CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Senarai Makanan Yang Boleh Dibawa Ketika Melancong

daging dendeng  jangan  lupa, lagi merah lagi bagus

Kalo touchdown amsterdam, ko boleh bawak segala benda. Haritu dtg sini, 30kg makanan je aku bawak..lagi 10kg baju sendiri n anak. Hahaha..paling banyak bawak ofekos makanan dalam tin sbb nk panjang langkah ke jerman n scadinavian.

Sayawanieta replied at 8-12-2015 01:55 PM
Kalo touchdown amsterdam, ko boleh bawak segala benda. Haritu dtg sini, 30kg makanan je aku bawak..l ...

Umang aiii, berapa tahun travel ni..
Mengalahkan me bawa stock rempah ratus dari Malaysia bawa balik Canada
Simpan tuk bekalan bertahun gitu.

Saya p oliday tak bawa banyak baju or jacket ,  tapi banyak  makanan  kering, tapi bukan utk bekal , permintaan tuan rumah  ....eg serunding Ayam/daging,  keropok, ikan kering, ikan bills , cili kering n sambal tumis....blh je barang2 ni masuk ke US n Aussie, alhamdulilah lepas...

saya kalau ke US n Aussie bawa banyak makanan, sebab permintaan tuan umah.. eg serunding ayam-daging, rempah2, ikan asin,keropok ikan,Kek lapis dan banyak lagi... baju bawa sikit, banyak makanan... alhamdulilah lepas walau pun d Aussie kena bongkar luggage....kalau d US tak d bongkar langsung

Peterpan17 replied at 1-12-2015 07:48 PM
Not me. Aku tak tercari cari makanan Msia klu kat oversea.  Aku suka try local food. Klu pigi overse ...

setuju..sama la kita...tp ada juga bawa back up in case lapar

Follow Us
AppropriateNick replied at 13-12-2015 02:54 PM
setuju..sama la kita...tp ada juga bawa back up in case lapar

aku bawa megi dgn snicker bar utk mkn mlm2 klu malas nak keluar.

kalo wata bawak megi cup jek.. dgn biskut oreo x pun cloud9 tuh.. idak le bawak roti ke sardin tuna ke serunding bilis whateva tuh.. berat kot beg nanti.

nak jimat belanja boleh je bawak barang makanan. bukan semua org kaya raya makan local food sepanjang bercuti. org biasa pun teringin jugak pegi melawat tempat org cuma depa nak cut cost dari segi bajet makan so bawak jelah makanan dari sini. setakat beg berat takde hal la klu org tu sanggup bawak. time pegi je kot bawak bukan usung sepanjang travel. klu solo traveller takde hal sgt hal makan2 ni..tapi klu bawak family lagi jimat bawa makanan utk dimasak. yg penting, dapat tengok negara org & merasa jugak local food walau bukan sepanjang masa travel tu.

ada jugak bawa skit2...esp kalu travel dgn my bro....org muda, biasalah kuat makan, nak plak kalu time winter....tgh2 mlm kalu dia lapar bole mkn makanan yg dibawa....ada maggi cup or 3in1 cereal cukuplah utk alas perut sementara tunggu siang...

baby_blue replied at 14-12-2015 10:05 AM
nak jimat belanja boleh je bawak barang makanan. bukan semua org kaya raya makan local food sepanjan ...

agreed...kalu bawa anak2 yg tgh membesar, mesti diorg asyik lapar jer....jd bawa makanan sendiri is better choice...bawa makanan doesn't mean tak makan local food langsung...lunch makan local food dinner masak or makan bekal....

takyah kot nak bash org2 yg bawak segala mak nenek barang2 makanan baik yg basah or kering dari malaysia if pegi overseas nun. tak semesti nya yg bwk2 foods nih tak makan local foods pun. bkn suh korang bawakkan pun barang2 tuh..and tak mintak pun kot duit korang tlg byrkan. setiap orang lain cara dan keperluan.
aku selalu travel overseas....sometimes once every 2 months...kekdg sendiri2 je pun..jumpa mmber2 dari negara2 lain kat tempat tuh....takde bwk mak abah or budak2 kecik...tp ada benda2 wajib yg aku mesti bawak..my mini travel rice cooker, my mini travel iron, beras & atleast rendang ayam/kurma daging brahim. my foreign friends sume tahu la..if aku travel...mmg konpem bwk brg2 tuh.

Jelita replied at 14-12-2015 11:23 AM
takyah kot nak bash org2 yg bawak segala mak nenek barang2 makanan baik yg basah or kering dari mala ...

aku kalu travel, esp kalu lama....time tu kalu dpt minum kopi 3 in 1 dari malaysia, nikmat tak terkata tau....haha...apatah lagi kalu dpt makan mcm2...untung saper rajin bawa bekal utk masak2...

kdg2 bila travel nie, bukan semua local food dia kita bole makan....kalu bole pun satu kerja plak nak carik yg halal....masa kat berlin, tgk diorg makan currywurst nampak sedap, but then tak jumpa yg halal...jd, takdelah aku makan....

Masa kat Prague, terjumpa goulash yg halal...dpt lah merasa czech goulash...kat Budapest tak jumpa goulash halal...tak dpt lah nak merasa...

Kebab2 is not local food to me....sebab merata negara ada jual kebab2 nie....

tak kisah la kalau travel light ka apa ka .. i always have
1. maggi cup (or packet with container)
2. Biskut cream crackers jacobs

sebabnya ..
untuk emergency atau malas nak keluar
biskut cream crackers tu utk bila perut meragam & perlukan something yg light n comforting perut

Ada sesiapa penah pegi jepun bawa beras tak? Kot la kalau declare boleh lepas. Aku malas nak membeli sangat nasi kat lawson tu. kalau bwk jimat la jugek walau rege nasik tu 100 yen (agaknye). Almaklum ada 4 perut nak kena isi

Jelita replied at 14-12-2015 11:23 AM
takyah kot nak bash org2 yg bawak segala mak nenek barang2 makanan baik yg basah or kering dari mala ...

Setujuuuu...tak salah pon bwk makanan..tak yah nak bash2 org

midori888 replied at 14-12-2015 12:36 PM
aku kalu travel, esp kalu lama....time tu kalu dpt minum kopi 3 in 1 dari malaysia, nikmat tak t ...

yesss betoll...local food local food jugak tapi nak mencarik yang diyakini halal ingat senang ke..

iejasha replied at 21-12-2015 01:22 PM
yesss betoll...local food local food jugak tapi nak mencarik yang diyakini halal ingat senang ke.. ...

Klu tak dpt yg halal mkn saja vegetarian food yg mmg sah tidak ada daging atau unsur2 yg tidak blh di mkn. Islam itu mudah jgn kita pula yg susahkan diri

Peterpan17 replied at 21-12-2015 01:49 PM
Klu tak dpt yg halal mkn saja vegetarian food yg mmg sah tidak ada daging atau unsur2 yg tidak blh ...

tak cakap pon islam menyusahkan...cuma local food tu bukan murah n kalo dpt jumpa yg vege pon dah bersyukur sgt..tak salah bwk makanan utk backup dan kurang2 dpt jimat duit..

iejasha replied at 21-12-2015 03:00 PM
tak cakap pon islam menyusahkan...cuma local food tu bukan murah n kalo dpt jumpa yg vege pon dah  ...

Sebab ko tulis susah nak cr mkn halal yg di yakini. Psl tu aku jwb mkn vegetarian. Di luar negara vegan food mudah di cari. Atau klu tak dpt vegan food, blh mkn seafood