CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

Terima kasih JC, sebab habiskan jugak kisah Mean Girl ni biarpun pahit dan perit buat ko.

Kepada yang selalu meroyan mintak si TT update cerita (bukan JC je, TT lain2 jugak), ingatlah yang tak semua cerita tu senang disampaikan. Kita x tahu apa yang si pencerita perlu lalui demi deliver kisah tu pada kita, no matter how good it is.

Semua kita semua dilindungi dari gangguan syaitan yang direjam

alfatihah tuk kiera..
sedihnye..

Jc tanya sikit Citer mean girl ni base on true story ke... comfius....comfius...

sepanjang mengikuti kisah mean girl ni..ade jgk aku mimpi seram2.. tp biaselah dah baca cerita seram kan terbwk2 ke mimpi..

ok JC.. thank you sbb share kisah benar yg gila ya hamat seram ni.. moga ko dan famili ko di lindungi Allah dari syaiton2 nih..

mr.samad replied at 15-12-2015 02:15 PM
Jc tanya sikit Citer mean girl ni base on true story ke... comfius....comfius...

Yup based on true story or kalau nak lagi tepat inspired by true story.. agak merepek gak kalau aku dapat grasp everything, certain part mcm fighting kat kedai mkn tu aku olah.. true story just ckp, "derang gaduh kat kedai, kak sutinah ada mase tu, malu!! Hakak takup kepala tepi tiang doa2 xde org nampak hakak.. ko tau JC? Hakak bukan nqk ckp besar la, gelang hakak ni bukan zhulian taww.. pure gold.. Ko nak tgk bisol akak kat peha dek sebab kencing manis x JC? Wuiiiii. Wuiiii... mane kp pegi wuii?"

Mcm tu la lebih kurang, aku olah balik..

sedikit sebanyak paham jua napa JC menyepi...

klo kes2 begini, memang makin cerita makin la banyak yg mendatang..

salute to JC, sebab mampu tuk habiskan ending mean girl nih...

kipidap & dongibap, JC..

nak cerita lagi..

hahaha..

Follow Us
Byk yg kte bleh amik pengajaran dr cite mean girls.. Moga kiera, haji mujib n ummi tenang di sana.. Al-fatihah

To JC: Tq sbb abiskan jugak ep akhir mean girls.. baby ko sgt bertuah ade ayah yg ohsem Mcm ko

bab saka ni memang payah..kalau boleh saka ni nak cari juga tuan tempat dia nak menumpang..
mcm kat kampung saya dulu..
orang2 tua dulu2..memang byk membela..utk bermcm tujuan
ada satu kes....ada orang sedang nazak...sakit berbulan2, makan sekali hadap dua periuk,
kecoh satu kampung bila ustaz yang datang nak merawat beritahu org tu dah lama mati sebenarnya,
yang ada dalam badan dia tu..hanya saka dia..then utk tak nak menyiksa tubuh si mati, bumbung rumah terpaksa dibuka...
ustaz beritahu si mati ada saka
saka tu perlu diturunkan kepada anak2 dia...
sorang pun tak nak...huhuh
malam tu juga kampung saya jadi sunyi sepi, bermula maghrib..kalau tak..sampai 12 malam ada je budak2 muda lepak main gitar..org tua sembang kat kedai kopi..
semua tak berani keluar rumah, mana ada lubang rumah, ustaz suruh tutup..
sbb ustaz tu kata..saka akan merayau cari tuan sbb anak2 tuan asal tak nak ambik....
gila arrr...

malam jadi sunyi sepi..maghrib je..semua berkurung dalam rumah..tak berani lepak..even kat anjung rumah..
last2...tok penghulu panggil famili si mati dan paksa ambik saka tu...

nampak muka anak perempuan si mati tu berubah...mcm terpaksalah terima kan...
anak perempuan si mati ni beritahu, tiap2 malam saka mak dia datang kacau...
so, saya faham kalau JC pun alami benda gini...

Ipo replied at 15-12-2015 06:25 PM
bab saka ni memang payah..kalau boleh saka ni nak cari juga tuan tempat dia nak menumpang..
mcm kat ...

Siannya kat anak yg terpaksa ambik tu

Ova tu apa...aku sebenaqnya x tau hujung pangkal apa yg hampa bualkan sbb x penah baca cerita2 JC..tp rata2 kata best so duk tggu nak mula baca ...

alieyrina replied at 15-12-2015 11:13 PM
Ova tu apa...aku sebenaqnya x tau hujung pangkal apa yg hampa bualkan sbb x penah baca cerita2 JC..t ...

Hint: baca post #1.

Ini 2nd thread. 1st thread link kat post #1. Selamat membaca..

