CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciknahla

Jatuh cinta dengan student

Close [Copy link]
TT jgn cuba nk rosakkan masa depan anak makcik ya!!!! penat2 makcik cari duit htr anak masuk unibersiti, TT senang2 nk ajak kawen sebabkan TT takut jd adartu!!!

- makcik senah, kg paku laris

better xyah sbb kang x memasal topup pon TT yg kena belikan..

Tak perlu, dia baru nak kenal dunia.  Takut tt ditinggalkan lepas dia dah kerja dan jumpa lagi ramai perempuan.

Edited by cikkilata at 18-11-2015 04:01 PM
hijrah8 replied at 18-11-2015 03:09 PM
Cik senah nak hilangkan perasan chenta ni senang je.. Tahajud jgn tinggai.. Saya dulu pun tersuka pd ...

kalau setakat tersuka kat laki orang, tp pendam sendiri2 and x melampaui batas xpe lg... jgn tersuka kat laki orang, pastu dok mesej2 sokmo sampai jiwa kacau.. siap rindu bagai... bila dah kantoi dgn bini org tu, baru nak insaf and ingat tahajud...

moral:- sedar diri sebelum telambat... bukan sedar diri bila dah terkantoi...

cikkilata replied at 18-11-2015 03:58 PM
kalau setakat tersuka kat laki orang, tp pendam sendiri2 and x melampaui batas xpe lg... jgn ter ...

Saya tersuke tp pendam je cik kak... Cuma meroyan sensorang je.. Laki org tuuu emm sikit pun tak kenai kita hahha..

dia serius kalau pandai cari duit. kalau pandai make love monyet pun pandai.. nk cari suami bukan mudah

Follow Us
Better jangan....kalau nak carik jodoh,try register dkt baitulmuslim...mungkin dgn berkenalan dgn org lain boleh hilangkan perasaan tt pd budak tu

Uuhhhh,nampaknya ramai forumer yg tidak bsetuju. Jadi sejenak saya berfikir dengan mengambilkira pendapat anda semua,maka saya terpaksa bulatkan hati utk buang perasaan ni jauh2.mungkin tidak secara drastik,tapi saya akn cuba sedaya upaya.arrggggh!!! rimas dengan keadaan mcm ni.sabaq je la

Kalau tt mengajar student tu mana boleh. Dulu ada kenalan mengajar di ipta sangkut dgn student gak last-last putus. Kenalan tu umur lewat 30-an dan student umur 20-an gitu. Student tu mmg oppurtunis habis la. Siap dapat motor baru lagi. Last-last clash sebab dpt tahu bf ada gf lain. Hampeh betul.

ciknahla replied at 18-11-2015 11:10 PM
Uuhhhh,nampaknya ramai forumer yg tidak bsetuju. Jadi sejenak saya berfikir dengan mengambilkira pen ...

dari komen TT ni nampak bebenor mcm TT yg desperate n angau nakkan student tu..
ntah2 di khuatiri student tu relax2 je...maybe tt sorang je yg telebih dibuai perasaan..

maybe faktor usia kot yg buat tt desperate...nampak student handsome berbadan sado terus tangkap cintan..
sedangkan dgn profession tt ni sepatutnya tt lebih professional dan berfikiran matang...

elok la kalau tt nak back off skrg ni sebelum keadaan bertambah parah...

ciknahla replied at 18-11-2015 10:10 AM
Uuhhhh,nampaknya ramai forumer yg tidak bsetuju. Jadi sejenak saya berfikir dengan mengambilkira pen ...

so bayangkan pula camana pandangan familybudak tu, ingat mak ayah dia bersorak
satu kampung ada cikgu tak sedar diri goda anak dia yang muda belia..
(tak kiralah sapa goda sapa tapi sebab u paling tua patut
lebih berakal, so kami blame u aje )

di sini ada ramai andartu  

ciknahla replied at 18-11-2015 11:10 PM

Tak salah pun TT, setiap manusia ada kelemahan. Cuma tu la, bila kerja dah melibatkan peribadi, 99% takkan setuju kot

Tunggu masa yang sesuai, masa tu la TT decide nak teruskan niat TT atau tak. Good luck TT

TT JGN NGADER2

TT tu lagi matang dari student TT SO jangan lembek sgt..buang crush tu jauh2....itu crush je tu sbb dilayan perasaan tu.

TT kena pikiaq sat ya budak tu blm pun tgk dunia ,..keje pun belum duit belanja pun parents bagi. I dont think parents dia benarkan. Sooo xpayah buang masa..nnt esok lusa hang yang sakit jiwa sbb kena reject.

