CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kittie

All About Japan\\\'s Kanto Region (Tokyo, Yokohama, Hakone, Nikko, etc.)

Close [Copy link]
tina^^ replied at 18-11-2019 04:42 PM
alaaaa ye ke? agak sendu la kalau under construction sampai next year sbb we planned to go there J ...

awak pergi jan brp hb? sy pergi end of jan.. tgh dok pikir jugak ni nak pergi disneyland or disneysea.. tp rasanya disneyland kot sbb bawak anak. cuma bab pass tu, x abis study lg nak beli pass yg mana. tp JR pass mmg x beli la sbb trip sy dlm tokyo je, x pergi ke bdr lain

lady_sarah83 replied at 21-11-2019 11:48 AM
awak pergi jan brp hb? sy pergi end of jan.. tgh dok pikir jugak ni nak pergi disneyland or disney ...

Dua2 pun best tapi sayang sekarang Cinderella Castle kat Disneyland Tokyo tengah dalam revocation expected siap dalam bulan April 2020 nanti.  Jadi kalau nak pilih photo castle elok gi Disneysea.

Salam semua...ada sesaper travel ke tokyo esok?

my ittenery:

14/12 - sampai tokyo NARITA 8.20am

14/12 letak bag mana2 then jalan dlu area ikeburo- shinjuku jela sblm check check in sbb chck in pkl 4 gile lambat
we stay area otsuka sebelah ikeburo..

plan hari ni nk g mt fuji/kawaguci lake tp mcm tk sempat

15/12 - lake kawaguci/mt fuji

16/12 disneyland

17/12 - akibara Tokyo
1.Tsukiji market
2.Akihabara
3.Tokyo Imperial Palace
4.Shibuya
5.Shinjuku (Metropolitan govt offices viewing deck)
6.Harajuku (Takeshita Dori,Daiso Harajuku - 100 Yen Shop,Oriental Bazaar)
7.Asakusa
8.Odaiba (Museum of Maritime Science,Toyota Mega Web)
9.Tokyo Disney Sea and land 2 day passport

18/12 balik

burgerikan replied at 17-11-2019 05:15 PM
salam otai2  sekalian,

sori kalau dah pernah ada org tanya. tak larat selak page dulu2

tak payah tukar banyak. donlod bigpay je dik. kalau dah donlod .. good. better buat pembayaran kat mana2 guna bigpay. exchage rate berbaloi2. tapi cash kena sediakan jgk la. kut2 ada tempat tak accept payment cenggini kan.

bimbi replied at 5-12-2019 12:14 PM
my ittenery:

14/12 - sampai tokyo NARITA 8.20am

Yang utk 18/12 utk elok pindahkan separuh kehari pertama kalau nak cover semua tu dalam sehari mesti tak sempat.  Nak2 time winter siangnya pendek malannya panjang pukul lima lebih dah gelap.  Sampai kul 8.30 pagi selesai immigresen collect bag naik train dalam kul 11 - 11.20 am dah boleh sampai tengah bandar Tokyo dah boleh mula start explore.  Kalau duduk hotel atau guesthouse boleh letak luggage dulu kat situ.  Juga boleh guna coin locker kat train station untuk letak luggage sementara.  Kat Japan biasa je kalau kul 3 - 4 ptg baru boleh check ni kira normal kat sana.

Follow Us
Artemesiaa replied at 5-12-2019 04:03 PM
Yang utk 18/12 utk elok pindahkan separuh kehari pertama kalau nak cover semua tu dalam sehari mes ...

noted art.. ok akn separte separuh ke first day.. mmg tu la siang kejap..malam lama.. huhu

tq art

Salam semua,

InsyaAllah saya akan ke Tokyo pada by end of January 2020. This is my first time pergi Tokyo sorang2 dan 2nd time ke Tokyo (last time gi tahun 1985 masa umur 5 tahun). This is my business trip sebab ada workshop for 2 days and the rest nak explore Tokyo. Memandangkan saya ni tak pernah nak study pasal travel ke Jepun (sebab kurang minat) walaupun adik saya 6 tahun belajar di Tokyo, ini yang saya nak minta cadangan dan bertanya macam2 kat korang ni.

So most probably naik flight ANA kot and turun Narita. Pastu amik NEX to Tokyo Station or Ginza area for my accommodation for 3 nights. Setau saya Ginza ni area mahal kan, adik saya cadangkan duduk di area Asakusa je selepas 3 malam tu.

