CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: trustnone

apa nak jadi tak tau la

kadang saya ada terfikir nak cakap kat dia,
ehh, saya suka awak la. tapi bila pikir, gilanyaa nak cakap mcm tu.
sbb kadang terpikir, nak ikutkan je rasa hati.
tapi ingat dosa.
tapi bila hati tengah gila, rasa nak bagitau je dia.
tapi takot plak nanti dia jauh.
tapi ntah2 dia suka.

tarbiahlah cepat.

kalo aku masa dia tanya tu,,aku tanya balik..soalan lahanat apa ko tanya ni?

eh aku lupa plak sini xleh nak over2 sgt dah xmcm dedulu...hahah...

so aku marah ko secara sopan dan berhemah...

no.1..kalo kko maseh ade rs bersalah dlm diri ko..tu tandanya ALLAH sedang berbicara pada ko....solatlah...mintak pertunjuk pada dia...dan mintak dia lindungi ko dari jadi golongan nabi lut.

no.2..sebelom ko terpikir nak buat menda2 gini....ko tenung muka mak ayah ko...agak2 ko pe perasaan dorg bila tau ko suke belaga apam??...baliklah pada fitrah ko yakni apam patot belaga sama pedang...

no.3..jauhkan diri ko dari kawan ko tu...yg acah2 mcm nak try ko...nak tgk ko mcmane...last2 esok pas ko bgtau dier ko suke dia tah2 dier g bagi tau satu opis..dah malu mana ko nak letak muka plak pastu....ko pklaa yg buruk2 dulu baru yg baik2..pasal pe aku soh ko pk buruk2 dulu??...psl pe yg ko nak buat ni da mmg buruk kan..xkan aku nak soh ko pk baik plak??..

no.4...stat2laa cari laki yg boleh gugurkan jantungkan....yg bila ko tgk..aduhaiiii.........kan ke best kalo dpt kawen dgn mamat ni....haa bia ada perasaan tu muncol..bukan aku soh ko gedik dgn laki..tp aku soh ko pupuk perasaan pada laki...eh rugi tauuuu xsuke pedang...hahahaha...

setakat ni dulu....ko try laa buat satu2 yg aku ckp ni...mana tau ALLAH bg petunjuk...kan??..

Rate

1

mengucap dan beristighfar banyak tiap kali perasaan 'sesuatu' datang...
Jangan tunggu sampai malaikat Izrail datang.. time tu lom tentu sempat nk buat ape2 even mengucap.
Ingat... dengan izin Allah, Rasulullah saw je tau yg dpt bantu kita kat sana nanti kalo amalan kita x lepas nak ke syurga. Ko tau kan kalo sesama jenis ni Rasulullah tak ngaku ummat...
sape nak tolong nanti? fikir fikirkan...

Rate

1

Kau takde kawan baik perempuan ke?
Aku dulu rapat dengan bestfriend aku kadang2 rasa gak la jeles bila dia baik dengan orang lain..tapi kitorang normal ja..kekadang nampak gak cam lesbo..hahaha..alhamdulillah pakat2 dah bersuami..sampai husband dia aku yang carikan..haaa...nampak tak sayang camne aku kat dia..

ko ada isu ke ngn lelaki? mksd aku ko ada ex curang ke, ayh ko ada mslh sikap ke

Follow Us
trustnone replied at 19-11-2015 04:55 PM
kadang saya ada terfikir nak cakap kat dia,
ehh, saya suka awak la. tapi bila pikir, gilanyaa nak c ...

Kemain lg nk ckp ko suka kat dia..katakan lah mmg betul2 ko ckp ko suke kat dia..dan apa akan jd pastu? Pasangan kekasih? tah pape tah..

Dia mngkin anggap ko besf fren..tp ko dah trsilap jatuh cinta..sanggup ko tenung muka dia waktu makan ye..yucks!

Malulah kat diri, malulah dkt Allah..

Bertambahlah ummah lesbo di mesia juga di porum sesuci embun pagi dik oi...mcm manalah ko boleh menyimpang camtu skali

dia melayan? sbnrnya budak tu yg lesbo....ko dh msuk perangkap dia...dia pndai manipulate org n keadaan.....tu yg dia ajk kuar lg lah, texting lah.... skang ko rasa bsalah dgn prasaan sndri kn? syukur lah tu x tersasar jauh....dh xjgn kwn dgn dia lg.....n jgn keluar dgn dia dh....jmpa dlm opis je sudah

Geli pulak baca karangan tt ni.

choiii...dlm aku membaca tu, aku dah karang dlm kepala dah, step2nya utk mengorat..tak sabar rasanya nak mengarang panjang2 spt biasa, di tgh malam ni..

choiii..bila baca ayat ko, dia perempuan, aku pun perempuan..

choii...

blah weyy...
tau la jadi perempuan nie membosankan lagi tak best, tapi,jangan  le suka kat kaum sejenis...geli wey...geli..

