CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

Alhamdulillah
ada gak update
baru ingat nak order seko 2 singa sama hyena
ye la...dr biar semak samun
baik buat taman safari

selamat tahun baru 2017 JC
sebab kompem lepas ni tahun depan dpt baca update

leenaz replied at 13-6-2016 09:27 AM
Alhamdulillah
ada gak update
baru ingat nak order seko 2 singa sama hyena

aku wish hujung tahun, ko tahun depan terus, nanges jc taktik dia dah diketahui umum

doubleA replied at 13-6-2016 01:19 PM
aku wish hujung tahun, ko tahun depan terus, nanges jc taktik dia dah diketahui umum

Aku ekceli nao update this week, punyelah carik inspiration dekat YouTube, sedar2 dah pukul 4 pagi, sedar2 video aku tgk top 15 most disturbing footage on internet. Then salah satu tu cerita la pasal satu senator/congressman dekat US ada footage bunuh diri live masa Press Conference.

Well aku dengan semangat dewi remaja yang dulu selalu usha ebaumsworld, teruslah research link tu kat youtube and jumpa. Well, orang potong kepala orang hidup2 aku tgk sambil makan ayam, manusia kene gilis kereta kebal, aku tgk sambil main game. Oberyn Martell kene korek mata aku tgk xberkelip. Ape sangatlah footage orang bunuh diri tembak pistol dalam mulut. Curious jugaklah, xpernah tgk yg real, biasa CG.

2 minit durasi video kemudian, jari aku rase panas kene api kat rokok and kepala aku xlepas scene darah mencurah2 keluar dari hidung. This is it legit, amongst one of the most disturbing footage aku pernah tgk. Elisa Lam kunun? My ass!! Hilang terus semangat waja aku nak update di bulan Ramadan ni.

Well, sekarang aku masih lagi dalam jadual rehab dgn tgk sebanyak mana video "you laugh you lost" nak cuci memory footage disturbing aku tgk tadi. So, doa doa lah mood aku ada sepurnama dua ni yer. T_T

Tgk org bunuh diri mmg ngeri.. Harap2 jc dpt kluar cepat2 dari rehab ye

TITLE: GROW UP 2!! [F]
TEMPAT: Varsity Life, P.D
LAIN2: Cons from GROW UP2 !! [8]

[QUICK RECAP]
Previously on GROW UP 2!!.. Sesi ubatkan Peddy, aku tertido akibat kepenatan..  

[Rest and Revive]

Sejuk pagi mula masuk dalam badan as aku terjaga dari lelap maybe sejam lebih.. Malam yg panjang orang putih cakap, or lebih tepat, orang putih kata "My lamp yank pants junk", populasi rumah tinggal aku, Anton dan Apis meniarap kepenatan, yg lain2 diluar rumah termasuk Peddy terbaring atas stretcher di usung ke dalam ambulance.. Keluar aku tengok selain member2 kitorang termasuk Abang dan Bad yg dah balik dari melepak di mamak, additional 2-3 orang muka pakcik pertengahan abad menghembus2 rokok sambil dikomen bertubi2 oleh HA/nurse/doktor?? yg sedang mengangkat stretcher Peddy ke dalam ambulance dgn kate2 sinikal mengenai bagaimana rokok dan pesakit dan ambulance tidak boleh berada di tempat yg sama, mainly because of tong oksigen..

JC: Kenape ni?
Pakcik #1: Budak ni kene demam teruk, kitorang panggilkan ambulance.
Doktor: Apsal x bawa pergi hospital cepat2 ??

Mata aku melilau cari Ajim, maybe dia boleh explain kenape x bawak pegi hospital and conclude Peddy kene rasuk.. Well, aside from Peddy berhalusinasi didalam kereta di tepi highway, bernyanyi dalam bukan bahasa ibunda dan cubaan membunuh rakan2, Peddy certainly nampak mcm demam panas.. Ajim yg matanya nampak penat just berdiri di sudut pagar sambil memegang rokok yg x menyala.. Keadaan yg mcm thread sendu (read: xde comment dari sape2), Doktor terus bertanya..

