CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikJuliey

Mohon Advice & Suggestion - Mencari skincare yang bukan dari local product.

cik julie.. meh sy nak share pengalaman sendiri pasal pencarian skincare yg sesuai

sy ni dr zaman remaja muka memang jenis teruk, but sbb masa skola agak tomboy and tade duit jd buat bodoh ajela dgn keadaan muka.

lpstu zaman U sampailah mula2 start kerja, try bermacam2 jenis skincare local or yg murah kat watson/guardian. tapi, muke masih maintain teruk. teruk sy ni definisi die yg jenis ade jerawat pasir penuh satu dahi and jerawat mata putih kat dagu sampai leher. hidung penuh blackhead. pipi pon tompok2 sane sini..

lepas sampai satu tahap, sy nekad nk stop semua produk ntah pape ni. simpan duit sket and sign up pakej facial kat tpt elok. sy pilih aster springs. zaman tu rm1800 dapat 12x facial + produk. saye pegi buat facial kat situ 2 minggu sekali (sambil ikat perut sbb pokai). hahaha...

lps habis sesi facial 6 bulan tu, sy maintain pakai dermalogica. memang mahal.. satu set penuh dlm rm400-500 utk facial wash + moisturiser + UV protector. tp nak muka elok kan? tahannn diri dr shopping benda lain.. lgpon, sekali beli produk dermalogica boleh tahan sampai 6 bulan. so oklahhhh...

alhamdulillah sekarang lepas lebih 5 tahun berlalu, muka dah bersih. tak flawless sbb parut zaman remaja tu masih ada tp dh lama x tumbuh jerawat. parut2 pon tinggal warna je so kalau pakai bedak nipis dh boleh cover dh.

satu peringatan, bila pakai produk yg clinical ni kesan memang lambat. 3 to 6 months baru boleh nampak kesan.. just remember, if produk tu jamin kesan less than 1 month, konfem ade chemical berbahaya yg boleh buatkan kulit bertambah teruk bila stop.

now, kulit dh elok so stop dh pakai dermalogica. try pakai produk lain yg lebih organic dan natural.

P/s: nak tau bila kulit akan jd lebih cantik? masa mengandung.. 9 months of flawlessssssss and glowingggg skin

CikJuliey replied at 28-8-2015 03:58 PM
Aloe vera gel brand apa tu sygg . Boleh dapat kt mana tu ?

aloe vera jenama guardian je. beli kat guardian. banyak je aloe vera gel yang dijual. sebenarnya saya taktahu jenama apa yang elok. macam nak try yang fruit of earth tu. yang guardian punya ni macam lebih utk soothing sunburn.
tapi guna aloe vera guardian ni elok la jugak. sbg pengganti moisturiser.

Gadis_sarawak replied at 28-8-2015 04:23 PM
Dah amalkan selama 16 tahun..sejak sekolah menengah sampai la sekarang. Tapi seriously hasil dia e ...

untungnya cik sarawak ada pokok aloe vera. saya terpaksa beli. yang dijual pun dah dicampur bahan kimia tapi guna je la as long chemicalnya tak banyak.

rasanya jerawat batu lagi senang nak hilang dari jerawat pasir. jerawat pasir kena exfoliate tu pun lepas exfoliate muka jadi sensitif gak. tak boleh nak buat apa selain stop dari segala produk untuk sementara waktu.

well, kita taknak muka kita terlalu bergantung kepada produk skincare sebab bila dah tua nanti larat ke korg nak tepek macam2 kat kulit. skincare yang bagus ialah produk yang tidak meninggalkan apa2 kesan bila kita stop.
stop tak bermakna tak cuci muka langsung, cucilah muka supaya muka bersih.

CikJuliey replied at 28-8-2015 04:08 PM
Plain yogurt yg dok makan tu ka? atau ada yogurt khas utk skin u

aah yang dok makan tu . kalau rasa xrajin tepek kita makn je lah hahaha

crunchez replied at 28-8-2015 05:17 PM
rasanya jerawat batu lagi senang nak hilang dari jerawat pasir. jerawat pasir kena exfoliate tu pun  ...

kan ? aku tercari cari produk yang seperti ituuu .. so far semua yang pakai mesti tinggal kesan kalau stop

Follow Us
CikJuliey replied at 28-8-2015 01:53 PM
Hi missus_meau

Haah Julie kat rumah ada stok moisturizer neutrogena utk combination s ...

okay, beautiful

miszsuraya replied at 28-8-2015 05:01 PM
cik julie.. meh sy nak share pengalaman sendiri pasal pencarian skincare yg sesuai

sy ni dr za ...

