CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikJuliey

Mohon Advice & Suggestion - Mencari skincare yang bukan dari local product.

just nk share.
sblum ni ada selit gk kt thread pasai skincare ni.

sy penah pakai set Herskin, Ibuputih Janna Lawwa, Look beter naked face (semua local product).
masa sebulan pertama nmpk effect la, jd pinkish..flawless. tp lama2 kulit maybe dh immune.
pastu i discontinued trus muka nek jerawat xputus.
after satu kecut, tumbuh len plak. slalunya area dekat3: infection la kot.

lastly sy berbalik ke cetaphil (penah pakai msa zmn ada ptptn) sbb risau makin jd teruk kulit muka ni.
sy pakai cleanser n lotion.
sy dh pakai cetaphil for oily skin botol yg ke2 & moisturizing lotion (daily routine tempek lotion ni).
lotion dia msa bulan pertama mmg muka jd bpeluh n oily. tp lap ngn tisu biru clean&clear la.
tp msuk bln ke2 kulit jd lembap, n jerawat segan nk tumbuh.
klo ada pn minor sgt. xda la smpai merah & tinggai parut.

so far, dh dekat setahun my skin getting better.  
idok la cerah, putih melepak. tp skin tu jd clear..bersih.

p/s; kulit sy sensitif, xleh pakai tree tee oil jnis myk nk kecut jerawat (bodyshop, aiken etc). kulit sy jd kering mengulupas, gatai, merah3.

crunchez replied at 4-9-2015 01:17 PM
patut la i guna cetpahil dah 4bulan jerawat still naik walaupun dah guna makeup remover. hari tu i ...

cethapil ni mild nye face wash
ai pakai pagi je, sbab kulit time tu mnyk je pun, xkotor
kalo malam ai pakai brand lain, yg heavy duty skit
slalu tkr2 brand, skang pakai nivea yg boleh remove makeup skali
tp ai ttp guna makeup remover jgk
so double cleansing utk make sure kulit btol2 bersih (ni utk yg pakai mekaplah)
kalo pakai compact je pun ai suggest guna makeup remover jgk
so that kulit kita btol2 bersih n pores x tersumbat ngan segala mak nenek sisa bedak+habuk+JEREBU
hihihi...

tt cer google omax radiance serum.. xde kat watson/guardian la tapi, byk jual on9 sbbb die mcm mlm,(iols xjual ye) rasanya produk local tp bkn la taraf yg ada kat kedai jamu sume tu..hihi.. france formula katenya. iols dh guna dlm sebulan.. kulit improve sesgt.. sblm ni guna produt local gak, muka rosak n muka sgtla teruk dgn bminyak, jerawat, jerawat plak tggl tanda hitam2, open pores lg..now dah ok.. jerawat klu naik pun, mlm sapu serum ni esok pagi dah kecut.. n bgun pg muka fresh je.. tggl nak hapuskan tanda2 hitam jerawat yg dulu tu. skrg yg hitam2 nmpk dh pudar ckit.. serum ni harga rm170, thn 3bln katenye. iols bru guna sebulan

n iols tukar guna hada labo nye cleanser tuk refining pores. sekali sehari iols cuci muka guna pobling jgk, especially klu lps makeup or pki bedak kan, sbb nak make sure pores xtersumbat n naik jerawat.. n iols baca, kene rajin pakai mask sheet.. klu org korea dorg pki tiap2 mlm, sbb tu kulit mcm kulit telur.. tp mask sheet la, bkn mask yg kering kat muka, or yg peeling mask.. boleh cr brand innesfree aloe vera + green tea.. sejuk je lepas guna ..

klu nak product yg bagus tp harga ok iols rasa cr la brand2 korea mcm laneige, misscha, secret key.  brand ni organic je.. confirm xde chemical. tp kesan xdela cepat kan.. kene istiqomah.. hihi.. leh survey kat web Qoo10. cr seller yg direct dr korea, selalu dpt murah.. mcm skrg iols pki treatment essence secret key, bahan die sama ngan sk2  punye, tp harga mampu milik la... pki mcm pki toner.. kat sini on9 jual rm90sebotol (150ml).. hr tu iols grab offer kat Qoo10 rm69 2 botol siap free mask sheet n free postage from korea.. n confirm original plak tu, just amik masa 2 mggu nak smpi mesia.

p/s: sorry tt iols taip kemain pnjg..

