CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5057|Reply: 2

[Bahasa] saya perlukan class english

salam readers,

siapa boleh suggest dekat saya, dekat mana saya boleh dapatkan perkhimatan class english yang bayarannya berpatutan?
Saya minat nak improve english sy. tapi tak tahu dekat mana. english for adult.

thank you in advance.
;)

Where do you stay?

english ni ko pahamkan basic untuk tenses je. kalau ko target untuk pandai english bagi tujuan penulisan articles, ko fokus kepada tenses (grammar). kalau ko nak improve kan bahasa ko orally (percakapan), aku suggest ko banyakkan praktis bercakap dengan orang (tang grammar bantai je). lama2 ko akan get used to bercakap dalam english. dan yang paling penting, movie2 or drama2 bahasa melayu ko try la tolak ketepi. go tengok or download movie2 mat salleh yang ada english subtitle, untuk ko increase kan vocab. aku adik beradik daripada kecik lagi prefer tengok movie omputih dan alhamdulillah, sekarang agak well versed in english sebab movie2 yang kitorg tengok (genre lawak la mostly), sampai boleh hafal skrip dia dari mula sampai habis. dan untuk pengetahuan ko, kat umah mak bapak aku takde pon speaking. sume 100% bahasa melayu. so kalau nak cakap boleh berbahasa inggeris sebab mak bapak ke, memang tak la.

kalau ko peka dengan percakapan orang (cina & india & melayu), ni time kat opis la, kebanyakan ayat dorg banyak sangat grammar error. asalkan ko confident, in shaa allah by time akan makin fluent. dont be afraid. tang nak cari kelas tu, bagi aku tak banyak membantu pon. sumenya tpulang pada ko.

Rate

1