CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbsyasya

syak suami curang....

biskutseksi replied at 11-1-2016 12:37 PM
aku pon pernah alaminye tahun lepas.....
mase tahu tu....tekejut xyah cite....die msg X gepren die. ...

camne laki ko boleh kantoi dia bermessage dgn x gf dia?dan camne cara korg selesai masalah tersebut..

Banyaknya org yg ada problem cheating husband ni. Takpe at least kita kat sini boleh tukar2 cerita & idea. Ala2 support group which I memang rasa mcm perlu sgt2 untuk overcome mcm2 rasa dlm hati ni.

Orang laki ni mungkin ingat saja2 nak contact kwn2 lama nak bg moral support ke apa tapi depa lupa bila dh jd mcm tu nanti syaitan akan follow & cucuk depa supaya benda jd worse. My hubby I sendiri start dgn nak tanya khabar kawan lama sekolah dulu sebab kawan tu cari & add dia kat FB. Tup2 kawan ada cerita sedih which Wallahualam betul ke tak, so benda jd meleret2 sebab the so called kawan tu kata my hubby is a good listener. Good listener la sangat sebab syaitan tu ada dok tiup2 kat telinga tu. Bila dah kantoi memang hubby mcm tersentap sgt2 sebab dia underestimate I even takde pinggan mangkuk melayang ataupun hp kena baling ke dinding.

Skrg ni I memang tgh usaha gigih nak overcome benda ni. Sangat susah bagi I walaupun hubby dah try mcm2 untuk pujuk I. Harap2 Allah bg I kemudahan & kekuatan untuk lupakan slow2.

sy sekarang tengah fikir samada nak attack husband sekarang atau tunggu dulu tp kalau attack sekarang tak dapat nak kumpul bukti lagi.dia pun mungkim boleh cakap..ala main2x je tanya soalan2x macam tu. siap dia pernah post pic dia sedepartment...siap buat ayat..baju biru sebelah tu spare tyre aku..padahal staff dia tu dah kawin. siap kami pegi masa dia kawin...terbayang2xlah semua ayat2x dia tu....

izzah_mia replied at 11-1-2016 02:55 PM
sy sekarang tengah fikir samada nak attack husband sekarang atau tunggu dulu tp kalau attack sekaran ...

Kalau betul dia buat hal blkg u nnt 1 day Allah akan tunjuk jugak tak payah nak serkap2 jarang. Nanti buatkan dia lagi galak nak mengacah2 u. Itu my opinionlah. Sebab I haritu mcm terasa2 jugak tapi I buat bolayan je sebab I rasa kalau betul dia ada buat salah Allah mesti tunjuk sebab kita doa kat Dia kan. Tengok memang betul2 Allah tunjuk lepas 1, 1. Start dengan dia tertinggal hp je then bunyi wassap masuk bertalu2 buat I rimas so I angkat tengok sender. Selalu dia silent hp tu tp dah Allah nk tunjuk haritu dia lupa nk silent.

I memang bukan jenis suka nak check2 hp & tanya2 / tuduh2 hubby sebab dia bangsa berangin sikit. I malas nak bising2. Just go with the flow

betul dan setuju sangat. klu suami buat benda tak elok belakang kita, lambat laun akan dapat balasan juga. Kadang-kadang atas dunia ni lagi dah tunjuk.

kita sabar dan berserah pada Allah. mcm suami saya, Allah dah 'hadiahkan' balasan yang dia dapat. Atas perbuatan dia terhadap saya selama ni.
Harap-harap dengan ini, suami betul2 berubah la hendaknya.

sambil tu jgn putus doa & harap yang terbaik drp Allah. insha Allah!!!

Follow Us
mami2x replied at 11-1-2016 03:09 PM
Kalau betul dia buat hal blkg u nnt 1 day Allah akan tunjuk jugak tak payah nak serkap2 jarang. Na ...

thanks mami...sy selalu putuskan doa sekiranya suami tu curang kat belakang sy...tunjukkanlah. sekarang ni kalau keluar dia dah tak bawak hp.

mummy75 replied at 11-1-2016 12:45 PM
camne laki ko boleh kantoi dia bermessage dgn x gf dia?dan camne cara korg selesai masalah tersebu ...

memula meseg group kawan2 skolah...
tapi aku der nampak pompuan merangkap bini org tu ade cam hint2 nak imbau kembali cinta dorang....so terdesak aku nengoknye....
kantoi aku cek henset die tengok history meseg..
bende xsettle sampai skunk sbb aku sentiasa mengungkit..
sakit hati ni...

Banyaknya kes2 mcm start dgn whatapps group sekolah ye. Masing2 bila kat group sekolah tu mcm lupa diri tu dh tua dah ada family kot

Biasa mula2 usik2 kat group pastu start pm2. Hish...x suka betul

biskutseksi replied at 12-1-2016 08:36 PM
memula meseg group kawan2 skolah...
tapi aku der nampak pompuan merangkap bini org tu ade cam hin ...

kisahnya dari grup whatapps sekolah...addoiii la kan...aku pun ada pengalaman ngeri gak bila bab ni..

dan aku juga kenal ex hubby kedua aku ni melalui grup whatapps sekolah gak...kira mcm jejak kasih sebab aku dan ex pernah bercinta tp selepas abes SPM..dan dlm grup whatapps ni la aku baru tau bff aku masa sekolah dulu pun pernah bercinta dgn ex aku ni...nak dijadikan hal ketua puak grup kami ni buat meeting utk reunion maka bertemu lah aku, bff aku dan ex hubby...

