CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apech

Jiran Kaki Gaduh

lagi 1 nk tny kak nor ni appearance dia cane?

tidak dinafikan ibu yang teruk hanya melahirkan
generasi yang teruk juga, sebab anak anak mengikut apa
yang dorang lihat kan...

kalau me, me akan jauhkan diri aje.. tak perlu lagi
nak layan ke apa....

kalau kena kt aku ni kompem maki berbakul2 punya

Stress nye dapat jiran cenggitu..
Mulut puaka x henggat

idakamaruddin replied at 9-10-2015 04:30 PM
kalau aku jd ko aku jauhkan diri je... elakkan bertembung muka ngn dia..org cani mmg jenis tak pah ...

Nanti i cari la ampaian baru.
Nak elak dari terserempak, mmg susah dah depan rumah.
Tau je la rumah flet kan. Mmg ada cadang nak pindah rumah sendiri. Tapi jauh pulak nak ulang alik tempat keja.

Jiran TT si Jamal ke?

Follow Us
idakamaruddin replied at 9-10-2015 04:32 PM
lagi 1 nk tny kak nor ni appearance dia cane?

Dr segi apa tu?
Umur lewat 30an. Mcm suri rumah biasa je, tp tau la tak belajar tinggi. Kalau tak, lama dah upgrade diri sendiri.

Dr segi adab, mmg jenis mulut lepas tak hipokrit katanya.
Ramah, tp ramah tu mcm dah tahap halal beralal je org kata. Bawang sebiji pun ketuk pintu nak pinjam. Hehehe

Sekian

No....no...no...no....

mdhelmi replied at 9-10-2015 03:43 PM
nampak mcm kak nor tu mendewakan anaknya
sayang anak tangan2kan/tegur2kan

Mmg pun helmi.
Anak dia buat bising kacau ejek budak dkt tempat mengaji pastu nangis, ustazah suruh dia balik..

Tak lama tu mak dia turun kat tempat mengaji, terus marah budak-budak sebab ajak anak dia main n buat bising.

Logiknya...?

TT.... jiran sy ank dia sebijik mcm jiran TT........kita berjirankah..no no no tak mungkin.

jiran sy ni ank dia yg paling kecik pompuan, bru pandai ckp..dah sebut babi/bodoh mcm perkataan ruji harian je. abg dia 2 org kecik la lg skolah rendah baru..mmg dok mengaja adk kecik ni ckp camtu.

terkejut sy, rupanya dr opah n mak pak dorg mulut xlekang dr memaki hamun org..kesian gile anak dorg, kain putih yg dicorakkan dgn air kumbahan.

dala rumah depan surau...sy balik dr mane2 bdk tu jenguk dpn rumah sambil pgl "oi babi" terjerit2

lg 1 yg sy xley hadam, ramai plak dok bertenggek dpn rumah dia. makcik2 dok bergosip..org surau dok azan maghrib pon dorg xreti2 nk balik..sambil gelak ngilai2.

laki xreti nk didik Bini, pumpang buat fitnah pasal aku mentang2 aku bkn kaki mengumpat.

org mcm tu pon still ada org buat kawan..rosak sungguh

spiderman80 replied at 9-10-2015 10:12 PM
Jiran TT si Jamal ke?

Secara logiknya takkan la jamal spidey...ni melayu panggil melayu babi...lain la tt ni cina... Lgpun jamal tu kaya apa kelass beli susu anak pun pinjam jiran

Jiran lama aku dulu anak ok je ..2 girl sekali amik maid yindon terus berubah 360 darjah... Mulut jd teruk perangai teruk...boleh senang2 masuk kawasan rumah aku curi anak kucing, baling batu ke kereta..belum lg mengajar bhs2 kesat...sedih tgk kecik2 org luar yg rosakkan

CrowneGlory replied at 10-10-2015 02:04 AM
Secara logiknya takkan la jamal spidey...ni melayu panggil melayu babi...lain la tt ni cina... Lgp ...

