CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

JokesCop replied at 16-7-2016 01:30 AMTITLE: The Apprentice [2]TEMPAT: Alor Staq, KedahLAIN2: Conts from The Apprentice..  

terbaik. slmt hri raya warga smtbl

Yeay...suka

tang "TAK KU MENDUGA KAU BERLALU PERGI"....terbahak2 aku ketawa.....cpat smbung JC...

Memang best cerita JC ni... worth waiting... :-)  .. kipidap dongibab

RE: [SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #457 The Apprentice [2] - Pg:1...

Edited by JokesCop at 20-7-2016 02:20 AM

TITLE: The Apprentice [3]
TEMPAT: Aloq Staq
LAIN2: Conts from The Apprentice [2]..  

[QUICK RECAPS]
Previously on The Apprentice.. Mannequine dan doppleganger JC bergentayangan di mana2..

[Support]

Sebelum subuh, Mr.K dgn En. Shuib (read: CCO company) bergendang kat sliding door rumah sewa kitorang nak masuk rumah sebab xde kunci.. Company aku ni ada 3 boss, 1 owner and 2 share partner, which is Mr.K and En. Shuib.. Kalau Mr. K involves pasal teknikal and job scope En. Shuib pulak dalam politik office, setup party or ape2 jamuan makan and bewoks hidup yg berjaya.. Kenape dia berjaya? Walaupun dia adalah seekor reptilia hidup, tapi dia tetap menyumbang kepada sahsiah pejabat seperti marah CEO kitorang bila gaji xmasuk dan bising kalau budget party xmencukupi atau claim dibawah paras standard claim mana2 US's Company..

Sampai je Mr.K brief aku yg still lagi kepala dekat dinding akibat ngantuk and Waris yg mata bersinar2 nampak boss mcm nampak husband yg baru turun kapal kerja off shore.. Miang dan tergedik2.. Apparently penantian kitorang bakal berakhir, both penantian bila nak balik KL and penantian duit gaji.. Lagi 2 minggu derang janji.. Tentangan maha dasyat berlaku daripada aku berjaya dipadamkan dengan sogokan RM 1K dari En. Shuib and janji dapat bonus.. Dahsyat x kerja aku? 2 bulan masuk dah boss janji nak kasik bonus..

Waris yg dari start Mr.K and En. Shuib datang xhabis2 dok cerita pasal penampakan dia yg maha dahsyat yg dia claim, kalau orang sembarangan jumpa, boleh sasau 12 keturunan, in Waris case, sasau 13 suku.. Nasib den dari Rombau, nasib den tau kuntau, sebab tu den kuat semangat.. Maybe sebab xtahan sangat dgn keangkuhan Waris, Mr.K yg jenis super skeptikal terhadap benda2 mistik dimana tahap dengar je benda mistik terus ditengking (read: yes, literally tengking yg suara mcm beruang).. "AUMMM!! AUMMM!! Waris!! Aritu ko cakap ko nampak serupa aku!! Lepas tu serupa Shuib, lepas tu sekarang serupa JC plak!! Orang lain pun nampak hantu jugak, xdelah same je cerita ulang2 30 kali.. Ni last warning, ko cakap lagi ko nampak kelibat ke mushibat ke makrifat serupa JC ke, Shuib ke, Dang Anum ke, ko tinggal kedah lagi 2 bulan kalau bebudak Web takut nak kerja dekat sini!!".. Terus Waris tersedu-sedan bawah meja sambil nyanyi lagu rakyat Negeri Sembilan..

Apparently, Mr. K bengang sebab esok budak2 Web (read: Department Web and Design) nak datang 1 minggu and habiskan semua kerja front end.. Sebab system dah siap, budak2 Web nak masukkan sistem ke interface yg lebih senang untuk makcik2 yg kerja kat counter boleh nak hadam and no more phone call merepek, hopefully:

CASE 1:
Makcik Counter: Hellowww JC!! Sistem Don!!
JC: Hah? Sistem Don?? Ape masalahnye Kak Mon?
Makcik Counter: Akak tekan monitor banyak kali ni, x on-on..
JC: Akak dah check power dah on ke?
Makcik Counter: Dah on dah!! Mai la sini tengok..

Aku pun sepantas angin pergi ke main building.. Tengok power suis x on pun..

