CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dryhasril

Tolong kongsi tips elak orang yang suka menumpang kereta????

dryhasril replied at 13-7-2015 08:14 AM
sebenarnya mmg sya nak berterus terang...
tapi sya risau dan takut nanti bila saya susah tia ...

pokok pangkal diri ko...
tlg anta sekali dua x pe la.. kalo ari2 masak ar..
ko parking kete jauh2 sket(ko duk flate ke taman perumahan landed house?)
pastu bitau je mcik tu ko gi keje aritu naik bas/cab or apa2 public transport or ko ckp je ko tumpang kete member aritu..
so kete tu dah penuh skali dgn ko..

x pun buat mcm kawan aku yg lelaki bujang pernah buat bile ade sorg kakak ni laki dia jobless kete ade tapi mls bgn tido pg2 antar bini so bini duk tumpg mamat ni je ari2..dah la lmbt menyusahkan org, owner kete lak nunggu lama setiap ari..
ujung2 mamat tu gi beli motor n bawak motor je g opis. n akak tu plak elok je laki duk ngantor dia gi keje.. tapi sbb dasar nak amik kesempatan tu lah

dryhasril replied at 13-7-2015 08:04 AM
paling lewat keluar kerja jam 6.40, tapi selalunya jam 6.10 pagi..

pukul 6.10/6.30 u keluar dorang dah tertinggal bas sekolah ke? gigih pulak tunggu u depan pagar awal2

dryhasril replied at 13-7-2015 12:29 PM
Saya tinggal menyewa sorang je, pagi saya awal p kerja, tapi pulang selalu lewat sebab habis k ...

err... kalau orang yg pakai kereta u eksiden, u nak balik rumah tengok2 kete u dah kemek.. tak tau pun sape bawak, kalau tanya pun takde sape ngaku. camana? aku dah pernah ada experience macam ni. dah la pakai kereta orang bila eksiden buat2 tak tau pulak. baik ko bertindak sebelum jadi kat ko. org2 zaman skg ni bukan nak bertanggungjawab sangat pun.

lavender_aqua replied at 24-7-2015 12:55 PM
wah tt kesian ko, complicated tp aku paham sbb
ko rasa tak sampai hati nak sakitkan hati dorang

lock stereng tu idea bagus. padan muka semua takleh pakai kereta tu. aku dulu buat macam ni gak tanak bagi adik ipar aku pakai hahahahh.

btw tt apa kata tt buat surat warning letter acah2 pastu tunjuk kat makcik tu yg tt hampir kena buang kerja sebab asyik lambat. biar makcik tu paham sikit

Nak senang ko pindah rumah je la

Pastu ko pindah keje sekali

Follow Us
cik TT u cari kadbod, pen marker n tulis besar2 iklan servis pghantaran caj brapa ringgit...tmpal kt dpn pntu or pagr rumah....tulis besar2 ye....

yg kt opis plak buat iklan sewa keta, caj ikut brapa org yg naik...... dh u pn x reti nk ckp cmna kn, xsmpi hati lah apa lh....nh, gna tulisan....ikln kn...klu dorg x pahm jugak xtau lah

oh ya, rate nk caj tu biar membntu bajet ko lah ye....nk ikut per kpala boleh, per kilometr boleh....per hour or minit mgkin rugi sket l

Naik motor je la tt mcm aku...hahahaha

dalam kes org nak amik kesempatan nih..kita kena berlaku kejam jugak.. kalo tak org kejam ngan kita..

ako penah zaman practical dulu, ader kawan satu universiti nak tumpang gi tempat practical.. pdhal x baper rapat pon ngan kawan nih.. ako pickup dia kat lrt station area umah ako.. sepanjang tumpang tuh, tak penah nak hulur2.. nak beramah mesra ngan ako pon jauh sekali..sampai ofis dia buat tak kenal jek..

dipendekkan citer, ako dapat tau plak dia gi mengutuk ako kat colleague2 lain.. wahh dasar tak kenang budi..mcm lepaskan anjing tersepit jek.. ako ckp ngan dia, ako nye rumah renovate, dah pindah umah sat... dah dok laluan bertentangan.. sorry x leh tumpang dah...

ader sekali time balik tuh ako nampak dia tunggu bas depan ofis.. lama gak la tunggu bas tak kunjung tiba.. time ako balik, ako lalu jek depan dia.. x tumpangkan pon..

tt mana telor ko ?

Mungkin peribadi n perwatakan ko ni menyebabkan manusia sekeliling ko mudah sgt amik ksempatan atas ko

tt, masalah tt ni dah selesai kah?

tt serba salah sebab takut nanti susah takde orang tolong, tapi kalau ditakdirkan (tak minta, malah mohon dijauhkan) tt susah, confirm ker mereka akan tolong? takut tt buat baik kat salah tempat jer. kesian tt. apa apa pun tt kena fikirkan diri tt dulu sebelum orang lain. kalau terlampau buat baik nanti orang nampak tt ni senang untuk dipijak begitu sahaja.

tt lki ke perempuan?lol

tt ni cakap terus terang la. kalau orang buat muka tak malu tumpang kereta, kita pun buat tak malu tegur dorang. tapi apa nak malu kan, orang yang tumpang kita. kita ada hak untuk kata yes or no.

kalau sy jenis tegur orang bila penting je atau tegur biasa2 je laa nanti kata sombong pulak jenis xminat menyembang so org segan nak mintak tolong kalau x urgent ni huhuhu

Tanggal sume seat kereta ko, modified kereta ,cm kereta rally.....konpem xde sape nak tumpang lepas tu, kalo ada nak tumpang jugak. Kata kat org tu, diri nie kentut x kaver, bunyi bom bau pekong

dryhasril replied at 13-7-2015 07:27 AM
hebat sangat tu my jiran... awal2 dah standby tunggu kat tepi pagar...

Lu duk kaw kejiranan pprt skit kot.. Kalo menyewa blah dr tempat tu.. Once dah bg tumpang kete tt tuu dah tarap jd teksi kebajikan dah

hijrah8 replied at 22-11-2015 10:30 PM
Lu duk kaw kejiranan pprt skit kot.. Kalo menyewa blah dr tempat tu.. Once dah bg tumpang kete tt  ...

Satu lagi lu jenis pramah kot

Pada aku this is too much lah, sekali sekala bleh lah consider, tapi dah acap kali...terok nooo..
Memang kite tak sampai ati, tapi dia orang tu sampai plak ati... so ko kne sampai ati lah jugak lah bagi tau kat dia orang.

Macam yang lain cakap, kata sorry sangat sebab sekarang ni saya kne amik 2 orang kawan saya lagi.. dia orang car pool ngan saya. So saya tak boleh lambat lah.. mintak maap sangat, saya dah lambat... amacam idea aku!
...

Aku salah seorang pelajar... yg bawa transport....biasalah kan da dok asrama..senang untuk kegunaan nak p mana-ii tp yg x syok nya first bawa kete.. x sangka ramai jugak member pimjam mula-ii sorang jaa pastu makin lama depa naik lemak pulak...aku bukan jenis berkira tp kekadang aku pikir gan maintenance kete... risiko lagi.. mmg depa ada isi minyak... tp tu lah kan zaman GST nie.. penyudahnya aku dpt idea ckp kete aku prob... member lain pimjam.... tp kete aku sorok jauh-ii sikit supaya drg x nampak... hahaha lain hr pulak aku ckp abang aku x kasi bawa kete... tkut dia nampak abiz kena marah.... kahkahkah...