Edited by Genkidesuka at 20-11-2015 09:22 AM

Basahkan bibir dgn zikir.  Istighfar selalu.  Instead of waiting by the phone for her text messages, sibukkan diri dgn amal ibadat.  Perbaiki amalan wajib.  Tambahkan amalan sunat.  Insya Allah selamat.  Agak2 iman tu senipis bwg bila berhadapan dgnnya, ingatlah selalu peringatan2 berikut:

DALIL DARI SUNNAH TENTANG HARAMNYA HOMOSEKSUAL
Rasullullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda.
“Artinya : Barangsiapa yang kalian dapati melakukan perbuatan kaum Luth, maka bunuhlah kedua pelakunya” [HR Tirmidzi : 1456, Abu Dawud : 4462, Ibnu Majah : 2561 dan Ahmad : 2727]

Dari Jabir Radhiyallahu ‘anhu, dia berkata bahwa Rasulullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda.
“Artinya : Sesungguhnya yang paling aku takuti (menimpa) umatku adalah perbuatan kaum Luth” [HR Ibnu Majah : 2563, 1457. Tirmidzi berkata : Hadits ini hasan Gharib, Hakim berkata, Hadits shahih isnad]

Dari Ibnu Abbas Radhiyallahu ‘anhuma, dia berkata bahwa Rasulullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda.
“Artinya : Allah melaknat siapa saja yang melakukan perbuatan kaum Luth, (beliau mengulanginya sebanyak tiga kali)” [HR Nasa’i dalam As-Sunan Al-Kubra IV/322 No. 7337]

Dari Ibnu Abbas Radhiyallahu ‘anhuma berkata bahwa Rasulullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda.
“Artinya : Allah tidak mau melihat kepada laki-laki yang menyetubuhi laki-laki atau menyetubuhi wanita pada duburnya” [HR Tirmidzi : 1166, Nasa’i : 1456 dan Ibnu Hibban : 1456 dalam Shahihnya. Keterangan : hadits ini mencakup pula wanita kepada wanita]

Dari Abdullah bin Amr bin Al-Ash Radhiyallahu ‘anhu bahwa Rasulullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda.
“Artinya : Itu adalah liwat kecil, yakni laki-laki yang menggauli istrinya di lubang duburnya” [HR Ahmad : 6667]

Sumber:
http://pustakaimamsyafii.com/per ... an-homoseksual.html

Rate

1

aku rasa ko nie lonely.. cuba ko bzkan diri ngan benda lain and luaskan pergaulan so ko takdela 'trapped' ngan dia je.. and nak tarbiah sikit.. bercinta sejenis tu HARAM!! ingat balasan Tuhan yg pedih je.. solat taubat, mintak petunjuk.

hunny_bunny replied at 19-11-2015 05:04 PM
eh aku lupa plak sini xleh nak over2 sgt dah xmcm dedulu...hahah...

so aku marah ko secara sopan  ...

terima kasih sangat.

AshkieLa replied at 19-11-2015 05:17 PM
mengucap dan beristighfar banyak tiap kali perasaan 'sesuatu' datang...
Jangan tunggu sampai malaik ...

sangat terkesan di hati saya ayat awak ni.

genkidesuka, terima kasih atas peringatan awak. saya hargai sangat2.
terima kasih banyak.

ninjago, saya rasa saya bukan jatuh di kategori lonely kot.
saya mmg susah dan agak memilih kawan.
tapi saya ada kawan, cuma agak memilih.
kitaorg biasa je keluar.

saya pun, kalau di kalangan kawan2 saya, saya ni mmg agak bising.
suka je buat lawak tak cerdik.
hepi2.
tapi sejak ada dia ni, sebolehnya segala aktiviti saya dan kawan2 saya tu, saya nak ajak dia.
saya rasa yang ni saya kena elakkan.
saya kena buat mcm sebelum ni, berjimba dgn kawan2 tanpa perlu ada dia.

mcm tengahari ni, saya nak keluar dgn kawan2.
dan dia pun ada sekali.
saya tau saya kena elakkan.

jujurnya, hati saya mcm tak sabar nak keluar dgn dia.
itu kata hati.
akal saya yang waras kata, buat buat biasa.

trustnone replied at 19-11-2015 03:30 PM
ada 2 atau 3 kali dalam msg tu, dia cakap, dah jatuh cinta dgn saya ke?
tapi soalan mcm tu, saya ab ...

Errrrr...selama 12 tahun I di convent school tak pernah lagi tanya my friends benda begini? The girl memang lesbian maybe. Tu pasal dia boleh tanya you soalan sedemikian...

boleh tak ckp dia pun sebenarnya nak try ko. ikut hati mati, ikut rasa binasa, ikut nafsu? bisikan syaitan lagi2 hati kau lemah cam ni. cer everytime kau ngan dia kau zikir dlm hati. maybe boleh kurangkan whatsapp. tambah kenalan pun salah satu cara nak mengelak.
semoga Berjaya.

ps: dulu aku pun ada kawan cam gini. sembahyang tak tinggal. dia kata solat tu tiang agama, wajib buat. tapi bab lesbo tu dosa dia dgn Allah.