CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik_gebu

Hati2 Lebuhraya Pantai Timur (LPT) Ajil-Kuala Terengganu Berhantu

raya haji hari tu on de way balik ke melaka singgah RnR perasing sbb anak nak kencing...siang la dlm kul 11 pagi mcm tu..
kitorang mmg pantang jalan malam..berbelas tahun balik kg tolak lepas subuh je...tak penah jalan malam sbb hubby tak berapa expert drive malam tambah anak kecik2..
berpuisng2 nak masuk situ...dan mmg besar rnR ni..masa masuk tu confius dah bukak ke blom sbb kedai/foodcourt semua tutup lagi..nampak cleaner je yg duk menyapu2..
tandas dia belah belakang..tandas perempuan dekat dgn parking..tandas lelaki kena jalan sikit ke belakang..
sunyi je sbb mmg takde org dan maybe masih jarang org berenti..
kalau malam boleh imejin skerinya tempat ni...
aku duk je dlm kereta dgn anak sbb malas nak turun..kalau tak leh tgk mcmn rupa tandas dia...tapi masa tu tgh pangku baby so rasa malas nak turun...

peachRose replied at 11-10-2015 11:59 AM
raya haji hari tu on de way balik ke melaka singgah RnR perasing sbb anak nak kencing...siang la dlm ...

tengokkan lokasi rnr perasing tu fikir banyak kali kalau nak benti situ. jauh dan kedalam sangat rnr tu. aku imagine kalau ada penjahat nak merompak menyamun aku rasa mcm tak sempat je nak lari ke jalan utama. seram2 hantu jembalang, seram lagi manusia.

Hari nie ada accident lgi..

Baru perasan lately byk acident hiway ni kan...mcm bejangkit pulak..nti aku baru stat baca page1..terus komen sbb teringat 6 beranak maut rini...

masa 1 may lepas aku n family lalu highway ni jugak
kul 9pg kuar umah kul 5.30 ptg baru sampai kt
jam sejak dr gombak lg...masa tu hb aku drive
sampai kat hentian lancang kut...ke maran...x ingat...aku ganti drive sbb hb dah penat
masa tu aku bawa biasa aje la. tak slow n x laju sgt
masa nk masuk ke tol jabur tu...kete dh sgt panjang...lama jugak aku stuck kat situ
lg aku nk menyumpah bila tgk jurutol yg terkial2 nk bg tix pd pengguna
lega aku rasa bila masuk je lpt2 jln sgt clear
aku pun apa lagi pecut sesuka hati
aku mmg notice signboard angin lintang tu byk...few km sure ada signboard
time lalu aku akn perati pokok2 area tu...if ok je pokok aku terus pecut
yg aku geram ialah mat rempit yg bersepah di sepanjang highway
mcm x pernah jumpa highway okeh! ramai sgt okeh!
ada hujan kejap tp aku terus pecut...sbb geram td stuck lama sgt
rasanya ada la 130 aku pecut...
and kitorang terserempak juga dgn accident yg mild...x teruk. aku pun x berani nk benti
tiba2...lepas dr ajil tu aku slow sikit....
aku toleh kat hb...n tanya dia : Yang...minyak tinggal 90km ni...cukup tak?
haiyohhhh!!!! tadi pecut tak hengat dunia
hb kata tukar driver...aku on waze...cari stesen minyak terdekat.
nasib kami sempat...tu pun ngam2 saje

bila baca semula thread ni buat aku rasa seriau giler...
sepanjang jln tu aku duk komen...tah hapa2 jln mangkuk camni...sapa contractor..jln bumpy2
kalo aku baca thread ni b4 drive sure aku drive pelan2...dan tentu aku sampai pukul 7 mlm kat kt!

situasi hampir sama... berhenti buang air...4rsgold darkscape

Follow Us
jln beralun
lepas tu angin lentang byk
sbb diaorg belah byk bukit.
byk binatang melintas

RNR mmg takde. kt kijal pon yg van2 je niaga
tp kalau mlm.mmg takde pape la

minggu lepas di LPT2 dah baper org mati...iskkk

baru balik dri kl ke dungun lalu lpt2 time tu malam.. aku 1 keta nmpak ade sbijik proton saga merah ptong keta ktorg n ats proton saga tu mcm ade kain putih.. eskknya baca berita tmpat ktorg jmpe proton tu excidet yg libatkan keta wira 1fmly tu..xtau la kain ape atas tu

iols ade pengalaman xciden kt lpt1 dan penah melalui jga lpt2
ms kejadian xciden tu dlm pkl 2-3 pagi
sampai trauma iols nk lalu ikut hiway nasib baik xde yg cedera
tp mmg pengalaman pertama la xciden, tahu2 je beratur keta/bas kat bahu jalan

