CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6232|Reply: 21

Minta Nasihat tentang masalah kulit.

Assalam... Nak minta nasihat dan minta tolong bagi sesiapa yg dah pernah ade pengalaman.. Isteri dengan anak sulung aku dua2 ade  masalah kulit.. Untuk pengetahuan, isteri aku ni jenis yg rajin mandi jgak ni.. Kadang2 pagi mandi, tgh hari mandi, ptg pun mandi.. Aku pun tak rajin macam tu.. Tapi masalah kulit dia boleh tahan jgak.. Yang teruknye kat bahagian pelipat tangan, belakang lutut.. Sampai kesian tengok dia menahan gatal. BAru2 ni satu badan naik bintik2 merah halus.. Lagi2 bila cuaca yg agak panas ni.. Dah bermacam jenis ubat dan krim doktor bagi.. mungkin tak serasi kot ubat2nye.. Jadi nak minta cadanganla ubat2 atau petua2 yg sesuai yang boleh digunakan untuk masalah ni.

Anak aku pulak lebih kurang macam tu.. Jenis gatal satu badan.. Terutamanya bahagian kepala.. Kalau menggaru tu masyaallah sampai berdarah2.. Biasenye malam2 dia menggaru masa org semua tgh tido.. Sedar pun bila dia menangis sebab sakit.. Umur baru 2 tahun3 bulan. Perempuan.. Baru ni aku botakkan sebab nak bagi bernafas sikit kulit kepala dia tu.. ade la kurg sikit.. tpi tu pun teruk jugak.. Kalau kat tangan dgn badan tu mmg dah ade tompok2 kudis kesan garu.. Garu sampai berdarah tu.. Kesiannye la rase.. Skrg ni doktor pakar recommend pakai krim ezerra.. sebelum ni elomet tak berkesan.. doktor pakar jgak yg bagi.. ezerra ni pun mcm takde kesan sangat.. Minta tolong pada sesiapa yg pernah kena untuk ubat dan petuanya.. Aku sebenarnye tak berkenan sgt dgn krim2 hospital ni, paham2 je la kan kandungan dia.. tu yg cari farmasi.. kat farmasi pun pilih ubat jgak.. Sebeanrnye aku faham sakit anak2 ni satu ujian dan penghapusan dosa untuk mak ayah.. Tapi Allah pun suruh kita usaha.. Di samping usaha secara lahir ni, aku nak cuba juga usahakan minta tolong dari kawan di alam maya ni.. Lagi meluas.. Terima kasih pada yg sudi membantu..

cuba baca artikel ni   ,    kalau boleh membantu..

http://herbadanpemakanan.blogspo ... dan-rawatan_23.html

Ipo replied at 8-8-2015 12:19 PM
cuba baca artikel ni   ,    kalau boleh membantu..

http://herbadanpemakanan.blogspo ... dan-rawat ...

terima kasih...

Jgn BG berpeluh..duk dlm aircond je

ia mungkin masalah kulit sensetif ....... yang mana kurang daya ketahanan badan yang lemah (Imun)
sila berjumpalah dengan pakar homeopati di perak ........dapatkan nasihat dan bantuan penawar untuk masalah kulit.
layari laman web www.drkarthimhc.com  atau berhubungi melalui h/p 0124634779 untuk keterangan lanjut.

Edited by Syazzy at 10-8-2015 03:57 PM

1) Cuba Green tea Oil by Unicity... kat Malaysia pasti ramai penjual Unicity. im not a MLM business fan but i can tell you this Green Tea Oil works like magic.mandi kan anak dgn air dicampur dgn Super Cholorophyll powder from Unicity jugak..then lepas mandi.. lap badan and apply Green Tea Oil

2) Kalau belum cuba, try mandi guna sabun Marine Essence yang Hai-O product tu...yang hijau.... this also... bagus....

3) Jumpa Doctor pakar...

