CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jelita

THREAD MERGED: KENANGAN DI US/Memohon VISA ke US

Originally posted by DARSITA at 15-10-2004 01:09 PM:

como esta senorita?

Tijuana sekarang tak best .. time nak masuk balik US (hari sabtu or sunday around 12-4ptg) kereta beratur dkt 1 jam baru boleh lepas kastam.

Beli jacket dkt Plaza Del ...

Ha ah..mana Dar tahu?

Dulu kat L.A. memang best..macam2 ada...Orang Cina ada, orang Arab ada...Kat tempat Siska tu ramai blacks and Chicano..Food pun ok

aku pernah tinggal kat NJ selama 9 bulan......sempat jugak aku pi NY, Philly, Atlantic City & DC.

salam perkenalan & salam aidil fitri terawal buat semua
for me yang dah lama merantau kat US ni rasa UK lagi best kut.  Sebab kalau di UK lintas je selat Inggeris dah boleh sampaii negara lain, lain budaya, lain bahasa, lain lanskap.  Kalau kat US ni, ntahle..macam boring je.  In some areas, pemandangan memang cantik tapi tak banyak kelainan budaya, cara hidup dan bahasa.  Kalau adapun tak ketara sangat macam di europe. COntohnya, denmark dengan germany, walaupun dekat, tapi bahsa dan budaya masyarakt setempat dia lain sangat.  Give you something new to see and experience.  Nak pulak kat midwest ni..flat yang amat.  Masa student dulu ada jugak berjalan ke DC, NYC, Pennsylvania, georgia, Canada, tengok Mt Rushmore, Colorado, visit pekan cowboy and blackhills - where they shoot the film Dances With Wolves and he bought me the first jewelery here!  Sekarang ni bila dah ada anak nak berjalan dah tak sempat.  Tunggu budak-budak ni besar sikit.  Lagipun bila ada cuti asyik nak simpan untuk balik msia, habis camner nak tengok US.  Then again, there isn't much to see in US.

I live near chicago.  Kat chicago ni takde satupun restoran msian yang best.  My msian friends ada yang kerap ke penang restoran in chicago but to me that restoran is more chinese than malay.  Tapi ada gak satu dua restoran thai yang ok dekat-dekat my house one even have a she-male waiter(ress).  But then bila dah selalu sangat asyik makan tomyam tofu, you get bored.  Just easier to make it yourself!

To sum it all up, I am really bored in US.  Tunggu hubby pencen baru boleh balik kampung for good agaknya.  Lagi 18 tahun...that is if he decided to retire at 55!

[ Last edited by bbakar on 6-11-2004 at 03:32 AM ]

Rosie This user has been deleted

Selamat Hari Raya Aidil Fitri untuk semua

Harap belum terlambat.Mok nik ada kat kb lagi ke?

Originally posted by bbakar at 6-11-2004 03:28 AM:
for me yang dah lama merantau kat US ni rasa UK lagi best kut.  Sebab kalau di UK lintas je selat Inggeris dah boleh sampaii negara lain ...

haha memang Midwest ni ladang jer laa yang banyak.. aku baru 2 tahun kat sini tak laa rasa boring lagi..

Originally posted by bbakar at 5-11-2004 02:28 PM:
for me yang dah lama merantau kat US ni rasa UK lagi best kut.  Sebab kalau di UK lintas je selat Inggeris dah boleh sampaii negara lain ...

salam kenalan juga utk bbakar..

bagi mok nik lah, mana2 tempat kita duduk tak akan sama dengan kampung halaman kita sendiri dan kalau kita pergi utk holiday memang seronok, dan keseronokan itu akan hilang sedikit demi sedikit bila kita menetap lama di situ.

mok nik juga dok pujuk somi balik for good di msia...kat sini pencen umur 62 tahun, kalu nak tunggu sampai umur dia 62 tahun, maknernya mok nik kena menghabiskan hari tua di US nie ler...lagi satu kalu balik ke msia, nanti kena apply citizen utk dia dan anak pulak...kalau tidak tiap 3 bulan kena kuar msia cop passport...

sesekali tuh terasa juga boring dok kat US spt kata bbakar tapi disebabkan dah ada semua kat sini, lelama jadilah alah bisa tegal biasa...