JC: Kak Mon!! X on pun suis!!
Makcik Counter: Tu dah on dah tu..
JC: Kak Mon, tu suiz kipas, yg ada sticker tulis "suis komputer Kak Mon" ni yg kene on..
Makcik Counter: Humang haih, terrer la ko JC, mcm magician, genuis, dulu mesti hang hackers mcm Sandra Bullock kan..

CASE 2:
Makcik Counter: Hellow JC!! Sistem Don lagi!!!
JC: Jap Kak Mon, tengah update, tunggu 10 minit..

3 minit call lagi sekali..

Makcik Counter: Hellow JC!! Sistem Don lagi ka??!!
JC: Jap kak, tengah upgrade, lagi 7 minit..

5 minit call lagi..

Makcik Counter: Hellow JC!! Sistem Don lagi ka, lama cheq tunggu ni??!!
JC: Sabar kak, lagi 2 minit je..
Makcik Counter: X siap2 lagi ka?
JC: Akak buat la apa2 dulu, kejap lagi dah boleh guna, nanti saya call..

Sistem dah habis update, aku call balik..

JC: Herloww, Kak Mon ada? Sistem dah up..
Makcik Counter Lain: Kak Mon dah balik, dia kata lama sangat tunggu..
JC: Biar betul la Kak Mon balik, baru pukul 10:30 pagi ni..
Makcik Counter Lain: Hang la, buat kerja lambat sangat..

CASE 3:
Makcik Counter: Hellow JC!! Sistem Don!!!
JC: Kak Mon, sekarang pukul 2 pagi, Kak Mon buat ape dekat opis tu??
Makcik Counter: Heheheheheheheheheeeee..
JC: Kak Mon, xelok mengilai kat opis pagi2 buta mcm ni, tak 5S??
Makcik Counter: Heheheheheheheheheeeee.. JC~~ JC~~
JC: Baliklah Kak Mon, dah malam ni, nanti husband Kak Mon bising nanti Kak Mon terjerit2 nama lelaki lain..  

[Breathing Chapter]

Esok paginye, aku dah kene drop kat office kene setup virtual environment keje untuk budak2 Web yg nak datang kejap lagi and disebabkan Mr.K yg xbangun2 tidur, aku kene interview pekerja support yg nak diletak dekat Kedah bila kitorang dah balik nanti.. Sorang je pun yg datang, so company aku xde choice kene hire jugaklah mamat yg muka mcm melayu tapi nama dia Martin, 3 kali aku tanye nama dia, dijawapnya Martin, tgk dekat resume pun nama dia Martin, IC dia pun tulis Martin Bin Dud.. So, nama dia mmg mcm America Latin..

Lepas selesai semua tu, disebelah petang, budak2 Web pun sampai and terus masuk ke dalam office yg 2 orang je boleh muat tu.. Even berkali2 aku cakap, jangan masuk ramai2, xmuat, tapi adakah perangai derang berbeza dengan perangai Kak Mon yg x habis2 Sistem Don, Sistem Don.. Pengabisannye office tu mcm koc campuran masa peak hour, terkeluar kepala aku dari tingkap opis akibat x muat dah nak duduk.. Aku pun sebab xtahan sangat dgn hazab yg melanda pun keluar dari opis kecik tu and lepak dekat kantin bersama pekerja2 cemerlang lain.. And itulah last week aku berada di Aloq Staq sebelum kene deport balik ke KL..  

Disebabkan kerja di Aloq Staq banyak, company aku buat perangai biasa, extend masa budak2 Web 1 minggu ke 2 minggu and Waris kene tinggal selama lagi 1 bulan sebab nak training Martin handle sistem baru.. Aku dengar mereka diserang hebat oleh Kak Mon dan kawan2 semasa sistem down sehingga 2 dari 4 budak Web berhenti kerja akibat stress.. And pengakhirannya sistem yg dah disiapkan tu xboleh dipakai sebab xda sorang pun makcik kat counter tu paham mcm mana nak guna sistem tu, sampai la ni aku dengar pakai manual lagi.. Dan magically-nya, mengikut logic Boss client aku tu, derang xnak bayar balance sistem yg berjumlah lebih kurang 200K lagi sebab sistem tu dianggap gagal.. Naik mahkamah, company aku dapat 100K sahaja.. Itu yg boss aku cerita la..

