CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: axl_bach

Alkisah Tukang Motibasi Tersohor katanya.... Update Rumusan timeline di #1

otai_g replied at 8-5-2016 01:06 AM
1 sen aku x percaya dg gemok mikimaus ni.

dlm 1 interview radio x abes2 membebel kata dia seorang ...

Sembang mcm celkalehnat mamat tu.......

Best thread ni...takde sambungan ke?

Kwn aku ade la beberapa orang terjebak pergi seminar dia ni..sorang jadi tokey MLM dh sekarang ni..memula tak paham amende la dia cakap pasal ELMU bagai (smpai skang pon xpaham sebenarnya pasal akronim ELMU ni..) tapi nampak la dia bersungguh-sungguh mempraktikkan ape yang sifu dia ajar..sampai tukar kereta besar bagai (taktik biasa org MLM bagi aku)...baguslah kan rezeki kwn aku...tapi part yang aku tak brape gemor..dia pon terjebak suka cakap besar...memang yang pergi seminar dia ni berkesan 100 % ke???aku nak tau gak kisah yang tak berapa menjadi pergi seminar dia..

Sorang lagi...sekarang ni tengah beriya-iya pujuk aku pergi seminar beliau bulan september ni..IMKK ke amende ntah..sebelum ni,kwn aku memang dh pergi..bila aku tanya ape input..dia just ckp 'akak kena pergi sendiri...rasa sendiri kelainan'..aku tengok kawan aku yang sorang ni pulak..dok update fb berselfie cakap pasal ayat2 agama..nak kata berubah jd jutawan..aku xnampak la lagi..xtau la masa depan camna..

Laki aku pernah cakap 'kalo nak tolong anak bangsa sendiri nape nak cas harga mahal2?'..something to ponder la kan...

Sori terbebel kat thread ko..kebnykn masa..aku silent reader je..

umaidebab replied at 29-7-2016 01:27 PM

Kwn aku ade la beberapa orang terjebak pergi seminar dia ni. ...

umaidebab replied at 29-7-2016 01:27 PM

Kwn aku ade la beberapa orang terjebak pergi seminar dia ni. ...

Mmg ada yg berjaya,  tp ramai yg gagal.... dan majoriti yg berjaya pun mmg berjaya dgn jual seminar gak.... contohnya NAJIB ASADDOK,  sifu fbads bagai tu.... dan gak kaki MLM jer

In fact,  bisnes dia sendiri melingkup..... pernah dengar brand kerepek JAJAN JIJAN??  produk kopi pra campuran kerjasama dia dgn sorg artis komedi pun melingkup sampai org x tau brand dia pernah wujud....

Pastu nak ngaku dia pakar kejayaan??

my arse..... lol

Takde cerita terbaru ke ?  produk apa dia jual skg ??, klu xde mmg hampas.

turboturtle replied at 2-8-2016 12:25 AM
Takde cerita terbaru ke ?  produk apa dia jual skg ??, klu xde mmg hampas.

Same ol same ol,  just bisnes air liur.... now tgk protege dia si Fizo pun giat wat seminar satu msia.... guna SYB SEMINAR.....

Azizan nih dok guna teori Kiyosaki yg 4 quadrant tu,  dok jaja org kaya duit bekerja utk dia bkn bekerja utk duit..... tp in reality Azizab nih bkn duit bekerja utk dia tp dia yg giat buat seminar utk duit.... opssss,  kata penganut dia yg tu utk tingkatkan motivasi ummah

Follow Us
minahsenget replied at 16-11-2015 04:21 PM
couldnt remember much...first pegi interview terus dpt job pegi mktg ,nasib la ada yg jual cc,jual ...

Nak tanya, tahun bila you kena? I hampir terjoin appco ni. About 3 yrs ago. Hanjeng betul. Mujurlah terbuka hati nak search appco kat forum mana entah yg english medium sblm interview ke 2. Kemain kau ada dua interview. Cerita org dlm forum tu sebiji mcm you. I don't know what will happen if I tak search. Jadi pengajaran lah lepas kejadian tu. Sebab mmg pelik ada tepuk2 tgn bagai masa meeting.