Follow Us
Originally posted by Rosie at 29-11-2004 01:54 PM:
Harap belum terlambat.Mok nik ada kat kb lagi ke?

iyer..mok nik masih kat KB....insyallah lepas raya haji baru kembali ke US.

siapa eh Rosie :hmm:

Rosie This user has been deleted

Lama le kat Malaysia

Originally posted by mok_nik at 25-11-2004 01:33:

iyer..mok nik masih kat KB....insyallah lepas raya haji baru kembali ke US.

siapa eh Rosie :hmm:

Saya pernah masuk sini dulu as Rosie61 sebelum puasa rasanya.Lepas tu lama tak sebab tak sihat kena denggi.So puas lah monik bermanja dengan bonda.Baguslah dapat lepas rindu kat kampng halaman.

Selamat bercuti dan bersantailah laa moknik ye.

Nice to know you.

Rosie

Originally posted by matmin77 at 2004-3-27 08:26 PM:
Jelita, you just gotto go to Paris!!!....Just Magnific!!!!..

gambar aku (waktu body tengah slim) kat paris tak scan lagik;) aku ni takut nak naik eiffel tower.. naik sampai tingkat satu je..:lol

[ Last edited by zuas on 26-3-2005 at 01:31 AM ]

Originally posted by DARSITA at 2004-10-15 01:09 PM:

Beli jacket dkt Plaza Del Rio ke? Best kan duduk dkt LA semua ada

Del Rio tu kat mana Darsita? malaslah nak tengok peta:lol..jauhkah dari Ontario Mills?..itu je yg ku tahu..:bgrin: aku beli jacket kat situ..sales

tapi LA memang best..tak macam Scotland

Originally posted by zuas at 25-3-05 09:11 AM:
Del Rio tu kat mana Darsita? malaslah nak tengok peta:lol..jauhkah dari Ontario Mills?..itu je yg ku tahu..:bgrin: aku beli jacket kat situ..sales

tapi LA memang best..tak macam Scotland

Plaza Del Rio tu dkt bandar Tijuana. Ontario Mills tu on the way nak pergi Las Vegas & Big Bear. Tak jauh cuma 1 jam setengah dari rumah saya tapi yang paling boring traffic jam! Dkt Ontario Mill banyak outlet shops - rambang mata. That day GAP ada buat sales. Satu jeans dia cuma $29. Tak boleh pergi selalu sbb poket bocor

Originally posted by DARSITA at 2005-3-29 03:37 AM:

Plaza Del Rio tu dkt bandar Tijuana. Ontario Mills tu on the way nak pergi Las Vegas & Big Bear. Tak jauh cuma 1 jam setengah dari rumah saya tapi yang paling boring traffic jam! Dkt Onta ...

kat sini jam 10 30 pm..mesti kat sana ndah nak dekat 7 am..hehehe..ko post tengahari slalu ke ?? ni aku jumpa minah ni..Fizah alien pi LA jumpak Mak Teh dia:lol..tah tah hang pa, mak teh dia....
http://mufizah.fotopages.com/?en ... opages.com/?page=13

aku pi LA tak sempat nak cover semua..maalumlah on assignment..sempat pegi downtown disney (dekat ngan hotel holidy inn hotel aku stay),ontario mills dan universal studio je...shopping skit je:lol

Originally posted by zuas at 31-3-05 06:27 AM:
kat sini jam 10 30 pm..mesti kat sana ndah nak dekat 7 am..hehehe..ko post tengahari slalu ke ?? ni aku jumpa minah ni..Fizah alien pi LA jumpak Mak Teh dia:lol..tah tah hang pa, mak teh dia. ...

