CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerunai

[Jenayah] Scammer Meleis No 1 Hafizzat Rusli Jutawan Forex Scammer

Forex tak scammed..

orang yang main forex ni yg scammed.

hahahha

Taknak kene scammed forex .

pegi trade dengan broker kelas pertama.

dalam rm50k - rm100k macam premier broker macam  dukacopy ke. Interactive broker . Lmax ke.  

Kalau bawah rm10k . trade dengan broker kelas kedua macam exness atau xm market pun o.k jugak
tapi jaga jaga jugak broker kelas kedua ni scammed sikit sikit je macam guna virtual plugin.. hunting s/l dengan price feed palsu.

keuntungan dengan forex lebih cepat..begitulah kerugian. jauh lebih cepat.

contoh kalau saham kite beli rm10k. jenuh nak buat 20% sebulan.

tapi kalau forex bukan katakan sebulan. seminit pun boleh 20% profit .

tapi double edge lah. 20% profit seminit. atau 20% rugi seminit. haha

Tapi risk reward ratio forex best. 1 to5  atau busuk busuk pun 1 to 3.  kalah rm200 boleh dapat rm800 - rm100. tu contoh simple lah.kalau broker main tipu atau gap stop loss. tu lain topik .hehe

Aku x minat main forex.malas nak jaga .tgk depan chart je. even main swing pun kene tgk jugak news bile kuar. ataupun unpredictable event macam perang russia-turkey kene jugak mengadap chart..

baik betting bola.ataupun main rolete online takpun yang paling baru sekarang.betting game DOTA2 pun boleh.

kalah kalah la.janji hepi.

sekian dari art of gambling of danau kota

Duit juta-juta.... tapi tinggal kat Desa Coalfields Sungai Buloh.

Dah tau hukumnya haram nak main jgk. Tu sebab sudah nya melingkup .

aku main forex takyah sampai 40k pun buat untung je. Memula belajor dari e-book modal murah je pun. Pastu cari sikit2 sendiri dalam forum, kutip sini sana sikit2 ilmu dari youtube bagai. ala...takat nak guna beberapa indicators je.

p/s: skang aku tolak semua indicators, cukup la pakai pivot points + RSI. Untuk trade/invest dlm stock market pun seswai pakai dua tuh.

Btw, dengan modal 40k tuh, aku buleh buat modal bisnes buka sdn bhd lagi.

kambeng_masam replied at 28-11-2015 10:08 PM
aku main forex takyah sampai 40k pun buat untung je. Memula belajor dari e-book modal murah je pun.  ...

salah ni. jgn main forex, tapi trade forex

linnnda replied at 8-10-2015 09:44 AM
sama la dgn yg buat kelas konon nak ajar melayu main saham supaya boleh kaya

'bagaimana nak kaya  ...

bole tahu sape. bole alert rakan trader yg lain

Follow Us
blackredwing replied at 28-11-2015 01:16 AM
Forex tak scammed..

orang yang main forex ni yg scammed.

Ada juga unpredictable event?? Gambling ka ni??? Dahsyat ilmu ko ye mcm dalam cite cina Hongkong... Selalunya bnd2 ni sume kena teror teknik betoi ka??? Lagi satu nak tanya yang broker tu depa main sekali ka?? Kalao untung rugi main forex ni efek ke pada diorang ke mmg untung jd broker lagi dr yg main forex??

Sori soalan dari aku yg naif lagi x bp nak cerdik.. Saja nak tau kalo sudi jawabla hehe

makan duit haram wehhh..

tomatome replied at 30-11-2015 02:53 AM
Ada juga unpredictable event?? Gambling ka ni??? Dahsyat ilmu ko ye mcm dalam cite cina Hongkong.. ...

untung jadi broker lah bro. duduk tungu org deposit je.so bro ade modal bukak la broker white label.bagi marketing power sikit..haha

tak percaya cuba tgk broker proxy Malaysia. macam Mocas trading.