Doktor: Sorang kene ikut, nak isi borang daftar. Sape nak ikut?

Sekali lagi thread sendu tanpa reply..

Aku dah duduk mencangkung sambil melambai2 tangan atas kepala tanda, aku penat, next person.. Masing2 tengok masing2, semua kepenatan x tidur semalaman.. Sebab xnak melambatkan masa, sorang pakcik terus approach ke salah seorang dari budak2 tu and tolak ke dalam ambulance.. Dan, manusia yg bertuah tu adalah Abang.. Masa ni aku xtau nak komen ape, dalam berbelas2 manusia dekat luar rumah tu, Abang yg dipilih.. Sebelum masuk dalam ambulance, Abang cakap separa mengigil..

Abang: Weyh, cepat datang hospital weyh..

Ambulance blah, then kami di tarbiah oleh 2-3 pakcik tentang ape maksud kehidupan berjiran dan betapa pentingnya xmembuat bising pukul 11 malam sampai 7 pagi.. Aku tanya dekat Ajim..

JC: Ajim, ko pergi buang kat mana tanah tu?
TG Ajim: (pendek) R&R Nilai..
JC: Ape jadik?
Gundik Ajim: Sepanjang perjalanan mcm ada benda mencakar2 atas kereta.. Kitorang x tahan sangat, sampai je R&R Nilai, terus campak dekat parking lot.. Aku rase tersangkut atas spoiler sebijik kereta.. Betul x Ajim?

Masing2 tengok Ajim, kerja x habis.. Ajim masuk ke dalam rumah..

TG Ajim: Sebab tu aku xsuggest korang pakai spoiler kete..

Dengan prinsip, bukan masalah kami, maksudnya bukan masalah kami.. Aku pun start masuk ke dalam rumah sambil usha2 ceiling kalau2 ada lagi yg decide nak merangkak dalam ceiling.. Well, so far, xde and for the rest of the story, xde.. Aku terus baring sebelah Anton and baru nak lelapkan mata, Bad bersuara..

Bad: So, sape nak pergi hospital ambik Peddy dgn Abang ni?
JC: Well, bukan masalah kami, maksudnya bukan masalah kami..

Aku pun start bersemayam..

[Finale]

Pukul 4 petang lebih, aku bangun dgn Ajim lead beberapa orang termasuk Anton dan Apis merenjis2 air disekeliling rumah.. Bala jenis ape pulaklah yg derang bawak kali ni.. Sampai disatu sudut, Ajim mencangkung sambil merenjis2 air berkali2 sambil terkumat kamit.. Manusia paling dekat dengan aku adalah Bad..

JC: Bad, ape jadik ?
Bad: (satu jari di mulut) Ssshhhshh, Ajim tengah pagar rumah.

Aku bangun sambil meraba2 poket seluar aku and keluarkan sekotak rokok yg dah teruk kemek ditidurkan dengan aku.. Dengan susah payah aku korek rokok and berjalan keluar.. 2 tapak nak sampai sliding door.. Ajim jerit..

TG Ajim: JC!! Jangan keluar lagi!! X habis lagi!!

Aku berenti and tgk Ajim yg masih lagi merenjis2 di sudut yg sama..

JC: Apsal ko renjis kat sudut tu banyak kali Ajim?
TG Ajim: Ni ada satu part x kene lagi ni, x kene2..
JC: Ko curah je air x boleh ke ?

Ajim tenung aku dengan pandangan "Sape-Tok-Guru-Aku-ke-Engkau?".. Then, dia curah baki air dalam gayung kat corner yg x kena2 tu and bangun..

TG Ajim: Ok, dah settle.. Jom ambik Abang dengan Peddy..

