kereta. Aku pon ada bukak thread dalam ni.

Aku paham ko sebab masa aku kena macam ni dulu pon sebab aku tak reti nak kata tidak pada orang. I was too young dan pakcik makcik tu umur golongan 60 an 70an gitu. Memang ikut rasa tak sampai hati nak cakap tidak.  Tell you, dah lama tak tahan sangat I pergi semuka dengan pakcik tu, baru hal ni settle. Sebelum tu jenuh la I reka situasi macam macam tak mau dorang pinjam tapi ujung ujung pinjam jugak. Siap pernah nyorokkan kereta kat opis.

Dalam dunia ni, jangan tak tahu ada je yang tak da common sense. Kena cakap terus terang baru paham.