orang depo.bukan duit tu die hantar trade dengan bank ke ape ke.duit tu pusing pusing dalam server die je.
macam bookie lah.kite hantar duit bukak akaun betting bola.haha

Dah namanye unpredictable event bro.mane leh predict. market volatile. 200-300pip upside down.contoh kalau dah bomb rm100 per trade.kalau duit modal ade dlm rm3000-rm10000. kalau market gap.tak berlagu jugak. nak bukak order rm100 .tetiba kalah rm10k.Contoh macam CHF  swiss bank punye penangan dulu.bukan trader je bankrup. dgn broker sekali bankrup.tapi broker yg market maker  relax je.nama je.duit trader pusing pusing dlm server. lah.huhu

dah nama forex bro.gambling lah.dah pakai leverage semue.tak gambling lagi taktau lah.huhu

Nak main forex. main lah..jangan bergolok bergadai sudah. bukan best pun.baik betting bola atau main rolete. lagi fun.hahah

blackredwing replied at 30-11-2015 08:59 PM
untung jadi broker lah bro. duduk tungu org deposit je.so bro ade modal bukak la broker white labe ...

Pehh dahsyat ye.. Aku xde modal la beb camno nak jd broker.. Nak main forex pun x bp nak pandai.. Tp ramai profesional muda zaman skrg main forex.. Tapi mcm kau le kena bijak.. Aku x bape nak bijak jd makan gaji jerlah.. Tapi seronok gak dapat ilmu ni.. Sharing is caring bro.. Masihhhh

blackredwing replied at 30-11-2015 08:59 PM
untung jadi broker lah bro. duduk tungu org deposit je.so bro ade modal bukak la broker white labe ...

betul dan sangat betul
IB je yang kaya raya ni

jadi broker kalu, kalau modal besar macam mana pon tetap ada risiko walaupon guna platform white label

dah pernah terjadi kat bangkem dan bekas member2 kat carigold dulu

kemaruk replied at 30-11-2015 10:45 PM
betul dan sangat betul
IB je yang kaya raya ni

Betul tu bro bangkem.
kite trader selalu ke laut je.hehe. yg kaya yg bukak seminar dengan kelas sama dgn bukak broker .konon 100% peratus konfirm profit lah itu lah. macam macam la ayat marketing yg power.

ni contoh la. super trader macam george soros. jesse levermore.  richard dennis dan sebagainya mana ada bukak seminar main forex/future/stock market/option .buat buku ade lah.itupun bukan la buku pasal trading sgt. huhu

Tgk yg bukak broker atau bank  macam JP morgan. meryll lynch tu semua. memang la kaya.X payah trade.tunggu company besar deposit/ big order je ambik komisyen. kalau diorang ada Prop trading pun. x semuanya profitable. yg profitable slalunye makan komisyen atas angin . scalping 1-2 pips. Contoh Toyota nak hedging buat  quote want Buy 1.5000 euro/usd. lepas tu diorang cari lah trader yg nak jual kat 1.4900 . Lepas tu contact toyota balik . o.k that yours. easy 1 point. 1point tu billion atau  yard.   haha

takpayah nak dtg seminar. Ni strategi paling simple.
ambik buah dadu.baling kalau nombor atas 3 . buy. kalau nombor bawah 3 jual. peluang 50%. takpayah guna indicator tu semua useless. janji pandai main money management dgn risk reward ratio .

masalahnye org macam sye hati panas. ah dah kalah.panas.nak balas dendam.last last hilang rm5k .pasal nak kejar lose rm100 hehe

tomatome replied at 30-11-2015 10:32 PM
Pehh dahsyat ye.. Aku xde modal la beb camno nak jd broker.. Nak main forex pun x bp nak pandai..  ...

