CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jelita

THREAD MERGED: KENANGAN DI US/Memohon VISA ke US

Originally posted by mok_nik at 5-10-04 07:11 PM:

biasa aje kehidupan kat sini afja...nak cari makana halal tak susah sebab banyak kedai arab/pakistan/india/west indian yg muslim.malahan barangan makanan dari msia dan siam banyak kat tempat mok nik nie..budu, cincaluk, tempoyak,durian,petai,jering,kerdas,belacan pun ada di jual dikedai cina kat sini

Morning there,

Kehidupan di LA.
Saya kalau nak cari belacan, saya pergi kedai orang Indonesia sebab dia orang ada jual belacan yang dah siap bakar (dibungkus dlm small pct yang kecil kecil) Cute sangat. Kalau nak beli ikan laut fresh atau ketam fresh (yg belum mati) saya pergi market orang cina (ikan bawal putih besar baru $4 lebih) bergitu juga utk serai, durian, batang keladi, pegaga, lada kecil etc tapi kalau nak beli daun kesum saya kena pergi area orang Vietnam. Untuk ikan bilis dari Malaysia, Milo, Nestum 3 in 1 dan ikan masin ikan kurau saya kena beli dkt satu emporium di China town.(bila dah masuk sini macam macam makanan yang saya beli termasuklah popia mini dari Singapore)

Yang paling boring nak cari ialah lada kering macam negara kita. Dkt sini lada kering dia jenis lada yg pendek (bila masak pedas sungguh!) last last kena pakai lada dari thailand.

Tempoyak saya buat sendiri sebab sebiji durian siam dkt sini baru $6 lebih.

Originally posted by mug_biru at 4-10-04 12:14 AM:
Salam perkenalan Dar.... :hug::hug:

Which part of LA you tinggal? Mug dulu selalu berulang-alik daril LA ke Bakersfield. My company ada projek carigali kat sana. There's one time waktu I t ...

Salam kembali dari saya

Saya di Culver City. My brother ada di Bakersfield sorang. Tahun bila mug balik Malaysia? saya tanya ni sebab saya pernah tengok seorang lelaki (macam Melayu .. macam orang Malaysia) isi minyak dkt Bakersfield. Mungkin dia satu office dgn Mug tak?:hmm:

Ada juga saya jumpa pasangan husband and wife dkt kedai roti orang India, perempuan tu macam orang Melayu tapi hubby dia macam orang Pakistan.

Satu lagi ada seorang perempuan pakai tudung (rupa dia macam orang cina sikit) tapi saya rasa dia orang Malaysia (kita kalau dah lama dkt sini kita boleh tau orang tu orang dari Indonesia atau dari Malaysia bila dia pakai tudung kan)
Tapi saya tak sempat nak tegur ... frust betul.

Satu lagi ada seorang Pakistan dia cakap wife dia orang Malaysia ( Sabah ke Sarawak tak ingat pula)

sooo ada harapan tak orang yang saya nampak dia mug biru ::hmm:

deepjunior This user has been deleted
kat tempat saya ada restoran thai...makanan paling sedap yg diorang jual ialah nasi goreng, yg lain hampeh...pas tu popya pun ada...tapi mahal nak mampus popya dia...$5 for 5 batang popya...saya ada gak beli roti canai segera buatan Malaysia kat Asian Market..kuah dal ngan kari mak saya masak...

Tapi kicap buatan US tak sedap langsung...kicap tamin lagi sedap...

Dar bila puasa kat US start? belah Pacific time...

Deepjunior,
Kicap ABC takkan tak ada? Kicap Indon ni,boleh tahan juga rasanya.Beli yang rasa 'sedang'.,taklah manis or masin sangat.

kenangan menusuk kalbu...

kalaulah boleh di ulang semula...

eh jap jap..korang ni tak balik balik Malaysia ke? Cam ramai je yang continue keja/study kat situ..rasa nak pergi lagi pun ada... cuma ongkosnya...

bagi aku, of course lah..masa travel yg best.. yg lain tuhh..hmm
hmm.. macam macam pengalaman ada.. hehe...
pengalaman kena kacau ngan black pun banyak gakk..
biasalahh..dia org nih kan memang suka kat org Asia kan...

Follow Us
Originally posted by DARSITA at 7-10-2004 01:26 AM:

Salam kembali dari saya

Saya di Culver City. My brother ada di Bakersfield sorang. Tahun bila mug balik Malaysia? saya tanya ni sebab saya pernah tengok seorang lelaki (macam Melayu ..  ...

Hi Dar,

Mug balik M'sia tahun 2001. Duduk kat LA since 1997. I was living in a company's apartment in Kinglet Drive, West Beverly Hills. Mug waktu tu kerja dgn sykt minyak dari Timur Tengah (Gulf Petroleum). We have JV dgn Triton dan kerja2 carigali banyak tertumpu di Bakersfields and Houston.

Memang ada sorang mamat Melayu yg masih kerja kat situ. He was my office mate. Last I dengar, dia masih di US dan kerja dgn BHP Petroleum. Mug balik sbb dah jemu dok merantau. I was never in one place long enough - I spend approx. 4-5 months a year traveling to different drilling locations. Lagi pun, I dah dok overseas (Middle East & Europe) since 1992.