So before u go far better ignore..gi cari pakwe lain cepat2!

aku rasa tt mcm desperado jer.. baru ada feeling2 tp dah fikir pasal kawin..
memang berangan giler..

tt, budak tu dahla beza 10 tahun.. ce fikir pasal lain jgk selain perasaan ko ni tt

-agak2 family ko ok tak kalau suami ko lebih muda 10 thn
-agak2 family budak tu pun boleh terima ko ker?
-3 thn lg dia habis belajar? dia student ijazah ke diploma.. kalau dip, means, gaji dia akan lg rendah dr ko, ko boleh terima dia dengan kekurangan tu disamping mgkin dengan gaji tu jgk dia baru nak bina kerjaya, bantu adik2 mgkin, balas jasa mak pak dan nak kene tanggung ko kalau korg kawin.. silap2 ko plk tanggung dia..
- ko yakin 3thn lg dia mmg setia tggu ko atau silap2 bila dah keja jumpa dengan lagi ramai orang, hati dia berubah?

fikirkan mende2 ni dulu.. aku rasa umur ko 30 tahun tu dah cukup faham kot utk memahami perkara2 mcmni jika nak pilih utk teruskan risiko perhubungan ni..

Rate

1

tak sure 100% yg dia serius

baru ada feeling2 tp dah fikir pasal kawin

tt sndrik dah 30an, tunjukan kematangan tuh... as lecturer msti ada profesionalism kan kan

takkan u nk degrade uself n maried budak bru nk up

tgok cam kes dok ada la, nikah kt siam pastu anak 2 cerai, bila cerai bising x penah di belikan sepender

biar la budak tu habis mgaji n kerja dulu kot ye pun...

bunga_lestari replied at 19-11-2015 02:23 PM
memang berangan  ...

komen yg 'berbisa' membuka mata n telinga

Ape ni komen cite pasal kawen2 semua ni...aku rasa TT tak fikir lagi nk pergi sejauh tu, apetah lagi si adik tersebut. walaupun normal utk org bercinta (especially si perempuan) utk fikir pasal kawen, tapi nak mengharungi 6 bulan pun belum tentu lagi. Adik tu pulak assignment pun belum tentu lagi dapat siapkan, apetah lagi nk fikir beli rumah, beli kete nak tanggung anak bagai.

Pada pendapat aku, ni hanyalah dugaan semata-mata. just because budak laki tu suka kat kau, kau pun ade fefeeling bunga2 cinta sebab budak laki tu cute/comel/sado tak padan dengan umur, tak semestinya kena take action. anggaplah ini ranjau kehidupan. kalau kau sayangkan kerjaya yg kau bina, jauhkan dari skandal dgn budak2 hingusan ni.

Tapi, worst case scenario, kena jugak cerita pasal kawen sikit2:

1. Kapel then putus lepas 2 minggu - sbb budak laki tu ingat ko wonderful, tiba2 keluar makan sekali dah nampak yg tak berkenan. Pernah jadi kat aku, laki tu call aku tengah tido, selamba je sound aku anak dara tak baik tido siang. eh sukati aku la nk tido kul brape, bukan die tau pun aku tido lambat, gi kelas kul 8 then sambung tido balik. terus aku turn off dan tak berminat nk kenal mamat tu lebih lanjut. sebab xde keserasian dan nak bergurau kasar pun, x sesuai sebab baru sangat kenal.

1. Kapel then putus lepas 6 bulan. orang lain dapat hidu dan belum sempat diorang tanya, korang dah putus atas sesuatu sebab. Mula timbul kisah2 tak manis yg mungkin direka oleh budak lelaki tersebut untuk mengcover keadaan dirinya yg serba kekurangan dan nak tetap nampak hebat supaya tak turun saham di kalangan student perempuan. sudahnya TT jugak dapat nama buruk.

3. Kapel smpai budak laki tu abis belajar. start keje, sangkut dengan awek kat ofis. terus tinggal TT sebab dah jumpa yg sepadan dari segi umur, mindset dan keadaan ekonomi.

4. Survive pengkapelan, kawen. baru anak sorang TT dah nampak tua manakala suami baru 25 tahun, baru nak kumpul2 gajet smpaikan belanja rumah tak cukup. lagi sadis kalau suami mula nampak perempuan lain lagi cantik.

Pikirla sendiri TT. kalau aku, aku lagi sayang kerjaya. Jodoh akan sampai bila tiba masanya, tapi kita jugak kena mencari, bukan kena tunggu jatuh atas riba dan terima aje dalam ape bentuk pun. Quality control itu penting.

TQ

Rate

1

kalo la budak tu umo 25 ko 35..n dia dah keje, itu x dak masalah..

bunga_lestari replied at 19-11-2015 02:23 PM
memang berangan  ...

kesiann TT.....

apa pon kena pk jugak kesan2 nyer pada masa depan.