CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbsyasya

syak suami curang....

salam..nampakya saya juga terjebak dgn kes ni...rase mcm mimpi pon ade...macam nak gugur jantung bile dapat tau...hanya tuhan yang tau perasaan saya masa tu....tak tau nak mngadu kat sapa...mula2  cover lagi perasaan marah tu....tapi dah last2 tak bleh tahan....

dia mngaku hanya bkawan je..x lebih dari tu..x de perasaan pon nak kawin ngan pompuan tu...takkan nak kawin ngan pompuan anak 3..lebih baik kawin ngan anak dara katanya.....tapi tgk gaya dah lain macam...patutlah asyik belek hp sengih sorang2...konon2 kesian kat pompuan tu...lama2 jadi rapat..dan btambah rapat...yang geramnye pompuan tu masih isteri orang, tapi ade problem dengan husband...akhirnya husband saya tmpt pndengar masalah...dahla tu satu tempat keje plak tu....

Tifamie replied at 23-1-2016 03:22 PM
Memang guna QR code.. buka web.whatsapp.com kat laptop, dia akan minta scan qr code. Kena ambik hp ...

wwooww...baru iols tau boleh buat gini ek...harus try ni kt henfon kwn nk tgk keberkesanannya..terujanya iolss

mrsLY replied at 25-1-2016 03:45 PM
salam..nampakya saya juga terjebak dgn kes ni...rase mcm mimpi pon ade...macam nak gugur jantung bil ...

byk plk kes bini org yg ada marriage problem gi bercerita kt laki org problem diorg ni ek...donia ni dah makin pelik..dedulu org selalu katan janda je suka menempel kat laki org utk bercerita masalah tapi skrg ni bini org pula yang makin byk kes..

Tifamie replied at 23-1-2016 03:22 PM
Memang guna QR code.. buka web.whatsapp.com kat laptop, dia akan minta scan qr code. Kena ambik hp ...

Kalau suami tau...sure dia log out. Xdpt le nk spy.

Edited by mrsLY at 27-1-2016 10:04 AM
mummy75 replied at 26-1-2016 01:44 PM
byk plk kes bini org yg ada marriage problem gi bercerita kt laki org problem diorg ni ek...donia  ...

geram2 je rase nak 'quote' apa2 di FB dan tag husband...at least pompuan tu bleh baca...tapi nampak sangat kebodohan kita ni..dan mbukak pekung di dada plak untuk tontonan umum...tapi pompuan ni tak taula status nye macamana...kononnye minta dilepaskan tapi husbandnye tak nak...

Kalau husband sudah tak boleh dipercayai, tak payah la mengharap. Berhenti. Singkirkan dia dari hidup kita. Tak penat ke hidup nak check itu, check ini, risaukan hal suami dgn gf dia? Kalau dia masih nak stay in marriage, beri pilihan.

Oh lupa, kasihan anak-anak nanti membesar tanpa bapa. Tapi kenapa ya bila bercerai automatik orang fikir anak-anak tak jumpa bapa lagi? Kalau benar dia lelaki yang baik, dia tak abaikan anak, dia tak bercekerama dengan perempuan lain dan sekaligus menyakiti hati perempuan yang melahirkan anak-anak dia.

Cukup-cukuplah berkorban segala-galanya untuk seorang lelaki yang tak kenal erti budi.

Follow Us
mrsLY replied at 27-1-2016 10:03 AM
geram2 je rase nak 'quote' apa2 di FB dan tag husband...at least pompuan tu bleh baca...tapi nampa ...

x payah la ko nak quote apa2 kt fb dan lps tu tag nama laki ko...not classy ok...mcm kes aku la...ex laki aku meroyan buat status kat fb siap hanjengkan aku pun ada...tup2 selang sebulan dah meroyan plak status rindu la x dpt lupakan la...mcm haram jer kan...so dari status fb ko tu akan menunjukkan ko jenis yg mcm mana...so tackel it wisely dear...

kimsa-ra replied at 24-1-2016 09:43 PM
pndpt iols baik uols jgn trlalu rapat dgn fil uols..ex itu takot jd batu api je..nnt takot hati uo ...

Itula.. Menempel je kejanya..
Geram betui..
Byk pulak ayat2 sedih dia dlm fb (i stalked fb dia ok)..
Adala nmpk satu, dua fil gigih dok nasihatkan dia..

