CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

hambek kau....
tunggu punya tunggu sekali 2 citer terus aku tertinggal

berani la korang lalu jlm lama time mlm2 tu
koser la aku....

hasniey replied at 20-1-2016 10:24 PM
Bukn merudum jc,diorg masih trkesima baca story ko smpai xterkomen

Bukan terkesima,tapi tak sangka jc cepat hapdet,tu yg lambat baca,keke.

Sambung g malam ni kan @JokesCop

haha..same la..

terkesima sbb jc update 2 citer terus..

sampai tasempat nak bace...

terus x terkomen..

kikikiki...

apape pon kipidap....

terbaekk jc.. xtau nak takut ke nak gelak guling2...

Walaupun kami tidak mengomen tapi kami tetap excited nak baca cerita JC. Go JC go!!!

leenaz replied at 19-1-2016 01:43 AM
wah komen terbaik pun dpt kacang
momod saya pun nak
hahahaha

aku perasan jugak, tapi diam2 je, ko dah betulkan ni abam mod @medangmr taknak bagi tacang sebutir dua ke

JokesCop replied at 20-1-2016 03:59 AM
TITLE: GROW UP 2!! [5]
TEMPAT: Varsity Life, P.D
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di Univ ...

mujur semua lelaki, kalau pompuan, ada yg tak gerak2 nangis dalam keta kang

Follow Us
meriah dah komen, jc sambung.........

TITLE: GROW UP 2!! [6]
TEMPAT: Varsity Life, P.D
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di University dah nak sampai ke penghujung..

[QUICK RECAP]
Previously on GROW UP 2!!.. Penampakan hantu galah kut, cerita rakyat pasal highway, Peddy tekka chen tekka chen (read: kene sampuk rasenye)..

[Toll Booth]

Berenti je lepas tol PLUS, aku dgn Apis terus melompat keluar dari kete lepas hampir sepanjang jalan Peddy asyik tekka chen tekka chen (read: meroyan dlm bahase cine).. Kalau meroyan bukan dalam bahasa ibunda pukul 12 malam mcm ni mmg x elok nak duduk bersama2 aku dalam kete kecuali ko berbangsa Cina or ko ajak main teka teki mcm cuba teka dalam banyak2 tekka, tekka ape yg tekka chen? Confirm aku jawap laju2 tekkachen mobie (read: the action movie)!!!

Aku dgn Apis muka dah putih biru putih biru dekat tepi highway.. Peddy pulak merewang2 tangan keatas kebawah dalam kereta sambil meracau2 xde pucuk pangkal.. Dalam masa ni, Anton lena diulit mimpi sebelah Peddy yg xtentu arah.. Eventhou sesekali tangan Peddy melekat kat pipi Anton, relax je dia tepis, so kitorang buat kesimpulan Anton still bernyawa..

Lepas setengah jam kelibat TG Ajim x nampak2 and aku dgn Apis pun dah kematu duduk atas divider jalan. Peddy dah start upgrade dari sembang kencang dalam bahasa Stephen Chow kepada ketuk2 tingkap sambil tgk kitorang dgn mata putih (read: mata hitam ke atas), nampak je bende tu, aku dgn Apis plak maki hamun perbuatan Peddy tu dgn bahasa Cina balik sambil berubah tempat duduk ke belakang sikit supaya xnampak Peddy..

Apis: JC weyh, ni dah melampau dah ni, kene call Ajim ni..
JC: Ko call la weyh, phone aku dalam kete..

Apis pun call Ajim..

Enjit-Enjit Semut.. Sapa sakit panggil Ajim.. Enjit-Enjit se.. (sfx: ringtone Ajim)

TG Ajim: Hello, Asalamualaikum.. Nak cakap dengan sape?
Apis: Woi!! Mata Peddy dah putih ni, mane ko??
TG Ajim: Hah? Teruk betul dah tu.. Dia bernapas lagi ke tidak?
Apis: Nak buat ape ni Ajim?
TG Ajim: Ko yassin kan dulu ke ape ke, ade air x? simbah dulu kat muka dia, kasik bangun sikit..

