CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik_gebu

Hati2 Lebuhraya Pantai Timur (LPT) Ajil-Kuala Terengganu Berhantu

boerbekeng replied at 10-9-2015 04:34 AM
LPT 2 baru buka sepenuhnya masa raya hari tu... so highway ni kira baru lagi la... LPT 1 memula buka ...

bukit bauk yang dulu ke atau yang sekarang ni? yang dulu tu aku dengar cite seram..tapi sekarng ni dah tak sangatkot

erny81 replied at 10-9-2015 03:08 AM
cerita ni diambil/diceritakan oleh keluarga terdekat..

tengahari tu...2 buah kenderaan..1 persona ...

RNR ajil yang menghala ke KT tu okay sket... sebab die tak jauh kedalam..tapi RNR ajil yang menuju ke Dungun tu seram..sebab mmg tak nampak langsung ada RNR...

ni satu lagi RNR Perasing..tu mmg terperosok ke dalam...

AbukRokok replied at 9-9-2015 04:18 PM
org tua tua kata klu nampak hantu ...bogellah
nanti hantu lari

kalau tengah drive cane pulak la nak bogel...  
lain la kalau jumpa tengah berjalan ke...ape ke..

tapi klau dh jumpa, sempat ke nk fikir sume tu??? hahaaa

nan hadoooo...hadap je lahhh..  

sayang_mulut replied at 10-9-2015 01:23 PM
bukit bauk yang dulu ke atau yang sekarang ni? yang dulu tu aku dengar cite seram..tapi sekarng ni ...

bukit bauk lama la... yang skang ni diorang buat track jongging kot... bukit bauk baru ni tak rasa apa pun...

kalau citer yang orang lain naik kereta... dah ada orang citer jugak kat lpt satu... orang tu kena kat hentian gambang... situasi hampir sama... berhenti buang air... bila yang pompuan naik diorang jalan semula... sampai kat temerloh or lancang pompuan tu kol nanges tanyer naper tinggal dia sorang2...

aku dah lalu laluan kuala lumpur-kuantan-kuala terengganu ni dari tahun 80an lagi... dari ayah aku yang drive sampai la aku drive sendiri sorang2... dari highway karak tu sehala 1 lane dan ada lorong memotong jer sampai dah 3 lane skang ni... dari tak de highway LPT sampai dah siap LPT 2 skang ni... mmg aku drive malam2 biasanyer kul 10 ke atas... Alhamdulillah tak pernah alami yang pelik2 ni... aku tak kacau ko... ko tak yah la kacau aku... ahaha

Rate

1

Kakak aku pun baru je ikut lpt2 ni bln lepas. Alhamdulillah takde apa2 berlaku wpun dia sekeluarga lalu situ tgh2 malam & berhenti kat rnr mana tah, sunyi sepi takde org langsung...I guess it's rnr ajil

Follow Us
huuhh.. akak pernah lalu LPT dedulu.. masa asben keje kt pantai timur nun.. weekend asben.. waktu tu asben demam.. so akak  drive ngan baby kecik masa tu berdesup dr KL pepagi buta ke sana.. mmg laju ya amat.. jln lurus lak kan.. mmg sedap tekan minyak.. & jln clear sesgt.. x berhenti pun sebb ada baby kecik kn.. tp bila time xde kereta tu mmg rasa sunyi sgt ngan kiri kanan hutan tebal.. dlm hati duk terfikir mcmmana jln nih klu memlm.. ngan xde lampu jlnnyer.. mmg seremm.. nasib waktu tu siang2 hari.. klu x mau kecut.. x terfikir pasal hantu pun.. fikir nak jumpa asben yg demam kt sana.. nak cepat2 ke sana..

sorry xde citer serem.. teringat pengalaman drive ke sana.. rasanyer time tu la akak drive paling laju.. 170.. 180.. tekan abis.. sampai pun cepat.. heehee..

LPT1 yg kecoh sekejap aritu ada pocong dekat exit kuantan menghala ke jabor, yg tu apa citer.?

buat cuak aje. dah la aku selalu ulang alik kuantan-kl. huuuuuuuu selalu jalan malam pulak tuh.

kodoklawa replied at 10-9-2015 08:30 AM
akak  perasan  takde 1 bendera amaran angin lintang sepanjang  lpt  2 ni...baik  ngala ke kuala tere ...

