CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jelita

THREAD MERGED: KENANGAN DI US/Memohon VISA ke US

Originally posted by siska at 2004-10-8 02:57 PM:
Siska dulu pun pernah duduk kat US..Lama gak...6 tahun..Siska dok kat Los Angeles...

Kenangan paling best sekali masa gi travel accross North America dari California ke Key West (Bahgian paling  ...

tahun lepas aku naik Trolley from seaport village ke Tijuana. muka2 mexico ni kengkadang ada yg sebijik mcm malay. aku suka depa punya street musician, dia orang punya classical guitar skill memang outstanding. boleh terpegun berjam2 tengok dia orang main.

Originally posted by shahgti at 20-6-05 05:01 PM:
tahun lepas aku naik Trolley from seaport village ke Tijuana. muka2 mexico ni kengkadang ada yg sebijik mcm malay. aku suka depa punya street musician, dia orang punya classical guitar skill  ...

Kalau pandai speaking bahasa dia orang kita boleh dpt harga murah - street musician yang pakai baju hitam sulam sulam putih tu ke? yang music dia bunyi pum pang pum pang - irama mariachi (spelling)

Kalau pergi Mexico jgn makan dia orang punya lempeng sbb dia orang pakai lart (lemak animal) satu lagi jgn makan dia orang punya butter lobster - sbb lobster ni digoreng dgn lemak lembu (campur dgn minyak) - saya terkena sekali - yucks!!

Originally posted by mok_nik at 19-6-05 01:59 PM:
lagi gambar di cave of the wing

Jalan sakan Mok Nik ek ...

Mok Nik boleh tak cerita adventure mok nik dkt Gran Canyon - kalau tak ada aral maybe bulan 9 ni saya pergi sana. Errr panas tak Arizona ni? Berapa tambang naik heli round round grand gcanyon tu? seram tak?

Terimakasih
Bye
Dar

Originally posted by DARSITA at 21-6-2005 12:45 PM:

Jalan sakan Mok Nik ek ...

Mok Nik boleh tak cerita adventure mok nik dkt Gran Canyon - kalau tak ada aral maybe bulan 9 ni saya pergi sana. Errr panas tak Arizona ni? Berapa tambang naik heli round round grand gcanyon tu? seram tak?

Dar mok nik bermula di Las Vegas Dar..mok nik ambil pakej Scenic Airlines - Tour to Grand Canyon dan Bryce Canyon. Harganya hanya $378 per person. 1 day tour.

Naik nie ler  

yang hanya ada 19 tempat duduk..

Dia pickup kita kat hotel seawal jam 4.30 AM. Fly ke Bryce Canyon , Utah dulu selama 1 jam iaitu pukul 6.00AM.Pakej dia termasuk v/fast di Bryce Canyon dan lunch di Grand Canyon

Pertama kali mok nik naik heli kecil nie Dar, bunyi bising tak leh cerita sebab dok kat kepak, lepas tuh terasa hanyut,bergoyang ..nasib baik tak muntah. sampai di Bryce Canyon lebih kurang pukul 7.15AM terus di bawa ke restoran utk b/fast. apa yg boleh kita makan Dar..hanya roti bakar,serial,hush brown,telur...demo demo tuh sodap lerr dgn daging ayam

ini adalah airport kat Bryce Canyon....kecil saja

direstoran nie lah kami dibawa b/fast ..

[ Last edited by mok_nik on 21-6-2005 at 09:58 PM ]

oh ya lupa nak kasi tahu kami fly over Lake Made, Hoover Dam sebelum sampai ke Bryce Canyon tuh..pemandanagn dari atas heli memang mengkagumkan..cantikk sungguh..SUBHANALLAH...

sempat rakam gambar dari atas heli

hoover dam

ini pula Lake Mead

Follow Us
selepas b/fast kami dibawa point bryce canyon dgn  motor coach.ada 3 tempat boleh dilawati..iaitu view point ,sunset point and inspiration point...pertama kali tengok kat view point...tergaman, kagum tak henti mulut menyebut SUBHANALLAH..ALLAHUAKBAR....besarnya KuasaMU Ya Allah...tak ada bahasa hendak dihuraikan utk gambarkan kecantikan melihat batu2 berwarna merah kesan hakisan air dan angin membentuk seperti kota kota dan bangunan...

ini pemandangan dari point view

ish kalu nak lihat gambar bryce canyon lagi gi sinilah iyer

p/s Dar...gambar mok nik tepek sini tak tulis nama ...heheh:lol

Originally posted by DARSITA at 2005-6-22 01:43 AM:

Kalau pandai speaking bahasa dia orang kita boleh dpt harga murah - street musician yang pakai baju hitam sulam sulam putih tu ke? yang music dia bunyi pum pang pum pang - irama mariachi (spe ...

pehh...nasib baik aku tak makan.

Dar ..sambung citer ke Grand Canyon lak ....

