CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jelita

THREAD MERGED: KENANGAN DI US/Memohon VISA ke US

gambar di mana tu moknik..saya di us tu cuma pernah stay di houston,texas...visit austin,new orleans,san antonio,san diego dan los angeles je.Sbb tak tinggal lama..insyaAllah dpt jemputan nak visit tpt lain lagi.

gambar kat Disneyworld Orlando Florida ... salah satu park ia adalah epcot .

jauhnya US. apa korang buat utk hilangkan boring selama 18 jam flight journey selain tidor?

Originally posted by shahgti at 17-2-2006 10:26 PM
jauhnya US. apa korang buat utk hilangkan boring selama 18 jam flight journey selain tidor?

hari tu, 23 jam punya flight, em baca buku, berbual, tenguk movie (nasib baik duduk sebelah orang yang bawak laptop, tumpang tenguk movie) dan makan.

Originally posted by faraway at 18-2-2006 11:46 AM

hari tu, 23 jam punya flight, em baca buku, berbual, tenguk movie (nasib baik duduk sebelah orang yang bawak laptop, tumpang tenguk movie) dan makan.

kalau aku sembang2 dgn stewardess kat belakang, tempat dia orang prepare food tu. bukan nak mengorat....tapi saja syok dengar cerita dia orang...

Originally posted by shahgti at 17-2-2006 10:50 PM

kalau aku sembang2 dgn stewardess kat belakang, tempat dia orang prepare food tu. bukan nak mengorat....tapi saja syok dengar cerita dia orang...

me tak rajin sangat nak jalan dalam plane, malas, satu lagi air canada punya pramugari pramugara semuanya tua tua berlaka.

Follow Us
Originally posted by faraway at 18-2-2006 12:07 PM

me tak rajin sangat nak jalan dalam plane, malas, satu lagi air canada punya pramugari pramugara semuanya tua tua berlaka.

agaknya stewardess yg comel2 ni kebanyakan asia flight jer kot. european/canada/usa maybe policy dia orang tak boleh ada discrimination utk yg tak brapa lawa jadik stewardess. so yg tua2 pun boleh jadik.

watch movie dan borak2 dgn hubby ..kdg2 passenger dari indon atau sri lanka.Last trip to US indon lady tu tu peramah sungguh sampai nak transit ke taiwan baru habis cerita dia.Dia stop bercerita masa tidur je.Pastu tidur atau termenung.Baca magazine atau tenguk katalog shopping inflight belila perfume ke cosmetik ke....puas juga nak fikir mana satu tu hehehehe masa transit kat taiwan survey2 dutyfree pastu termenung n tenguk org...Saya pun mcm faraway malas nak jln2 except nak gi toilet.Makan pun kdg2 sikit2je sbb dah muak yerlah dah lebih 3 kali serving,cuma byk minum air n juice je.Bawa bekal makan fruits or biscuits je.Kdg rasa nak jadi pilot bawa laju skit tak sanggup dah long flight,itula cara saya habiskan masa dlm  flight ni shah.

watch movie dan borak2 dgn hubby ..kdg2 passenger dari indon atau sri lanka.Last trip to US indon lady tu tu peramah sungguh sampai nak transit ke taiwan baru habis cerita dia.Dia stop bercerita masa tidur je.Pastu tidur atau termenung.Baca magazine atau tenguk katalog shopping inflight belila perfume ke cosmetik ke....puas juga nak fikir mana satu tu hehehehe masa transit kat taiwan survey2 dutyfree pastu termenung n tenguk org...Saya pun mcm faraway malas nak jln2 except nak gi toilet.Makan pun kdg2 sikit2je sbb dah muak yerlah dah lebih 3 kali serving,cuma byk minum air n juice je.Bawa bekal makan fruits or biscuits je.Kdg rasa nak jadi pilot bawa laju skit tak sanggup dah long flight,itula cara saya habiskan masa dlm  flight ni shah.

sorry terpost 2 kali...beku sekejap tadi.

Originally posted by Nek_Fiona at 18-2-2006 06:30 PM
watch movie dan borak2 dgn hubby ..kdg2 passenger dari indon atau sri lanka.Last trip to US indon lady tu tu peramah sungguh sampai nak transit ke taiwan baru habis cerita dia.Dia stop bercerita ma ...

ya. watch movie sampai tak larat. maybe kena make sure kurangkan tidur sebelum ambil flight, so boleh tidur byk2 atas flight. sedar2 dah sampai.

ya shah..tapi susah juga nak tidur sbb flight siang kalau gi europe selalunya lewat mlm.Sampai kita pula jet lag...org time tidur kita alert pastu time kita ngantuk org berjaga.Pernah tuan rumah complain sbb kitaorg bangun terlalu awal dan bising bunyi shower.