Akak... masuk je dr tol gemuruh sblm sampai exit kuala telemung tu beso benau signboard angin lintang.... berdiri megah sblm LPT2 buka sepenuhnye lagi....

boerbekeng replied at 10-9-2015 12:34 PM
LPT 2 baru buka sepenuhnya masa raya hari tu... so highway ni kira baru lagi la... LPT 1 memula buka ...

bukit bauk ke jerangau - jabor lagi seram?

ktorg klu blk mlm mmg exit kt jabor ikut jln pntai je...parents pesan x yah lah ikut hiway bru tu takot jd pape..,tp my bro klu dia blk sndri dgn kwn2 mmg menebeng lalu lpt2 tu lah...sbb syok bwa laju cpt smpi

yg pasti lpt2 sgt mengntuk klu lalu ctu..msuk dr ajil tdo celik mata dh kt gmbang....siang2 pn ngantuk gler

Bnyknye kes skeri meri..Harap iolss x bertembung dgn kejadian seperti ni time blik kg..

Yg iols perasan time blik raye posa ari tu dua tiga keta pull over tepi jln..dlm pkul 10 mlm..so hati2 klu drive lorong kiri skali...

aliff09 replied at 12-9-2015 09:08 PM
Akak... masuk je dr tol gemuruh sblm sampai exit kuala telemung tu beso benau signboard angin lint ...

setakat signboard beso alam tapi bendera amaran tiga segi oren mcm layang2 tu tak pasang xguna dik ..bendera tu yg penting jadi kita tau bila ada angin lintang atau angin kuat di hgway.

Ni pengalaman sendiri. Takde la seram mana pun

2 minggu lepas travel dari KT ke Seremban. Sampai kat RnrR Ajil, anak saya yang berumur 4 tahun nak terkencing.
Berenti kat situ, Rnr tu tak ramai sangat orang, masa ndalam tandas tu, anak saya cakap 'Papa ada zombie nak masuk tandas ' - Aku baru nak tutup pintu tandas masa tu.
Apa lagi, terkejut beruk aku. Kalu beruk tengok aku lagi la terkejut
Aku cakap la, mana ada zombie,  Anak aku cakap, "Tu ada, dia naik atas.
Aku suh anak kencing cepat2, lepas cuci terus cabut.

Rate

1

Shahreen74 replied at 11-9-2015 02:17 PM
huuhh.. akak pernah lalu LPT dedulu.. masa asben keje kt pantai timur nun.. weekend asben.. waktu tu ...

hati2 kak, kat situ ada angin lintang itu bila buat keta terbalik.

Edited by cik_gebu at 14-9-2015 07:26 PM
anno_miss replied at 14-9-2015 01:39 PM
Yg iols perasan time blik raye posa ari tu dua tiga keta pull over tepi jln..dlm pkul 10 mlm..so hat ...

i olls pun Alhamdulillah tak d kena usik.  masa berenti kat RNR ajil tu, RNR sebelah kanan dr KL yang last kat situ, kakak sedara cakap kat sini la yg orang tu berenti nak buang air tu  yang hb tinggalkan  dia sebab igt wife dia yg naik keta. memang sunyi lah kalau malam2 tak d orang meniaga pun just tempat rehat sekejap nak g toilet atau smoking je.

iols selalu guna lpt 2.. pernah brenti kat rnr ajil dan solat maghrib sorang2 kat situ.mmg agak sunyi nak2 lagi hri bekerja biasa berapa org sgt la kan kalau weekend mayb ramai yg guna jalan n rnr tu..

mse tu iols x tau pun ade kisah2 mistik ni. sampai la ade satu mlm tu iols balik kije, trus pegi tgk abg main futsal kat kemaman. lepak2 kedai makan dlm kul 2 pagi iols nk gerak balik dia dh kecut perut iols selamba je tnya kenapa? dia pesan tlg bwak hati2 n jgn laju etc bagai mak nenek dia pesan iols diamkan je la...

smpai KT jam 4 pagi gtuh. dh sampai kena dgr bebelannya lainkali xpyh dtg tgk futsal kalau tgh mlm nk guna LPT n guna rnr spnjg lpt.

iols jenis redah je. mujur setakat ni xde ape2 blaku.

now still gunakan lpt. cuma jd mcm lain mcm sikit perasaan bila start maghrib hingga subuh sb time tu gelap kan..tbayang cerita2 mistik. kalau x tahu takpe la ni dh tau mmg rasa lain mcm.

Rate

1

dekat highway perasing ada sesuwatu naik motor pakai raincoat kaler kunin... nampak macam pakcik tua. please jangan tegur or jangan potong dia. takde kepala ko!! bayangkan orang tu pakai raincoat tapi takde kepala.. hud raincoat tu berkibar2 je..

P/s : ni adik aku yang bagitau.. dia ngan bos dia otw balik ganu dari kuantan, tengah malam.. bos dia yang nampak. sahih ke tak, wallahu'alam..

sentiase la bukak ayat2 Al Quran bile nak lalu sini. banyakkan zikir kat bibir & dalam hati.
takkan ada apa2 benda/perkara yg boleh beri mudarat kalau Allah yg pelihara dan jaga kita.