Lepas Apis letak telefon kitorang terus amik air dari toilet awam berdekatan and isi dalam botol besar 100plus yg kitorang kutip kat tong sampah berdekatan..

JC: Apis, bace yassin kat air ni, nanti aku renjis kat Peddy..
Apis: Yassin ? Aku hapal sampai ayat ke-5 je.. Jap, aku carik kat phone aku ade surah Yassin x ?

Mase ni smartphone belom ade, yg paling canggih pun hand phone yg boleh ade isi MP3 (read: polyphonic aku rasa, x-press music y'all).. Sementara Apis dok belek2 mp3 yassin dalam phone dia aku try la sikit2 bace yassin, sebab gemuruh, aku terbaca "yassin - wal quran nul karemm", Peddy ketuk2 tingkap.. Terus darah gemuruh mencanak2 naik, kalau ada device sukat darah gemuruh, sure xboleh bace darah aku kat device tu masa tu.. Then, Aku kumpul semangat balik, lepas dah agak2 bertenang semua.. Aku try balik.. Yaaa.. Yaaa.. Yaaa.. Hambik ko x terkeluar2 Yassin nyer (read: terus hilang ingatan, nak bace yassin pun x boleh).. Peddy dok ketuk2 sambil tayang mata putih dia kat aku.. Masa ni tetibe aku terpikir, confirm 100% Peddy kene rasuk, kalau dia x kene rasuk confirm dia dah berdekah2 aku dok yaaa sane yaa sini.. Tahap seram aku mase tu mmg dah tahap tertinggi dah..

JC: (gigih sambil tgk Peddy) Yaaa.. Yaaa.. Yaaa..
Apis: Yaaa.. Yaaa.. pejadahnye? Aku xde MP3 yassin lah..
JC: (terperanjat and terus cover macho) Hah? Abis ape ko ade? Ayat al-quran ke ape ke ?

Apis belek2 balik, x sampai 10 saat dia cakap..

Apis: Yang paling dekat pun lagu nasyid je aku ada..
JC: Lagu ape? Bolehlah tu, ade ayat2 al-quran kan lagu nasyid..  
Apis: In team - kasih kekasih..

Perlahan-lahan aku raup muka (read: facepalm).. Mamposlah Apis, ape nak jadik, jadiklah.. Aku ambik phone Apis aku tala kat muncung botol terus aku tekan play - "Tak perluuu~~ aku raguii~~ Sucinya cinta yg ko beri~~".. Dekat 2 minit jugaklah suasana tepi highway tu krik krikk (read: sunyi), aku dgn Apis terpaku tgk phone dekat kepala botol and Peddy automatically diam, xmeracau and xketuk2 tingkap, aku 90% sure, ape bende dalam badan Peddy terkejut dgn upacara exorcist kali ni.. Yg bersuara hanyalah lagu tu.. Sampai part chorus "Kau tahu ku merinduimu~~ Ku tahu kau menyintaiku~~ Owh kasihh~~" automatically muntah hijau terkeluar sikit dari mulut aku yg dah sedia ternganga dari start lagu tu keluar, aku decide tutup je lah phone tu.. Dengan muka hilang perasaan or emotionless (read: emoticon mcm ni -> :| )..

JC: Apis, aku rase baik kita bace al fatihah je lah.. :|
Apis: Aku pun rase mcm tu JC.. al fatihah je lah.. :|

Terkumat-kamit aku dgn Apis bace al-fatihah.. Aku suruh sekali Apis bace doa yg pernah Mujib ajar dekat dia masa rumah kitorang kene kacau.. Mcm biaselah dia x ingat dah.. Aku pun ready dekat pintu depan.. Plan dia, aku bukak je pintu, Apis terus curah air kat Peddy then tutup pintu balik laju2.. Bukak je pintu aku terus countdown..