Yang saya tau, saya nak ke Disneyland untuk mengimbas memori ke Disneyland tahun 1985. Hahaha. Yang lain saya tak sure lagi. Itinerary pun tak reti nak buat lagi. Saya ada terfikir nak saje2 buat one way trip naik Shinkansen to Osaka and stay 1-2 nights sana, pastu balik Tokyo naik flight. Masa tahun 1985 dulu pernah buat macam tu just for the sake of nak naik Shinkansen. Tapi tatau la worth it ke tak. Rasa macam time very limited je.

Pastu berhajat juga nak ke Mt Fuji. Dan juga nak sightseeing kat tempat2 yg wajib pergi around Tokyo. Shopping is not priority tapi boleh je nak window shopping.

Boleh bagi cadangan?

Terima kasih.

silverbullet replied at 12-12-2019 02:53 PM
Salam semua,

InsyaAllah saya akan ke Tokyo pada by end of January 2020. This is my first time per ...

Cadangnya nak pergi berapa hari selain dari kena pergi kursus 3 hari tu.  So dari situ lagi senang kalau nak buat perancangan dan nak kemana.  Ya area Asakusa ratenya lebih rendah dah mudah nak dapatkan makanan halal kat area tu.  Selain tu boleh juga pilih Ueno area.  Kalau ada rough plan lagi senang forumer nak share info atau mungkin boleh baca dulu page2 belakang sebab ada ramai forumer yang share itineary mereka disitu.

Artemesiaa replied at 12-12-2019 06:19 PM
Cadangnya nak pergi berapa hari selain dari kena pergi kursus 3 hari tu.  So dari situ lagi senang ...

Terima kasih art. Berikut adalah draft itinerary saya :

Day 1, 18 Jan (Sabtu) : Tiba di Narita jam 6am. Naik NEX sekitar jam 7.30 - 8am. Sampai Tokyo station around 9.15am. Terus ke Sakura Hotel Ikebukuro atau APA Hotel Tawaramachi Ekimae untuk letak beg. Rehat jap dan keluar ke Akihabara-Shinjuku-Meiji jingu-Shibuya the whole day.

Day 2, 19 Jan (Ahad) : Mt Fuji tour package with Gotemba Premium Outlet (please suggest kalau tak recommend ke Mt Fuji masa peak winter).

Day 3, 20 Jan (Isnin) : DisneySea whole day. Check-in hotel di Ginza.

Day 4, 21 Jan (Selasa) : Kursus

Day 5, 22 Jan (Rabu) : Kursus

Day 6, 23 Jan (Khamis) : Check-out dari hotel di Ginza. Check-in semula di Sakura Hotel Ikebukuro atau APA Hotel Tawaramachi Ekimae. Tak sure mana nak pegi lagi.

Day 7, 24 Jan (Jumaat) : Disneyland whole day (optional) atau tempat2 lain (Please suggest)

Day 8, 25 Jan (Sabtu) : Tokyo Skytree-Asakusa-Ueno-Odaiba

Day 9, 26 Jan (Ahad) : Kalau flight pagi jam 11am, terus ke airport. Kalau flight malam, takde idea lagi nak round mana.

silverbullet replied at 17-12-2019 11:13 AM
Terima kasih art. Berikut adalah draft itinerary saya :

Day 1, 18 Jan (Sabtu) : Tiba di Narita  ...

Sampai Narita check immigresen dan collect luggage akan makan masa lebih dari setengah jam nak2 kalau banyak pesawat sampai pagi tu.  Nex dari Narita ke Tokyo Station akan makan masa 53 minit.  Kat Japan selalunya susah nak check in awal selalunya dlm kul 3-4 pm baru mereka benarkan so bolehlah tinggal luggage dihotel dan mula explore Tokyo lepas tu.  Kalau tak nak letak luggage di hotel boleh simpan dulu dlm locker di Tokyo Station.  Time winter ni siang pendek dan malam selalunya awal.  Dalam kul 5 selalunya dah nak gelap.  So pilih first stop utk explore sesuai dengan masa.  Kalau naik MAS utk ke KL nanti selalunya flight awal pagi dlm pul 9am kalau tak silap.  Jadi kalau tak nak rushing elok bermalam di bandar Narita malam sebelum balik.  Hotel2 di Narita ada sediakan free shuttle bus untuk ke airport.  Bandar Narita ke airport dalam 10 minit je.  