Iolls ni dah la xreti kipas2 amik hati..
Kalau lawan konpem la iolls kalah..huhuhuhu..mencik betui la..

what matter to me now is my husband..
Husband ckp, biarkan diorg.. Husband ckp fmily sendiri pon xreti jaga hati dia..
So husband ckp dkt iolls yg penting iolls jaga hati dia dan kita jaga hati masing2..
Apa2 jd pon kita berdua je tanggung..

ermm x sangka ramai yg senasib....kenapa la suami kita ni x pk perasaan,pengorbann kita pada dia masa berskandal n betina lain.....pedihnya hati bila ingtkan balik....bru2 ni dpt taw plak i pregnant....klu kira2 start bln yg sama i dpt taw dia curang.....x taw nak xplain mcm mana perasaan.....mmg kami planng nak tambh baby dlm waktu terdekat....tp bila ingt blk apa yg jadi i rasa mcm baby ni x patut ada..... tp bila pk rasional bkn salah baby ni.....klu la dia x buat perangai mest i bahagia sgt bila dpt taw i pregnnt.....

salam..nampakya saya juga terjebak dgn kes ni...rase mcm mimpi pon ade...macam nak gugur jantung bil ...

i faham apa yg u rasa skang.....pedih sgtkan...rasa mcm mimpi jer....walau pun dorang stakat bermsg tp i mmg x leh trima....lagi2 drg kerja tmpat yg samakan....mula la pk mcm2....x kan la x kluar sekali time rehat ke....sblm ni tgk kat tempat kerja i bnyk yg mcm tu...terdetik juga jgn la laki aku mcm ni....x sangka dia pun sama jer....bini org skang pun bnyk yg gedik....x ckp laki kat rumah smua jantan kat luar nak melayan...benci betul.....

bbsyasya replied at 6-2-2016 07:10 PM
i faham apa yg u rasa skang.....pedih sgtkan...rasa mcm mimpi jer....walau pun dorang stakat berms ...

Memang pedih...byk kali saya cakap ngan dia x terasa bersalah ke buat mcm tu..mudahnya lelaki bagi jawapan..terasa juga bersalah tu..tapi ntahla..mmg minta maaf dan takkan ulangi lagi kesilapan tu...harapnye minta maaf tu mmg betul2 ikhlas dari lubuk hatinya...kalau ulangi lagi faham2 je la...Walaupun hsbnd dah minta maaf tapi dalam hati ni tetap kdg2 terpikir..betul2 ikhlas ke..takut depan saya je dia macam tu...belakang lain..wallahuaalam...

Insyaallah saya doakan yang terbaik utk mangsa2 keadaan macam kita ni...Allah tahu yang terbaik untuk kita.

exactly sama cam situasi saya.
satu opis,isteri org yg ada masalah dengan suaminya,asalnye kesian lama2 jadi sayang.
masih lagi dalam proses nak menerima.
huhu

gedik je bini-bini orang yang nak kongsi masalah rumah tangga dengan laki orang. tak tahu malu betul. yang laki orang ni pula senang betul kena goda. dasar dua-dua gatal.

mawarika replied at 13-11-2015 10:31 PM
Tt Jgn bersangka baik kt suami..dan iolss takde la nak suruh buruk sangka. Nnti jd mcm iolss sbb san ...

jangan percaye suami 100%...simpan 20% utk syak wasangka

singlemum_4 replied at 6-5-2016 10:30 AM
jangan percaye suami 100%...simpan 20% utk syak wasangka

So that's how you make your marriage 'worked'?????

Failkan samannn pada bini org ituu.
Nak tau kelam kalibut cam ner... :::

salam...

dah lama tak menjengah kat sini...ingatkan dah okey settle down  hal husband...rupenye masih ada bibit cinta antara suami ngan betina tu...hancur hati bile dapat tau yang dia memang mengaku sayang/cinta ngan betina...betina tu pon dah bercerai ngan husband nya....so skrg ni my husband tengah pujuk saya supaya dapat terima betina tu as my madu...WTF! dengan konfiden katanya akan berlaku adil bla..bla..bla....masa taip ni pon air mata ku mengalir macam air paip....hari2 skrg ni berendam ngan air mata...siap ugut2 lagi kalau cari betina  tu, saya akan diceraikan....

Dah jenuh explain byk kali..kalau nak sgt ngan betina tu go on..lepaskan saya cara baik..tapi dia tak nak lepaskan saya..cuma dengan ugutan dia tu je yang dapat saya lepaskan diri...skrg ni tgh kumpul2 bukti apa yang patut.....dan dalam proses buat istikharah...doakan yang terbaik buat saya...

mrsLY replied at 28-8-2016 01:28 PM
salam...

dah lama tak menjengah kat sini...ingatkan dah okey settle down  hal husband...rupenye m ...

Cerai je. Hidup kakak otomatik akan jadi tenang.

mrsLY replied at 28-8-2016 01:28 PM
salam...

dah lama tak menjengah kat sini...ingatkan dah okey settle down  hal husband...rupenye m ...

Minta cerai tak bagi tapi kalau cari gf dia, dia ceraikan? Baik pilihan itu, buat aje dik kalau hati dah tekad nak bercerai. Sambil beritahu gf dia, berdosa jika kita jadi punca suami-isteri bercerai. Kalau dia tahu hal ini, akak rasa awal2 dulu dia yg cari awak utk beritahu nak jadi madu.

Assalammu'alaikum.

حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيل
Ingatlah, berserahlah hanya kpd Allah.  Hanya Dia yg boleh membantu.     

Ujian membuatkan kita mengumpul sama ada pahala atau dosa.  

Every thread here is also a trial for the members.