CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kittie

All About Japan\\\'s Kanto Region (Tokyo, Yokohama, Hakone, Nikko, etc.)

Close [Copy link]
Edited by mamaimran at 2-6-2016 08:02 PM
Peterpan17 replied at 2-6-2016 07:49 PM
Antara jujur dgn pentingkan diri sendiri 2 perkara berbeza. Klu di Tokyo mmg rata rata manusianya  ...

Dek kerana jujurlah org jepun dulu dtg jajah negara dan pijak/cantas kepala org kita     opss sory off topic plak

Edited by Peterpan17 at 2-6-2016 08:04 PM
mamaimran replied at 2-6-2016 08:00 PM
Dek kerana jujurlah org jepun dulu dtg jajah negara dan pijak/cantas kepala org kita

Itu cerita zaman apa? Depa dah bangkit dr zaman kekejaman Jepun selepas kalah perang dlm bom Hiroshima & Nagasaki.

Ko ni ckp serupa mcm nenek yg dok dendam dgn Jepun psl zaman perang. Org dah move on but this people still stuck kat zaman tersebut.

Jgnlah kita merasa bangsa kita ni yg lg bagus dr bangsa lain. Tujuan kita travel adalah utk buka mata, tgk dunia. Yg positif kita amik, yg negative kita abaikan

tak payah nak back up sgt bangsa jepun lu tu..sampai kita yg sebangsa ni nak bertekak sampai ke tok nenek..dia org pun dah takde lagi  
Peace yoo

mamaimran replied at 2-6-2016 08:14 PM
tak payah nak back up sgt bangsa jepun lu tu..sampai kita yg sebangsa ni nak bertekak sampai ke tok  ...

Bukan back up tp memberi ko wake up call. You shud hear what foreign tourist says abt Msia. Far from pleasant. So jgn budget Msia ni bangsa agung pdhal nan hado

kat dalam tren mmg diakui ada je yg buat toye walau anak dah duduk kat lantai..tapi ada juga warga depa yg prihatin kasi anak aku duduk. bab tu aku takde hal sgt sebab kita tau kita kat negara org. yg aku hangin kat malaysia ni klu naik tren/bas, nak jumpa warga prihatin mmg susah.  nasib aku tak baik agaknye bila naik public transport jumpa warga selfish walaupun masa tu tgh memboyot

tapi aku suka depa ni..walau terlanggar sikit dah sumimasen mintak maap walaupun gaya rock abis...klu mintak tlg pun mudah je nak bantu walaupun cakap serupa ayam itik. takde la depa nak melarikan diri walau tak pandai english.

bab yg pasmo card tak boleh return tu, aku accept jelah..dia nak ckp lelebih pun agaknye susah sebab tak brp pandai english. lagipun mmg aku kena return kat epot gak since pasmo card tu still kena pakai utk naik keikyu line. burn 500 yen je deposit. baki setakat sen2 je sebab top up ngam2 utk balik ke haneda. yg lagi 2 tu elok je dpt balik sekali dengan baki kad.

500 yen utk kad passmo engrave nama anak. oklah tuuu buat souvenir diri sendiri. nak beli fridge magnet pun rege 500 yen gak kat asakusa

baby_blue replied at 3-6-2016 08:53 AM
kat dalam tren mmg diakui ada je yg buat toye walau anak dah duduk kat lantai..tapi ada juga warga d ...

Exactly sis.Nak mengata orang dr negara lain, negara kita pun orang orangnya bukan suci murni pun. Aku selalu perasan gak klu dlm tren biasa mmg tak bg seat kat org yg memerlukan.  Biasanya aku  biarkan dulu beberapa ketika, klu tgk takde yg berdiri bg seat pd org yg memerlukan, barulah aku berdiri. Tp most of the time, anak2 muda kita ni takde sikap kesedaran sivik. Kebanyakkan masa aku tgk org2 yg selalu bg seat ni org pompuan, org2 yg agak berumur mcm aku ni. Golongan muda muda santai je duduk terbongkang. Sd smp masa mak bapa terapkan kesedaran sivik pd anak2 kita. Bila kita mengomel org kita tak blh seat, kita pula kena tanya diri sendiri, ada ke kita ni sd menerapkan nilai2 kesedaran sivik pd anak2 kita??