Penah lalu lpt2 waktu siang, alhamdulillah ok. Tp kwn pernah citer dia lalu waktu mlm masa cuti sekolah bln 9 baru ni.
Diorg dr jb nak blk kelantan.hubby drive sampai kuantan.berhenti sembanhyang maghrib then dia plk ganti drive terus masuk lpt2.diaorg ni ustaz ustazah..suami dia lena so dia drive sorg2.
Sampail kat mana tah dia tgk signboard kuala terengganu lg 130km....then dia pecutla laju sikit sbb budget nak sampai dlm sejam.then xlama dia nampak lg signboard tulis kt lg 130 km....dh lain mcm dia pn baca2 ayat yg patut.terus pecut lg sampaila dia nampak signboard yg sama kali ke-3. Mmg lain macam dh rasa dia baca lg ayat2 tu sampaila ada satu tempat dia nampak macam kain putih melayang depan cermin keta, dia pn dh hampir terbabas sikit lagi nak kena kereta sebelah. Lepas tu alhamdulillah xjd apa2. Sampai KT barula dia cerita kat suami.

sdara ak kmlngan kt LPT tp x ingt 1 ke 2.....yg keta alza..ada bby mninggal tu....msa raya puasa aritu....katanya angin lintang.... truk sdara ak kna..tp alhamdulillah dh skrang..dh smbuh...cma anak dia je la mninggal kt tmpat kjadian...

harkktuih replied at 9-9-2015 04:04 PM
so kisah kemalangan?mcm mana plak nk relate kata hiway tu berhantu?

ummah yg bawak kereta dkt highway tu perangai mcm hantu..

Penah lalu lpt 2 ni beberapa kali dr arah kemaman ke kt. Aku x tau la angin lintang tu mcmana tp penah skali tu tiba2 rasa mcm x bleh nk control stereng. Asyik nk ketepi je. Terus bawa slow smpai la rasa tu hilang. Lg satu jln tu yg lurus je mmg membuat rasa melayang2 n mngantuk. Kalu dh rasa mngantuk sllunya aku akan tdo dulu. Tp risau gak berenti kt hentian tu bila terigt dulu ada cite yg org x siuaman curi keta tu...

melzal replied at 21-10-2015 03:21 PM
Penah lalu lpt 2 ni beberapa kali dr arah kemaman ke kt. Aku x tau la angin lintang tu mcmana tp pen ...

Zaman2 PLUS baru bukak mc tu jgk..byk point angin lintang..

sayang_mulut replied at 10-9-2015 01:22 PM
aku pernah first time drive malam2 kat LPT2 dari Kuala terengganu sampai Bukti besi..time tu jalan d ...

Klu sayang mulut sebut molek name tempat tu Jabor la,bukan Jubur.

LPT 2 bumpy gile, paling teruk arah dri KT ke kuantan, nak pecut pun mikir byk kali... 3 kali dah berhenti kat perasing tu, 2 kali sebelum subuh, 1 kali malam, mmg besar, lg besar dari hentian tapah, agak menyeramkan, dgn susun atur tunggang langgang, jalan nak masuk pun pening...

turboturtle replied at 30-1-2016 05:47 PM
LPT 2 bumpy gile, paling teruk arah dri KT ke kuantan, nak pecut pun mikir byk kali... 3 kali dah be ...

huish... beraninya benti kt perasing tu time2 xnampak matahari. ramai x org berhenti?

aku haritu benti sebelum maghrib pon dah naik goosebumps dah. masa dalam toilet duk terbayang2 kepala jengah atas pintu

cik.amy replied at 1-2-2016 08:55 AM
huish... beraninya benti kt perasing tu time2 xnampak matahari. ramai x org berhenti?

aku harit ...

Jangan kata x ramai, aku sensorang je pg buang air kat situ, solat subuh pun sorang2 je, yg ada cuma pak guard sorang je, pastu beliyaw dh hilang entah kemana.. yang kali ke 2 & ke 3 tu pg dgn member, tapi yg berenti kat situ x ramai lh, ada lah 2-3 buah kereta.

Tp tulah hentian tp highway paling pelik yg pernah jumpa.

turboturtle replied at 1-2-2016 12:37 PM
Jangan kata x ramai, aku sensorang je pg buang air kat situ, solat subuh pun sorang2 je, yg ada cu ...

sure ke tu pakgad spesies manusia?

gile la berani. lampu terang x kat situ ke malap seram2 je? xde kena kacau ke?

aku sebenarnya teringin sgt nak singgah situ waktu malam, nak tengok sendiri rupa mcm mana. in fact lalu je pn xpe. tp ayah xbg. dia lg rela kami tido dalam kete kt rnr gambang tu dr terus je sampai kampung. dah la aku yg kena drive. siap pesan lg kalau kereta jadi berat ke apa bgtau la dia, dia nak tido. sabo jela.

org ganu ke incik turbo?