CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3923|Reply: 7

TAHAP KECENDEKIAAN BEBERAPA AHLI AKADEMIA YANG AKU JUMPA HARI INI

Edited by scholars.assist at 15-11-2015 12:07 PM

Sekadar melepaskan kekecewaan. Bukan sebab tak dapat kerja, tapi sebab I had been subjected to one of the most stupid experience in my life.

Pergi interview tadi. Post lecturer. Dari soalan2 candidate sebelum aku aku dah tahu dah ni tahap kangkung punya Profesor2 ni. Tanya wayang apa last tengok, bila nak kahwin. Dah kahwin nak anak berapa.

Sampai time aku, dengan resume aku pun tak pernah di baca. Siap keluar midway interview lagi, tak professional betul. Tanya soalan ntah apa2.

You are trying to find an employee right? The questions should be directed at finding answers on whether this candidate fits your organization right?

Well, the session went like secondary school students interviewing candidates for their 'geng bas sekolah'.

Well, at least I got to try my new suits and neck tie   

Mungkin x depa nmpk sis tgh gemuruh...gagap n lack of confidence gitu... so dia tanyalah soalan pemanas badan... biasanya cmtu...

Edited by dauswq at 15-11-2015 12:36 PM

Aku rase soklan tu general tak de mslh

You are doing research too as a lecturer.  Think about it kenapa mereka tanye soklan sebegitu

U jawab camne? Cthnye soklan pi tgk wayang tu

dah ada calon letteww..panggil ko interbiu setakat formaliti ajer

dauswq replied at 15-11-2015 12:35 PM
Aku rase soklan tu general tak de mslh

You are doing research too as a lecturer.  Think about it  ...

Itu calon sebelum aku.....yg perempuan dia tanya pasal bila nak kahwin nak ada anak tu itu klu ikut aku dah masuk harassment tu......kalau dia tanya kat aku soalan cepumas memang hancus la...aku tak tengok wayang....tak minat bola....sekarang ni persoalan dia kenapa ada soalan2 tak relevan? Actually aku dah lama kerja dan dah pernah jadi panel interviewer kt tempat keje, cuma sekarang ni menggatal nak tukar kerja....time aku interview tak denye aku nak memperbodohkan diri sendiri depan candidate tanya soalan bodoh, aku tak tanya "tell us about yourself", aku dah baca dalam resume calon, aku cuma point out apa yg aku nak tahu lebih lanjut je....aku kalau soal direct to the point, macam mana ko rasa ko boleh fit dalam organisasi ni, itu je dah boleh korek dia baca ke tidak pasal tempat yg dia nak minta kerja.....ini soklan meraban, tak payah eksyen la ada PhD hehehe kerje aku tolong orang develop thesis (aku guide orang buat thesis), gua tak heran langsung pasal akademia perasan ni hahaha....tak pe la tak de rezeki nak cari makan dalam sistem universiti Malaysia, aku duk kat luar sistem pun dapat jugak cari duit tepi buat kerja2 akademik hehehe.....nasihat aku pada prof2 and Dr2 yg ada kt Cari ni, up your game a little bit, a little touch of classiness won't hurt....(lupa pulak tadi interviewer aku pakai sneaker dengan jaket Kim Jong Un North Korea je hehehe.......makin pandai makin selekeh).

Edited by scholars.assist at 15-11-2015 02:38 PM
saladin780 replied at 15-11-2015 01:36 PM
dah ada calon letteww..panggil ko interbiu setakat formaliti ajer

Hahhh...yang pasal ni aku nasihat la pada kita2 yg dalam position panggil orang pegi interview ni, jangan buat zalim kat orang, ni daripada aku yang dah pernah duduk on both side of the interview table (jadi tukang interview dan jadi peminta kerja), sediakan resume pakai duit, nak pegi tempat interview pakai duit, tambah2 zaman sekarang ni, kita tak tahu orang punya desperate macam mana, macam aku Alhamdulillah lah tak desperate, tapi ada candidate tadi yg spend beratus utk travel datang interview, siap ada sorang budak pompuan sama bidang dengan aku, aku tak sampai hati aku tanya dia betul2 nak ke keje ni, kalau dia betul2 nak aku tarik diri sebab untuk yg course ni aku dengan dia je sama bidang, yg course lain, kira aku tak compete la dgn interviewee lain, sebab lain bidang...

Follow Us
Biasa yg pompuan dia tanya kawen anak tu sbb nk predict nnti ko keje lama ke x ngan dia. Soalan2 yg ko rasa bodo ni sbenarnya soalan kerat leher.

Panel interview yg bergelar Prof ke Dr kekadang bila bertanya tu..ade jugak soklan yg boleh dikategorikan mcm tak serius atau tak akademia contohnya...itu sebab dia nak tengok selain dari mengajar..apa lagi kelebihan yg calon ada...
Ataupun..dia dah ada calon dalam...calon yg ada surat watikah...jd pada calon luar ni mcm sembang kosong je lah...kdg tu provokasi je...Yg mcm ni jahanam..Pengerusi dah decide..nak calon dia..tp calon luar dah menunggu..nak tak nak for official..terpaksa la interview jgk...