Hambik ko, xde sape pick up Peddy dengan Abang dari pagi.. Kitorang pun keluar beramai2 pergi ke hospital, sebijik kereta sampai di hospital dan 4 bijik yg lain terkandas di Teluk Kemang sambil haryak banana boat round 2.. Peddy kembali ke pangkuan kami sedikit lemah dan selepas 3 bijik air kelapa muda di togaknya, dia kembali riang dan sihat keesokkan hari.. Kos percutian kali ni agak tinggi, bukan sebab Peddy dirasuk or pengalaman2 mistik yg dialami kami, tapi sebijik pintu tandas berserta engsel berharga lebih kurang rm 200 terpaksa kami bayar, dan calar panjang di kereta Peddy bertambah.. Walaupun Peddy insist kami supaya bayar duit bumper kereta beliau, kami buat x paham dengan tema, masalah masing2, masing2 tanggung..

Hari2 berlalu riang, dengan tiada lagi penampakan, close too pernampakan adalah bila pada malam ke-tiga kami decide beramai2 nak tengok bintang di tepi laut instead ternampak sebiji kereta dengan cermin bertinted gelap bergoyang2 di tempat parking..  Dengan semangat keremajaan dan setia kawan yg x mahu kereta tu bersendirian, kami park semua kereta di sebelah mereka dan melihat bintang bersama2.. 6 bijik kereta, satu terus bergoyang dan lagi 5 mengeluarkan asap dari cermin melabuhkan tirai cerita Grow Up 2..

Lagu blink 182 - What's My Age Again? and skrin gelap..

-- SHELESHAI --

[Aftermath - JC's rants]

So, Actually, aku nak habiskan story ni kat previous episode, tapi xtau kenape nak cepat sangat post and give you guys dry ending like this.. HOHOHOHO, mohon maaf yer.. Maybe aku akan cuba membayar balik dengan episode seterusnya, well, kalau korang sudi membaca, aku try dump lagi cerita, 2-3 story ada lagi dalam kepala nak tulis.. BTW, aku cuba improve penulisan ke arah penulisan yg boleh dihadam sehabis baik and kurang2kan rencah2, is it occay? or aku just stick kat gaya penulisan mcm budak xcukup sifat?? Sila komen dibawah yer pembaca yg budiman, serious discussion ni.. Thanks to all yg sudi baca and ikut SMTBL for years, especially beldandy yg compile e-books, aku tepek link kat page 1 so korang boleh terus download e-book dengan syarat leave comment kat sini, hehehehe..

For better SMTBL's story and for better days!!! Night Out's - JC  

JokesCop replied at 23-6-2016 01:04 AM

Assalamualaikum JC
ni first time aku komen kat thread ko ni...yalah, baru register 2014...
baca dah lama dah...setiap entri aku baca..

Ini pendapat aku ya...

Sejujurnya, gaya penceritaan JC ni memang ada kelainan dari yang lain tetapi bagi aku tiada rasa keseraman bila ditambah terlalu banyak rencah 'kelakar' dalam setiap penceritaan. Memang ada yang aku rasa seram tapi pembacaan jadi terbantut bila ada scene 'kelakar'terlebih. Since this is cerita seram dan misteri, ia sepatutnya diolah untuk pembaca dapat rasa keseraman dan tertanya-tanya. Tapi yalah, setiap penulis, lain gaya bahasanya, even penulis novel cinta pun, lain garapannya.

Kalau nak dibukukan, kena banyak ubah pengolahan ayat. Kalau sekadar untuk bacaan di forum ini dan mana2 online, then tidak menjadi masalah. Itu hak masing2 untuk bercerita dan jika diterima ramai dan byk komen, then thread tu diterima baik. Tidaklah sendu mendu (tak dak komen apa2)

Apa pun, terpulang pada penulis sendiri untuk mengolah cerita kat sini. Ikut keselesaan dan pembaca faham jalan cerita. Pada aku, setiap entri dari JC, ada jalan cerita yang menarik, cuma olahan itu like you said>>>budak tak cukup sifat.