Aku balik je KL, terus training dekat Ampang untuk prepare project besar2an yg bakal menimpa company aku berjumlah 3 trillion (read: ekceli lebih kurang puluh juta tapi kitorang rasa mcm 3 trillion la masa tu).. Sebulan aku ulang-alik ke Ampang naik komuter pergi training and Waris join lepas 2 minggu, training kami diakhiri dengan sijil kehadiran dan beberapa certificate yg bernilai mengikut boss aku 10K.. Aku pun x sure sebab sijil tu hanyut dalam banjir yg melanda rumah aku di tingkat 2..

3-4 bulan kehidupan office aku aman damai, jauh dari gangguan mistik dan company aku start bayar gaji on time.. So ramai diantara kami yg disuruh carik kawan2 supaya enroll ke company kami, kami semua pun panggil kawan2 join (note: sape yg ada kawan panggil kawan2, sape yg xde kawan xpanggil kawan2).. Disebabkan bilangan pekerja bertambah dari 8 orang ke 42 orang dalam masa 2 bulan.. Kami pun kene tukar office and pilih location office baru dekat dengan site office, kami pun berpindah ke Putrajaya Darul Jin Bertendang (note: masa tu jin bertendanglah sebab x ramai orang, sekarang nak tendang ape pun sempit, banyak sangat kete double triple park)..  

[Putrajaya: Start]

3-4 bulan kehidupan yg aman damai semuanya berakhir dengan Waris yg pada jam 3:27 pagi mase aku dengan dia stayback dekat office and pukul 2 pagi Waris decide nak makan dekat mamak and sembang dengan seorang foreigner di kedai mamak tersebut.. Foreigner tu of courselah bukak mamak yg tengah tebar roti canai atau tukang masak yg sibuk mencipta resipi baru mcm mana nak buat makanan yg boleh food poisoning-kan customer secara constant.. Disebabkan masa tu, mamak tu satu je yg bukak 24 jam kat situ, nak xnak kalau malam xtapau makanan kat mana2 kenelah makan kat mamak tu and cirit birit 2 hari or ko kene drive 10 km nak carik makan..

JC: Weyh Waris, mane kawan ko ni? Kate dia nak datang..
Waris: Sabar la, cerita sensasi kene sabar JC..
JC: Ni dah nak pukul 3 ni, aku ade keje lagi nak buat ni..

Environment sekitar office aku ni agak suram, kedai yg menyala pun, mamak je sebijik.. Dulu masa aku baru2 masuk, ade 7-11, tapi 1 bulan lepas tu, katup, xde customer rasenye.. Yerla, masa tu precint yg aku lepak ni x membangun sangat mcm 8 or 9.. Office aku pun, kadang2 ada la 2-3 orang stayback nak kejar deadline, mostly lelaki, perempuan mmg cuak sikit sebab tempat terpencil.. 3:25am, sekor mamat berjalan terhuyung hayang kearah meja kami..

JC: Xnak-xnak!!
Waris: Xnak ape JC?
JC: Xnak la, pukul 3 pagi jual barang ape jadahnye?
Waris: Ape jadah jual barang? Ni lah kawan aku, nama dia Bhai..

Bhai hulurkan tangan ke arah kami.. Lelaki dari Nepal/Bangladesh/Pakistan, well aku mmg fail bab pendatang asing ni, yg aku tau derang semua mcm sama je.. Kecuali dari tanah jawa lah, xkan aku xreti beza indonesia dengan Nepal, melampau sangat perangai tu.. Aku pun salamlah pemuda yg sebiji mcm manusia jual karpet kat kampung halaman ku, Bhai jugak nama dia..

JC: Ape kena Bhai? Mcm mabuk?
Bhai: Tidak Abang, ini malam sudah 2 malam tada tidur.
JC: Kenapa xda tidur Bhai?
Bhai: Tidak Abang, itu semalam punya malam, aku sudah kena Abang.
JC: Kena apa Bhai?
Bhai: Tidak Abang, semalam punya malam punya malam, hantu juga ada keluar Abang.
JC: Hah? Dekat mana?
Bhai: Tidak Abang, ini taman.

Di tunjuknya Bhai tu taman yg jarak dia dalam 10 meter je dari meja lepak kitorang.. Waris terus jerit..

