CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zcorpilion

Bersembang dengan Ruh

Selawat apa yg tuan babak amalkan?

Pening dah nenek baca benang ni... nenek takde sampai tahap korang korang ni ler.. mujur jugek nenek tak boleh jenjalan guna roh, kot tak sempat balik badan, kena cabut nyawa, tak sempat nenek mengucap

assalamualaikum...nk tnye...sape2 yg boleh astral projection ni kalu ada org mencuri boleh detect tak...? kalu boleh tolong saya boleh...

mnSK replied at 21-7-2015 01:25 PM
Heheheheheee.... Tambah sorang lg kaki DVD...
Dlm AlQuran dh cerita tentang kejadian manusia.. ...

try ni

tngok benda ni cam sng nak buat...tapi tkut tak kembali ke jasad pulak.... kalu nak buat ni kena kuat semangat ek?

agaknye yg cite insidious tu semua pasal astral projection kan?

Follow Us
Thehehe
Baguih duk ada...
Rahasia alam akan terbongkar la nampaknya lepaih ni.

Aku tak menafikan adanya ilmu astral projection @ org panggil meraga sukma...kerana aku sendiri pernah mengalami, cuma tak sampai tahap meraga sukma, cuma boleh control mimpi je..ITU pun bukan selalu.. Yg aku nk terangkan/ perbetulkan ialah makhluk2 yg korang jumpa semasa astral projection... Jgn mudah tertipu dgn syaitan...sebab dlm Quran dh terangkan berapa liciknya tipudaya syaitan.. Bg org yg berilmu mungkin boleh mengetahui beza roh, jin dan syaitan.. Bg yg tidak, dan mencoba astral projection bagaimana?? Tu yg jumpa alien la, jumpa roh la... Pastu percaya.. Hahahaaaaa.... Gelak guling2 setan2 tu tgk korg kena kencing..

Edited by mnSK at 22-7-2015 09:26 AM
azrain98 replied at 21-7-2015 09:32 PM
tngok benda ni cam sng nak buat...tapi tkut tak kembali ke jasad pulak.... kalu nak buat ni ken ...

Bagus gak posting ko tu,.. Bukan je nk kena kuat semangat tp kena ade ilmu serba sedikit... Nnt tak le kena kencing dgn puak2 setan ni..

babak replied at 21-7-2015 07:43 AM
Sebenarnya kita tak boleh buat astral projection ini secara suka-suka sebab sangat merbahaya yg  ...

sharelah  cerita 'kejadian' tu..

jgn kisahkan sangat pada mereka yang tak percaya

mnSK replied at 21-7-2015 01:25 PM
Heheheheheee.... Tambah sorang lg kaki DVD...
Dlm AlQuran dh cerita tentang kejadian manusia.. ...

kaki DVD ke apa
aku suka baca cerita2 mcm ni

Bace thread ni teringat ex aku dulu, dia cite dia mimpi nampak aku tidur, dan dia bleh describe keadaan sekitar bilik aku dan baju yg aku pakai malam dia mimpi tu, kebetulan mmg sama. Masa tu rasa pelik jugak la, tapi x tanya apa2 pasal tu..mungkin astral projection ye? Aku tak pernah tau benda ni bleh dikawal, aku ingat terjadi secara x sengaja je.

unoryah replied at 22-7-2015 01:03 PM
kaki DVD ke apa
aku suka baca cerita2 mcm ni

Sebab tu posting sebelum nie aku cakap teruskan "berkarya..." Pasal ade org yg suka cerita2 mcm ni.. Mcm baca novel la.. Jgn tabsub sgt sudah... Teruskan la "berkarya"...heheheheheeeeee....

ellejo replied at 15-7-2015 05:01 PM
saya igt astral projeksion ni setup projection cinema wayang tu.
rupanya roh.

kah kah kah....
asal mula2 aq membaca pun, aq bayangkan gitu. projektor.
salah rupanye...

cer korang tngok ni...baca ni faham skit

benda ni kata astral projection ni boleh terjadi secara tak sengaja dan ianya macam mimpi yg boleh dikawal dan dalam separuh sedar....kemungkinan kita semua pernah buat benda ni secara tak sengaja...

tau juga la benda ni, sebab pernah alami. cuma hati-hati sebab tak tau dengan siapa kita akan bertembung.

cerita yang di luar logik ni, wallahualam. baca aje le.

azrain98 replied at 22-7-2015 09:05 AM
cer korang tngok ni...baca ni faham skit

Documentary ni sangat bagus dan dah jelaskan hampir semuanya...bab reincarnation ku xambil kisah sbb itu bukan kepercayaan kita..Dan apa yang kartun tu tunjukkan sama dengan apa yang ku alami..thanks a lot...

Dan benda ni sama juga dengan sesiapa yang ada mata batin...ada tahap2 tersendiri...siapa yang masih di tahap rendah akan selalu nampak bertembung benda yang tak elok misalnya hantu, suara2 ghaib jahat, nampak warna atau bayangan pelik dan sebagainya...

Bagi yang telah meningkat tahap kebersihan mata batin akan datang anugerah kebesaran YME..menyingkap berbagai rahsia alam...untuk capai tahap ini perlu bersihkan hati.

Jadi jika hati kotor, suka menyindir orang, tak hormat sesama makhluk, agak mustahil untuk hidup kita diredhai.

Tujuan thread ini dibuka hanya sekadar berkongsi pengalaman sesama forumer dan kita boleh berkongsi serba sedikit ilmu..bukan untuk menyindir, menggelakkan forumer lain atau memandang rendah orang lain. Perbuatan ini sama sekali tidak beradab terutama sekali bila kita datang singgah ke rumah orang dan mentertawakan tuan rumah serta tetamu yang lain..
Lakukannya dengan sopan untuk menegur.

Apa-apapun tak perlulah kita terlalu meminta dan berdoa supaya menjadi luar biasa..kerana perbuatan itu lebih kepada keinginan nafsu semata2..lakukan segala ibadah dengan ikhlas untuk mndekatkan dengan YME, dan ketahui tujuan hidup..Dan ku maafkan pada sesiapa yang ada terkasar bahasa di sini

Salam...terbuka lah pula cari forum ni selepas berbulan x masuk..mcm bro kita ckp tu, just hati2 dalam topik sensitif seperti ni,  kat mana alam pun selain syurga pasti akan ada syaitan menghencap,  kalau saudara nak baca perbincangan tentang topik astral projection ni, leh rujuk thread lama kat forum ni jugak... Bz sangat sampai x penah update thread tu dah..apapun tetap doa kan TT yang terbaik...

Dadadi replied at 15-7-2015 08:47 AM
x salah aku pernah ada thread yg bercerita pasal roh jgk
tpi biasa la tgh syok baca,si TT terus men ...

TT siapakah yg dimaksudkan 'menghilang'?

olyd88 replied at 23-7-2015 11:23 PM
TT siapakah yg dimaksudkan 'menghilang'?

Wwah lama x dengar cerita olyd88 berkenaan astral projection...
Any latest update?