JC: Delta - Congo - Beta - Alpha!!! Apis, GO GO GO!!!

GEDEGANGGGGGG!! (sfx: bunyik botol hentam muka Peddy)

JC: HOIIII!!!
Apis: TANGAN AKU LICIN!!!!
JC: KEPALE HOTAK KO LA LICIN!!!

Aku terus hempas pintu kete and lari ke pondok jurutol berdekatan.. Kalaulah si Peddy decide nak keluar and kejar kitorang, at least aku dah 5-6 langkah dihadapan meninggalkan Apis.. Apis dengan rapat menyusur laju belakang aku dgn muka tahan napas..

2-3 minit lepas tu kitorang dengar jeritan padu maut dari dalam kereta.. Pintu sebelah Anton terbukak and Anton keluar sambil pandang kiri-kanan.. Aku dgn Apis pun lambai2 kat Anton.. Xcukup tanah dia pecut ke arah kitorang dgn separuh badan dia basah kuyup kene air.. Punyelah kecoh, sampai brother keje toll keluar kejap tanye ape dah jadik.. Elok je aku bagi briefing kes Peddy, dia terus masuk balik dalam toll booth and aku dgr pintu mcm dikunci dari dalam.. Hamlau lu brader jage tol, xmesra pelangan lansung!!

20 minit jugak lah kitorang tunggu Ajim dekat toll booth sampai dia datang..

[Enjit-Enjit Semut, Sape Sakit Panggil Ajim]

Ajim sampai dari arah dalam tol and Abang menyusur dari belakang.. Terus dia lintas dari arah bertentangan and park depan kereta kitorang.. Abang pulak decide park 300 meter dihadapan kete Ajim.. Ajim pun lambai2 suruh kitorang datang balik kat kereta, walaupun aku ada sikit hold back, tapi sebab dekat 10 orang kerumun kete Peddy, taperlah, ape2 jadik aku terajang je sape2 ke arah Peddy and cabut..

TG Ajim: Sorry arr, aku pergi carik jack kete aku tadi..
Apis: Jumpe x?
TG Ajim: (geleng2 kepala) Takde pun, tapi nyaris jugak kitorang nak eksiden dgn lembu melintas sesuka hati tadi..
JC: Ajimmmmm..
TG Ajim: Ko bayangkan, kat corner beb, kalau jalan tegak nampak jugak.. Aku rase kan lembu tu bukan..
JC: (full blast rasukan ablasa) AJIMMMMM!!!! SHTAPPPP!!! Peddy dulu!!! Ko tau x? Nasib ko sorang je boleh ubat Peddy tau, kalau ada orang lain tadi, dah mati aku sula ko.. bla bla bla bla, puss puss terr terr, berr berr puss pusss!! (read: meroyan2 hilang punca)

Lepas bagi sikit briefing kat Ajim, dia pun singsing lengan baju, urut2 perutnya yg agak kembung and baca bismillah, terus dia masuk ke dalam seat belakang.. Peddy masa ni tidur dgn nafas yg tercungap2, orang demam kan..

TG Ajim: Basah badan Peddy ni.. Berpeluh.. Demam dia nak kebah ni.. Aku dah lama xubat orang kene rasuk ni.. Ada pantang nak ubat kene rasuk ni.. Aku try lah yer, kalau jadik, jadiklah yerr.. bla bla bla bla (read: commentary ala chef nak start masak)

Banyak pulak Ajim komen dalam keadaan mcm ni, bukan kitorang nak belajar pun cara nak ubat orang rasuk.. Ajim pun start baca2 ayat al-quran, sekali-sekala dia berselawat atas nabi and ada beberapa ayat tambahan di belakang yg aku risau kalau aku dgr dgn lebih lanjut boleh merosakkan akidah, aku pun berganjak ke belakang kete.. Sekali-sekala dgr jugaklah Ajim communicate dgn Peddy..