TITLE: GROW UP 2!!
TEMPAT: Varsity Life, Vacation places
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di University dah nak sampai ke penghujung..

[Pilot]

Masa mula2 aku masuk University, me and the geng plan nak buat road trip cuti sama2.. Well, zaman tu mmg penuh dgn cerita varsity road trip mcm American Pie, Eurotrip, Road Trip etc. disebabkan kitorang jenis budak2 kejutan budaya, kitorang pun terpengaruhlah dgn benda ni and decide nak tiru sebijik mcm cerite2 omputih tu.. So, aku, Anton, Apis and Syeik pun plan lah mana kitorang nak pergi..

Bermacam2 tempat kitorang plan, dari Perth Aussie, sampailah ke Oslo, Norway, kitorang plan mcm mana nak pergi, transportation, hotel budget and apa barang nak bawak incase perubahan cuaca dan sebagainya.. And so, after carefull planning, kitorang pun sebulat suara agree yg tempat patut kami pergi adalah Spain.. And dari situ kami nak backpacking satu Euro, maybe Spain -> France -> Italy or Spain -> Portugal -> France.. Mana2lah yg murah.. So, excited-lah kami-kami dgn plan yg ada kertas kerja dan beberapa peta minda.. Mengikut perkiraan, dalam masa 2 tahun sempat lah kitorang kumpul duit and initiate the plan.. Plan mungkin berubah atas faktor-faktor kewangan or keselamatan, so nvmlah.. asal bercuti..

and.....

4 tahun pun berlalu, kami dah berjaya kumpul duit and dgn sebulat suara tempat percutian yg kitorang pilih adalah Port Dickson.. Sadly, Syeik xdapat ikut sebab dalam tahun ke-3 dia kene tendang University sebab ponteng skool (read: class) 2 bulan akiba satu band j-pop bernama morning musume.. Adakah ini membantutkan plan kami? Jangan harap, cuti2 punye pasal, kitorang pedulik apa, asal enjoy.. Sebab x cukup qourum, aku, Anton dan Apis pun bersidang..

JC: (urut2 kening) 3 orang nak pergi cuti x besh la.. Aku cadangkan kita ajak orang lain?
Anton: (urut2 misai) ayam sekendit (read: i'm second it)
Apis: (urut2 bulu dada) cadangan di tutup!!

Cadangan aku yg agak brilliant tu mendapat undi majoriti and kitorang Apis kene handle participant.. Aku dan Anton plak bertugas dalam department transportation, which kitorang plan nak sewa kereta.. Sebab aku dgn Anton ada chemistry, so kualiti kerja kitorang agak superb.. X sampai 5 minit turun apartment kitorang dah jumpe nombor telepon kete sewa and x sampai 10 minit kitorang close deal kete sebijik kete kancil sehari sewa 30 hengget, nak sewa 4 hari.. Aku dgn Anton dgn habis heppi pun naik baliklah ke apart and tunggu cerita dari Apis..

2 jam kemudian Apis datang menyerang dgn serigai ungka beliau..

Apis: Aku jumpa dah budak2 nak ikut kite..
JC and Anton: Sape?
Apis: Budak2 course aku..

Hambik ko, pening sekejap kepale aku bile dgr ayat Apis..

JC: Encik Apis, apa maksud ko dgn "budak2 course aku"?

Apis ni course Engineering, so far Uni aku ni, course paling ramai budak2 Engineering, lebih 2000 orang.. Mengikut pengalaman aku, Apis pernah invite 4000 orang (read: 20++ orang je termasuk kami) masa buat kenduri bacaan yassin rumah kitorang dulu..

Apis: Ala, member2 aku jugak, ko kenallah, jangan risau..
JC: Berapa orang bak hang?
Apis: Adalah dalam 2 dozen yg confirm nak pi..

12 kali aku dgn Anton pijak perut dia.. Ape jadah 12 orang? Aku dgn Anton pun dapat sewa sebijik kete, kancil plak tu.. 12 orang satu dalam kancil, bukan takat terberak, aku doubt kancil tu boleh gerak pun.. Lagi sekali aku dgn Anton murung tahap 7 petala langit dgn permasalahan baru ni.. Anton dah start cangkung atas corridor mcm nak terjun apartment, aku plak dah start unfriend Apis dalam fesbook dan unfollow di instagram .. tapi lepas Apis cakap dalam 12 orang ni, at least 4 orang boleh provide kete.. Kitorang pun ketawa terbahak2 kembali seperti dahulu kala..  