Berbalik pd pasmo card tu, aku rasa it was just a misunderstanding psl org yg jaga kaunter tu tak fasih BI. Mcm aku ckp td, ada sorang mat salleh yg dok lama kat Jepun bg tutorial psl passmo card ni berpunca dr byk kes kekeliruan.

Aku punya suica card pun aku tak return. Aku simpan buat kenangan. Bila aku ke Jepun kali kedua 3 bulan lepas, aku  guna blk suica card ni. Card ni takde expire date. Blh pakai bila bila masa. Simpan pun tak rugi, pulangkan blk pun tak rugi.

Follow Us
Saya akan pegi japan from 17-26 February next year. Turun kat Narita. Nak tanya sempat lagi ke pergi Sapphoro main snow time ni?

Inshallah mamaimran akan citer serba sedikit sepanjang berada di tokyo 4 hari 3 malam..Terima kasih juga pada rakan2 dalam forum ni yg berkongsi pandangan serta kisah dlm thread ini. Mmg banyak membantu mamaimran sekeluarga sepanjang berada di Tokyo..どうもありがとう (Domo arigato)

asamfy87 replied at 3-6-2016 02:55 PM
Saya akan pegi japan from 17-26 February next year. Turun kat Narita. Nak tanya sempat lagi ke pergi ...

Waaa bestnya...rasanya sempat lagi kot main snow kat sana, saya pun ader terbaca dlm satu risalah kalau tak silap dlm awal Atau pertengahan feb kot kat hokkaido ader celeb8 winter festival.

asamfy87 replied at 3-6-2016 02:55 PM
Saya akan pegi japan from 17-26 February next year. Turun kat Narita. Nak tanya sempat lagi ke pergi ...

Sempat sesangat klu nak berwinter time tu. Aku gi Sapporo/Hokkaido bulan 3 pun still byk snow. Dlm Sapporo tu asal mlm saja salji turun. Sambil berjalan kena bawa payung psl snow lebat sgt. Itu bulan 3, klu bulan 2 mau berendam dgn salji korang

Selamat travel fuji-hakone-tokyo 23-30.5.16
Memang best gi fuji & hakone
tapi ramai malaysian x nak g sebab ropeway sampai ke owakudani tutup
tapi still worth bagi ai
malangnya nasib kita orang sebab pegi hari khamis mggu ke-4
so pada forumers yg ambik pass fuji-hakone pls ensure g hakone tu x jatuh pada khamis minggu ke-2 & ke-4 sbb ropeway tutup tuk maintenance.
rasa terkilan sangat sebab x tahu pung.
anyway hari tu pulak hujan & kalau naik ropeway pun memang x nampak apa2 langsung. berkabus ja macam duk kat kayangan.
naik cruise pun sama......memutih ja nampak.....huhuhuhu

Better ambik transport yg paling awal ke sana. baru best cover semua tempat...macam x cukup 3h2m
sebab kita org pegi shibazakura. route ni x cover by pass so kena beli tiket asing. even local x suggest pegi time tu sebab bunga dah byk x da......pegi juga alang2 dh sampai sana. memang bunga dh x da sangat. so sapa yg nk p fuji kena timing shibazakura disarankan x yah g sana bila dh last2 festival tu. entrance fee pn x kena dh sbb dh x menarik.

Bagi yang nak ke Disneysea.....sila study map dia dulu & cara nak guna fastpass.
Fastpass toystory mania la yg paling ramai orang & since hari g situ pun hujan x de la orang berlari-lari. Since g disneysea last day & mlm tu flight maka x masukla toystory mania sbb terambik fastpass tower of terror dulu......tp still line up. Sampai ja kat mesin fastpass x sampai lagi pukul 9.20am.....huhuhu sbb hanya boleh ambik fastpass ke-2 slps 9.20.
duk laaa tepi dulu sambil tgk org dpt fastpass.......usha2 FP dia org sampai kol 7pm....confirm2 x dan dh nk guna FP tuk toystory
dari disneysea bole ambik bas direct ke epot.