TG Ajim: Sapa kau!! Sapa kau!!
Peddy: (diam)
TG Ajim: Dengan nama nabi sulaiman pemerintah alam semesta, aku tanye sape kau!!
Peddy: (silence)

Ajim diam sambil terus berkumat-kamit mcm menyeru2 bende pelik.. Aku dah makin jauh dari kete.. Sebelum Tok Gunung mana datang and tegur kitorang, baik aku jauh sikit, kalau Tok Gunung datang, kalau seketul gunung datang hempap kete Peddy, x delah aku kojol dgn Ajim dan Peddy..

[I'm the warrior of three kingdom - Lubu]

Lepas beberapa minit and x menampak kan hasil, member kitorang yg naik kete Ajim mula cakap..

Lubu: Wei Ajim, derang kate dia cakap cina la.. Ko kene tanye dalam bahasa cina aku rase..

Lubu (note: MBLBNS), adalah photographer kitorang, selain berpewatakan Chinese look hence the nick Lubu, dia juga boleh berbahasa cina in which self proclaim.. Aku rase vocab cina aku dgn dia lebih kurang same je banyak, kalau aku cakap "tekka chen tekka chen", maybe dia boleh cakap, "You go tekka then chen punyer chen, tekka liao?" (read: bahasa cine rojak melayu and english)

TG Ajim: Cube ko tanye sikit Lubu, aku mane tau bahasa cina.. Tanye sape name?

Lubu terketar2 kat belakang Ajim, sape suruh ko suggest? Kan dah mendapat.. Lubu pun menurunkan kamera yg dari tadi dia pegang and rapat ke kereta sambil mengesat2 peluh tapak tangan di tepi seluar..

Lubu: Aku try yer Ajim, aku tatau dia cakap cantonese ke mandarin ke..
TG Ajim: Silakan wahai sahabatku Lubu..
Lubu: Ni hao Peddy?
Peddy: (Jijing - senyap dalam simplified chinese)
Lubu: onamae nandeska?

Senyap dalam 2 minit..

Peddy: (gelak) Hihihihihihi..

Perubahan suara Peddy dari default voice yg garau dan lengai kepada suara perempuan buat persekitaran kereta dia lenggang dalam radius 300 meter lepas semua bertempiaran lari.. Laju Lubu mencarut dalam bahasa cantonese sepanjang2 larian, cacian dalam bahasa yg xpernah aku dengar seumur hidup pun terkeluar dari rakan2 yg lain, 2 orang pilih untuk bertakbir-takbir di tepi highway dan seorang bersukmum bukmum (read: doa tutup mulut anjing).. Sekali lagi, Abang yg dalam kereta terus ke hadapan 5 km meninggalkan penumpang2 kereta derang..

Ajim keluar slow2 dari kete Peddy sambil cakap..

TG Ajim: Woi!! Dah settle, kene bawak balik rumah sambung.. Aku rase x elok buat sini..

Apis dengan laju meluru ke arah Ajim and baling kunci kereta Peddy..

Apis: Ajim!! Ko bawak kete Peddy, aku naik kete kau!!

Ajim pun masuk balik kete Peddy, tapi permasalahan di sini, just Ajim sorang je yg sanggup naik kete dgn Peddy, yg lain2 semua dah berpusu-pusu masuk kete Ajim..

8 orang dalam kete Ajim (2 depan, 6 orang belakang), Abang sorang2 dalam kete dia and aku xtau kat mane dia masa ni and Ajim dan Peddy ride bersama2.. Doa mintak dijauhkan syaitan nirojim malam tu bertukar kepada doa dijauhkan polis trafik sepanjang perjalanan kami balik ke rumah..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]

DI DI DI BI LI .. We get it almost everynight (sfx: ring tones)

WNP: Hello JC!!
JC: Hello, korang kat mane? Kitorang 8 orang dalam kete ni, nak drop sikit orang kat kete ko..
WNP: Kitorang xtau nak keluar exit mana ni.. Korang dah kat mane?
JC: Kitorang dah masuk exit PD.. Korang keluar je exit Seremban-PD.. Korang dah sampai mana?
WNP: 2km lagi exit Kajang..