Habislah aku dihencap peminat ko JC

Follow Us
JC ensem,

Dude, I really like cara penulisan ko ni. Seram, tapi ada humour. Tu your kelainan and your strength aku rasa. Cuma, maybe bawak ke humour yang adult sikit la kot. Tapi aku paham sebab cerita2 sebelum ni is cerita masa zaman muda, so sesuai la kot tone "budak x cukup sifat".

Keep on writing!

Ipo replied at 23-6-2016 08:44 AM
Assalamualaikum JC
ni first time aku komen kat thread ko ni...yalah, baru register 2014...
baca  ...

Hahaha, the rate story aku going, aky doubt peminat still ada. Anyway, thanks for your feedback. Hilangkan lawak dalam story aku mmg susah, sebab rata2 penampakan yg dialami aku kalau boleh ingat balik mmg lawak. Maybe cara aku handle episod seram agak begitu, xsama dgn orang lain.

Maybe, just maybe, baby step, ejaan perlu diperbaiki. Or susunan ayat, kosa kata.

pjade replied at 23-6-2016 10:20 AM
JC ensem,

Dude, I really like cara penulisan ko ni. Seram, tapi ada humour. Tu your kelainan and  ...

Adult humour, interesting, adult humour aku agak dark.

My jokes is like food, not all people get it.

Thanks jc. Xsabar nk baca kisah baru pula..

So far aku ok je dgn perencah2 tu.. Cuma mean girls yg rasa mcm draggy sikit.. Tp maybe sbb lama sgt tggu update aritu.

Papepun kipidap.
Mungkin bila dh update tt letak tarikh update dekat tajuk. Senang org nk tahu. Sbb aku ada follow tp xkluar notice pn kt i follow tu.

ai suke penulisan yg jc yg skrg,xbosan,seram pon smpai

chaiyok2

thorbaek JC!!

Edited by JokesCop at 12-7-2016 04:58 PM

TITLE: The Apprentice
TEMPAT: Various Places
LAIN2: Baru nak start hidup, which aku learn, lagi susah dari nak start motor pakai injap kaki..

[Pilot]

Kerja, or dalam lagu Rihanna perkataan yg telah ditekankan sebanyak 81 kali dan khalifah hanya berjaya menyebutnya sebanyak 11 kali. Perbezaan dia adalah sebanyak 70 kali.. Tapi, cerita kali ni bukanlah berkisar mengenai Rihanna ataupun Khalifah atau matematik sekali pun, kisah kali ni aim dia kerja.. So, less meroyan and aim for straight to the point story, aku mulakan cerita kali ni..

Aku start pickup kerja circa tahun 2008 literally 2 hari lepas habis final exam aku pergi interview and xtahu mcm mana 15 minutes in interview, Boss yg pakai pagoda + tali leher + rokok masih menyala lagi dekat asbak aku MBLBNS-kan En. Kardashian or Mr.K terus cakap "OK, JC, paling cepat bila boleh start?".. Since this is my 2nd interview (note: 1st interview GLC company before final which aku x dapat jawapan lagi), aku yg terkejut and nervous pun cakap, "next 2 week boleh? Saya nak balik kampung rehat2 kejap..".. Mr. K tepuk meja dgn 2 tangan terus cakap "OK!!".. Aku x sure mana kesalahan aku kat sini, percaya dgn Boss yg pakai pagoda interview aku or mintak just 2 weeks nak rehat kat rumah and that the most/last rest yg aku dapat lepas almost 8 years aku menceburi bidang perkerjaan.. Amma Ba'du (read: berehat kejap between sentence, in which 1 minggu jugak aku berhenti menulis lepas sentence ni)..

Masuk office, aku terus diarah ke Kedah selama 1 bulan.. Duduk rumah sewa seramai 3 orang, aku and this one guy yg senior dari aku 1 tahun yg lagaknye mcm dah masuk bidang ni 30 tahun yg aku bernama Waris (read: MBLBNS) and 1 lagi bertukar2 selama seminggu, kadang2 Mr.K, boss yg lagi 1, or kadang2 junior yg lain.. Ada 3 lagi senior lelaki yg mati2 xnak balik Kedah buat project ni.. Sampai sekarang aku x pasti kenapa, ada 3 sebab yg aku rasa..

