CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

JokesCop replied at 28-6-2016 01:34 AM
TITLE: The Apprentice
TEMPAT: Various Places
LAIN2: Baru nak start hidup, which aku learn, lagi su ...

Yeahhhh aku seru mentera pusaka rajin jc di purnama ini, fuhhhhhhh fuhhhhhh fuyoooooooo

The apprentice 2 soon  

punye lama ko hilang... mean girls ni dah abes citer ke? punye dragging jalan citer. serius citer ko sume best tp mean girl memang agak membosankan. ke sebab ko amek masa terlalu lama update ha?

baideway ko masih writer feveret aku. cuma aku akan tunggu  ko dah abes update baru aku baca. tak sanggup aku hidup diselebungi misteri "di mana update JC" lagi. hah!

Takyah la ubah gaya penceritaan JC.. iols boleh hadap baca cerita seram ialah because of your style yang buat kadar ketakutan tu rendah sket. haha.

vote #remain hiks

Tahniah jc...sy Sr JC jer..so..jc dah ade ebook ye...

Yay dh ada citer baru. Xsabar nk dpt update hihi

Walaupun byk lawak tp ttp seram gila juga. Rasa mcm ada kat situ.

lululun replied at 30-6-2016 01:48 PM
punye lama ko hilang... mean girls ni dah abes citer ke? punye dragging jalan citer. serius citer ko ...

Aku pun mcm nk tggu habis baru nk mula baca tp takleh control. Nk baca gak terus lps nmpk ada update hehe

Follow Us
Suka gaya pengolahan the apprentice. Keep it up bro. Lupakan lawak too hard to seems funny tu. Haha

Baru jumpa benang ni.. terbaik JC.. mula2 pelik jugak apasal start cerita dah mean girl 2. Lepas klik link baru perasan rupanya ni benang kedua.. kipidap JC

Beraya sakan JC ...nak ucapkan
Selamat hari raya utk semua pengkritik tegar dan SR mcm sy..
Maaf zahir dah batin

Yg benar
Peminat tegar MPS:

sbb jc brsungguh promot kt benang antu raye ai dtg sini lg
bile nk update?

BONDAFAD replied at 12-7-2016 12:47 PM
Beraya sakan JC ...nak ucapkan
Selamat hari raya utk semua pengkritik tegar dan SR mcm sy..
Maaf z ...

Selamat Hari Raya buat anda dan seluruh pembaca SMTBL.

Harapan aku cepat update, insyaallah The Apprentice 2 akan bersiaran kembali minggu ni, dah type, nak proofread je.

lululun replied at 30-6-2016 01:48 PM
punye lama ko hilang... mean girls ni dah abes citer ke? punye dragging jalan citer. serius citer ko ...

Mean girl dah habis dah, bace kat post satu utk semua link Mean Girl I and Mean Girl II. Standard telenovela mmg berjela sikit siri. Kalau cerita standard mini movie mcm Grow Up II ke The Apprentice, sekejap je abis. Next project telenovela dah di reject ketua editor, so dun worry, siri pendek je lepas ni.

Baideway, thanks sebab jadikkan aku writer favourite walaupun hampir 20 agency surat khabar reject story aku dgn mengatakan ejaan mcm budak xpernah belajar bahasa malaysia.

Steady bos. Mukin ko snasib dgn penulis heripoter. Selamat hari raya.

Tak sabar nak bc the apprentice 2

Slmt hari raya geng smtbl

JokesCop replied at 12-7-2016 04:53 PM
Mean girl dah habis dah, bace kat post satu utk semua link Mean Girl I and Mean Girl II. Standard  ...

ko deserve the title "favourite author". ko serius ke nak publish story ko? aku rela jadi proofreader tak bertauliah utk ko. hahaha

Tamar Jalis pun camtu jugak JC... cerita dia inspired by true story... banyak jugak rencah2 dia tapi dalam bentuk yang serius...

Serius nyer cerita ko ni mmg lah kelakor tak hengat... tapi mood seram tu tetap sampai beb... dia punyer sampai tu sampai terbawak2 dalam mimpi... jadah apa aku mimpi kena kaco hantu malam tadi nak habiskan cerita mean girl tu.... hampeh tul....

tak kesah lah mimpi hantu tu... bukan nyer 1st time pun mimpi hantu... tapi dah lama tak mimpi hantu... betul2 ber'hantu' citer mean girl tu... tapi aku suka....!! terhibur ngan watak pak mujib tu...

Terima Kasih menghiburkan dan menyeramkan kami selama ini... keep it up with JokesCopdorshian... teruskan berkarya dengan cara ko sendiri....

TITLE: The Apprentice [2]
TEMPAT: Alor Staq, Kedah
LAIN2: Conts from The Apprentice..  