On itinerary follow the flow je mana2 tak sempat cover hari tu boleh cuba cover pada hari yang belum ada plan nak buat apa tu.  Selain tu boleh juga kalau nak ke Kamogawa Seaworld boleh tgk killer whales show kat situ. Samurai museum kat Sinjuku.  Kalau minat kartun Jepun boleh pergi ke Tokyo Studio Ghibli Museum. Boleh juga ke Tsukiji market tgk macam mana dia org lelong ikan tuna rasa fresh sushi.

:

Artemesiaa replied at 17-12-2019 12:35 PM
Sampai Narita check immigresen dan collect luggage akan makan masa lebih dari setengah jam nak2  ...

Terima kasih Art. Noted on the traveling time from Narita to Tokyo Station. Coin locker kat situ kalau takde coin, nak tukar kat mana ya?
Kalau ikut flight schedule, saya mintak company suruh amik flight jam 11.35pm on sunday so that sampai KL belah pagi. So ada banyak masa boleh jalan waktu siang.

Mt Fuji tour tu, worth it ke pegi masa winter yg waktu siang pendek ni? Saya tau waktu tu adalah peak winter time, so nampak ke mt fuji? Taknak la nanti pegi nampak putih je. Haha.

silverbullet replied at 18-12-2019 09:56 AM
Terima kasih Art. Noted on the traveling time from Narita to Tokyo Station. Coin locker kat situ k ...

Coin locker tu kalau tak ada coin boleh guna suica travel card utk bayar di locker.  Kalau flight malam to KL should be ok kalau travel dari Tokyo.  Kalau suka sightseeing boleh je kalau nak ke Mt Fuji hanya ada beberapa stop yang biasanya bukak masa musim lain mereka akan tutup bila winter.  Tapi masih boleh kesana dan lihat.  Kalau nak mudah dan murah naik bas je kesana tak perlu tukar2 train utk kesana.  Hanya pastikan beli tiket bas awal.  Mt Fuji ni kalau hujan je susah nak nampak selain dari tu ok je selalu boleh je nampak terutama bila awal pagi.  Kalau dah tengahari susah sikit selalunya.  So check weather forecast hari yang kita bercadang nak kesana supaya tak terkena pada hari hujan.  Winter ni susah sikit nak cakap kadang turun snow kadang turun hujan.

.

Artemesiaa replied at 18-12-2019 12:04 PM
Coin locker tu kalau tak ada coin boleh guna suica travel card utk bayar di locker.  Kalau fligh ...

Art,
Saya plan nak ke Mt Fuji dan Gotemba. Saya ada dua pilihan sama ada nak join day trip tour to Mt Fuji dan Gotemba atau pergi sendiri ke Mt Fuji dgn guna JR wide pass dan bermalam di sana. Mana satu pilihan yang lebih baik ya?

Saya sebenarnya nak sangat cuba naik Shinkansen. Kalau saya pilih day trip tour, mesti rushing dan tak dapat naik shinkansen. Tapi ianya hassle free.
Kalau saya beli JR wide pass, saya kena buat semua sendiri tapi at my own time dan dapat naik shinkansen. Pastu boleh ke gotemba outlet dengan masa yg lebih lama. Cumanya saya tak pasti public transportation di mt fuji dan nak ke gotemba mcm mana.

Kalau nak keberangkalian betul2 dapat ligat Mt Fuji eloklah bermalam semalam disana.  Kalau gi balik hari ni ikut luck sebenarnya.  Kalau cuaca baik dapatlah peluang untuk melihatnya even if  buat day trip.  Peluang selalunya lebih cerah kalau hari tu tak hujan atau mendung.  Selalunya peluang lebih cerah utk melihatnya waktu awal pagi sebab ramai pilih utk bermalam disana supaya dapat lihat Mt Fuji.

Ya betul kalau joint day trip lebih selesa dan hassle free dah tak perlu fikir pasal transportation pergi dan balik kesana.

Sebelum tu nak pergi musim apa ya.  Kalau time winter macam sekarang ni boleh je naik shinkansen guna jr wide pass tu untuk ke Gala Yuzawa.  Boleh ke ski resort utk main ski.

Kalau nak ke Gotemba Premium Outlet dari Fuji boleh naik Fujikyu bus dari Kawaguchiko Station.  Jarak dalam lebih kurang 75 minit tambang dalam Y1470

Artemesiaa replied at 23-12-2019 12:10 PM
Kalau nak keberangkalian betul2 dapat ligat Mt Fuji eloklah bermalam semalam disana.  Kalau gi balik ...

