CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ckenj

Lumrah Kehidupan

Tq tt share pengalaman dgn kami.. kippidup yea..!

lepas benda tu xde, Adik cantik lg ke x..

anno_miss replied at 6-10-2015 10:16 PM
Tq tt share pengalaman dgn kami.. kippidup yea..!

ok akan diupdate kalau stress ngn bos.hahahah.

zawara replied at 7-10-2015 07:15 AM
lepas benda tu xde, Adik cantik lg ke x..

cantik je tp tak de la sllu sakit.hehhe

ade laa kenal sorg dia tuh lawa jugak...boleh nampak2 bnde ni..ade skali balik kg aku..diam je dlm kete..pastu sound aku nt balik penang xnk lalu jln smlm..hohoho..

tapi memang org lawa2 ni bnde tu suka..siap bg cenderahati boleh nampak geng2 dia pulak..alamak...

*kirim salam adik ye TT..hahahahahahaha

TT, orang kampung aku ler ko nih. selayang duk belah mana? macam kenal je pakcik yang jual parang kat pasar tu.

Follow Us
saya pun dulu duk kem sg besi jugak.. masa kecik2.. dr tadika hg darjah 3..  sekolah kt SKPTD.. tadika pun sebelah sekolah tu jer pun.. duk kt kuaters Jalan Kenanga.. rumah depan ada pdg bola.. dekat ngan kubur cina atas bukit nun.. ptg2 mmg riuh sebb budak2 kawasan tu duk main bola atau rounders atau polis entri kt pdg tu.. ada pokok besar pernah gak selalu main gelongsor2 kt bukit tu.. main basikal lalu kubur cina then boleh tembus kt rumah... sapa duk situ tau la kot mana kawasan tu.. berdekatan ngan PERTAMA.. duk bilik sensorg gak sebb mcm tt.. anak ke 3 tp sulong pompuan.. so far nasib xde jumpa atau kena ganggu.. abg2 saya lg hampeh.. leh plak dorg curi & makan buah limau yg cina duk ltk kt kubur tu.. nasib x jd apa2...

Edited by ckenj at 13-10-2015 05:55 PM
tsuza replied at 8-10-2015 02:27 PM
ade laa kenal sorg dia tuh lawa jugak...boleh nampak2 bnde ni..ade skali balik kg aku..diam je dlm k ...

hahah..myb kut.suka yg lawa...kan di kirim salam.hehhe

Cerita 10

Ini kisah aku sendiri. 2 tahun lepas lepas aku kawen.aku da tak de kena hempap ngn bende2 nie.mungkin sebab aku da kwen so da tak de bende kaco. hijab aku yg tebukak tu pun macam tak jelas. lepas beberapa minggu aku kawen.aku disah kan pregnant. happy jugak la sebab bakal jadi mama. lepas di sahkan pregnant kat klinik. laki aku ajak la mnum dekat kedai nie. aku pegi kedai makan tu dulu sebab laki aku g hantar kereta nak basuh. normall la bila sampai kedai makan lepas tu ada makcik jual kerepek2 kan. camtu jugak aku. normal lak makcik jual kerepek tanya2 nak beli kerepek ke tak. makcik kerepek tu pun offer la aku nak beli kerepek tak, aku geleng n senyum je... lepas tu makcik nak salam ngn aku, aku nie bukan jenis yg ramah sgt..tapi aku sambut la salam makcik tu..tetiba makcik tu ckp'''anak ni mengandung ya'...masa tu aku agak tanjat gak la sebab makcik tu bukan cek air kencing aku,dia pegang tangan aku je. yang bertambah tak selesa, cara dia tenung n pegang tangan aku tu. cara dia pegang tgn aku lama n usap2,aku nak tarik dia pegang kuat. sampai aku rentap. dia ade keluar ayat ni '' da lama makcik tak dtg sini, harini baru dtg semula,byk da kedai berubah. aku pun senyum je, bila laki aku sampai dan dia blah...