[QUICK RECAPS]
Previously on The Apprentice.. Aku baru masuk kerja, kene pi Aloq Staq..

[Empty]

Sisa hidup aku kat Aloq Staq mmg suffering, dgn memula janji 1 bulan aku kene berkampung kat sini, ni dah nak masuk bulan ke-2 plus gaji yg aku still xnampak2 x menbantu keinginan aku nak balik ke KL.. Dah la tiap2 minggu muka habis segan dah mintak dgn parent duit.. Nasib masa ni aku xde commitment lain selain rumah sewa yg kene bayar rm 150 je bulan2 and side income aku buat design sikit tolong jugaklah aku survive..

Orang kata, lepas habis belajar carik kerja, lepas dapat kerja, dapat duit boleh menyumbang pada ibu bapa..
Syamsul Yusoff kata - KAU PIKIR KAU SAPAAA!!??
Gaji masih xnampak walaupun dah nak masuk bulan ke dua, semalam kau kata ini hari, ini hari kau kata esok, esok ko kata lusa..
Syamsul Yusoff kata - KAU PIKIR KAU RAJAAA!!!??

Aku yg berdarah muda diraja Malaysia pun sebagai tanda protes start masuk opis pukul 11 pagi and habiskan at least 10 batang rokok dulu dekat kantin sebelum start kerja.. Punyelah dahsyat aku mengular dgn org2 Kedah sampai aku start makan "nasiaq lemiaq" instead of nasik lemak, menom pun "radiaq oq kuriang maniaq!!" instead of Radix O kurang manis, so paham2 la kalau tahap kemalasan kerja aku ditahap 15%.. So tiap2 hari aku masuk kerja lambat, result dia habis lambatlah kerja aku, biasanya pukul 11 malam baru close, kadang2 2 pagi baru nak balik..

Waris pulak aku x tau lah dia buat kerja mcm mana, tapi kalau satu task dia buat mmg makan hari.. Benda yg sama aku buat adalah dalam 4 jam, dia boleh bantai 2 hari siapkan.. Dan yg paling magic sekali, client cakap, taper, buat slow2, kalau laju2 nanti banyak salah.. Then, satu hari ni kerja aku habis cepat and Waris still lagi x siap kerja dia.. Aku yg dah habis buhsan main internet or game dalam office, dalam pukul 8 malam lebih aku pun keluar hisap rokok sebelah kantin sambil baring2 atas kerusi panjang, masa ni kantin dah ditutup..

[The Walker]

Macam aku cakap, Aloq Staq ni aku x paham kenape, pukul 8-9 malam, mati.. Even tempat aku kerja betul2 mengadap Pasaraya Bintang, which ada sesetengah orang claim Pasaraya paling up dekat situ, pukul 9 malam, bukan saje budak2 rambut kelangit (read: punk) or gagal rambut (read: skinhead) gagal membuat penampilan khas dalam cerita ni, komuniti ankel seekers pun segan nak lepak area ni sebab sunyi sangat.. Dalam aku terlelap kejap atas kerusi panjang kantin, tiba2 aku terasa mcm ada orang lintas sebelah aku.. Aku pun bukak mata, pemikiran waras aku mengatakan maybe Waris nak ajak balik sebab kerja dah siap.. Meleset, 2 orang lelaki aku x kenal berjalan lintas aku terus ke arah belakang building office.. Sampai hujung terus dia belok ke kiri and hilang dari pandangan aku..

Aku pelik jugak, sebab office building ni mcm kawasan guarded, mana boleh orang luar masuk suka2.. Aku duduk and pandang ke pondok guard.. Sama keadaan mcm hadapan Pasaraya Bintang, lengang pondok guard tu.. Pergi makan positifnya, negatifnya kalau, mcm biasa Pak Guard jadik reptilian (read: mengular).. Mane aku tau? Aku pun pernah join Pak Guard pergi karaoke jamban kat Pasaraya Bintang masa office hour, 3 jam xnak berenti.. Sampai aku pun naik segan bila amoi kat counter tukar syiling tu sound, "You 3 orang x pergi masjid ke? Ini hari jumaat liao, sudah pukul 1:40 liao" (note: kadang2 aku datang opis jumaat kalau nak repair benda kritikal).. Berbalik pada story, aku yg agak curious apsal orang pergi belakang building malam2 pun sharp memerhati ape bakal berlaku.. Kalau derang keluar curi apa2 barang, aku siap sedia dgn kerusi panjang ditangan untuk melibas apa2 yg patut, al maklumlah, dah jadik penyumbang kepada ekonomi negara, kenelah bermoral tinggi..

