CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Apa aku harus buat bila aku tahu siapa dia???

Edited by faraway1 at 10-12-2015 11:58 AM
rafiz28 replied at 10-12-2015 12:33 AM
Ko dah kawin lum? Nk aku mengayat tak? Hahahaha

kau ni cam tak baca pula apa me tulis...

rafiz28 replied at 10-12-2015 01:42 PM
hahahaha.. tak kongkong aku, layan aku mcm baby n yg penting mesti manja terlebih..ada ke ciri2 cm ...

susah nak dpt mcm ko nk ni TT, bygkanlah dahlah dia manja ada pulak dia nak layan ko mcm baby dah ko nak jd baby dia pun manja mcm baby.... selalu pompuan matang je layan org mcm baby, kalau jenis manja lembik2 tengkok tu diaorg yang dah mcm baby aku tgk.... tahan eh ko ngan pompuan manja, aku yg pompuan ni pun tak tahan daulat dgn pompuan manja sikit2 tacing... aiyoooo rimas aku... tapi aku rasa sbb tulah ko sangkut dgn awek tu eh, diaorgkan  sejenis manjewww....

rafiz28 replied at 10-12-2015 01:35 PM
Dah habis dh boleh tutup dah kes aku ni dri forum kot..tapi xada pulak org closekan..tu lah aku fi ...

muda lagilah 31... laki pulak tu relaxlah... nanti adalah tu jodoh turun dari langit

dah lama tak baca problem forumer yg best2 kt PP ni
mostly kisah sendu jer... nak komen pon malas

so back to ur problem, aku nasihatkan hang pilih la betul2
buat apa ko sia2kan hidup hang... buat pilihan yg salah

then, pompuan zaman la ni memang materialistic, pikir duit jer
kalo tak, takde la macam awek hang yg sanggup jd pelacur
berapa ramai lagi pelacur lain2 yg sanggup melacur sbb duit
tu tak termasuk yg kejar lagi kaya sbb nak easy money

tp ada juga yg kaya atas usaha sendiri... mostly career women la

Miss Fazura single lagi. apa kata, u gi ngorat dia?
at least, kalau ada bf, takde la dia tersalah sangka bukan2 pastu meleret2.
dia stress tu ex bf bahagia.

duh sadisnya lahai kisah ko ni TT..aku faham perasaan ko sebab aku dah alami gak..cuma yg bezanya org yg aku kenal tu buat keje yg sama mcm xgf ko tu..tapi versi lelaki

tapi kankan better takyah proceed laa..cari je yg lain...
bukan apa....takut takut ko terima diri dia sekarang....dibuatnya dah kawen nanti..bila gaduh je..mulalah sebut balik sejarah hitam..tu tak termasuk lagi kalau ada sedara mara or susur galur yg penah jadi pelanggan....mmg kacau bilau..beb..

lenkali ko selidik habis habis laaa...tapi ko ni muda lagi kot..relax laaa...

Follow Us
SiMontel replied at 12-12-2015 05:56 PM
duh sadisnya lahai kisah ko ni TT..aku faham perasaan ko sebab aku dah alami gak..cuma yg bezanya or ...

Ex bf ko bohjan ke?

Tt, i fall in love w the other side of u. Maksud iu ni sebenarnya baik.

Kalau u rasa u cintakan wanita tu.... x salah maafkan dan bukanke tanggungjawab lelaki membantu wanita yg lemah TAPI pikirla betul betul n semasak masaknya buruk dan baik.

Selai cinta sayang keinginan ni...banyak perkara kena timbangkan.

Kesian jugak kat awek tu terkontang kanting ditinggalkan tapi kasihan jugak pada tt takut berbelah bagi perasaan tu.

Perhaps what u can do, bantu diabetulkan kehidupan dia. Carikan kerja yg elok sikit dan lihat dia ni mmg ada niat nak berubah atau tidak.

Solat dan think like a wiseman, Gud luck

aku terhibur dengan hasil penulisan kau.anyway, semoga kau berfikir sejenak tentang hal kau ni..n cari jawapan

kahwin dengan saya je laa hahahaha

errrrrkkk gigolo ngan bohjan sama ke? bila pikir pikir balik kan...kdg2 yg tunjuk baik alim ni lagi bahaya dr org yg tunjuk perangai bebukan

kenapa dia boleh terjebak kerja tu? kalau atas dasar desakan hidup..ada banyak lagi kerja halal...2 org adiknya pun dia biarkannya jadi mcm dia....ada yg tak betul ni....sampai hati seorg kakak membiarkan adiknya jadi rosak mcm dia....tak faham aku...

Cari yang lain.. yang S tu lupakan..

Camni la TT..
Kalau ko terus kan hubungan dgn dia, byk yg ko kena pikir..

1.dia ada keikhlasan nak berubah ke x?

2.Dlm Malaysia ni, Indon pon boleh jadi kaya..buat 2,3 keja sehari, kenapa dia xbuat..kenapa pilih jalan singkat nk duit.. Ini kena selidik betul2

3. Ko boleh terima kisah silam dia x?

4. Klau korg bergadoh, ko bakal ungkit balik x kisah silam dia.. Klau ko rasa ko bakal ungkit, xpayah la.. Nanti dua2 makan hati je dari gembira

5. Fikir perasan parent TT..kawen dgn org lagi tua tu different story.. Ini ko nak kawen dgn bekas pelacur.. Rasa2 family TT dpt terima x?