4) Bekam... buat Bekam sunnah selalu...kekadang darah kotor..so buat Bekam Sunnah (bekam darah).

Follow Us
doktor pakar cakap apa? Eczema ke?  Kalau eczema ni lambat sket nak baik tapi boleh cegahkan...

doktor cakap ape? kwn aku pun gatal kat tangan & kaki,
kalau salah mkn kena lg, gatal satu badan...

ada jumpa pakar mkn obat tp tak berkesan,
last sy tau dia guna crypto, cakapnya berkesan

Syazzy replied at 10-8-2015 03:55 PM
1) Cuba Green tea Oil by Unicity... kat Malaysia pasti ramai penjual Unicity. im not a MLM busines ...

insyaallah.. sy akan cari green tea oil... cuma hari tu ade org kata cari minyak pegaga... tapi tak tau nak cari kat mane... search google pun x jumpe... kalau tau tolong maklumkan ye..

zafira replied at 11-8-2015 10:10 AM
doktor pakar cakap apa? Eczema ke?  Kalau eczema ni lambat sket nak baik tapi boleh cegahkan...

ye.. ekzema.. dan doktor pun ckp ade pantang2 dalam nak pilih makanan... tak boleh yg gatal2.. anak saya ni tu la masalahnye.. yg gatal2 tu la yg dia nak sgt... bagi makanan lain tak nak makan langsung... sampai saya terpaksa support dgn vitamin...

Aku nasihatkn STOP sume ubat Dan krim yang doktor bagi.krim doc biasanya ada steroid yg sgt mmbhyakan.seriusly..steroid memudaratkan.xmembantu pon.ekzema so far bole sapu produk moogoo,buds,vco,olive oil..ekzema masalah dalaman,usus x betol.
Aku pon tgh heal anak aku secara natural..mmg mkn masa.slowly but surely..yg pasti jaga makan.kena follow group ekzema malaysia kat facebook atau kumpulan sokongan ekzema,diet anak ekzema.blaja dari situ cmne nk buang terus ekzema ni.plzzz ksian anak bini u menderita sakit kulit ni

naina replied at 14-8-2015 12:24 AM
Aku nasihatkn STOP sume ubat Dan krim yang doktor bagi.krim doc biasanya ada steroid yg sgt mmbhyaka ...

ye ke.. alamak.. baru tau ni.. insyaallah.. saya ikut nasihat tu.. buat permulaan ni saya mmg tgh gune olive oil dgn minyak kelapa dara.. terima kasih..

Kena buat btol2.klu x melarat smpi bila2 xbaik.steroid tu menahan ke dalam tapi merebak.kulit anak Bini u dah ketagih krim LA tu.SBB tu krim elomet dh xberkesan.mintak dos yg lg tinggi.bila stop sume krim tu akan alami sindrom TSW (topical steroid withdrawal) which is keluar balik segala mak nenek toksin.kena kuat Dan tabah.pantang makan ketat2 dan upkan imun.anak u makan vitamin apa?

ada pics tak? description saja agak susah untuk doctors decide

cuba try rawatan akupuntur ngan herba..kawan saya ada anak eczema buat rawatan ni...dah semakin sembuh..

http://thetole.org/MalayHerbalMe ... _Alahan_Eczema.html

hi..
memang banyak benda yang boleh meransang penyakit ekzema ini..
peransangnya berbeza mengikut individu, ada yang tak boleh kena debu, ada yang tak boleh tersentuh besi.. untuk tahu apa yang meransang better kalau jumpa pakar kulit dan mengetahuinya.. walaupun ekzema tidak boleh sembuh sepenuhnya, simptom dia boleh dikurangkan. ini ada list pakar kulit yang bagus yang anda boeh refer:

http://goo.gl/52ywkz

cheers and get well soon..

setahu saya saya kulit ni ada macm2 sakit..ada ekzema, seborrea dermatitis, psoriasis, fungus..dll. Anak saya dulu ekzema jugak..dalam masa yg sama kena scabbies...habis kaki tangan dia. Kalau skabis byk pantang gak...tilam bantal, kain baju kena basuh dgn air panas, jemur kat panas matahari...and so on.