Kami berada di Bryce Canyon sehingga jam 12.00 AM....laama jugak tuh...puas ler dok menatap keindahan ciptaan Allah di semua point.... lepas tuh kami naik heli sekali lagi ke Grand Canyon, Arizona. Perjalanan ke Grand Canyon dari Bryce Canyon ambil masa sejam setengah. Masyallahhh.. imran mok nik, tak tahan dgn flying kali nie...dia muntah,menangis...mabuk ler..kesian sungguh mok nik tengok... orng tua pun ada yg fenin dalam heli tuh,apatah lagi imran yg baru umur 20 bulan..

sampai di grand canyon kami terus dibawa buffer lunch di Hotel Grand Canyon .... banyak pilihan boleh makan kat sini....dari seafood hingga vegie{utk kita ler) memamng puas lah makan.... lepas makan kami di bawa ke south rim...

bagi mok nik dan rombongan kami yg dah ke bryce canyon... crand canyon dah tak rasa cantik dah, sebab memang cantik bryce canyon lagi dari grand canyon. malahan tour guide kami juga cakap camtuh..kecuali pada mereka yg tak sampai lagi bryce mereka akan kata grand cantik..tapi bila dah sampai bryce...grand nie biasa aje...walaubagaimana pun memang hebat cipataan Allah nie... umpama sebuah kota besar.....bagaikan ada pengukir mengukir batu2 menjadi seperti kita,pintu gerbang dan bentuk kuil.... ada 2 tempat boleh lihat di sana..iaitu south dan north..mana2 gi adalah sama pemandangannya.....

letih berjalan nak habiskan semua rim kat grand canyon..dia boleh turun ke bawah dgn kuda ... tapi mok nik nak gi camner...imran nak letak kat mana...mok nik berjalan lerr kendong imran dalam sling semata2 nak lihat semua rim..memang lawa...hebat dan kagum...

pukul 6.00 kami bertolak balik semula ke Las Vegas, sampai Las Vegas hmpir jam 8.00 malam..letihnyaaa tak terkira...tapi enjoy sungguh ke sana

grand canyon

lagi gambar2 grand canyon dan bryce canyon :dia:disini

mok nik sekarang nie Dar, tengah giler nak travel ker National Park aje..mungkin sebab dah banyak bandar2 utama di US dah jelajah...bosan dah tengok konsep bandar yg sama... nak tengok pula keindahan alam semula jadi ciptaan Allah yg maha hebat.minggu depan kalau tak ada aral melintang, mok nik nak ke Yellow Stone di Montana lepas tuh nak ke Smooky maountain.. last sekali mungkin ke Bust Garden .... kabarnya Yellow Stonbe adalah natioanl park terbesar di US...

Mok Nik,

Hubby cakap thank you very much. Banyak betul info yang mok nik beri. Aduilah, untung sungguh.

Mok Nik
Cuti sekolah lepas ada juga ura ura nak pergi national park dkt California ni - Yosemite National Park  - tapi disebabkan ramai yang tak minat masuk hutan project ni cancel. Sekarang mana mana nak pergi saya tak buat plan dgn abang abang terus pergi dgn hubby. Senang. Dia orang tu lecehlah. Ish ish tak sangka mok nik pun adventure macam saya. Best lah. Share gambar dkt sini ya. Kalau menarik saya pun nak pergi juga lagi best kalau boleh pancing ikan ..

Mok Nik .. kenapa Mok Nik tak sewa RV?

Tengok gambar Grand Canyon yang mok nik letak ni .. takutlah pulak sebab saya rasa gayat. Macaman nak jadi macm Mok Nik ni? hehehhe

Mok Nik gambar pergi Disney tak nak share dgn pembaca ke?

sama kasih Dar...
kalau nak lebih lagi maklumat mengenai scenic airlines dan tour yg dia ada Dar gi sini aje..macam2 ada

http://www.scenic.com/

letih Dar drive jauh2 sebab tuh tak sewa RV..selalu gi antara state dgn flight ..sampai sana sewa kereta aje...

Originally posted by DARSITA at 22-6-2005 12:16 PM:
Tengok gambar Grand Canyon yang mok nik letak ni .. takutlah pulak sebab saya rasa gayat. Macaman nak jadi macm Mok Nik ni? hehehhe

Mok Nik gambar pergi Disney tak nak share dgn pembaca ke?

Dar...rasa takut,gayat hilang bila ternampak cantiknya keindahan alam nie..cayalah Dar...malah rasa nak turun kebawah canyon tuh melalui lorong kecil...
tengok Dar semua nak intai turn nie

nie mat nie dok memadu kasih di celah batu di grand canyon

tengok mat nie cari maut dok panjat tebing tinggi..silap haribulan jatuh..mati ooo

semua kerana xcited sangat dgn keindahan grand canyon

[ Last edited by mok_nik on 22-6-2005 at 10:33 PM ]