bila sampai ke rumah, mak aku ckp kenapa pegi salam org tak kenal, kan da jadi macam tu. aku ingt bende tu normal. Malam tu aku mimpi,badan2 aku macam kena tarik kuat2, sampai aku rasa katil begoyang. mata aku tebukak tapi tak boleh panggil laki aku. punya kuat aku lawan. macam2 ayat aku baca, baru boleh lepas. pagi tu aku cerita kat mak aku pasal mimpi aku. rupenya mak aku mimpi bnde2 buruk gak, mak aku mimpi mak aku nampak bende tu tengah korek2 bende bawah aku n darah melambak2 keluar. time tu mak aku agak baby aku dalam kandungan nie mcm xok.

Start dari situ, aku start bleeding. tapi tak banyak. pegi hospital kerajaan,hospital private semua ckp ok tp still bleeding. lepas sebulan bleeding n makin banyak. pagi tu,baby aku trun sendiri.ada la dalam 11 minggu aku pregnent then gugur. sakitnya tuhan je tahu mase nak keluarkan....lepas baby da keluar. aku pegi hospital selayang. nak check mana tahu ade yg tetinggal.rupanya tali pusat baby still ade lg. aku kne d n c. sape pernah gugur tahu la ape tu d n c.

lepas da selesai d n c, aku kena duduk ward sehari. time tu adik aku teman. pukul 4 pagi, aku nk pegi toilet, memula aku nak pegi sorang je sebab dekat je toilet tuu, tp adik aku bekeras nak teman. masuk je aku dalam toilet tu.amik ko, suara megilai2 tgh ketawa sebab bau darah. normal la org baru lepas gugur, darah nifas ada n banyak. adik aku n aku buat tak dengar. Ingatkan lepas tu, da tak de ape2..rupenya mase nak baring kat katil semula. asal aku tutup mata je,bende tu ada muncul kat langsir, da la jelas mukanya. yg munculnya pula,kepala je.adik aku pulak betul2 mengadap bende tu,sambil bace yassin adik aku menangis. menangis sebab takut. bende tu hilang lepas azan subuh..lepas tu baru aku n adik aku boleh tido.

ending dia...sedih mase kehilangan tu..

aduuhhh..takziah TT atas kehilangan...mungkin xde rezeki TT...tapi jahat sungguh makhluk tu..mentang2 tu mknan dia..nak kacau2 lak...tau laa dah jnji nak sesatkan anak adam...grrrr...dalam marah2 ni klu jumpa mau kecut perut jugak...

Specialnya family TT ni.Storylah lagi, interesting sangat kisah2 TT

Assalam TT ckenj
Thanks kerana kongsi dgn kami cerita2 hidup anda. Seronok smpi terbayang2 mcm di lokasi kejadian gitu hehe
Ada cerita best tulis lagi ok..

Best baca cerita tt...menarik..mcm2 kisah

tsuza replied at 13-10-2015 06:35 PM
aduuhhh..takziah TT atas kehilangan...mungkin xde rezeki TT...tapi jahat sungguh makhluk tu..mentang ...

terima kasih atas ucapan.hee

JerryJemima replied at 14-10-2015 08:56 PM
Assalam TT ckenj
Thanks kerana kongsi dgn kami cerita2 hidup anda. Seronok smpi terbayang2 mcm di l ...

hehehhe.welcome.

noqiz replied at 14-10-2015 10:24 PM
Best baca cerita tt...menarik..mcm2 kisah

tq tq..hehehe

Cerita 11

Morning semua. aku ade cerita baru. hee. Hujung minggu lepas aku balik kg aku, Perak.Selalunya, kalau kterog balik, opah aku akan bukak rumah dia yg kat kampung dusun, layang kiri tu. rumah tu best, air besar dan bersih, luas je..tapi satu je tak best, kubur seberang jalan. huahuahuahua. malam petama aku sampai tido best je, malam kedua yg tak berapa yang best...