Hahaha, penerangan yang baik.

dah mak bapak sendiri teruk x ajar anak sampai org lain pulak nak ajar anak dia kemudian mak bapak dan anak tak mau terima teguran pula,
dgn anak org yg celupar toksah baik2 sangat nnt minta itu ini, sila berbaik2 dgn org yg menghormati org lain ja

tah2 mmg mak dia yg ajar sruh ckp camtu kat family ko

Edited by apech at 10-10-2015 11:06 AM

Update.
Malam semalam biras apech ada call tanya bergaduh ke kak nor ni. Apech cakap takde, kenapa?

Takde la, biras cakap kak nor ada mengadu dekat dia kata apech dah lain sekarang tak macam dulu. Dah takde tegur anak dia, takde beli barang.

Apech pun cakap la dkt biras yg apech terasa bila anak dia cakap babi bodoh tapi mak nya tak tegur pun.

Biras apech ni ustazah, jadi apech tak rasa pun dia mcm nak menyibuk. Cuma nak clear the things up kot.

Lagi 1, kak nor ada menyampaikan pesan melalui biras suruh apech selalu kunci pintu grill. Sebab dia tak suka anak dia selalu pegi rumah apech.

Memang anak dia pantang dpt keluar rumah, mesti menuju ke pegi kat rumah apech. Mintak nak masuk.
Mungkin sebab rumah apech murah dgn makanan kot..

CrowneGlory replied at 10-10-2015 02:07 AM
Jiran lama aku dulu anak ok je ..2 girl sekali amik maid yindon terus berubah 360 darjah... Mulut jd ...

Bahayanya .. Sedih la kalau anak kita jadi mcm tu sebab orang lain.
Apech pun tak nak cakap lebih-lebih, nanti terkenan jadi dekat anak sendiri.
Nasib baik la apech laki bini memang tak di ajar dr kecik cakap kasar mcm tu.

Masa kecik, apech adik beradik nk cakap "aku kau" pun takut. Lagi la bodoh. Cakap aku pun dah kena cili.

Thanks mak sebab ajar apech dari kecik mcm tu. Apech akan applykan benda yang sama.

nak share jugak...aku pernah tinggal di kawasan rumah yg bila petang2 acik2 dan pakcik2 dok lepak ramai2 depan rumah...mulut biasalah..sekali maki luar dalam semua keluar..masa tu aku anak 2..kecik2 juga..balik je kerja anak2 jiran2 serbu umah aku..nak main dng anak2 aku..weekend pun camtu..tak tentu masa kalo nak masuk rumah..alah budak..aku fikir camtu je lah...lama2 makin kerap datang dan mulut pun makin hebat bila main gaduh..bunyik makian org dewasa..aku tak leh tahan ..aku tak marah cuma aku kata..esok lusa datang rumah acik ikut masa ye..ptg sahaja..sabtu ahad pun camtu..pas tu aku kata sape main elok2 tak cakap yg bukan2 aku bagi jajan best..ok berkesan..sambil tu cakap kat budak2 tak elok cakap camtu cakap camni..sebut itu sebut ini..tapi tulah kalo makpak dorang tak ubah memang susahlah..pastu aku pun pindah..aku tak suka nak kata ini sebenarnya..memang betul camana emak bapak punya mulut..punya perangai memang akan menurun ke anak2..dan org2 yg perangai camni amat susah untuk ditegur..aku ambil langkah selamat aku malas nak tegur2..tak memasal gaduh..

pehbedah replied at 10-10-2015 11:34 AM
nak share jugak...aku pernah tinggal di kawasan rumah yg bila petang2 acik2 dan pakcik2 dok lepak ra ...

Betul jugak. Karang tegur, bergaduh pulak. Apech pulak bukan jenis bergosip luar dalam. Jenis duduk rumah je.
Tengok la nanti bila dah sampai masa apech pindah. Sewa rumah ni pun lebih kurang sama dgn bayar bank. Murah sikit je.