10 minit jugaklah aku tunggu, xkeluar balik.. Then, xsemena2 3 orang pulak dari arah hujung pagar belah kanan kawasan office straight jalan pergi belakang building yg sama and belok kiri.. Hujung pagar kanan office aku ni mana ada gate kalau xsilap aku.. 3 orang ni panjat dinding ke ape.. Dahsyat jugak barang yg ada kat belakang office aku ni, sampai sanggup panjat pagar, dalam kepala otak aku pikir operasi ayam sabung je.. Masa aku jalan, aku lintas tingkap office yg Waris ada dalam tu, aku jengok kat tingkat dia khusyuk buat kerja sambil main chat.. Patutlah xsiap2 kerja budak ni.. Sebab malas nak alert Waris, aku jalan terus.. Lepas tingkap, satu lorong gelap ke main building then aku akan jumpa toilet then corner yg 5 orang tadi ni masuk.. Dalam seumur hidup aku, aku sampai had toilet je, lepas tu aku ke depan dah..

Sampai je depan toilet, aku dengar orang mcm bersembang2 dari arah belakang toilet.. Disebabkan toilet di mangga oleh Pak Guard atas pukul 9 dengan alasan x nak ada aktiviti pershuib of happyness masuk dalam and menangis2 tersedu2 akibat ditalak bini dgn ganas.. Aku capai batang penyapu kat sebelah toilet and berjalan terjengket2 melepasi toilet.. Bunyik orang bersembang makin kuat, maybe dalam loghat utara pekat, so aku x berapa nak tangkap ape bende yg derang sembangkan.. Aku dengan berhati2 intai sikit lepas tembok..

ZAASSSS!!! (sfx: pandangan mata aku ditutup dengan dinding)

Belakang tembok adalah dinding bangunan.. Aku sure 100% kat tembok nilah orang2 tu masuk, melainkan kat situ tempat boarding train ke Hogwart, aku 100% sure malaun2 tadi jalan masuk dinding sebab jangankan pintu rahsia, pintu xberapa rahsia pun xde kat sini.. Possibility lain adalah panjat dinding, in which, mmg xlogiklah sebab dia 2 story punya dinding, melainkan dia adalah spiderman, which aku x rasa ada 5 ekor spiderman dekat aloq star, overkill sangat.. Aku yg x puas hati jalan terus menyusur dinding cari point mana mamat2 tu belok.. 10 langkah jugaklah aku jalan, end dinding tu adalah pagar yg x bawak ke mana2.. Aku yg baru nak grasp ape yg jadik, aku dengar orang sound dari belakang dengan nada yg berbisik..

Orang: (sayup) JC..

Aku pun toleh.. satu benda warna kelabu gelap mcm patung kedai baju (read: mannequin) xda wajah, xde baju, xde seluar dan xde alat kelamin keluar slow2 dari dinding and jalan tegak lintas aku.. aku pun tanpa segan silu terus TAK KU MENDUGAAAAA KAU BERLALU PERGI!!!! TINGGALKAN SEMUA MIMPI DAN JANJI!! Batang penyapu ke langit and aku lompat kijang laju2 ke tingkap office dimana Waris berada..

JC: (sambil lompat setempat) Woi!! Woi!! Balik!!! Balik!!

Waris yg tgh kuhsyuk buat "kerja" terus bangun sentap wire laptop capai kunci kereta terus keluar mcm tau2 kenape aku ajak balik sekarang.. Sebab Waris lambat sangat kemas2 barang semua masuk dalam kereta, aku ambik kunci kereta and terus jalan dengan dia ada kat seat belakang.. Waris aku tengok berpeluh2.. Aku tanye, ape dah jadik?

[HODOR]

/* Story Waris */

Lepas aku keluar dari bilik and pergi rehat, dia pun terus lah buat kerja sambil main chatting.. Al maklumlah, orang yg baru belajar nak tackle awek sebab dapat tip2 hebat dari orang2 utara yg melepak kat kantin minum radiaq oq kuriang maniaq.. Kalau nak tackle awek, kene konfiden kata depa, jangan main2 kata depa, "Hang kene buat lagu ni" kata depa..  Waris yg berjaya cipta sebuah lagu pun tackle semua officemate pompuan, dah lah office lady tempat aku social network sesama sendiri kuat, cerita gossip pakai jeling2 mata je, end result, jangankan friendzone, status acquaintance pun Waris fail dapat.. Tengah kuhsyuk buat kerja dia rasa mcm bayang2 melintas depan pintu ke arah bilik server.. Dia angkatlah kepala sikit nak jenguk dari belakang monitor lappy, laju sangat, dia xnampak apa2..

Dia start buat kerja je, bayang2 melintas balik keluar.. Tapi bila jengok xnampak apa2.. Waris ingat aku nak main2 kan dia, yerlah, yg ada kat office pun, aku dia dan Pak Guard, dah kenapa dia nak masuk ke IT dept? Sebab dah banyak kali ulang2 alik, Waris pun start sound..