Plip~~ (sfx: bunyik letak telepon)

Apis: Sape JC? Ape kes?
JC: Budak kete lagi satu call..
Apis: Apsal? Lambat betul derang nak sampai..
JC: Xde ape2 masalah.. Bawak laju sikit boleh x Apis? Xbernapas aku dalam kete ni!!

Hahahaha, sekali lagi aku terobedos meroyan lepas bace comment2 korang yg tersangatlah ohsem dan cool!! Selamat ketemu di episode seterusnya yer rakan2.. Night out!!

Legend:
MBLBNS: Macam biasa la bukan nama sebenar
WNP: Watak nanti perkenalkan

Lagu In-team - Kasih Kekasih

Best best! Tazabarr tgu sambungan

Wahh tak sesia aku meletakkan harapan tinggi malam ni,wahahaha gelak membayangkan keadaan waktu tu,kereta apa power sgt muat 8 org tu?

Tenkiu jc,esok malam sambung lagi,nak berkenalan dgn WNP

Good night!

Jiwang leleh habis lagu kasih kekasih tu

wahhhh da khatam smua cerita dalam thread ni..seronok..smpai malam tdo pon bkak lmpu..

Omg ai xtahan gelak bila smpai part nasyid tu

Bengong la korg ni

hasniey replied at 22-1-2016 06:32 PM
Omg ai xtahan gelak bila smpai part nasyid tu

Bengong la korg ni

Hahaha, aku yg menulis pun x dapat nak tahan gelak..
Mcm bengong tulis sambil gelak kat cite sendiri.. Mwahahahaha!!

Aku dengam laki plus anak umur 5bulan kot.. menyusuri segala jalan yg ada dari Melaka - Seremban.. ofkos jalan dalam sebab nak cari hotel @ homestay gara-gara jalan jalan main terjah time cuti wesak..

Melayan 8pm-4am , cari tempat tidur sambil singgah merata bertanya.. senua full house.
Kereta aku dahlah jenis kereta kebal ,laki aku pula jenis fresh air cond tingkap. Perlahan ~slowmo layan jalan lama serata Melaka ke Seremban.Kereta lain high beam kami haruslahhhh .... memula pelik orang memang suka high beam kami dari dulu lagi almaklum kami jenis berjalan malam layan jalam lama.Setelah diselidik ropanya ,kerana mungkin merrka rasakan penampakkan makhluk hitam sebelah laki aku kot.. kot lah.. kot kan..

[I'm the warrior of three kingdom - Lubu]

hoi JC ko pun main game dynasty warior ke?
hahahaha

jadah menawar air guna lagu nasyid
seb baik x dikaki peddy masa tu

pecah perut aku gelak baca
hahahahahhahaa
kena minta GL ni nak operate sambung balik yg mana pecah
demmmmmm u

doubleA replied at 21-1-2016 03:17 PM
aku perasan jugak, tapi diam2 je, ko dah betulkan ni abam mod @medangmr taknak bagi tacang sebutir ...

tu la
sampai skrg ni x dpt pun tacang2 itewwww

"Doa mintak dijauhkan syaitan nirojim malam tu bertukar kepada doa dijauhkan polis trafik sepanjang perjalanan kami balik ke rumah.. "

Omaigod Gilebezz la ko ni JC

tak boleh tahan betul baca part lagu kasih kekasih!!. kelakar xhengat!!.. hahahaha

leenaz replied at 23-1-2016 10:06 AM
tu la
sampai skrg ni x dpt pun tacang2 itewwww

Kalau ko tulis story ko kat sini,baru dpt tacang. Tapi yelah,sape nak baca cerita kita kat sini,harus semua nak baca hapdet JC je. So g kutip tacang kat benang lain la weh,kihkih