Waris: Den dah cakap JC!! Tempat ni keras!! Tempat ni keras!!
JC: Woi!! Jangan jeritlah, pukul 3 pagi ni!!
Waris: Ko ade buat bukan2 x kat opis?? Haram Jadahlah!! Mesti kau ade buat ape2 ni kan!!
JC: Diamlah ko Waris, Bhai, ko cerita ape yg kau nampak!!
Bhai: Tidak Abang, tunggu air sampai, nanti baru cerita..

So, sementara nak tunggu air sampai..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
Makcik Counter: Hellow JC!! Sistem Don!!!JC: Kak Mon, ape masalahnye lagi ni?
Makcik Counter: Kamu boleh cakap sikit dengan Siti ni, jangan guna PC akak.
JC: Kak, tu bukan sistem don, tu namenye Siti main PC akak, akak halaulah dia.
Makcik Counter: Alah, kamu cakaplah, kamu kan hackers.
JC: Kak Mon, tu bukan sistem don!!!
Makcik Counter: Akak nak ambik anak akak balik sekolah ni, nanti kamu call Siti tau, bagitau dia jangan guna PC akak tau!!
JC: Kak!! Sekarang baru pukul 8:30 pagi kak, budak pun x pergi sekolah lagi ni!!
Makcik Counter: Yerla, dia balik 4:30 semalam, akak lupa amik, akak dah lambat dah ni.. Cepat call Siti tau!!!

*click* - phone letak.

Follow Us
JokesCop replied at 19-7-2016 01:36 AM
TITLE: The Apprentice [3]
TEMPAT: Aloq Staq
LAIN2: Conts from The Apprentice [2]..  

Rasa nak hempuk2 Kak Mon & Waris tu

sengal kak mon

berminat betul aku dgn karakter kak mon ni

welcome back JC!!!!

Hi JC yg encemmm. Hahahaha
Just nak ckp skit sbb biasanya aq ni jnis silent reader. Apa pon xcomment dr benang sblum ni lg. So kat sini just nak wakil comment utk kwn2 ngn adik bradik aq yg lyn gak cerita hg ni. The way hg describe cerita hg mmg lain dri author len which makes u unique gitu. Lawak2 slamber hg mmg jenuh buat aq gelak smpai adik aq ngn kwn2 aq mcm wonder "Betoi ka cerita hantu?" Hahahahaa. Seram mmg smpai wei sbb tu aq xberani baca mlm, tp lawak kering hg pon smpai sama. So, aq just ok dgn way you write and  prefer it over other authors. K hat tu ja nak hbaq. Trus2 kan lah menulis na, excited gila aq bila tau hg bkk benang baru nih. Hahahahahah   :

Btw, congrats for the new baby. Semoga Allah pelihara you and your family

fer9094 replied at 19-7-2016 01:29 PM
Hi JC yg encemmm. Hahahaha
Just nak ckp skit sbb biasanya aq ni jnis silent reader. Apa pon xcommen ...

Thanks sebab share SMTBL dengan sedara mara dan rakan taulan.
Appreciate it over the roof!!!

Teruskan membaca and share it!!
Kalau sedap beritau kami, xsedap masak sendiri!!

Aku doakan agar kita semua bertambah ohsem dan handsome selepas membaca SMTBL.

Setakat kakmon tu aku boleh hadam lagi peel acik2 ditelan mati mak (terpaksa kerja nak pencen kang takda fulus utk mewarnai kehidupan) diluah mati bapak, tapi peel waris ni yg aku rasa nak siku2 kepala dia

Gigih sungguh ofis itu install system dengan pekerja yang ala ala kak mon sengalnya

Edited by JokesCop at 20-7-2016 04:32 AM

TITLE: The Apprentice [4]
TEMPAT: Putrajaya
LAIN2: Conts from The Apprentice [3]..  

[QUICK RECAPS]
Previously on The Apprentice.. Kembalinya aku ke Putrajaya..

[Sharp Turn]

/* Story Bhai */

Bhai adalah seorang Pak Guard yg berjaya, well, at least dia berjaya kerja secara legal menjadi Pak Guard yg gaji pun boleh tahan berbanding kawan2 dia yg berkerja menjadi anney yg semua gaji kene potong atas alasan rumah or duit makan or duit perlindungan.. Maybe disebabkan kadar populasi Precint yg aku kerja ni agak kurang sebab commercial zone, so x banyak guard yg berkeliaran berbanding di Precint2 lain.. Kalau tempat lain, at least ada 2 or 3, tempat ni ada sorang je, Bhai akan round kat semua tempat dengan naik basikal, kadang2 dia jalan kaki or kadang2 dia pakai ilmu mantik je dari kedai mamak.. So, sebab Waris selalu melepak kat mamak or warna kulit derang lebih kurang sama, derang pun berbaik2 sesama sendiri..

