CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: trojani

mencari ustaz atau bomoh yg bole buang sihir yg sgt kuat

assalam
saya cadangkan TT belajar sendiri buat rawatan diri , dengan mengambil ilmu yang bersanad betul. kerana sihir yang datang dari hasad maka selagi hasad itu tidak mati maka orang yang berhasad akan sentiasa berusaha memuaskan hatinya.
contohnya
orang sakit hati dgn TT jumpa bomoh A ... TT sakit pergi beubat kepada ustaz B ... TT pulih , orang yang sakit hati masih tak puas hati pergi pula jumpa bomoh C ... TT sakit balik , perkara itu akan berulang2 tiada henti.
jadi jalan penyerelesaian nya ialah belajar sendiri ilmu rawatan diri dan pendinding.

memang boleh kita baca sendiri ayat ayat ruqyah dan sebagainya tetapi yang lebih afdhal ialah ilmu yang bersanad

walllahualam

TT assalamualaikum. Harap tt bsabar dgn ujian Allah.

Hikmah dibalik sakit dan musibah diterangkan Rasulullah shallallahu alaihi wa sallam, dimana beliau bersabda:

“Tidaklah seorang muslim tertimpa suatu penyakit dan sejenisnya, melainkan Allah akan mengugurkan bersamanya dosa-dosanya seperti pohon yang mengugurkan daun-daunnya”. (HR. Bukhari no. 5660 dan Muslim no. 2571).

“Tidaklah seseorang muslim ditimpa keletihan, penyakit, kesusahan, kesedihan, gangguan, kegundah-gulanan hingga duri yang menusuknya, melainkan Allah akan menghapuskan sebagian dari kesalahan-kesalahannya”. (HR. Bukhari no. 5641).

“Tidaklah menimpa seorang mukmin rasa sakit yang terus menerus, kepayahan, penyakit, dan juga kesedihan, bahkan sampai kesusahan yang menyusahkannya, melainkan akan dihapuskan dengan dosa-dosanya”. (HR. Muslim no. 2573).

“Bencana senantiasa menimpa orang mukmin dan mukminah pada dirinya, anaknya dan hartanya, sehingga ia berjumpa dengan Allah dalam keadaan tidak ada kesalahan pada dirinya”.

(HR. Tirmidzi no. 2399, Ahmad II/450, Al-Hakim I/346 dan IV/314, Ibnu Hibban no. 697, dishohihkan Syeikh Albani dalam kitab Mawaaridizh Zham-aan no. 576).
Rujukan: https://ihwansalafy.wordpress.co ... agi-seorang-muslim/

TT boleh amalkan sunnah nabi s.a.w iaitu berwudu tiap kali sebelum tidur dan buat adab tidur. Adab tidur:
Baca surah Al-Ikhlas, Al-Falaq, dan Ann-nas, tiup pada tapak tangan dan sapu ke muka hingga kaki sejauh yg tangan kita sampai. Ulang baca Al-Ikhlas, Al-Falaq, dan Ann-nas dan ulang tiup. Buat 3x. Baca ayat kursi, doa tidur, baru lah tidur. Inshaa Allah semoga sekurang-kurannya dpt memelihara kita sepanjang waktu tidur.

Aku share ya pengalaman aku berubat. Memang banyak tempat aku pergi, tapi tak semua tempat aku berubat. Sebab ada yang aku jumpa bila ada rasa tak senang dengan syarat2 dia, aku elakkan. Aku juga dibimbing oleh seorang kenalan mak mertua yang kebetulan pengamal perubatan islam. Dia bimbing aku supaya aku terima keadaan dan muhasabah diri.

1st step adalah nak terima hakikat memang susah sebab aku jenis tak percaya sihir. Nak2 pula sihir pemisah, coz tak caya ada orang yang sukakan hubby sampai sanggup nak sihirkan kami. Kena terima hakikat bahawa walaupun ianya sihir, ia berlaku kerana kehendak Allah juga, sebagai ujian untuk aku. Lepas tu baru aku paham dan aku boleh berfikir.

Aku buat solat tahajjud, solat taubat, solat hajat dan solat witir setiap 2/3 malam (masa ni tgh peknan, so boleh buat tanpa henti). Lepas maghrib aku banyakkan berzikir, yes bila berzikir memang aku rasa macam ada kekuatan dalaman. Dan banyakkan baca Surah Ar-Rahman, Al-Mulk dan Al-Waqiah. Oh ye...Lepas solat hajat tu, baca al-fatihah 10 x dan surah2 3 Qul sepuluh kali. Lepas tu doa minta petunjuk.