Ekzema pulak byk jugak pantang...kulit kena sentiasa lembab..(guna losyen cetaphill terbaik losyen ni)..tak boleh panas, makan kena jaga no seafood. Krim dr klinik memang ada steroid....anak saya pun pernah guna tp kejap je...sekarang alhamdulillah dah kurang dr ekzema..tak de pulak nampak dia menggaru macam dulu.

Sya pun ada skin allergic..muka seborrea dermatitis (ada2 masa je kena ni)...kepala scalp problem..macam psoriasis..ni pun ada musim2 jugak...kulit yg lain selalu merah2 kalau silap makan..cuma lately ni naik kudis2 dan berparut2 sbb allergik pada kucing...(dah buat allergic tested)

Saya dah  pegi merata2 pakar dr private sampai lah govt hospital...sama jugak. Sekarang gatal saya dah kurang..saya jaga makan...(avoid seafood dan semua yg gatal2)...krim ada gak saya spare kalau tak tahan gatal sangat saya sapu nipis je. Ubt makan pun ada spare. Tp losyen memang wajib nak bg kulit lembab selalu.

U duduk mana? Kalau KL i boleh suggest u pegi satu klinik...so far ubat dia ok. Selama saya pegi dermatologist private dan govt...saya rasa klinik ni lagi bagus ubat2 dia.

(sorry ayat dah tak tersusun..hubby dah call ajak balik)..

noris75 replied at 16-11-2015 05:21 PM setahu saya saya kulit ni ada macm2 sakit..ada ekzema, seborrea dermatitis, psoriasis, fungus..dll. ...

Aku pun Ada sebderm Kat muk.sisik2dan gatal kalau stress . Guna shampoo anti dandruff mcm clear 4 men dkat muka.biar 5 minit. Slalunya tahan 2 weeks Tanpa serangan

eczema
trigger factor ada bermcm2...k
selain ubat, kena jaga mkn
kena try and error apa yg boleh mkn , dan tak boleh mkn
kalau dah tahu benda yg buat trigger flare dia, kena elakkan
contoh dairy products (yg nyata mcm susu/yougurt dan yg tersembunyi mcm dlm biskut etc), process food, sayur2 dari group nightshades, buah2an, seafood, daging/ayam yg bukan organik, chemical, etc
ubat biasa kl utk eczema ni dr group steroid..masalahnya eczema ni chronic condition dan penggunaan long term steroid pun tak elok jugak utk tubuh
you kena banyak buat kajian dan pembacaan utk tahu sedalam2nya pasal masalah ni then baru you boleh cari iktiar yg terbaik utk isteri dan anak you sbb lain org lain trigger factor dan lain juga approach treatment.
saya takde pengalaman tapi anak adik saya mmg penderita eczema (since baby dan skrg dah setahun lebih) dan adik saya rawat guna hollistic/home remedy ..so far so good under control wpun nak kata 100% cured tak juga sbb alau silap mkn sikit mmg naik balik...since baby still breastfeed, dgn mak2nya sekali kena pantang segala mak nenek benda yg boleh trigger exzema dia.

LuqmanHakim3103 replied at 14-8-2015 05:01 AM
ye ke.. alamak.. baru tau ni.. insyaallah.. saya ikut nasihat tu.. buat permulaan ni saya mmg tgh  ...

anak adik saya dgn vco pun dia allergik..
so like i said, you kena kenali segala benda yg akan trigger eczema dia
kalau si A okay dgn rawatan X, tak semestinya anak you akan okay...so mmg akan ada byk petua yg mcm2 org akn suggest so kena try n error which one yg ok..

12Next
Return to list New