[Race Started]

Fast forward hari yg di tunggu pun sampai, 4 bijik kete dan 15 orang berangkat ke destinasi yg di tuju.. Disebabkan PD (read: Port Dickson) tempat yg agak famous, so xdelah masalah logistik sgt, sape yg dah siap terus je gerak sebab jalan nak kesana pun senang.. Sebab ada yg baru habis exam masa siang tu, kitorang plan gerak malam.. Lebih kurang pukul 10 malam aku, Apis and Peddy tercongok kat parking lot, punyelah excited nak pegi road trip.. And sebab Peddy ada kete and konsep percutian kali ni sape lambat kene tinggal, kitorang jalanlah dulu..

Dalam sejam on the road phone aku bunyik..

DI DI DI BI LI .. We get it almost everynight (sfx: ring tones)

JC: Yellow~~ mei-hai-nu-wu-supiking? (read: may i know who speaking)
Anton: (jerit) HOI KAMJAD!!! MANE ??
JC: Aku dah gerak dah dgn Peddy, ko mane ??
Anton: Aku kat bawah apartment ni, trip paling last..
JC: So?? Cepat lah, janji nak gerak pukul 10, ni dah pukul 11 lebeh ape jadah korang x gerak lagi??  
Anton: Nak gerak mcm mane? Kete Abg ni 8 orang nak naik.. Korang patah balik..

PLIPPP (sfx: aku letak phone)

Apis: Apsal JC ?
JC: Xde ape2 masalah.. Jalan je..

Phone Apis plak bunyik..

Apis: Yellow~~ hu bu hu bu lu bu lu bu? (read: may i know who speaking)

Apis sembang2 dalam phone then dia pun terus cakap..

Apis: JC, Anton cakap kalau x patah balik pandai2lah carik tempat tido malam ni..

Disebabkan keje booking homestay diserahkan pada Anton and duit pun dah kasik, kitorang terpakse gak pick up Anton.. Lepas beberapa siri nego, kitorang pun agree x nak patah balik tapi tunggu derang dekat RnR Nilai..

[We are on the highway to hell!!]

Jam dah pukul 12 lebey, aku kire 47 bijik kete lepas, tapi kete abang xmuncul2.. Aku, Apis dgn Peddy yg dah oberdos asap rokok duduk kat atas divider parking lot menunggu.. 2 kete lagi yg berkonvoi dah sampai, tinggal kete Abang je aku xtau dah kemana.. Masa tu RnR Nilai ni dia xmacam sekarang, and keadaan pun sunyi sikit, adalah 1 kedai bukak, tapi tu pun malap je xde customer.. budak 2 kete ni aku xtau kenape, duduk dalam kete xnak keluar, maybe sejuk kut..

Sebab lama sangat and sejuk, Peddy pun ambik keputusan nak pi buang air kecik kat toilet.. Aku dgn Apis pun masuk kete sebab nak lelapkan mata.. 10 minit kemudian Peddy keluar dia masuk kete terbahak gelak..

Apis: Kenape Peddy?
Peddy: HAHAHAHA!! Masa aku kat toilet tadi, ada amoi salah masuk toilet!!

Apis cepat2 tgk aku.. Aku cepat2 tgk luar tingkap kete.. Selain kete kitorang mmg xde kete lain.. Aku tgk kat kedai makan pun ada la 2-3 pekerja tgh melepak sambil borak2 tunggu customer..

JC: Pekerja kedai ke Peddy?
Peddy: HAHAHAHA!! xdelah, umur mcm budak sekolah menengah.. Aku nak keluar pintu toilet, dia nak masuk.. terlanggar.. cepat2 dia masuk dalam toilet tutup pintu..

Melekat kepala aku dgn Apis kat cermin kete peratikan toilet kalau2 ada sape2 keluar.. Peddy still lagi gelak.. Dalam hati aku dah mula menyumpah2 mana Anton ni.. Kalau ikut keadaan masa tu, pelik jugak ada org lain dekat RnR ni selain kami, unless 2 bijik kete lagi bawak gf ke ape ke, in which, xde aku rase.. Sebab dah cakap trip lelaki only, jimat homestay..

BAMMMMMMMM!!!! (sfx: Bunyik jantung aku jatuh)

JC: Ko cakap amoi ke Peddy?
Peddy: (angguk) Haah.. Amoi..

Aku tgk Apis, Apis tgk aku.. aku pun kasik morse kut dalam kelipan mata kat Apis lebih kurang mcm ni..  

JC: *KELIP KELIP - KELIP KELIP * (read: Apis, ko tau x belakang RnR ni ada ape?)
Apis: *KELIP* (read: aku tau!!)
JC and Apis: *KELIP - KELIP KELIP - KELIP !!!!* (read: Kubur Cina!!)

Peddy yg tgk aku dgn Apis terkelip2 sesama sendiri terus kelip2 kan mata dia sambil cakap..