6. Nanti dah kawen, bekas pelanggan kenal dia and kenal ko, pastu dok cerita2 pasal hal silam dia, can u accept it? Klau x cerita, orang senyum kambing and pandang sinis pon ko bakal terasa jugak..

7.  Ko agama macam mana? Mampu ke nk didik dia? Dia akan jd tanggungjawab ko, dosa dia ko bakal tanggung..boleh ke mendidik dia sebaiknya?

8. Family dia mcm mana? Klau ko kawen dgn dia, ko kawen dgn family dia sekali..masalah family dia bakal jd masalah ko jugak.. Manatau family dia jenis memintak2... Sedangkan dia dan dua adik sggup buat keja mcm ni sebab nk support family.. Ko bayangkan la berapa banyak duit diorg laburkan dekat family diorg..

Above all, keputusan di tangan TT.. Doakan yg terbaik utk TT.. Bykkan istikarah..mintak petunjuk Allah..

rafiz28 replied at 2-12-2015 01:48 PM
Update

Okey aku dah pun jumpa S dan adik beradik dia yg dua org tu secara bermata2, so adalah bbr ...

10k still xcukup
My god 10k tu mcm2 boleh buat..
Keja mcm dia bukan kena income tax pon..

Based on your update, i suggest u leave that girl..

Huhu..sebak plak aku bila baca cite ni..bkn sbb apa, bila fikir org yg betul2 jg diri tp masih x laku..ssh plak jodohnya.. jenis mcm ni sng2 je dapat org baik

cehat replied at 31-12-2015 05:58 PM
Huhu..sebak plak aku bila baca cite ni..bkn sbb apa, bila fikir org yg betul2 jg diri tp masih x lak ...

Hi, just nak berkongsi catitan ni dengan you.. I baru baca few minutes ago... ^^

https://www.facebook.com/noraslina.jusin/posts/10201255076654384?pnref=story

TT.... da settle ka? atau masih berteka teki dengan prasaan sayang?

lelaki yg baik hanya untuk perempuan yang baik... k bai....

Tragis2 sungguh kisah2 hubungan ko der.Dulu dengan ex wife(siap ada season 2 lagi).Ini dengan perempuan jalang pulak.Extreme sungguh.

Masalah ko sepatutnya dah selesai.Ko jangan senyap2 layan balik pelacur tu.Hari2 kena ayat dlm whatsapp lama2 cair.Mula2 konon2 bagi alasan nak jumpa untuk kali yang terakhir.Last2 sekali sangkut balik,siap kena guna2 lagi.Lepas tu buka thread baru,'biniku melacur lagi..apa harus aku buat?'.Jangan monyet..jangan.

Yang aku nampak family budak pompuan ni memang jenis tak baik yg tak beragama.Dahlah susah.. tak ada agama pulak tu.Anak2 berderet2 bela macam kambing.Dah besar pandai2lah nak hidup.Nak senang mudah selamba jadi pelacur.Yelah kerja senang.Kangkang je dapat duit.Padahal banyak lagi kerja halal lain,kerja kilang ke..kerja petik buah di australia ke

Aku nampak juga gf ko tu buat kerja tu dengan enjoy tanpa rasa berdosa.Alasan untuk menghalalkan kerja dia,tuhan tahu niat dia.Siap ajak adik2 sekali join the club.Adoii..

Kalau ko termasuk perangkap pelacur tu sekali lagi ko memang macam masuk neraka dunialah der.Dengan diri dia yg entah boleh tinggalkan habit dia melacur ke tak..dengan keluarga dia yg tunggang-langgang.Dahlah tu mata duitan tak ingat sekor2..memang licinlah ko kena kikis berjemaah

Nasihat cliche aku,ada baiknya ko dekatkan diri dengan tuhan.Buat solat taubat dan tahajjud banyak2(alang2 dah berjaga malam setiap hari).Minta dilindung dari dengki khianat manusia dan dapat jodoh baik2.Insyaallah selamat ko der.

hmmm...cuma nak share pendapat..
GF TT tu mencari jalan singkat untuk selesaikan masalah kewangan. ramai di luar sana tanpa sijil dengan masalah kewangan yang jauh lebih besar tapi memilih utk guna kudrat yang ada kerja sales girl, promoter, kedai makan dll..Usaha yang berterusan insyaallah masalah kewangan boleh selesai. Bukan menghukum cuma kesian pada keluar beliau. Ramai di luar sana buat keputusan singkat menggunakan alasan terdesak utk mencari kesenangan dalam masa singkat. Berhentilah selagi boleh..kerja macam tu banyak mendatangkan mudarat dari kesenangan, keluarga mungkin tidak sanggup gunakan duit anda sekiranya tahu kerja anda, nasihatkn GF TT supaya berubah.
Bagi masalah cinta TT pula, cuba tanya pendapat ayah dan ibu tt, restu mak ayah insyaallah apa pn kita buat pasti diredhai. Tanya diri TT, pendapat org sekeliling sekiranya banyak keburukan dari kebaikan utk teruskan hubungan dgn GF TT maka carilah yg lain.. Banyk di luar sana yg ingin bina keluarga dan mencari calon suami. insyaalah ada jodoh yg lebih baik.