Malam yg sunyi tu buat siapa2 yg lalu kat taman precint ni akan meremang bulu roma, well, taman dekat precint ni mmg agak seram sebab dikelilingi bangunan, dia agak terlindung.. Selain kes2 penampakan senang jadi, kes samun pun dikuatiri senang terjadi.. Tengah syok Bhai meronda sambil suluh ke atas ke bawah sambil menyanyikan national anthem negara sendiri "Bangladesh is the greattttt-est country in the world!!", dia nampak mcm orang yg berambut panjang paras pinggang berdiri membelakangi dia kat tengah2 taman.. Bhai pun suluh kat orang yg di-assumenya perempuan.. Agak lama Bhai suluh.. Xbergerak2, dia pun datang makin dekat sebab salah satu job scope kerja dia, dia kene busy body dengan segala aktiviti dekat precint tersebut.. Antara polisi taman Putrajaya adalah, jangan ada orang tidur ditaman malam2, kira bebas homeless la.. So, nak xnak Bhai kene appraoch and halau orang tu..

Makin Bhai dekat, dada dia rasa makin berat, mcm suara badan dia menjerit2 "Do not do this Bhai!! Don't you dare move a step!!".. Sebab sesak sangat, Bhai berhenti and laung dari jauh..

Bhai: Kakak, last warning yg pertama, jangan tidur di sini!!

Angin berlalu, Bhai terabai, gadis itu terus membelakangi Bhai.. Suara dari dalam badan Bhai sekali lagi warning, "Mu ni degil nate sungguh!! Kawe sughuh blah, blah je la".. Bhai sound perempuan tu lagi sekali..

Bhai: Kakak, ini last warning yg kedua.. Balik rumah, nanti polis marah!!

Angin berlalu sepi sekali lagi.. Bhai pun give up, dia pak guard je, dia kene report dalam buku guard and call polis untuk halau, dia xboleh ambik tindakan lebih2.. Lagipun perempuan, dia xberani nak marah.. 2 bulan lepas dia cuba marah perempuan yg buang sampah merata2, habis disilat gayungnya balik dengan handbag berjenama Michael Kors diseluruh badan, bukan itu yg menyakitkan hati beliau, makcik berumur hampir 50 tahun tu menjerit2 "pedophile!! pedophile!! pedophile!!" ke arah Bhai dengan kuat walaupun wanita sentiasa perlu tampak muda, tapi tahap pedo dipanggilnya Bhai tu melampaulah..

Baru je Bhai nak blah.. Perempuan tu start jalan kebelakang merapati Bhai.. Seluruh badan Bhai xbergerak, automatically terpegun.. Bak kate Janna Nick sekadar hello, sudah membuatku gampam!! Makin lama, makin laju perempuan tu jalan dekat Bhai.. Kurang 10 kaki, perempuan tu start hulur dua-dua tangan mcm nak terkam Bhai tapi kepala still lagi membelakangi Bhai.. Sekarang baru Bhai sedar yg perempuan ni punya kepala dah terpusing ke belakang and automatically Bhai deduce yg itu bukanlah mana2 homeless people yg cuba bermalam di taman Precint tersebut atau lebih afdal lagi, itu bukan people pun.. Bhai pun jerit warghhh warghhhh and makhluk tu terus menderu ke arah Bhai and 2 langkah sebelum nak terkam, terus hilang.. Merangkak2 Bhai keluar dari taman tu sebab kaki dah lembik, jangankan nak berlari, nak main takraw pun dah xmampu dah Bhai saat ini.. Suara badan Bhai hanya boleh comment "Cheq dah habaq aih, ketegag mampuih la hang ni, la ni dah gaya di padang mashyar mintak maap"..  

/* End Story Bhai */

10 meter, itulah jarak antara meja aku dengan taman belakang tu.. Anak mata aku mmg dah lari2 ke arah lain dari tengok taman tu.. First time dalam seumur hidup aku orang cerita pengalaman penampakan outdoor dekat sebelah je tempat yg dia nampak tu, pukul 3 pagi pulak tu.. Aku tgk Waris yg mula2 duduk mengadap taman tu dah pusing kerusi mengadap ke arah bertentangan, di pegangnya air minuman sebab xda meja dihadapan dia..