Peddy: Korang kene cacing ke ape ni?
Apis: Lahabau la Anton ni!!! Setan seko ni dah balik neraka mana xsampai2 lagi ni?

Serentak dgn tu Kete Abang menjelma.. Anton dan 4 orang lagi keluar dari pintu belakang mcm x cukup napas.. Xsempat Anton nak marah, aku tarik Anton masuk dalam kete terus suruh Peddy drive.. Pendek umur lama2 duduk tempat ni..

[the Accomodation]

Lepas sejam lebih dari Nilai, kitorang pun sampailah dekat main roundabout PD.. And sebab Anton tau mana homestay, kete kami pun lead jalan.. and Anton duduk depan sebab lagi senang dia nak tunjuk jalan.. Aku dgn Apis kat belakang cuba tidur nak lupe bende yg baru jadik tadi.. Otak aku xhabis2 pikir positif bende tu xde ape2.. Amoi tu orang betul kut, xkan lah hantu nak masuk toilet kan.. Mcm merepek je.. (read: Aku in denial~~).. Apis plak mulut dah berkumat kamit baca ayat2..

Sampai homestay dah dekat 2 pagi.. rumah teres satu tingkat.. Lepas park kete, kitorang pun turun, tgk suasana rumah tu agak besar and cozy jugak lah and berbaloi jugaklah Anton dapat deal rm 200 utk 3 malam.. so, sorang rm 15 x 15.. Lepas Anton bukak pintu, kitorang pun un pack lah beg2 masuk dalam..

Tgk keadaan dalam rumah tu mmg kemas lah, siap ada wifi, ada aircond tiap bilik and ruang tamu, siap ada astro lagi.. Kitorang pun heppi lah.. Tiba2 Peddy menjerit..

Peddy: Weyh Anton.. Apsal kat dinding rumah ni ada gambar ko ?

Aku dgn Apis yg baru baring atas katil terus ke ruang tamu tgk ape yg Peddy kecohkan.. Betul, kat dinding rumah tu ada gambar Anton dgn family dia..

Peddy: Ni rumah ko ke Anton ?

Anton yg tengah sibuk bukak sume lampu and air pun jawap..

Anton: Haah, homestay family aku kat PD..

Dengar ayat tu, aku dgn Apis terus berpeluh2.. Celake ko Anton!! Bukan last month ko baru cerita dgn kitorang ke homestay family ko kat PD berantu and ko mati idup balik xnak duduk situ!! Aku dgn Apis pun rapatkan badan dekat Anton and dgn kelajuan cahaya aku dgn Apis tumbuk pundi kencing Anton serentak.. Akibat keadaan tu, Anton terus terbatuk2 and cakap dgn automaticallu..

TU BI KON TI NUW~~ (To Be Continue)

[Aftermath]
No Aftermath 1st Episode..

Rate

1

yey... JC kembali.

JokesCop replied at 16-12-2015 12:42 AM
Hint: baca post #1.

Ini 2nd thread. 1st thread link kat post #1. Selamat membaca..

Baiklah  

hehehehe.....sukenye bile JC dah update.....

#alfatihahhajimujibummikiera

mcm tu jugak la pesan perawat kat aku JC oi.....jauhkan diri sementara dari bende2 ni dan jgn di ingat2..... baideway....yg ko gigih pegi huncang budak dlm mimpi ko tu kenapeeeeee????? aduh.....

JC ensem..sila sambung lagi cecepat pleeeaaassee...

owh lupe....congratulations JC dapat baby....

sedih baca ending story mean girl nie.

xsangka kiera, haji mujib dan ummi da pergi .

al-fatihah utk mereka..

RE: [SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #152 GROW UP 2!! [Pilot]

beldandy replied at 15-12-2015 11:26 AM
kalau baca dr awal laina tu mcm budak yg kosong dan di pengaruhi emosi
bila dia frust x dpt hans. ...

err, moon ase kan bel, ganguan adiba tu start bile c laina ade ckp cmni kot

'klau pada wktu sekarang nie yg boley tolong aku adalah setan,, tolong lahh aku'
dlm mean girl yg mne xpasti pulak. hahaha

ataupon tu mmg saka dya, yg da lame ngikut, xtahu lahh kan. huhuhu

Cek_MooN replied at 16-12-2015 12:38 PM
err, moon ase kan bel, ganguan adiba tu start bile c laina ade ckp cmni kot

'klau pada wktu sek ...

ahhaa.. ak pon rs time tu startny adiba knowless ni ada. hat no 1 kot.. time kt asrama rsnya.. x igt dh..hahah x rajin nk pi sebak balik..