Try je bro. masuk rm1000 .kalau kalah semua x rase. dari join rm40k seminar.dah sah sah .kalah.lagi merana.tapi nak consistent memang susah la bro. kena dedicated.

sye pun trade forex for fun je.kalau serius memang tak lah.susah betul.sape cakap terer forex..100% tepat. broker cuba mintak signal kat die. tgk 10 kali die menang ke tak dgn signal die..dgn syarat signal mesti real time. xboleh past history. dan kene tgk berapa die risk kan pertrade dari capital allocation die. kalau 5-6 kali menang dgn low drawdown dan risk reward ratio 1:3 atau lebih. tu kira pro.boleh berguru la tu.

kerunai replied at 7-10-2015 09:44 PM
Semoga Allah gandakan berganda ganda ganda rezeki father u sis

Kalo ada pic n contact ways spy  ...

Join forum....

Aku tak ingt forum apa. .
Dorang ajar & share indicator...semua free...kekdg dorang trade berjemaah kat mamak. ..
Aku dulu dari  zero sampai blh buat indicator sendiri..menjadi gak....tapi aku tamak haloba...sebab tu menangis hiba...

MMana nk bljr trade ni... Mcm berminat tp tak reti

blackredwing replied at 1-12-2015 01:46 AM
Try je bro. masuk rm1000 .kalau kalah semua x rase. dari join rm40k seminar.dah sah sah .kalah.lag ...

Hehe.. Makin ko explain makin pening aku yg x bp cerdik ni.. Byk betul term ekonomi.. Maybe one day aku boleh gak cuba.. Takpe sekarang try blaja sikit2 dpr input dr hang dll.. Study sikit2... Dpat jalan nanti mungkinla nak try masuk gak.. Tapi mslh nak dedicate tulah amat payah sikit mengenangkan jenis keje aku ni... Hang mesti dah byk masyuk kan.. So far dah banyak x dapat??? Maksud aku hasil dr trade money ni?? Main forex aka gambling ni?? Habaq mai sikit

tomatome replied at 1-12-2015 03:38 PM
Hehe.. Makin ko explain makin pening aku yg x bp cerdik ni.. Byk betul term ekonomi.. Maybe one da ...

Breakeven je bro. menang takde.kalah pun xde.Sebab malas nak monitor.bosan..tapi mungkin tahun depan la sye start balik dalam rm10k. sekarang ni malas nak trade.lagipun sye tak fokus.Hati panas.itu saya cakap ilmu ada pun tak berguna jugak dalam bidang forex ni.sebab yg paling penting emosi dengan pengurusan risiko.Kalau dah panas. habis semua margin call. huhu.

bro register je kat broker xm . die bagi 25usd untuk new registration. cuba la .free je.buat belajar belajar .

kat carigold pun banyak trader yg power power. . jangan cari tok guru yg buat seminar sampai 40k sudah.haha

blackredwing replied at 2-12-2015 01:11 PM
Breakeven je bro. menang takde.kalah pun xde.Sebab malas nak monitor.bosan..tapi mungkin tahun dep ...

Thnx beb.. Byk aku belaja dr ko.. If u dun mind leh aku tanya ko keje apa eh.. Mesti wat biznes kan.. Sbb tue nmpk mcm org ekonomi handalah... Eh.. Hehehe..
InsyaAllah i will try.. Perhaps soon...

kerunai replied at 6-10-2015 12:50 PM
mana ada busuk hati bro

sbb sayang melayu la gua share

niat baik,
in Sha Allah dimakbulkan..

arwah kwn suami aku pun sama gak...dia buka kedai makan...mmg laku la...makanan dia semua sedap2...wife dia keja 1 ofis dgn suami aku...pastu terjebak dgn benda ni rasanya...wife dia berenti keja..diorg siang malam pagi petang dok masuk kelas...pastu arwah ni ckp kt suami aku yg diorg adik beradik nak beli ferrari sorang sebijik...harley davidson sorang sebijik...pastu nak pi umrah ramai2...lps bbrp bulan kedai makan diorg tutup...pastu dpt berita yg dia dh meninggal...xtau la meninggal sbb apa...apa jd pd anak bini arwah xtau la...adik arwah pun terus menghilangkan diri...kesian pun ada kt diorg...dh kena tipu...