1st 3 hari aku buat amalan ni. Jeng3...Malam tu aku mimpi ada perempuan kurung aku kat sebuah tempat yang ramai orang. Cuma aku dengar suara je tapi aku tak nampak orang. Perempuan tu aku rasa aku kenal (yes...dlm mimpi mmg ada perasaan ni), tapi aku tak cam sapa. Lepas hari ke-30, aku mula nampak kelibat2 dlm rumah aku. Siap duduk sebelah masa aku solat sebab aku nampak bila aku bagi salam sebelah kiri. Bila tengok 2 kali dia mcm bling-hilang. Masa ni kata orang yang guide aku tu, benda/orang tu dah panas dengan amalan aku.

Kebanyakkan orang akan solat hajat je. Jangan lupa solat taubat sekali sebab kadang-kadang kita ni diuji kerana kesalahan kita juga. So minta ampun daripada Allah dulu, bersihkan hati kita barulah doa-doa kita Insya Allah dimakbulkan.

Bila kita berubat, jangan bergantung sepenuhnya kepada orang yang ubatkan kita. Kita pun kena usaha sama.

maz1613 replied at 5-8-2015 10:12 AM
Aku share ya pengalaman aku berubat. Memang banyak tempat aku pergi, tapi tak semua tempat aku berub ...

Huhu meremang baca. Tkasih atas perkongsian.

Atata replied at 5-8-2015 11:20 AM
Huhu meremang baca. Tkasih atas perkongsian.

Sama-sama

Follow Us
semoga TT dapat jumpa perawat yang serasi

TT ni duduk area mane.. AKu ade tahu satu tmpat rawatan ni.. Insyaallah berkesan.. Dan aku pun pernah tengok sendiri depan mata rawatannya.. Ade satu kes orang kena sihir, sampaikan yg merawat pun ade yg sakit membawa ke mati.. Tapi alhamdulillah, bila dipanggil ustaz dari tempat rawatan tu, alhamdulillah.. selesai.. tapi tu la nak tau jugak TT duk area mane.. Kalau nak usahakan, boleh msj saya ye..

ada tak ustaz yg bagus area kl/selangor tapi tak charge bayaran mahal sangat?

iols pun nak berubat jugak.. bulan ni tak period lagi. dah 2 kali jd macam ni.

Aku share ya pengalaman aku berubat. Memang banyak tempat aku pergi, tapi tak semua tempat aku berub ...

iols nak buat macam uols jugak lah.. boleh cuba

ramai yang tak percaya sihir ni.. tapi saja nak bagitau, dalam quran memang ada ayat disentuh tentang sihir lagi2 sihir pemisah suami isteri. so memang ada yang suka dengki pisahkan suami isteri ni.

LuqmanHakim3103 replied at 5-8-2015 10:13 PM
TT ni duduk area mane.. AKu ade tahu satu tmpat rawatan ni.. Insyaallah berkesan.. Dan aku pun perna ...

kat mana tu sis? iols duk selangor

elle_april replied at 8-8-2015 04:04 PM
kat mana tu sis? iols duk selangor

sy ddk keramat au2

elle_april replied at 8-8-2015 03:55 PM
iols nak buat macam uols jugak lah.. boleh cuba

Boleh je cuba. Cara yg mudah semua org boleh buat.
Sampai satu masa, kita akan rasa kekuatan dlm diri. Masa tu aku dah tak takut ngan kelibat-kelibat yg muncul dlm rumah aku. Huhuhu

hantukiller replied at 3-8-2015 04:00 PM
betul juga, tapi kekadang jin saka pun buat bende yg sama, paling banyak saka buat fibroid, scis,  ...

aik...macam ni pun boleh ya..?

ingatkan canser ke..fibroid ke...cyst ke sbb pemakanan and keturunan...

TT duduk mana?

kat mana tempat rawatan yg ok tu sis?

cubalah bawak berubat ngan hantukiller tu, call je dia....tengahmalam pun takpe...

yuyoi replied at 28-7-2015 03:24 PM
bomoh pdg sera tu bomoh siam yg duk pdg sera ke? cuba awk gi johor kat felda tiram. situ ada 1 org y ...

Salam..yuyoi boleh bagi contact no perawat yg di tiram dan kota tinggi ni kat saya. Saya dah pm,tlg ea urgent sgt..

maz1613 replied at 5-8-2015 09:12 AM

Ilmu yang bagus utk diamalkan.