Malam tu anak aku tak berapa nak tido, tetiba active je, jadi pukul 11 pun tak tido2. puas la aku pura2 tido, dia tak gak tido, dia pusing2 satu rumah opah aku tu, kebetulan opah aku tak tido rumah kat kg.dusun tu, sebab esoknya dia nak berniaga kedai makan kt pekan parit. Owh ya,  aku balik kg dengan mak,adik laki,eda n anak aku je, laki aku xde pegi outstation. nasib baik la, makcik aku n anak nye sorang teman kami berempat tido kat situ. da puas pusing2 satu umah, maka tido la ank aku tuh. dengan senang hati.aku pun leh tido skli. Tetiba, anak aku mejerit jerit2, lepas tu tak nak bukak mata lgsung. tak pernah dia tetiba jerit2 macam tu kecuali sebab ada satu kes dulu, nanti aku cerita. mak aku amik dia melalak, aku pegang pun sama.lepas tu adik aku, eda..pegang dia n panggil nama anak aku, ' juju,juju, nie acu la...nape nangis nie. lepas anak aku dengar baru dia bukak mata n menangis mengadu...dalam setengah jam gak la dia macam tu. aku peluk anak anak, muka dia sembam kat dada aku. dia tak nak tgk depan...

Sebelum kejadian tu, lepas aku balik makan pkul 9 lbh mlm tu, aku terus pegi toilet sebab da biase kalau ade budak kecik,terus gi toilet basuh kaki. tetiba aku dengar 2 ketukan pintu dr pintu dapur yg bekunci. aku pikirkan normal la. malas nak pikir sgt. tapi still pandang la pintu tu lepas keluar dr toilet. bila makcik aku keluar dr toilet skli lg, dia nampak belalang besar, dengan erti kata lain..pelesit. dia bgtaw mak aku, mak aku nie pantang la ade bende2 tu, dia amik sheiltox, spray..bende tu melawan sebab dia nak terbang pegi kat mak aku.mak aku dpt peyapu dia ketuk lepastu dia terus bakar..bukan bakar kepala je, skli ngn bdn.pastu masuk dlm toilet bowl.ingtkan da ok la, skli ade lg seekor, cuma seekor tu lari tak dpt jumpe. mak aku da tak sedap hati..

bebalik pasal anak aku tu, lepas setengah jam dia menangis megadu tu.dia diam n tetido. kiteorg pasang yassin dr ipad.

Esok pagi baru eda cerita...sebenarnya mase anak aku menangis..bende tu ade kat kaki dia,tengah tengok anak aku. tapi lepas mak aku bangun n pegi dapur cari lg pelesit tu, bende tu hilang. dan mase aku da tido tu, mak aku n eda dengar kt luar rumah opah aku tu, ade bunyi org lompat dr meja makan ke bawah la, atap tu bebunyi2 la, dengar org jalan pusing2 umah tu byk kali la n ade org menangis sayu kt depan rumah. memang bising...ptt la adik aku tido tutup muka ngn selimut.cehhh~

Ending dia...lain kali tido rumah dusun, kena ade opah n atuk.hewhewhew

wahhh ada update rupanya. Tq TT. Kipidap

ckenj replied at 15-10-2015 10:00 AM
Cerita 11

Morning semua. aku ade cerita baru. hee. Hujung minggu lepas aku balik kg aku, Perak.Se ...

benda kat kaki tu ape? pelesit ker?....

ekceli pelesit ni org hantar ke eh? or die adelah 'hantu' yg tak bertuan?...
arap2 fhm le soklan aku tu

Edited by ckenj at 16-10-2015 11:00 AM
khailya replied at 16-10-2015 10:22 AM
benda kat kaki tu ape? pelesit ker?....

ekceli pelesit ni org hantar ke eh? or die adelah 'hant ...

Paham2..hehe. bende tu hantu ler.hehe.aku kalau ckp pasal hantu. aku akan taip bende.heee. mak aku ckp mybe pelesit nie sesat kut. lagipun kalau rumah kampung nie, normal la ade ruang2 udara byk kt atas.jadi byk la tempat leh masuk.kebetulan masuk umah ade org pula. sama ada tak bertuan ke or ade org hantar ke..tak taw la pulak.