Sama la kt, finally I jmpa jgk Produk yg sesuai dgn muka, Dermalogica!

first u kena detect dulu kot ingredient apa yang tak sesuai untuk kulit awak. macam saya dulu banyak gak jerawat yang tak de mata tu. sampai orang ingat saya chicken pox. cuba macam-macam produk local & yang kat guardian baik yang mahal ataupun murah. produk acne kebanyakan nye guna tea tree oil ataupun salicylic acid tapi bila saya tengok balik, semua ni tak berkesan pun untuk saya tapi makin teruk ada la. So, saya tak beli pun produk yang memang khas untuk acne tapi saya beli yang untuk kulit biasa tapi tak de whitening function. Saya pilih semua yang ada clay ataupun charcoal based. saya tak stick to one brand, saya guna je pencuci muka brand lain, krim lain. Last-last hilang semua sekali ngan parut-parut. So, bila saya rasa nak tukar skin care sekalipun, asalkan tak ada dua bahan tu, insyaAllah boleh je masok ngan kulit saya. Tapi, apa yang saya boleh nasihat kat awak, kalau muka tengah bermasalah sebab produk, the less is better kot. Tak yah pakai banyak-banyak. Saya dulu pakai pencuci je sampai kulit saya dah tak pedih-pedih baru saya pakai krim

Kalau berjerawat elakkan benda yang whitening sebab saya tak ingat mana saya baca entah waktu kulit saya problem dulu, kata nya whitening produk bagi tambah jerawat. Tak payah pakai scrub semua tu. kalau saya dulu, toner pun saya tak pakai. krim pun waktu nak keluar rumah je pakai. bagi muka kita rest. rajin-rajin la minum green tea, elok untuk kulit. exercise pun membantu jugak untuk saya.

saya pakai yang ni je. bawah rm10 tapi kulit saya kulit adik saya dua2 jadi elok pakai. tapi sekarang makin susah nak jumpa sebab kurang permintaan kot

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Gadis_sarawak replied at 28-8-2015 04:33 PM
welcome dear julie...harap muka julie back to normal. kalau muka tak ok guna lidah buaya ni mtk ma ...

Its okay sebab apa pun kena try n error.

Dah serabut sgt pikir masalah nih yg tak tahu bila boleh dpt kulit yg bebas jrwat nih .

Sedihhhh

Thx for sharing k sygg .

miszsuraya replied at 28-8-2015 05:01 PM

sy ni dr za ...

Thank you for sharingg ya

Julie nengok rege pun mcm berpinau2 jer mata. Hahaha

Kalau boleh Julie nak pulihkan dulu masalah jerwat ni then baru nak pikir n try skincare apa yg sesuai .

crunchez replied at 28-8-2015 05:05 PM
aloe vera jenama guardian je. beli kat guardian. banyak je aloe vera gel yang dijual. sebenarnya s ...

aloe vera tu pengganti day krim ka syg ?

Pakai waktu bila tu? mcm menarik ja.. hihih

arrowki replied at 29-8-2015 11:06 AM
first u kena detect dulu kot ingredient apa yang tak sesuai untuk kulit awak. macam saya dulu banyak ...

Thank you yaa for sharing

Boleh tahu tak skrg awak pakai produk apa?

skrg Julie cuma pakai pencuci muka nivea mud n mlm sapu tea tree oil .

Siang kluar lepas cuci muka just tepek bedak jaa.

Bahan yg awak mention td mmg ada list dlm ingredient eh setiap produk ? so 2 ingredient tu mmg awak elak lah yer?

Mcm Julie plak tak reti sgt bab2 nak nengok ingredient nih.

CikJuliey replied at 29-8-2015 12:49 PM
Thank you yaa for sharing

Boleh tahu tak skrg awak pakai produk apa?

Sebab dua tu macam main ingredient dia kan, so biasanya memang tertera kat dia punya packaging depan-depan. Ha ah saya memang elak dua tu even though dua-dua memang bahan yang popular dalam anti-acne punya produk. Kena trial and error la kot baru boleh detect apa yang sesuai dengan awak. macam saya, saya dah cuba banyak tapi bila saya guna tak sampai seminggu dah ada banyak jerawat baru tumbuh saya terus stop sebab saya tak percaya dengan healing crisis banyak jugak la duit habis cuba banyak benda. tapi saya tak pernah cuba sekaligus, saya cuba one by one tapi in between produk saya bagi muka rehat for a few days. Alhamdulillah dah jumpa yang sesuai. skarang ni saya guna pencuci muka taharah, lepas tu concentrated vitamin yang simply siti punya. kalau keluar rumah saya pakai bedak pixy atau pun chriszen. dua tu je skin care saya, kalau kulit kering sikit malam sebelum tidur saya pakai krim muka himalaya. that's it. hahaha. tapi bersyukur sangat la sebab dengan parut-parut sekali hilang.

Sis me suggest Adania Skincare,natural products.very recommended.ig dia @amarylliswellness

me da fall in love dgn product dia since the first purchase

Hello tt.....

susah uols nak suggest product apa sebab banyak kot jenama produk skincare ni..kat department kosmetik kat Isetan KL je pun dah berpuluh kaunter product kecantikan.. I yg rajin try different skincare brand ni pun tak habis lagi try semua jenama kat situ...huhu..

but my suggestion would be jumpa doktor pakar kulit dulu untuk treat jerawat...

kalau taknak jumpa doktor, boleh pergi kat any department store dan pergi kat kaunter skincare, borak2 dengan kakak kat counter cerita pasal masalah  kulit you dan cakaplah  you nak try product mereka..nanti dapat sample.....

Pakai cream moisturizer neutrogena & cleanser hada labo, tapi makin menjadi milia ni. Before ni pakai hada labo lotion pastu stop sebab kadang2 muka rasa panas.

Rasanya kena rajin pakai mask, minum air suam banyak2.

yg murah cetaphil
yg mahal ski marykay

insyallah dua2 skincare xkan rosakkan kulit, membina kulit adela