CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciknahla

Jatuh cinta dengan student

Close [Copy link]
Saya nak tahu adakah sebab utama saya tak leh teruskan kerana beza umur kami atau sebab dia masih belajar?
Ada forumer yang cakap kalau umur dia 25 dan saya 35 x jadi masalah.sebab dia dah kerja pada waktu tu

Alah dik..jgn percaya sgt cinta student ni.depa nk dapat A jah...adoi.ko baru setaun jagungbdlm arena lecturing ni.aku dh masak sgt ngan peel student oportunis ni..

Lantak hang la tt. Degil sgt nk ikut kata hati..carry on. 2017 hang update balik kt benang ur progress. Wish u luck

Edited by Genkidesuka at 20-11-2015 10:20 AM

Take it easy for now.  While you are binded by your employment contract, mungkin dia juga terikat dgn perjanjian MARA atau PAMA.  You guys can make a pact and wait for each other... only if both of you are truly sincere and accept the fact that life is a crazy ride and nothing is guaranteed.   Awak tanyalah diri sendiri, as a single lady who is approaching her 30s, sanggupkah awak tunggu dia habis belajar dan bekerja?  

Rate

1

bonquiqui replied at 19-11-2015 02:55 PM
Ape ni komen cite pasal kawen2 semua ni...aku rasa TT tak fikir lagi nk pergi sejauh tu, apetah lagi ...

tt kn ckp x nk tunggu 3 taun lg n mentioned umo dia dh 30 bln 12 ni. so mknanya nk proceed rship tu skrg la bknnya tunggu abis bljr

ciknahla replied at 19-11-2015 09:06 PM
Saya nak tahu adakah sebab utama saya tak leh teruskan kerana beza umur kami atau sebab dia masih be ...

dua dua pn sama. bljr= no money..last2 ko tanggung dia..umur= kurang matang

Follow Us
Edited by Hana at 20-11-2015 01:15 PM
ciknahla replied at 19-11-2015 09:06 PM
Saya nak tahu adakah sebab utama saya tak leh teruskan kerana beza umur kami atau sebab dia masih be ...

sebab 1) umur 2) dia masih tahap belajar

orang biasanya dah matang bila dah 1) masuk alam perkerjaan 2) kawen

alam perkerjaan mencabar. tak mcm alam belajar. so, kalau dia dah keje 2-3thn, maybe dah matang & boleh berpikir secara logik.pun ada simpanan & ada duit sket. paling penting - layak buat loan kawen, kalau ko ajak kawen lah.
kalau ko nak test2 market/usha sket2, boleh la.tapi, nak bercinta & kawen, itu rasa2 pun kena tempuh byk halangan spt pemikiran keluarga dia.
ini, takat student pastu ada loan ptptn, mcm mana nak kawen kalau takat ko aje ada gaji? tak kan le ko nak gi pinang dia pulak kan?

orang lelaki kalau umur 20thn, kalau suka & cinta pun, kadar cinta monyet aje. takyah ambik serius unless dia ada buat langkah2 yang seriues lah.

Note : sedangkan rita rudaini yang slim cantik jelita pun, keluarga belah ex hubby dia tak suka dari awal hingga skrg.
bila bergaduh, susah nak dapat sokongan/backup dari keluarga suami. itu yang boleh bawak becerai tu.selain suami sendiri tu jenis tak setia lah.

xpayah la tt. lupakan je la. 20thn baru budak tu. x matang lg tu. even lelaki 40thn pun belom matang lg. ko cari lain je la tt. ni pendapat aku la. lgpun, mcm risky je. ape2 boleh jd klu ko layan dia

even lelaki yg dah 30-an,40-an , keje stabil, bujang..ada jgk tak matang nyer.dari segi pemikiran dan tindakan.ini kan plak umo 20 tahun..

kesian org kesepian. mudah benar dipermainkan perasaan. budak umur 20. perjalanan hidup dia masih jauh. banyak yg lain dia akan jumpa nanti. elok nko offline je lah perasaan nko tu terhadap dia. ataupun cuba nko duduk, tulis apa yg positif dan apa yg negatif dlm permasalahan dari segi masyarakat, keluarga, kerjaya, kasih sayang, hala tuju kehidupan berkeluarga & ayah kepada anak2 nko.

Orang muda darah muda,kenal2 dengan dia dulu. Kalau ada jodoh selamat menikah kalau tak ada apa kan daya. Jodoh pertemuan di tangan Allah. Kadang2 orang muda mudah bosan,cepat tukar selera. Anyway good luck tt

Xpyhlah tt.suke2 pun jangan k.maintain profesional jah.u xda kwn ke tuk jimba2? Time single ni la nk kua ngn kwn2 have fun.klu u xda kwn nk borak meh kwn ngn iols meh

Edited by mommymonster82 at 21-11-2015 08:02 PM

Pada sy xsalah kalu cik nah try...
Tpi hati2 tu jerlah.
Lagipon 2 2 korg bujang apa salahnya..
Bukn budak bawah umur so oklah cik nah...
Sy sokom cik nah teruskan... gud luck cik nah.. jgn lupa istikharah cik nah..hati org ni Allah jer yg tahu....

Me doakn klu budak tu ikhlas dgn cik nah moga Allah permudahkn..klu dia ada niat xbaik moga dijauhkan...

TT tak dulik dah orang nasihat ape pun...hati dia dah berbunga2 dah nak kat adik tu..

nanti dah kapel jangan panggil "abang" atau "abunx" atau "cayunx" pulak ye...sebab nak in trend dengan budak2 zaman sekarang..

Good luck TT..jangan lupa update kalau berjaya makan nasi minyak..in sha allah lepas 3 tahun kami masih berkuntum kat sini...

penah dating dgn dia ke?.. org lagi muda ni bnyk kerenah.cepat marah.kurang pndai nk kontrol emosi.sbb tu aku x suka cari lg muda.kalo pon kenal mmg anggap adik.yg sebaya pon aku pernah, mmg bnyk la kerenah jgk.x boleh control emosi.kurang matang dlm tindakan dan emosi.

setakat mn matang nya budak ni umo 20? rata2 aku jumpa setelah bertahun aku mngajar baik ipta, ipts, ada je prangai budak2 tu.jadi bahan marah aku lagiii...

Org lain hanya boleh bagi pendapat
Terpulang pada TT buat keputusan

My fren married her student. I do not remember their story, now their son is 6y.o.

I do not see any problem.
It juz that, NEVER PARTED WITH UR money.

Kalo betul2 serius sam, ajak la nikah terus.....kata ke budak laki tu, kilang i nie x lama lagi nak tutop. So cepat2 la nikah

card_reader replied at 22-11-2015 08:18 PM
Kalo betul2 serius sam, ajak la nikah terus.....kata ke budak laki tu, kilang i nie x lama lagi nak  ...

choy la hang..haha.
ada 20 thn lg nk produce daa..smpai umo 50 max..kalo x menopause lg..