dan masa kengkawan sekolah yg lain dpt tau aku dan ex hubby nak kawen, depa dok tanya 'ehh ko x tau ke si N dgn bakal suami ko ni pernah bercinta dulu dan dia yg beria2 menyuruh ketua puak utk add bakal suami ko dlm grup'...

masa aku dpt tau tu mg bergadoh sakan la...patutlah aku nampak ex hubby aku ni ada komen kt fb si N...dan kami bertiga ni fren dlm fb...meroyan aku masa tu

bagi aku la grup whatapps x kira la sekolah or ofis pun ada je buruk baiknya...terpulang pada individu tu sendiri nak bawak diri...

hmm..whatsapp tu mmg berpuaka bagi aku
dah lama aku delete...
hidup aku lebih tenang dgn wechat n messenger je
dalam wechat aku pun ada 5 or 6 ketul org je

Edited by biskutseksi at 13-1-2016 03:59 PM
mummy75 replied at 13-1-2016 01:31 PM
kisahnya dari grup whatapps sekolah...addoiii la kan...aku pun ada pengalaman ngeri gak bila bab n ...

tu la yang buat aku panas hati pasal group2 wasap ni la...

xgf laki aku ni plak dari kami jaman bercinta, bertunang, aku mengandung, sampai la yang terkantoi hari tu dok cuba2 nak berbaik ngan laki aku....konon kekdah nya nak KAWAN..... memule dulu mmg la laki aku xlayan pastu dengar je betina tu nak bercerai konon nye terus jatuh simpati (padahal xbercerai pon...laaa ni elok2 mengandung) n pastu bile dah kantoi yang baru2 ni, si pompuan ni nak salah kan aku pLAk katenye aku ni x OPEN MINDED... BAB B betoi beliau.

aku kalu dapat nomo tepon laki die memang aku nak report kegiatan gatal bijik bini die tu...walaupon sekadar niat nak kawan... hello zaman sekarang boleh ke kita sekadar KAWAN dengan "bekas kekasih" ....

Tanda suami curang:

semakin bergaya, pasang badan
semakin romantik (nak cover la kot, atau hati tgh berbunga2 sbb ade awek lain)
rutin harian berubah, contoh xpernah blk lmbt sblm ni tp tetiba sll blk lmbt cakap byk kerja
selalu dgn henset, even korg ade password die pon jgnlah rase selamat... dia pandai ja sorok scandal tu.

kadang2 kite terdetik di hati perubahan suami tp sllnya kita nak pk baik2 sahaja kan.. so selalu abaikan jela, pk xkn suami sanggup duakan kita... xkn dia xhargai kita, xkn xkn xkn xkn... tp sbnrnya mmg diorg xpeduli pon semua tu... kite sahaja yg terlebih sentimental..

Ujian Allah semua ni, sbb lelaki fitrahnya mmg mcm tu. cuma sejauh mana dia sanggup buat je lah.. suruh kawen dgn perempuan tu xnak pulak..

Kadang I rasa kelakar jugak, I salah seorang bini yang pernah ditipu bulat2. datang sedih mmg menanges dok pk kekurangan diri. Pastu dok shopping sakan beli itu ini konon nak upgrade diri sendiri. Pastu dok sekodeng scandal die tu... haih penattttlah... Dahla stop stop jd gitu, suami kita xkisah pon sebenarnya. Mainan je bagi diorang...

laaa..kesiannya dekat uols semua. Smg Allah mudahkan urusan uols. Semoga jumpa yg lebih bahagia lepas ni. Tak kisahlah kita ni byk kekurang pun tapi semua org berhak bahagia

Note: Thread has been banned by manager

korakora replied at 14-1-2016 03:16 PM
Tanda suami curang:

Tanda2 tu varies actually.
mcm my hb tu dia mmg jenis kemas bergaya sejak dulu.
tp mmg betul...bila they started to have a fling, akn ada yg berubah ttg mereka. Tp selalunya instinct wife la yg main peranan.
mcm i...i dpt tau pun in a very unexplained way.

Tanda suami curang:

Korakora....betul apa u ckp....bg dorg tu smua suka2 jer....klu x parah lagi syukur la.....mcm i gak....skang lebih relax.....tp bila dtg angin x baik mmg mulut x leh nak control la.....mcm semalam i dpt taw ada pasangan couple ni nak kawen.....ingt kan sama2 bjg...rupanya si laki dah kawen.. ank sorang....u know...bini dia lgsg x tahu....sggp berhenti kerja coz nak jaga ank sambil berniaga on9.....si laki blagak mcm senang sgt....pakai saga je pun....bkn nak hina...tp x sedar ke awak tu pun x ckp ada hati nak pasang lain....sedihnya bila pk kan mcm mana la kalau bini dia taw nanti.....yg anak dara tu pun mcm x bersalh je citer nak kawen....anyway tq atas kata2 semangat u.....

Note: Thread has been banned by manager

Tanda suami curang:

I setuju dgn apa yg u cakap. Mcm hubby I byk jugak dia berubah cuma Allah belum nak tunjuk masa tu walaupun dlm hati ni dah terasa2 mcm something is wrong somewhere. In fact, ada sekali tu masa depa tgh ada affair, I mimpi dia bagitau I dia nak kawen lagi & I nangis2 sampai terbangun drpd tidur. Bila ingat2 balik mungkin Allah nk bgtau sesuatu tp masa tu I tak ambik serius sebab takde buktipun kalau nak confront him.