[Reasons]

Sebab Pertama : Project yg aku dapat ni lost cause, banyak sangat tangan pegang, sampai development jadi carca marba.. Sistem jalan tapi masalah banyak sangat sampai dalam satu minggu mesti ada satu hari Sistem kene tarik balik and revert pada old sistem.. Oh yeah, aku dalam bidang IT, and aku start dengan the most glorious pencacai title one can wish, which is Application Developer.. Worst title, worst client (note: tukar2 requirement), worst environment (note: site office aku punya la kecik, 2 orang je boleh ada dalam office dalam satu masa, kalau ada 3 orang, lagi sorang pergi berehat2 sambil tunggu keje siap).. And tiap2 kali sistem down, mesti kami kene sembur dgn pakcik kat bilik meeting sambil ugut2 nak tarik balik project.. Aku yg level pencacai mestilah xambik port.. So experience yg aku dapat masa ni adalah tahan kene maki..

Sebab Kedua : Waris ni jenis, yes boss, ok boss, I jilat you boss, you dont need to jilat me back, I don't mind at all, or sometimes I don't have mind at all.. Aku xdelah benci sangat perangai dia, sebab title aku pun masa ni pencacai, so aku pedulik apa, lain orang lain working etique.. Plus, satu lagi perangai dia, dia ni super obsess pasal benda2 ghaibyun, kadang2 cerita dia aku x percaya lansung, kadang2 benda tu jadik, tapi aku malas nak ambik port sebab kecik sangat..

Contohnya, benda ni jadik circa pukul 11 malam, aku dgn Waris baru closing kerja and ready nak balik.. Masing2 dah penat and hari last kerja sebelum weekend (read: Khamis kalau kat Kedah), Junior kitorang tunggu dalam kereta tidur, x tahan penat.. Nak keluar tu kitorang kene lalu bilik server, bagi yg xtau, bilik server ni adalah satu peti ais yg dicipta utk memastikan CPU (read: computer) dalam bilik ni berhibenasi dgn baik mcm beruang kutub.. Setiap kali balik, kitorang kene pastikan air-cond bilik ni berfungsi and pintu tertutup.. Ada satu hari, aku xsure malaun jintat mana pergi tutup aircond dengan suis computer dalam bilik ni kunun2 nak jimat elektrik.. Pukul 2 pagi aku dgn Waris kene patah balik office semata2 nak on benda ni.. Dah la Aloq Staq ni x mcm bandar lain, 9 malam dah mcm pukul 3 pagi, lengang, yg ada pun mat rempit main sepak terajang kat main road.. So berbalik pada bilik server, 2-3 langkat nak sampai tombol pintu bilik server turun naik turun naik, mcm ada orang cuba bukak dari dalam.. Aku and Waris berenti kejong tgk fenomena tu, dalam kepala otak aku pikir ada orang sangkut dalam tu, minus degree tu.. Waris start gelabah, dalam kepala otak dia terus tangkap ada jin mana tgh nak keluar..

Waris: JC, den ghaso baik kita blah je..

Maybe sebab penant sangat, aku terus bukak pintu tu dgn semangat, well, aku terlalu tua untuk malaun jintat.. Mcm biasa, sepi and neglegted yer kawan2.. Aku imbas sekali dalam bilik tu, lampu2 semua hidup, aircond berasa, aku cepat2 tutup suis lampu (read: suis lampu boleh tutup baideway) and keluar.. Pintu bilik server ni jenis yg pintu rintangan api, jenis yg bila tutup x payah tolak ke tarik, dia akan tutup sendiri slow2.. Even kalau cuba nak hempas pun x boleh, dia akan slow mo tutup.. Setapak je aku gerak kebelakang dari pintu, terus pintu terhempas mcm ada orang tarik dari dalam, in this case mcm ada orang yg bertenaga sekuat beruang kutub tarik.. Waris dengan gelabah x ingat terus lari keluar dari building menjerit2.. Aku just lantakkan je peristiwa tu dgn berjalan sehabis cool keluar.. Well, bila baru habis keje programming, saraf otak dia terputus dibeberapa bahagian sikit.. Dalam pemikiran aku, selain jin dan syaitan nirojim, beruang kutub juga mungkin menjadi faktor kekacauan kali ni.. Ekceli aku pun mencicit keluar jugak dari tempat puaka ni..