Missfadh replied at 2-8-2016 12:33 PM
Nak tanya, tahun bila you kena? I hampir terjoin appco ni. About 3 yrs ago. Hanjeng betul. Mujurla ...

2001 dear..longggg time ago

minahsenget replied at 2-8-2016 12:35 PM
2001 dear..longggg time ago

Dah lebih 12 tahun pun guna teknik yg sama. Sabar je lah. Kes senang terpengaruh I ni dulu. Sekarang insaf dah.

Dari dulu tak pernah percaya dekat manusia macam ni. Ambik kesempatan.

Tak suka orang suka letak harga yang melampau pada ilmu yang diorang ajar. Memang diam jela kalau jumpa flyers @ iklan ceramah motivasi. Duduk jaja benda sama je. Pancing guna agama. Bisnes itu sunnah - tapi kau tak teliti sebab kenapa bisnes tu 9/10 dari rezeki. Sebab dalam bisnes sendiri banyak turun-naik, banyak diuji, senang sangat dapat pahala dan senang dapat dosa. Tapi mana ada, diorang dalam kepala hanya untung.

Samalah dengan bisnes tudung, hijaberss, jubah, skincare, apetu semua. Jual produk berlipat kali ganda dari kos, sunah ke? Kos produk diorang sikit, sebab tu boleh cover promosi iklan tajaan juta ringgit. Sebab tu aku beli tudung kat uptown je RM10 selai.

Ada sorang kawan matrik, dia baru balik belajar UK. Sebelum ni post (fb) selfie manjang, tapi sejak balik ni tiba2 manjang post pasal tips bisnes, fbads, instagram bisnes. Dalam hati, eh sejak bila kau buat bisnes nak ajar orang benda2 ni? Hmmm.

cik_sssara replied at 9-9-2016 04:11 PM
Dari dulu tak pernah percaya dekat manusia macam ni. Ambik kesempatan.

Tak suka orang suka letak  ...

Bisness member ko tu ngajar laaa.... sama mcm Azizan nih...

Now tgk Fizo Omar Plak giat wat seminar ngajor org,  apa profil bisness dia pun xtau..... selain bekalkan batang kat Rose tu...... lol

itm dia tak abeh kan...

UM dh nafi...... lol

aku sebenarnya tak percaya orang macam dia ni
cakap memang hebat. A+

1) tapi dia tak de produk, sbb tu aku tak percaya
apa je bisnes dia yang berjaya, kecuali bisnes yg keluar air liur ni

2) sebab aku ada sepupu sebijik macam dia. PANDAI BERCAKAP. buat seminar
tapi sebelum tu, buat bisnes sendiri 3x lingkup

kesimpulannya. dia hanya tau rahsia berjaya dalam perniagaan tapi dia tak pernah apply dalam kehidupan dia. cakap memang pandai. buat sendiri tak pandai

pelikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk napa ramai meleis boleh terjebak salute dengan dia ni

MissQwerty replied at 29-9-2016 01:58 PM
aku sebenarnya tak percaya orang macam dia ni
cakap memang hebat. A+

Bagi tips mmg mudah,  hakikatnya bisnes jual jajan dia pun melingkup

komen di satu blog

AnonymousJanuary 12, 2016 at 4:57 PM
Penjelasan dari seorang peserta azizan osman

Rasa tertipu. Bayaran mahal kononnya untuk seminar, tempat duduk VIP, sesi soal jawab (mentoring) dan personal coaching 12 bulan. RM 4999 terbang pergi.

Namun hasilnya tak sehebat yang dicanang. Baginya sesi soal jawab dan pertemuan dengan Dr Azizan hanya biasa saja, tak banyak membantu. Personal coaching yang ditunggu tak kunjung tiba.

Setahun tunggu. Ya, SETAHUN. Bukan seorang dua terkena, malah ramai lagi.

Agak ajaib dan pelik. Perubahan dilakukan tidak dimaklumkan pada peserta yang telah bayar. Itu pun dapat maklum balas selepas setahun, dan peserta sendiri yang menghubungi syarikat. Tepek pertanyaan kat Facebook, barulah ada maklum balas.

Apa yang saya nampak, Dr Azizan boleh menyampaikan motivasi, tapi hampir setiap seminar modalnye lebih kurang sama.