hanniko replied at 6-10-2015 05:27 PM
cethapil ni mild nye face wash
ai pakai pagi je, sbab kulit time tu mnyk je pun, xkotor
kalo mal ...

taktahanla guna cetaphil. terpaksa tukar cleanser lg. guna goat's milk soap dari moogoo. sy go for natural product. tak mampu dah. cetaphil tu mahal sgt.

utk student, saya cadangkan clinelle. sesuai utk bbnu n hijabista. elok gune yg murah2 dulu sbb duit takde sgt kan. pada sesetengah masa, OK. bile sampai satu tahap muke kita masih bermasalah ngan produk tu, kene upgrade produk. kalau range clinelle ada utk kulit 20-30 tahun then move on sampai la kita mampu ngan produk kaunter atau produk klinik kulit. by time kulit kita berubah. begitu jugak ngan skincare. lebih baik pakai produk yang 1-1, bukan 3 in 1. 2 in one. yang penting kene rajin. penat cane pon basuh muke sblm tdo

crunchez replied at 9-10-2015 06:55 PM
taktahanla guna cetaphil. terpaksa tukar cleanser lg. guna goat's milk soap dari moogoo. sy go  ...

o moogoo tu ok x?
cetahpil tu pun ai bli time promo
murahla kit

tp ingt lps ni tkr brand lain lak
bosan pakai yg sama je

Follow Us
Edited by crunchez at 12-10-2015 01:37 PM
hanniko replied at 12-10-2015 08:52 AM
o moogoo tu ok x?
cetahpil tu pun ai bli time promo
murahla kit

hampir sebulan guna, okey la. kena tggu 2bulan baru tau hasilnya. muka dah kurang sikit jeragat sebab dah rajin scrub, dulu dlm sebulan scrub 2 kali je.sekarang ni, seminggu 2kali scrub then pakai mask. kuncinya kena rajin je.

sebelum tukar ke moogoo, ada jugak guna eversoft avocado, okey jugak la, tapi taktahan kulit pedih. mcm menghakis je.

kalau kulit muka tgh rosak mendidih takleh la nak bersrub2 ber baking soda bagai dik oiiii.skrub kan mostly kasar teksturnya.sbb time tu kulit tgh radang jadi kene pakai pencuci muka yg mild,pahe dok mu?

contoh pencuci muka yg mild ialah yg takde alcohol dan yang special untuk kulit sensitive.... contoh2 brand yg harga mesra alam macam st ives ,simple,himalaya neem... carik pencuci yg bentuk cecair gel sebab gel ni tak mengeringkan kulit sgt.

pilihan toner saya cadangkan toner rose water mcm mustika ratu/ sari ayu atau toner yg ada aloe vera mcm dari etude house ke

ubat jerawat beli oxy cover sudeh...

nanti bila jerawat tu dah sembuh kulit dah tak radang baru leh start pakai scrub ,baking soda,lemon segala.scrub tu  untuk buang kulit2 mati mcm parut dan merangsang sel2 kulit baru.regenerate konsepnya..

organik takde yg murah sebab proses pembuatan yg sgt teliti dan sukar...mostly barangan organic yg diiktiraf ecocert  adalah western brand mcm jurlique,melvita,josie maran...kalau brg claim organic harga murah mengarut je tu.cer tanya dia ceritification apa yg dia pakai

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by pwincezboom at 13-10-2015 08:52 AM

Saya pernah guna produk local. Sebab terpengaruh dengan kulit kawan... memang cantik kulit masa guna produk tu. Tapi bila dengar macam-macam cerita pasal produk local ni, terus stop guna. Masa bulan pertama saya guna pencuci muka cetaphil je. Toner apa semua x guna dah. Tapi muka memang nampak kusam... dengan jerawat halus dan besar giler tumbuh masa ni memang teruk giler muka saya. Lepas bulan kedua saya jumpa doktor. Sebab teruk giler muka saya. Doktor suggest saya guna Pencuci muka Lactacyd Liquid (PH 2.5) dan dia bagi saya cecair untuk sapu kat jerawat. Lepas dalam sebulan muka saya ada perubahan... Jerawat mula surut dan jarang dah tumbuh. Make up pun saya x pakai masa ni. Sebab Doktor tu cakap kulit kena rehat.