Bukanlah .. tapi seronok jugak baca website dia. Kagum dengan kemesraan ahli keluarga dia. Selalu berkumpul adik beradik , sanak saudara etc  Rumah Mak Teh Fizah, tak jauh dari rumah saya, maybe this saturday on the way nak pergi Santa Monica saya nak round kawasan rumah makteh dkt Kinnard Avenue. Tentu mak teh dia terkejut, bila tiba tiba saya greet her mcm ni '' Hi, Mak Teh apa kabar?'' lol :lol

Kalau Zuas dtg LA jgn lupa try Malaysia Restaurant - Belacan Grill dkt Rendondo Beach.(From Airport tak jauh cuma 30 minit sahaja) 100 % HALAL! Dia punya meehoon ikan masin superb! Mee goreng pun sedap. Jangan lupa try okay

website:-  http://www.restaurants.com/US/De ... fNo=3103701831&

Originally posted by bbakar at 5-11-04 11:28 AM:

Cik bb,
Kalau boring boring dkt Chicago, makan angin lah dkt California. Minggu lepas ada upacara tangkap ikan dkt satu beach (alamak tak ingat nama) Ikan male dgn ikan female ramai ramai swimming sampai persisiran pantai. Bila ombak tolak dia orang, dia orang landing dkt pasir. Saintis cakap ini time dia orang mengawan. Fuhh pelik punya ikan rf:

So siapa siapa yang datang dkt pantai tu bolehlah kutip ikan ni dan masukkan dalam plastic bag (orang kelantan & trengganu cakap ''jabir'' or ''sumpit'') . Ada beratus ribu! Saya ada video clip - nanti saya download and paste dkt sini. Ikan tu kalau dkt Malaysia di panggil ikan Buluh. Dkt sini tak tau pulak nama dia. Sedap digoreng dgn tepung. Saya tak tau pun, kalau saya tau memang saya akan join sekali. Hari itu dkt San Diego sotong sotong raksaksa dari dasar laut - buat suicide! every year memang dia orang bunuh diri. Pantai dkt sana penuh dgn bangkai sotong (panjang ada lebih dari 4 kaki, 5 kaki) .. besar besar mcm ni takut pulak nak makan ..

Dua tiga hari ni, kupu kupu banyak betul dkt tepi laut & dkt sesetengah perumahan. Termasuk juga kumbang ladybird. Katanya disebabkan oleh Santa Ana (angin dari bukit yang bawa sesetengah serangga ke kws yg rendah). Kupu kupu tu pulak kabarnya nak migrate ke Canada, transit kejap dkt California. Adui macam macam cerita :lol

Bye
Dar

Originally posted by DARSITA at 1-4-2005 11:56 AM:

Kalau dtg LA jgn lupa try Malaysia Restaurant - Belacan Grill dkt Rendondo Beach.(From Airport tak jauh cuma 30 minit sahaja) 100 % HALAL! Dia punya meehoon ikan masin superb! Mee goreng pun sedap. Jangan lupa try okay

tak sempat Dar nak ke sana...banyak sangat urusan masa gi LA hari tuh.... nak contact Dar pun tak dan.. :cry:

Paling best kat US nie ialah National Park dia ... memang lawa giler... menjejaki kaki di Niagara Falls, Bryce Canyon, Grand Canyon mulut tak henti2 menyebut SUBHANALLAH..ALLAHHUAKBAR...cantiknya ciptaanMU Ya Allah ....

sekadar nak kongsi pengalaman di Niagara Falls... mok nik gi belah canadian side, menginap di Sheraton Fallvies ...memang bilik hotel betul2 ngadap horseshoe niagara falls.. ini antara gambar yg mok nik rakam dari dalam bilik hotel

horseshoe

americans falls side

ini pulak the rainbow bridge yang menghubungkan canada dgn usa

cantik sungguh ciptaan Mu Ya Allah

ini pula ialah cave of the wings ..mendaki anak tangga dengan dibekalkan baju hjan melalui dibawah deruan air terjun ini sungguh2 mencabar..basah kuyup,angin punyanya kuat semacam hurrican rasanya..takut tetapi seronok..itu saja yang boleh cakap

lagi gambar di cave of the wing