Pendapat saya, Personal Coaching itu yang ditunggu kerana peserta berharap dapat bimbingan yang lebih bersifat realiti dan membantu dari segi teknikal bagaimana mahu menjana pendapatan. Apa sebenarnya perincian yang perlu kita lakukan. Kalau saya, memang itu yang saya mahukan dari personal coaching.

Dan hari ini persepsi saya terhadapnya semakin merudum.

Berniaga modal air liur.
Kesimpulan

Kalau kamu seorang yg rajin membaca buku, benda-benda yg diajar itu ada dalam buku-buku bisnes dan keusahawanan. Sudah tentu kos membeli buku tersebut tidak semahal kos seminar ini.

Apa dah jadi sekarang? HAHAHAHAAH semua pengikut dia kena  TIPUUUUU!!!!

Padan muka.

Si jijang ni mmg aku xsuka dari dulu lagi...tyme tu tahub 2008, dia mai UTM buat seminar tarikh lahir join dengan budak2 Mahasiswa Islam...depa yg dok promote kata mengikut syariat la apa laa.. last2 fatwa kata haram, terdiam la depa...

Masa tahun 2011 plak, ada terjoin dgn anak didik dia yg sistem marketing sms...aku p la dngaq talk tu.. ni dekat aloq staq, bg testimoni HR Group yg buat susu kambing, aku pelik sbb HR ni dah ada dari zaman aku sekolah rendah which is tahub 1995 lagi...ada dia suh isi form, siap ada declaration khas utk emel, mntk emel tapi tyme tu kan bercambah org spam emel utk marketing, so dia tulih situ, pihak kami tidak akan sesekali akan menyalah gunakan emel yg diberi... Butuh depa...balik ja, lusa penuh emel dgn Richworks apa jadah ayat seminar motivasi laa.. kerja penipu mmg mcm tu laa.. lepas tu dlm emel Rickworks tu ada button unsubscribe, tekan suma apa dah..doh habtar serupa tu juga sampai lani..sampai terpaksa buat emel lain sbb spam emel yg terlalu bnyk...

Mmg dekat aloq staq ni bnda free org mai...kalo bayaq sorry sikit laa...masa yg join sistem marketing online tu pun kerusi xpenuh pun walaupun percuma... ok laa next tyme sambung .

Si jijang ni mmg aku xsuka dari dulu lagi...tyme tu tahub 2008, dia mai UTM buat seminar tarikh lahir join dengan budak2 Mahasiswa Islam...depa yg dok promote kata mengikut syariat la apa laa.. last2 fatwa kata haram, terdiam la depa...

Masa tahun 2011 plak, ada terjoin dgn anak didik dia yg sistem marketing sms...aku p la dngaq talk tu.. ni dekat aloq staq, bg testimoni HR Group yg buat susu kambing, aku pelik sbb HR ni dah ada dari zaman aku sekolah rendah which is tahub 1995 lagi...ada dia suh isi form, siap ada declaration khas utk emel, mntk emel tapi tyme tu kan bercambah org spam emel utk marketing, so dia tulih situ, pihak kami tidak akan sesekali akan menyalah gunakan emel yg diberi... Butuh depa...balik ja, lusa penuh emel dgn Richworks apa jadah ayat seminar motivasi laa.. kerja penipu mmg mcm tu laa.. lepas tu dlm emel Rickworks tu ada button unsubscribe, tekan suma apa dah..doh habtar serupa tu juga sampai lani..sampai terpaksa buat emel lain sbb spam emel yg terlalu bnyk...

Mmg dekat aloq staq ni bnda free org mai...kalo bayaq sorry sikit laa...masa yg join sistem marketing online tu pun kerusi xpenuh pun walaupun percuma... ok laa next tyme sambung .

Miedzie87 replied at 3-10-2016 10:30 AM
Si jijang ni mmg aku xsuka dari dulu lagi...tyme tu tahub 2008, dia mai UTM buat seminar tarikh lahi ...

Amboih marah btoi nooo sampai post 2x..... hehehehe
Xpa,  hang sambung lagi cerita tu lenkali bila free2 noooo....