Now dah balik KL...dpt bermanja dgn parents. Best...!!!! :hug::hug:

wasted This user has been deleted
aku study kat UK tapi aku rase US lagik best. US > UK...especially Cali.

Originally posted by DARSITA at 6-10-2004 12:26 PM:

Salam kembali dari saya

Saya di Culver City. My brother ada di Bakersfield sorang. Tahun bila mug balik Malaysia? saya tanya ni sebab saya pernah tengok seorang lelaki (macam Melayu ..  ...

Seronok kan Dar, kalau big family ada bersama...tak lah rasa alone sangat kat tempat orang. ramai juga family Dar di sini iyer?kira semua dah jadi citizen dan PR lah?

Originally posted by deepjunior at 6-10-2004 09:21 PM:
kat tempat saya ada restoran thai...makanan paling sedap yg diorang jual ialah nasi goreng, yg lain hampeh...pas tu popya pun ada...tapi mahal nak mampus popya dia...$5 for 5 batang popya...saya ad ...

kat tempat mok nik ada satu restoren siam yang paling class di miami nie, iaitu siam lotus restaurant.msakan dia memang best, tapi kita yang masuk makan  pun pilih ikan dan seafood aje..yang lain2 ..faham2 lerr

egg roll tuh kena hati2 makan kat kedai siam..ada daging, campur babi, kecuali yg shrimp dan telur.egg roll dia memang sodap.

Originally posted by uda at 6-10-2004 10:16 PM:
Deepjunior,
Kicap ABC takkan tak ada? Kicap Indon ni,boleh tahan juga rasanya.Beli yang rasa 'sedang'.,taklah manis or masin sangat.

mok nik tak suka kicap ABC Isia, mok nik suka lagi kicap dari siam cap healthy boy brand

Siska dulu pun pernah duduk kat US..Lama gak...6 tahun..Siska dok kat Los Angeles...

Kenangan paling best sekali masa gi travel accross North America dari California ke Key West (Bahgian paling selatan US)...Antaranya:

1.  Rasa perubahan suhu sejuk ke panas masa kat border antara Florida dgn  Louisiana ....

2.  Pergi Disneyworld ngan Epcot Centre di Florida

3.  Beli Leather jacket kat Tijuana

dan banyaaaak lagi...

Yang tak bestnya..Badan Siska allergic gatal2 sebab bertukar2 cuaca...

Lagi satu pengalaman masa earthquake kat L.A....Masih terbayang2 air swimming pool melimpah2...buku2 kat rak jatuh berterabur..

Kerja parttime kat sana pun best jugak....Ada sekali tu Siska di bayar USD5 sejam untuk kira kereta..(Masa tu ada one company tu tgh buat  some kind of survey..)

That's about it...Lain tu terlampau banyak sgt...
:ah::ah::ah:

Originally posted by deepjunior at 6-10-04 06:22 PM:
Dar bila puasa kat US start? belah Pacific time...

October 16th

Happy Ramadan

bukan hari jumaat ke Oct. 15?

isk isk iskkkk, korang ni cite sampai camtuh....tension aku tak pegi lagi US, tengok laaaaa, korang tengok, nanti aku pegi !! paling kuat pon bulan 6 camtuh bile aku nak pi south american, mesti menti kat us sat !!!!!!!!!!!!

ish isk isk..jeles jeles !!

Originally posted by deepjunior at 11-10-04 07:07 PM:
bukan hari jumaat ke Oct. 15?

Dah pergi masjid petang tadi .. sah esok puasa bukan 16 (heheh sorry)  

Originally posted by tampoi_mari at 14-10-04 01:33 PM:
isk isk iskkkk, korang ni cite sampai camtuh....tension aku tak pegi lagi US, tengok laaaaa, korang tengok, nanti aku pegi !! paling kuat pon bulan 6 camtuh bile aku nak pi south american, mesti me ...

South American susah nak cari makanan halal. Kalau pergi Mexico City call Malaysia embassy tanya dia kedai india yang dia orang selalu pergi makan. Kalau dtg California ... berlambak kedai orang Pakistan, Arab yang halal 100%.

Originally posted by siska at 7-10-04 10:57 PM:
Beli Leather jacket kat Tijuana

...

como esta senorita?

Tijuana sekarang tak best .. time nak masuk balik US (hari sabtu or sunday around 12-4ptg) kereta beratur dkt 1 jam baru boleh lepas kastam.

Beli jacket dkt Plaza Del Rio ke? Best kan duduk dkt LA semua ada

best nyer kalau dapat gi US...

hmmm...US...penah dok situ for 6 yrs masa kecik2..(bapak buat PHD kt UC Berkeley)..been to many places gak masa kt sana...CANADA,MEXICO...

yg plg ct igt is dat we always went to Disneyland for my bday... ahhh...bestnyer masa dulu...takpelaa...x dpt nk gi Disneyland US..bolelaa pegi Disneyland Hongkong thn depan!

Mickey Mouse ckp Cantonese...HO-YEA!!