Art dan Otai2 Japan;

Nk tanya kami plan akan bermalam di area Kawaguchico 28 - 30 March 2020, perlu ke baju tebal utk are situ?

then dari 30 March to 5 April 2020 akan lepak2 Tokyo tgk cherry blososm , time ni Tokyo dah warm atau still sejuk?

planning also to Hitachi Seaside Park sesuai ke g time 1st week april sbb nemophila bloom in mid april...

Thanks in advance...

MsAjai replied at 2-1-2020 01:38 PM
Art dan Otai2 Japan;

Nk tanya kami plan akan bermalam di area Kawaguchico 28 - 30 March 2020, p ...

Kalau jenis tak tahan sejuk elok bawa sebab kadang suhu drop jadi 3C-4C bila awal pagi mau tak tahan nanti.  Bab memophila bloom tu elok pantau dulu bila dah nak makin dekat nanti.  Sebabnya takut pergi2 sana tak dapat tengok pulak  Tahun ni di Jepun serba lambat cuaca bertukarnya berbanding di Korea jadi serba cepat cuaca bertukar.

Artemesiaa replied at 2-1-2020 04:31 PM
Kalau jenis tak tahan sejuk elok bawa sebab kadang suhu drop jadi 3C-4C bila awal pagi mau tak t ...

thanks Art

will bring all the baju tebal la since dpt beli MAS, luggage byk so tak perlu catuan mcm naik AA.
harap2 cherry blossom full bloom since my visit dh tukar date ke 29/3-4/4...6 full days flight pergi malas, balik pun malam

dah beli tix turun ke jepun time raya..hujg bln 5 smpi awal bln 6.... trip family 8 org...tokyo-kyoto-osaka...9 hari...xsabarnye....

sebenarnya aku study route train jepun ni..smpi skrg aku xfaham2...agaknya kat sana nanti faham kot...

lady_sarah83 replied at 21-11-2019 11:48 AM
awak pergi jan brp hb? sy pergi end of jan.. tgh dok pikir jugak ni nak pergi disneyland or disney ...

kita pergi lagi 2 jumaat - 17 Jan 2020, in sha allah

dah decide, tak jadi masuk disneyland sbb ktrg baru balik disneyland Paris last December. Disneyland ni mana mana pon lebe kurang aje, yg paling best to us masa fireworks and disney parade....setakat yg kitrang dah masuk disneyland (tokyo, hong kong, paris) sume lebe kurang aje except satu donald duck ckp cina, satu cakap french, satu lagi ckp nihon.

kami decide utk masuk Fuji-Q highland, theme park berlatar belakangkan Fuji Mountain and then ada wide ice skating with maginifcent view of fuji san and top 10 steepest roller coaster in the world (tho 99.999999% ku jamin takkan naik haha) and stay nearby.

do our tentative iti so far:

Day 1-
Narita Airport - pick up car terus ke Takayama (shinkansen kena tukar Nagoya segala, plus pricey for 5 pax, so, drive lebe senang lah)
Check in Takayama

Day 2 - 4
Shirakawago Village (UNESCO heritage)
Takayama
Kanazawa
dan area sekitar for snow activity

Day 4-6
Check in Mt Fuji
Jln2 sekitar
Fuji Q Highland Theme Park
Kawaguchiko
Hakone Ropeway Cable Car
Lake Ashi
Owakudani Valley
Gotemba Outlet
Drive balik Tokyo

Day 6-8
Return car in Ueno Station
Check in Ueno
Jln2 Asakusa (sensoji temple, nakamise dori, masjid Asakusa)
Hanayashiki Amusement Park buat geli geli (oldest theme park in japan katanya)

then amek cruise to Odaiba
Miraikan
Joypolis
BMW Tokyo Bay
Gundam Divercity Tokyo
Statue Liberty
Firework in Rainbow bridge (kena check timing and day yg ada firework)

Shibuya
Masjid Tokyo Camiii
Akihabara - shopping gadget stuff

Ueno
Melontar di Ameyoko
Ueno Zoo
Ueno Oishi Park
Ueno Museum
National Museum Nature and Science (nak bye bye Hachiko)

last day, tido area Narita Airport sbb flight pagi so malas nak kelam kabut amek train dr Tokyo.

roughly mcm tu la our plan trip kalini santai santai aje.....