[Furious 3]

Masuk kereta, even dalam state yg xsesuai nak drive, Waris terus drive kelam kabut.. Jr kitorang yg tido kat belakang bangun and pegang rangka seat sekuat hati (note: tingkap terbukak masa ni)..

Jr: Waris, kenape weyh ?
JC: Woi, relax la woi, ko mcm nak bunuh orang je ni..

Tiba2 Waris naik angin and menjerit2..

Waris: TU LA KORANG!! AKU DAH CAKAP, JANGAN BUAT BUKAN2!!

Aku and Jr tercengang..

JC: Bukan2 tu ape ?
Waris: Mana den tau!! Korang ade buat bende xsenonoh ni!! Sebab tu kita kene kacau!!

Aku yg biasa take bende mistik as lawak x dapat hadam situasi yg berlainan approach dari biasa..

JC: Ape benda yg x senonoh tu Waris oii?
Waris: Benda xsenonoh la!! Ko tu JC, hari2 bergayut kat phone sampai lewat malam!! Jr, ko buat ape kunci2 pintu dalam bilik? Bawak pompuan ke??

Aku dah start malas nak layan, ape kene mengene beb, kalau aku nak gayut phone ke, si Jr. ni nak tido bogel ke ape ke, apa hal kitorang kene kacau kat office, mesti benda tu kacau kat rumah.. Plus, aku pun dah agak penat hari tu, aku terus nyalakan rokok and nak hisap.. Terus Waris sound..

Waris: Woi!! Ko tau x asap ni makanan sape? Buatnye dia ikut kite balik mcm mane?

Aku dengan hanginnya terus sound balik..

JC: Demmit la Waris, ko bawak kete mcm syaitan ni ko tau x makanan sape?
Waris: Sape?
JC: Makanan pengali kubur ko tau x? Dia ada job kejap lagi, dapat makan lah dia!!

Waris nampak mcm bertenang sikit dgn slo sikit and tapi still membebel2 salahkan kitorang sebab buat benda bukan2 sebab tu kene kacau.. Sampai je simpang rumah yg ada bendang sikit tiba2 Waris break emergency sampai tersenget tayar.. Aku yg dah sedia mengucap 2 kalimah syahadah since ofis dah prepare impact bendang ke divider ke tembok rumah orang ke.. Nasib kitorang baik, kereta kat tengah2 jalan.. Aku masa ni dah x boleh nak kawal ablasa dalam badan..

JC: WOI!! Ko dah kenapa??

Waris start berbuih2 sebelah aku.. Haram jadah, penyakit kusta jenis ape yg dah jadik plak?

Waris: JC, den x boleh la, den x boleh la!! Hijab den dah terbukak dah..

Terkebelakang sikit aku dengan benda tu, Jr dah start keluar dari kereta sambil urut2 dada kat tepi jalan.. Celaka, hijab ape plak terbukak tengah2 malam ni tanye aku dalam hati..

JC: Dah la, biar aku drive la Waris oii..

Aku keluar je dari kete, cepat2 Waris tukar tempat duduk dari driver ke shotgun ikut jalan dalam, mengelupur2 aku tgk budak tu dalam kete.. Aku suruh Jr. masuk and terus drive, Waris punye nafas dah turun naik turun naik.. Jauh sikit dari bendang aku start tanye Waris..

JC: Ko dah kenape weyh?
Waris: Ko x nampak kat bendang tadi? Ada benda putih terbang lintas..

Adeii, penyakit budak ni dah datang.. Aku tgk Jr., cepat2 Jr. geleng kepala.. Aku tgk Waris balik yg sekejap mencangkung, sekejap tutup muka kat lutut..