Waris: JC, engkau jangan main2.. Nanti den lutut karang!!
JC: (gelak) Hehehehehe..

Waris pun jengah, terjonggol muka JC depan pintu sambil sengeh2 tengok Waris.. Waris pun sambunglah buat kerja.. Makin lama dia buat kerja, makin dia rasa xsedap, mcm ada orang perhatikan dia.. Dia toleh belakang tengok tingkap, xnampak apa2, toleh atas ceiling, xde apa2 jugak, tengok bawah meja, pun xda entiti.. Waris tengok balik kat pintu.. Haaaa, ini yg buat dia rasa mcm ada orang tengok dia.. JC tercegat dekat pintu still tersengeh..

Waris: Hoi! Apsal tengok den lamo2? Sakai ka?
Waris: Kau jangan main2 JC.. Dah malam dah ni..  

Disebabkan perangai JC mmg xberapa nak mcm manusia yg berfikiran waras, so Waris pun sambung kerja and try ignore, sambil kejap2 dia tengok JC yg still berdiri separuh badan belakang pintu sambil intai Waris.. Waris dah rasa xsedap hati bila makin2 lama dia tengok, muka JC mcm dah makin lain.. Mcm makin kuning kulit muka JC yg tercegat kat pintu tu, makin lama makin kuning pucat.. Senyum pun mula2 ketap bibir, makin lama makin nampak gigi, makin menyeringai.. Waris dah xsedap hati.. Jari dah mula mengigil2 nak full blast mp3 yassin.. Tengah terkial2 nak carik folder mp3, berdentum jantung dia jatuh bila ada orang jerit dari tingkap..

JC: Woi!! Woi!! Balik!!! Balik!!!

Dia tengok je aku kat tingkap, terus dia jeling sikit dekat pintu balik.. Xde dah JC kat pintu.. Cepat2 dia sentap wire laptop semua tinggal beg.. Beg laptop kalau esok lusa boleh kutip..

/* End of Story Waris */

JC: Hoi!! Choi!! Dia menyamar jadik aku ke Waris?

Waris yg cuba sedaya upaya pindah ke depan dari seat belakang mengangguk2..

Waris: Betui JC, den rase kau ada saka la JC!! Kene pergi berubat ni..
JC: Choii!!!!! Kepala Hotak kau!! Aku rase kita kene call Mr.K ni, dah tunjuk2 muka ni aku malas sikit nak hadap..
Waris: Den setuju!! Jap den call..

Waris terus dial phone call Mr.K nak mintak balik hujung minggu..

Waris: Mr.K, Kitorang nak baliklah, dah xtahan kene kacau sakan dekat sini..
Waris: Ape? Staging? VPN x upload lagi.. Hah? Kene upload malam ni jugak?

Waris mute phone and tanye kat aku..

Waris: JC, Mr.K suruh upload keje aku malam ni jugak, dia nak tengok..
JC: Xdapatlah aku nak patah balik Waris oii.. Kalau kau nak jugak, ko patah baliklah, aku balik rumah dulu..

Waris cakap balik kat telepon..
Waris: Xboleh la Mr.K, kitorang baru lepas nampak benda kat sini?
Waris: Ape? Malam ni jugak nak datang tgk kerja?

Waris letak phone..

Waris: JC, Mr.K gerak malam ni jugak dari KL, dia nak tgk kerja..
JC: Aku punya dah approve tadi, kerja kau jelah..
Waris: Dia suruh tunggu kat rumah..

So, sementara nak tunggu Mr. K sampai ke Aloq Staq..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
Perjalanan balik rumah sunyi jugaklah hari tu, masing2 tengah seram and keadaan yg sunti di Kedah membuat benda bertambah angker.. Waris meracau2 lagi malam tu dalam bilik dia..

[Writer's Note]
Aku dah click "Add to Feed", Kalau follow aku dapat notification aku rasa sebab dulu nama dia "Publish Post", kalau xdapat beritahu lah yer, aku xsure ape aku buat ni betul ke salah sebab layout Cari mcm dah tuko.. Anyway, Night Out SMTBL Reader!! See yaa next Post!!

JokesCop replied at 16-7-2016 01:30 AM
TITLE: The Apprentice [2]
TEMPAT: Alor Staq, Kedah
LAIN2: Conts from The Apprentice..  

Tenkiu JC!!! Dan saka nya    

Selamat hari raya, harap mr.k dah sampai loqstaq  

5 spidermen in LoqStaq.. overkill.. haha.. part ni aku gelak!

JokesCop replied at 16-7-2016 01:30 AMTITLE: The Apprentice [2]TEMPAT: Alor Staq, KedahLAIN2: Conts from The Apprentice..  

terbaik. slmt hri raya warga smtbl