JC: Bhai, banyak kali ke kau nampak?
Bhai: Tidak Abang, ini first time aku nampak mcm ini dekat sini.. Dulu xpernah..
JC: Abis kau nak cakap ape? Kitorang bawak ke benda tu?
Bhai: Tidak Abang, sebelum abang datang, xda pun benda ni..

Aku tengok kat Waris yg muka mcm nak nangis and signal supaya aku cepat2 balik office.. Dah la nak balik office kene lalu taman tu kalau nak short cut, kalau x nak, kene pusing satu blok.. Aku pun cakaplah, aku nak ke toilet dulu and after that baru balik.. Waris dengan Bhai masing2 muka pucat bila aku nak tinggalkan derang, Waris aku paham la dia penakut, tapi si Bhai yg tukang karut ni pun nak fe-feeling pucat ape kes?

Aku keluar je dari toilet, haram, budak2 ni dah tinggalkan aku, yg ade adalah sekor mamak tengah lap meja sambil tersengeh2 kat aku suruh bayar.. Nasib air 3 bijik je aku kene bayar, kalau derang order makan tadi, memang aku pulak kepala pusing kebelakang cari derang nak terkam..

[Back to Back]

Aku pun jalan balik ke office (note: of courselah pusing satu blok, xberani aku nak lalu shortcut taman).. Sampai je dekat simpang bawah Office aku nampak Waris dalam kereta dia muka ketat..

/* Story Waris */

Lepas aku masuk toilet, Waris dengan Bhai dah xkeruan dah bila tiba2 je derang dengar mcm ada bunyi orang langar2 daun dekat taman (read: berjalan2).. Bhai pun blah sebab rumah dia dekat atas salah satu kedai dekat situ (read: ala2 rumah kedai yg selalu pendatang duduk) and tinggallah Waris sorang2 x keruan membelakangkan meja sambil menunggu aku.. 5 minit pernantian umpama 12 jam dirasakan, last2 Waris xtahan, dia balik sorang2 dengan niat nak lepak office.. Tapi dengan bijaknya Waris pergi ikut shortcut taman nak balik office.. Maybe sebab buang tebiat nak dilanda penampakan or otak Waris gagal berfungsi mcm kebiasaannya, xdapat aku nak pastikan..  

Sepanjang2 perjalanan balik ke office, Waris dengar mcm ada tapak kaki mengikut sambil bergeser dengan daun, bila dia berhenti je, bunyik tapak kaki stop.. Bila Waris jalan slow, dia dengar tapak kaki slow, bila dia laju, makin laju.. Walaupun Putrajaya terkenal dengan sifat bersih, tapi entah mcm mana malam tu mcm banyak sangat stock daun kering dekat taman tu.. Sampai dekat nak hujung2 taman and nak ke buiding office, Waris dengan mcm tapak kaki makin laju kearah dia, mcm orang berlari.. Waris pun x banyak cakap terus berlari ke arah pintu office..

Sebab office aku ni tingkat 1-3 (note: ground floor kedai makan siang), so dia kene la masuk kat pintu sebelah kedai untuk naik ke atas.. And normally, kitorang akan kunci pintu ni, normally ni datang lepas 7 bijik laptop company lesap kene sapu dek orang yg mengaku tukang sapu (read: cleaner), memang betullah dia tukang sapu, dia sapu habis laptop dalam office aku.. Mengigil2 Waris masukkan kunci dalam lubang dia nak bukak.. Lama jugaklah percubaan Waris bukak pintu and finally berjaya bukak.. Sebab aku xde kunci office, dia leave the door unlock and terus naik tangga menarik nafas lega.. Dah sampai office katanya..