last bas ke epot dr disneysea kol 640pm
dalam hati dok tanya napa la limousine bas last kol 640pm...awal lg kot
nak nek tren lak malas nk bertukar stesen dgn beg berat.......so kol 6pm dh kelua dr disneysea
anyway disneysea bestt.....tower of terror mmg sgt2 la terrible.....

bab naik tren pula x sangka la yg muda-mudi dorang ni x bagi seat kat oldies.
ai sempat snap pic tau
mak cik local ni dgn backpack punya la besaq gedabaq diri dpn girl bdk sek......dok men hp ja girl tu.
depan ai m.cik gak ai offer seat x nak.
sempat gak merasa tren delay....b4 that berenti mengejut sampai nk jatuh org......pas tu stop lama...ntah apa dia ckp dlm bahasa dia ntah.......
alhamdullillah guna tren kat sana x sesat
disarankan stay kat area yg JR & subway cover mcm ueno, ikebukururo, shinjuku & dll....igt yg tu ja

TQ tuk info yg ada kat forum ni
study mcm nk exam even nk g travel ja pun
Japanese are very helpful....bila tanya ja mcm kat polis, pekerja stesen semua dh ada map
yg public dia orang akan lukis plan
mcm forumers len share kat sini japanese yg tiba2 offer nak tolong pun ada
yg tu kat shinjuku...dia nampak kita org terkial2 baca plan yg dilukis local dia dtg tanya
padahal dia pn x brapa tau sgt & bawa kita org g bic camera
pegi situ nk beli subway pass
sangat suggest guna subway pass...ikutla nak ambik 1,2/3 day pass
harajuku ja x cover by subway tp bole turun kat otomesando & menapak ke takeshita dori

syakira08 replied at 3-6-2016 06:29 PM
TQ tuk info yg ada kat forum ni
study mcm nk exam even nk g travel ja pun
Japanese are very helpfu ...

Mmg banyak jimat kalau beli metro subway pass tu..nanti mamaimran akan selitkan citer ttg pass ni nanti

Peterpan17 replied at 3-6-2016 05:10 PM
Sempat sesangat klu nak berwinter time tu. Aku gi Sapporo/Hokkaido bulan 3 pun still byk snow. Dlm ...

Oh yeke hahaaaa bestnya anak la nak main snow. Tapi ko ambil transport ape gi sana from tokyo? Flight/train? Bus x prefer sbb ada anak kecik. Kira mcm itenerary aku tu. Touch down je trus g sapphoro dulu okay x?

mamaimran replied at 3-6-2016 04:24 PM
Waaa bestnya...rasanya sempat lagi kot main snow kat sana, saya pun ader terbaca dlm satu risalah  ...

Huhu thanks for the info. Ni kalo pegi dr 17-26 feb ni xkan nak lepak tokyo je kan. Tu yg nak g sapporo jgk tu

Edited by Peterpan17 at 3-6-2016 09:58 PM
asamfy87 replied at 3-6-2016 09:47 PM
Oh yeke hahaaaa bestnya anak la nak main snow. Tapi ko ambil transport ape gi sana from tokyo? Fli ...

klu naik bas tak smp lah ko. hahahaha!! long hours tu. aku naik Japan Airlines psl malas nak berlama lama dlm train. Klu naik shinkansen pun ada. Dlm 5 jam. Itu shinkansen baru launching masa aku kat sana. Klu tak salah derang launching 23/3/16 rasanya. Aku kat Hokkaido dr 20/3/16-6/4/16. Psl kami tak nak buang masa atas train, so kami naik plane. Tokyo ke Sapporo aku naik Jetstar, Hakodate ke Tokyo aku naik Japan Airlines.

Routing aku KUL ke Tokyo. Smp Narita naik plane ke Sapporo. Dr Sapporo kami visit Noboribetsu, Otaru, Kutchan, Hakodate. Dr Hakodate baru naik plane blk ke Tokyo. Dok di Tokyo 5 mlm baru blk KL.

Mmg tebal giler snow kat sana. Kat bandar snow tak tebal sgt psl dah hujung winter. Tp kat mountain resort di Kutchan, snow ada lah dlm 4-5 kaki tinggi. phew!!

Ko ada 10 hari, ok je klu ko nak singgah Sapporo. Aku pun smp Narita terus msk Sapporo. Psl aku naik MAS so tiba dan blk pun dr Narita.