CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dryhasril

Tolong kongsi tips elak orang yang suka menumpang kereta????

Kadang-ii manusia ni nak sesuatu baru buat baikk.... org kata baik ada makna...

So mcmn tt? Apa pkmbangan tbaru? Ada lg tumpang free?

Aku paham dengan orang yg jenis susah nak cakap NO.tapi bila sekali ko dah kuarkan kata2 azimat tu ko mesti akan rasa lega macam tengah klimaks gitu.cubalah.belajar dari sekarang gunakan perkataan azimat tu sebelom ko sakit hati sampai jadi gaduh

penyakit susah nak say NO ni merbahaya. Sebab akhirnya akan memakan diri sendiri sebab asyik menjeruk rasa. Tapi tu la, kalo bleh sabar lagi anggap la kita buat sedekah bantu org tgh susah.....insyallah setiap kesabaran itu ada hikmahnya......

semak pulak baca. mai sini nak ajaq. kalau pagi2 tu kena blajaq bagi alasan sikit

1 day : nk kena masuk office awai hari ni ada meeting penting. meeting start awai pulak (sambil merungut kt makcik tu dengan muka stress kerut2). masuk kereta cepat2 jangan bagi makcik tu komen apa2
2 day : nak kena pi meeting kat office clien area lain pulak. lalu jalan lain dah tu kena pi awai sebab jalan ke situ femes jem teruk (muka series kena menten)
3 day : mak ni nak tumpang gak tinggal betul simpang pun x pa. sembang dengan dia kata tt sakit perut. time dia x perasan buat bunyik kentut kuat2. walaupun x busuk mesti ngeri kan? lagi best kalau blh kentut betui2. lagi busuk lagi mujarab
4 day : bagitau tt dah buat car pool sekarang ni. kena pi ambik ambik orang merata. kalau makcik tu join x cukup tempat
5 day : keluaq pintu murah tu terus buat muka naik angin. hempas pintu sikit. tutup pagar kuat2. tak payah senyum ka apa kalau nampak dia tunggu. buat tak nampak. masuk kereta cepat2. selalunya kalau orang tengah berangin orang tak berani nak teguq.

sila ulang step sampai makcik tu fedap....

Edited by FOTHER-MUCKER at 16-3-2016 02:38 AM

Saya bagi tips yang paling berkesan. TT tanggalkan rear seat tu. Kalau orang nak tumpang tt bagi tau kat dia orang rear seat hantar repair..sebab ada air tumpah, terkoyak ataupun apa apa sahaja.
Tak susah nak tanggalkan rear seat, tarik je di bahagian penghujung seat yang berhampiran dengan front seat tu.

Follow Us
ada orang suka mengambil kesempatan di atas kebaikan dan kelemahan orang lain.sepatutnya sikap hormat-menghormati dan memahami kena ada.jangan sampai menyusahkan dan memaksa.meminta tolong ada adabnya.mungkin orang tersebut tidak sampai hati dan sebagainya jadi ikut sajalah walaupun diri teraniaya

ko jual aje la kete ko tu, xyah sape nk tumpang dh

Problem seben aku lebih kurang gini gak.die merungut dpn aku.
Ckp asal lunch kete die.memula aku pikir maybe psl kete beso.
Dia bw kete aku pon hok kecik ni pon kena jgk.
Jd aku pon rasa hangen.
Psl nye kete aku aku yg menten sendirik.rosak ke hape duit poket aku n masa aku n usaha aku nak baiki.
Kete yg die bwk tu pon kdg2 aku jgk bwk g servis menten segala.dia tak belayar,cuti lama kat umah pon mana die peduli.aku suh beli n bw moto g keje tanak.aku plak yg stress.