Lepas tu, saya guna Eucerin dermo purifyer... Full set. Dalam 3 bulan saya guna produk ni. Memang terbaik, sebab kulit yang mengerutu tu jadi licin balik, walaupun bukan untuk pemutihan, tapi sangat berkesan kepada sesapa yang kulit oily dan berjerawat. (Guna Eucerin sebab malas nak g jumpa doktor tu lagi) huhu

Lepas kulit dah ok... dah licin balik walaupun x putih macam guna produk local tuh... Saya tukar ke Nutox (Full set) untuk hilangkan parut... Produk ni pun serasi dengan kulit saya. Parut jerawat mula hilang sikit2 dan muka pun nampak muda uolsss

Dan lepas 5 bulan guna serum Nutox saya tukar ke Serum Clinelle Whiten Up untuk putihkan balik kulit. Dan sampai sekarang saya setia dengan Nutox dan Clinelle... Alhamdulillah... Serasi sangat dengan kulit. Kulit sekarang pun nampak sehat, berseri, cerah dan muda

Produk yang saya guna sekarang :

Scrub muka (3 kali seminggu) = St. Ives Blemish Control (Untuk kecikkan pores & mengawal jerawat)
Mask : Apa-apa mask yang dibeli di watsons (2-3 kali seminggu) - Saya selalu pakai masa cuti ujung minggu atau malam nak tido.
Pencuci Muka = Nutox
Toner = Nutox
Essence = Nutox
Serum = Clinelle Whiten Up
Krim siang = Nutox yang ada SPF25
Krim malam = Nutox
Night Mask = Nutox (Guna 3-4 kali seminggu lepas krim malam)

Dalam masa yang sama saya makan supplement Vitamin C, E dan multivitamin dari GNC. Selain tu saya makan bird nest juga untuk kesihatan serta kecantikan dalaman dan luaran... Jaga makan juga penting, lebih-lebih untuk kulit yang sensitif, kurangkan makan yang berminyak dan yang gatal-gatal seperti belacan dan seafood. Sekarang, kawan-kawan pun banyak tegur saya pakai produk apa sampai kulit jadi cantik balik... hehehe

Saya guna produk Nutox dan Clinelle sebab bebas dari Paraben dan SLS. Sentiasa la beringat ye wanita-wanita kat luar sana... Memilih produk yang selamat walaupun lambat kesannya lagi bagus dari Produk yang cepat kesannya tetapi effect dia memudaratkan kesihatan...

KERANA DIRIMU BEGITU BERHARGA

chica_chica replied at 13-10-2015 04:11 AM
kalau kulit muka tgh rosak mendidih takleh la nak bersrub2 ber baking soda bagai dik oiiii.skrub kan ...

i think product from aussie byk gak yang organic dan mmg sgt2 mahal. bukan 100% organic but they try to minimize the chemical usage. pernah guna shaklee and disappointed, dah la mahal nak mati.moogoo ni pun bukanlah natural product sgt tapi saya suka cara dorg bagitau ingredients one by one.  satu lagi sy suka product dari human love nature (from philippines),dorg bagitahu bahan2nya dari mana. nak beli brand yg awak listkan tu tak mampu daa. sy agak skeptical dgn produk korea dan jepun. lagi2 dari korea yang tgh trend sekarang.
pernah guna hadalabo and it's not that good,mungkin saya salah pilih range. produk2 yang exclusive je kot yang elok mcm sk2,shiseido.

sy baru skrg start pakai toner tapi toner DIY, guna cuka epal. tak berani nak beli toner dari luar. sbb dulu pernah guna toner shurah/safi tumbuh biji2 kat muka.

pwincezboom replied at 13-10-2015 08:47 AM
Saya pernah guna produk local. Sebab terpengaruh dengan kulit kawan... memang cantik kulit masa guna ...

kuncinya rajin je kak.
sy rasa ada je local produk yng elok. erk ada ke?

crunchez replied at 13-10-2015 01:30 PM
i think product from aussie byk gak yang organic dan mmg sgt2 mahal. bukan 100% organic but they t ...

saya pun pernah guna hada labo nyer pencuci muka...rasanya hebat lagi sabun minyak kelapa dara yg pernah saya pakai compare to hada labo ni...