JC: Aku x nampak ape2 pun..
Waris: Tu den cakap, hijab den dah terbukak.. Ni semua sebab korang la ni..

Kalaulah ade pertandingan roll eyes, aku lah champion masa tu.. Aku terus masuk parking rumah and bukak pintu.. Waris still lagi kat dalam kereta sambil sembunyik muka kat lutut..

JC: Turunlah weyh, pi mandi ke ape ke, nanti ok baliklah tu..

Dekat sejam jugaklah Waris duduk dalam kereta, then slow2 dia turun.. Aku dgn Jr. dah berdekah2 dalam rumah makan meggi sambil tgk movie..

Waris: Aku rasa nak demamlah, aku tidur dulu la..

Malam tu, 30 minit sekali jugaklah Waris menjerit2 mengigau.. Memula aku dgn Jr. concern jugaklah ape jadi dekat budak ni, tapi lepas 3 kali benda sama jadik, aku angkat tilam tidur sekali dengan Jr. je.. Ko nak jerit ke, terjun tingkap ke, lantak ko lah Waris.. End game kejadian ni, kami kene marah jugak bila esoknya bila pak guard telepon bos cakap pintu office x tutup, semua main balik je..

So, berbalik kepada sebab terakhir kenape Senior2 aku xnak pergi ke Kedah ternampak di hujung bulan..

Sebab Ketiga: Gaji kami x masuk.. Murung aku dengan Waris dekat kedai nasi lemak 5kupang..

JC: Waris, bila lah nak dapat gaji ni, dah 7 haribulan ni..
Waris: (sambil melantak) Entah la JC, masuk ni dah 3 bulan aku tunggu, x masuk2 lagi..

Aku terus termenung sambil terkuis2 nasik lemak dgn isi ayam yg besar kelingking aku..

Waris: Apsal JC? Mcm down je..
JC: Mcm ni punya kes Waris, hijab aku bakal terbukak sat lagi ni..
Waris: Hijab ape plak JC?
JC: Hijapan padu kat muka Mr. K bakal menyusul ni kejap lagi ni.

So, sementara nak tunggu gaji aku masuk..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
No Aftermath 1st episode.. Until next post, stay classy SMTBL's Reader..

wei...aloq staq area mna???

JokesCop replied at 23-6-2016 02:04 AM

maintain je macam skrg cara penulisan tu
aku minat sebab gaya penceritaan ko
cerita ko tu
jalan cerita biasa je citer seram...cuma impak dia besar sebab cara ko story mory

so....maintain je
JC for putrajaya!!!!

citer sblm ni mmg dh abis eh JC. mcm tergantung jek.

Bila JC xmeroyan.. jadi pendek lak citer.  JC keep on meroyan plsss

yeay ade update, tq jc

Hi JC...

Aku budak baru kat sini...

Tapi aku dah baca semua cerita2 ko... aku follow cerita ko semua senyap2 je..

Aku suka style penulisan ko

Tergelak2 aku baca kat ofis ni ha

TQ JC

leenaz replied at 28-6-2016 08:27 AM
maintain je macam skrg cara penulisan tu
aku minat sebab gaya penceritaan ko
cerita ko tu

YES!!! JC FOR PUTRAJAYA!!!
Jap, aku cari kemenyan nak menyurup meroyan, sabaq na~~
Hang pi mana, hang pi mana, hang pi mana, hang pi mana!!!

JC!! Welkam bek!!

Ok serius discussion, gaya penulisan, sense of humor, cite sambung tahun depan tu treadmark ko, tak perlu ubah apa2 sebab penunggu benang ni dah hadam peel ko

Cuma yg patut diperbaiki sambungan cite sampai tahun depan tu lah, utk mengelakkan rusuhan dan benang ko terpelusuk ke belakang lalu sendu.

Selebihnya, stay as you are. Gaya penulisan ko tu lah uniknya ko dari benang2 lain kat mps ni.

Vote utk tak berubah!!!!