Originally posted by Nek_Fiona at 18-2-2006 07:03 PM
ya shah..tapi susah juga nak tidur sbb flight siang kalau gi europe selalunya lewat mlm.Sampai kita pula jet lag...org time tidur kita alert pastu time kita ngantuk org berjaga.Pernah tuan rumah co ...

camana la pilot boleh tune dia orang punya time tidor ikut waktu antarabangsa.:hmm:

Originally posted by Nek_Fiona at 18-2-2006 06:03 AM
ya shah..tapi susah juga nak tidur sbb flight siang kalau gi europe selalunya lewat mlm.Sampai kita pula jet lag...org time tidur kita alert pastu time kita ngantuk org berjaga.Pernah tuan rumah co ...

saya kena fenomena ni, seminggu jugaklah duk pusing keliling rumah terkebil kebil sebab tak boleh tidur, sampai bising hubby saya sebba saya duk kejutkan dia teman berjaga sama.

Originally posted by shahgti at 17-2-2006 11:14 PM

agaknya stewardess yg comel2 ni kebanyakan asia flight jer kot. european/canada/usa maybe policy dia orang tak boleh ada discrimination utk yg tak brapa lawa jadik stewardess. so yg tua2 pun bo ...

sorang tu siap beruban banyak dah, still, dorang masih hansem dan jelita

betul cakap faraway tu,kalau stewardess american flight domestic ni berumur ada org cakap dah nak menopause hehehehehe bukan saya cakap ye hehehehe yerlah garang pun ada kalau budak black minta tlg lebih2 dia marah... kat houston beza masa lebih dari 14hrs bila nak call msia kena call awal pagi tu pun org msia dah nak tidur.Duk sana takde la kuar jln2 time org lain tidur nanti polis tahan ingatkan nak merompak hehehehehe so duk dlm rumah je tenguk tv or membaca,tapi negara lain dulu pernah i kuar dgn hubby jln2 kul 3pagi selamatje.Bila balik msia kul 3 atau 4 am dah wide awake.Lama juga nak adjust,ada sorang stewardess tu cerita bila dorang fly kdg2 tak bole tido pun dlm flight tapi sampai je hotel terus out.

Originally posted by Nek_Fiona at 18-2-2006 11:22 PM
betul cakap faraway tu,kalau stewardess american flight domestic ni berumur ada org cakap dah nak menopause hehehehehe bukan saya cakap ye hehehehe yerlah garang pun ada kalau budak black minta tlg ...

nasib baik ler aku tak terserempak dgn stewardess yg dah menopause. masa aku fly dgn domestic flight United Airline dari LAX ke  S.Diego stewardessnya muda trang tang tang. mcm baru masuk 17. dia sorang2 jer, dia ler buat semua dari tutup pintu flight dsbgnya. jgn tak percaya, kapalterbang pulak masih pakai kipas. ngeri aku. aku expect US ni tak der dah airplane yg pakai kipas. mcm airplane Berjaya gi tioman tuh. koro betul.

ni la dia airplane United Airline yg aku naik ari tu.....

[ Last edited by shahgti at 19-2-2006 12:05 AM ]

pramugari Air Canada tak cun pun

Jelita you nak barang apa?

Apa kata saya hantar ke Malaysia you hantar me barang ke US - barter gitu.

amboi shah ingat je pramugari muda ye hehehehehe ingat lagi makanan dorang serve naik domestic chicken burger,apple juice dan chips.American seme terus makan saya baca label dulu,chicken burger sapa pass kan pd org sebelah cuma minum juice n makan apple je. Excited budak black tu saya bagi dia burger yerlah badan 2 kali ganda saya although under17yrs sekali suap je burger.Duk kat seat tgh kiri kanan badan besar tersepit kita,tapi ok juga dorang respect sbb saya older than him n called me maam.Saya cuma rasa tak selesa masa domestic check je sbb very thoroughly yerlah jln kaki ayam pegang kasut pastu sbb muka asian n pakai tudung kena step aside utk body check-up.Laptop pun kena buka n kena swipe dgn cotton takut ada chemicals.Sbb ada kawan kena siasat sbb laptop dia ada chemicals,sbb dia baru balik dari offshore.

I pun notice.. europe punya flight ... stewardess n steward dia byk yg dah tua2.. tak mcm MAS... muda2 je... ada setengah tu. alahai.. rendah dr kita.. nak minta tolong masuk beg kat upper copartment pun.. kesian... udahnya kita le buat sendiri...

Saya so far mmg tak de masalah nak adjust time... normally.. kalau travelling mmg sampai pagi.. so lepas check in. .terus je pi jalan2... bila dah letih2.. malam tu senang le nak tido...

Check-up paling teruk... Me pernah kena masa kat Paris.. kebetulan.. masa tu baru je beberapa hari lps 11th Sept kat US tu... n me berdua dgn kawan (perempuan)... my hb punya le risau masa tu.. nasib baik kami keluar awal from hotel.. kalau tak mau sangkut... semua org kena check teruk2.. tapi kalau kita muka asian n islam lagi ke teruk.. my fren kena teruk sbb dia bertudung... siap kena masuk dlm bilik.. thoroughly check..