australia mmg byk produk natural dan organic.sebabtu supermodel asal australia miranda kerr pun jual skincare organic dia brand kora organic... sape mampu boleh la beli online pastu byr shipping sekali.. tapi baik jgn beli brg online...sbb mcm saya kalau nak beli skincare saya cium dulu bau produk tu...sebab kalau produk tu citrus based mcm bau oren ke bau serai wangi ke citronella ke saya mmg xleh.saya pernah sakit kepala dan muntah sbb ada orang pasang candle+ minyak aroma serai wangi ni....sebab kadang kita ada alergi kat certain bau minyak aromatheraphy/pewangi...

produk malaysia ada yg elok ke....saya bagi kredit kat simplysiti,sendayu tinggi(sbb variasi makeup dia menarik dan cantik) ngan tanamera je la....cosmoderm biasa2 je....krim vit e dia heavy sgt

chica_chica replied at 13-10-2015 02:38 PM
saya pun pernah guna hada labo nyer pencuci muka...rasanya hebat lagi sabun minyak kelapa dara yg  ...

ye2. saya beli moogoo pun kat farmasi. yg online2 selalu beli produt korea mcm bb cream (disappointed gak sbb tona kaler kelabu)  dan mask innisfree jeju volcanic (yg ini okey la). itu pun dari malaysian web mcam hermo.my.
simplisiti pun made in korea. sendayu tinggi je la yang betul2 established kat malaysia. sy pernah guna sabun ST ni yang kaler oren masa zaman kolej dulu. mmg best sebab dulu mmg tak pakai apa2, toner&pelembap pun tak kenal, just pakai foundation shurah je. muka dulu takde jeragat mcm skrg.

disebabkan diri ini tidak pernah puas dgn kecantikan diri, mulalah try macam2 produk, resultnya muka byk naik rashes dan jeragat. diri ini terlalu terpengaruh dgn media. nampak org lain putih glowing sikit nak try. nak kulit masa zaman belajar dulu2

paling teruk masa guna local product called nourain, masa pakai mmg best, feeling muka flawless mcm korean. bila berhenti je mcm2 naik. sebelum guna nourain pernah guna safi kaler biru satu set dan ia sgt bagus. even kwn pun kata muka flawless. tapi sy tak rasa ada apa2 perubahan, tu yang malas continue.

crunchez replied at 13-10-2015 01:34 PM
kuncinya rajin je kak.  
sy rasa ada je local produk yng elok. erk ada ke?

Ade la sis. Yang jual kat watsons & guardian... Nutox tu pun keluaran Malaysia juga :-) Produk local yang saya pernah guna tuh mlm punya... Yang jual online berlambak sekrang nih... Huhu

pwincezboom replied at 14-10-2015 12:22 PM
Ade la sis. Yang jual kat watsons & guardian... Nutox tu pun keluaran Malaysia juga :-) Produk loc ...

serius?! taktau pun. ingat dari jepun or singapore. nampak classy packagingnye

Edited by norsh05 at 16-10-2015 12:24 PM

dulu saya pernah guna tabita skincare..bukan shj pengguna tapi juga menjualnya.....lps setahun mengguna jeragat mula keluar..puas nk hilang kan tp x berksean..sampai pegi berjumpa pakar kulit..dia bagi ubat sebesar duit 20sen..hrg mak...aaaii...tu belum masuk consultation fee..dia nasihatkan sy perlu pakai sun blok yg ada spf ..memandangkna tabita ni x de spf...n tabita juga tidak lagi berkesan kat kulit saya...sy pun stop...dlm pada tu cuba dnars, hado lado akhirnya...jeragat yg sikit bertambah lagi banyak dan membesar ke dua2 belah pipi..bagai mimpi ngerikan????

tapi alhamdulillah skrg dh jumpa produk luar..yg serasi dengan saya jerawat pun ssh nk hinggap...kulit jadi lembab, lembut yang paling best jeragat dh pudar sikit...

norsh05 replied at 16-10-2015 10:13 AM
dulu saya pernah guna tabita skincare..bukan shj pengguna tapi juga menjualnya.....lps setahun mengg ...

hi norsh..skincare apa yg u pkai skarang?care to share?

bazlina replied at 16-10-2015 10:57 AM
hi norsh..skincare apa yg u pkai skarang?care to share?

okey sis, i pm u ye....

Edited by Psychedelia at 16-10-2015 01:26 PM

Share dengan I jugak please...
Eh... dah tgk siggy u.. dah tau produk apa you nak cakap.. hehe..

Edited by norsh05 at 17-10-2015 05:14 PM

Siapa yg nk tau, bole wasap for personal consultation ..free je...ehe