Separuh perjalanan naik tangga, Waris nampak mcm benda hitam panjang dan halus menjalar dekat lantai tangga dari atas ke bawah.. Sebab port kitorang kat 3rd Floor senang nak hisap rokok dlm office sebab floor paling sikit orang duduk, Waris kene tempuh 2 tingkat lagi nak ambik laptop and nak bawak balik.. Benda hitam panjang halus terus menjalar dari tangga tingkat 2 ke tingkat 1.. Waris masa ni xambik port lagi sebab maybe kotor ke apa ke kat tangga, yerla ramai yg smoking kat tangga, so pedulik apa dia.. Sampai pertengahan ke tingkat 2, benda halus ni makin tebal and banyak, Waris pun curious, dia pun pegang la benda ni.. Licin, lembut dan bergemalai.. Ditariknya benda ni and cuba cari punca dari mana benda ni datang.. Anak mata dia terus ikut benda halus ni ke atas tangga.. Xsemena-mena tangan Waris terlepas benda licin, lembut dan bergemalai ni bila penghujung benda ni bersambung kat kepala entiti yg tengah bertenggek di tangga tingkat 2 sambil tenung Waris..

Bendalah ni rupanya rambut makhluk yg xdiredhai segala makhluk lain dalam dunia.. Maybe sebab makhluk ni bersembunyi dalam gelap so Waris xdapat digest sepenuhnya rupa makhluk tu.. Luck or not, bila Waris xberpenampakan, dia berpendengaran bila makhluk ni start merintih syahdu.. Wuuuu Wuuuu Wuuuuu bunyik dia merintih, disambung Waris plak Wuuu Wuuu Wuuuu sambil setiap 3 anak tangga dilompatnya ke bawah nak berlari keluar dari bangunan office puaka niang rapik tu.. Sampai je keluar, Waris terus start engine kereta and berdesup dia balik rumah..

/* End of Story Waris */

GEDEGANGGG!! GEDEGANGGG!! GEDEGANGGG!! (sfx: bunyik kereta Waris ternaik ke atas ke bawah sebat semua divider mini yg biasa tanam pokok dekat tepi jalan)

Terbeliak mata aku tengok aksi orang kejap nak eksiden kejap x jadi eksiden.. Ape hal Waris ni kalut semacam je bantai semua divider.. Seram sangat ke cerita Bhai tu sampai kalut balik rumah.. Aku yg x mengetahui apa yg jadik dekat Waris terus menuju ke pintu office untuk naik ke atas, dalam hati aku menyumpah.. Chelakalah Waris, ko blah bawak kunci office, ni aku kene tidur office la ni jadi jaga plak sebab xboleh nak kunci balik office dari luar..

Aku pun tekan ganggang pintu and suasana masa tu agak lain macam, bulu roma aku mencanak2 naik and suara dalam badan aku mula berbicara "Don't do this JC, don't you dare move a step!!".. Slow aku bisik balik kat suara badan aku "Damn~~"..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
Opps, character limit, bersambung ke episode akan datang yer kawan2.. BWAHAHAHAHAHA~~~ Night out SMTBL reader..

nk ketawa ke nk menangis ni... tgh sakit perut, baca cite jc.. nk tergelak.. trus kejung perut..

JokesCop replied at 20-7-2016 01:13 AM
TITLE: The Apprentice [4]
TEMPAT: Putrajaya
LAIN2: Conts from The Apprentice [3]..  

JC, cite ni tahun bila dan precint mana? single ke dabel digit? sbb dlm tahun 2001/2002 camtu mmg dkt putrajaya ni byk entiti pelik2. atas katil aku pn pernah dia duduk siap kena cakar lg

conspiracy theory: adekah JC dgn bro dammerung org yg sama? sbb bila JC hilang, bro damm muncul. bila bro damm hilang, JC plak buat comeback. dr cara penggunaan bahasa inggeris yg agak sempoi tu mcm lebih kurang je. hahaha

cik.amy replied at 20-7-2016 08:47 AM
JC, cite ni tahun bila dan precint mana? single ke dabel digit? sbb dlm tahun 2001/2002 camtu mmg  ...

Xdelah, aku ben affleck, dam rakyat tempatan, lain aku rase.

Jawapan ikhlas dari aku.

Ok jc........aku da abis baca sume citer.....
Lama aku tinggalkn mps sbb protes ko lama menyepi......haha (motif?)

Tengari ni aku da tergelak besar sensorang kt opis ni mcm kak mon yg tergelak kul 2pg kat kaunter.....haha

Teruskn bercerita ek jc.......peminat ko sume mmg da hadam cara ko bercerita

baca ni tak tau la nak ketawa ke nak sedeh ke nak takut...

Terbaikla jc..aku suka gila makcik kaunter tu sbb aku dulu pn kerja kaunter...sakit usus aku gelak