CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abu_Muslim

ISU RAMBUT BUKAN AURAT- ASTORA PEMBOHONG BESAR

Close [Copy link]
Originally posted by pires7 at 15-10-2004 04:05 PM:

rahman onn dan s jibeng pun tak pasai-pasai diheret sama bila dah terkincit.. :bgrin:
tok goroo pejuang jihad tok goroo sesat ka..? ;)
itu yang aku pelik tu pires.... kalu aku tanya ko aper pengertian aurat, tentu ko akan jawab straight ngan aku.... tapi ini orang bila aku tanya dia takmo jawab, tapi dia cuma pusing sana pusing sini sampai dia pong dah poning, dia kasik link tok gorooo sesat tu.... so aper lagi yang aku buleh buat penafsiran hasil dari keje dia tu???? Bawak la link lain yang relevan.... bukan yang meramal ayat Quran ikut sedap tekak mak bapak dia..... dia ingat pires kita takat baca page yang dia bagi tu saja ka???? la ni dah tak tentu arah.... errr... ko ada nampak beruk sarkas ka?????

Originally posted by concepcion at 15-10-2004 04:10 PM:
ff:  off topic sat..

aku perhati, panjang giler forum ni.. Membuktikan kita suke benar bicara hal-hal halal haram.. tapi setakat tu je lah..

.. aku rasa baik lah kita pikir camner nak cari ...

tu la silap nyer hang... abih tu apa yang hang dah terpikir skang ni??? kasik tau la buah pkran hang lak.... memang kapir tengah dok gelak pat kita... pasai ada puak kita sendiri yang tak percaya hukum....

Originally posted by guagcore at 15-10-2004 04:13 PM:
itu yang aku pelik tu pires.... kalu aku tanya ko aper pengertian aurat, tentu ko akan jawab straight ngan aku.... tapi ini orang bila aku tanya dia takmo jawab, tapi dia cuma pusing sana pusing si ...

nak mare dia pun tak buleh,
bengap semacam ja...bukan sonang mahu paham :lol

apa-apa hal pun aku nampak kredibiliti badut sarkas ni memang hebat. kredibiliti merapu ikut ajaran tok goroo sesat. mungkin sebab tu lah lobai nakasony ahmad kata parti dia dah jadi parti ikan busyuk. lobai nakasony layak jadi tok siak ja pasai tu kena reject nak jadi ketua bahagian pun tak dapat, timbalan pun tak dapat...bila frust hantam balik umno..alahai tok siak. mukakakakkakaakka :lol

Originally posted by pires7 at 15-10-2004 04:23 PM:

nak mare dia pun tak buleh,
bengap semacam ja...bukan sonang mahu paham :lol

apa-apa hal pun aku nampak kredibiliti badut sarkas ni memang hebat. kredibiliti merapu ikut ajaran tok goroo se ...
hehehehehehehehe.... nak putaq balik masuk PAS malu dah..... dapat jadi pengerusi yadim cukup la..... ada gak la

Originally posted by guagcore at 15-10-2004 03:28 PM:
awat tuk????? nak amek sekerat2 jer ka????? Kalu orang dah merapu, sumer mende pong dia akan merapu.... jangan la skang ni baru ko nak tersadar.... k, ko bawak lagi la link apa pong..... kalu ko bu ...

hang ingat aku nih macam hang ka.. bila baca satu tafsiran teruih kata itu bukti yang jelas dan nyata? :lol

aku suruh hang baca... dan teliti... nak terima sudah.. kalau tak moh terima sudah... ada akai pakai.. kalau tak dak.. aku takbleh nak cakap apa laa..

sedangkan ulamak sendiri sampai sekarang dok bahas pasal pemakaian purdah... ada yang kata aurat tu seluruh anggota badan kecuali mata dan tapak tangan... dan ulamak kat lain pulak kata... muka dan tapak tangan.. dan ada yang berpendapat rambut tu bukan aurat...

cuba hang baca yang ni

As political Islam is at least partly based on the 'Coca-Cola' invasion that followed the withdrawal of European colonial domination, the veil becomes a key part of the ideology. But it's important to recognise that Islam itself merely prescribes modesty rather than actually forcing the wearing of a particular garment. Some scholars, for example, suggest that as modesty means not drawing unnecessary attention to oneself, a woman wearing baggy jeans, a jumper and an unobtrusive scarf in a Western country could be more in accordance with the spirit of Islamic law than another woman who wore the full costume of an alien culture.

....................................

aku setuju dengan pendapat maideen yang mengatakan modesty itu lebih diutamakan dalam islam....

pendapat aku...
pemakaian tudung nih lebih kepada budaya... dan oleh kerana pada zaman rasulullah dulu.. perempuan memakai  tudung(tak tau pakai tudung nampak rambut ka tidak) tetapi depa tarik kebelakang.. dan mendedahkan bahagian depan depa... belahan leher baju mereka... (jadi kemungkinan bahagian buah dada mereka ada yang terdedah) wallahualam.

bila surah An Nur ayat 30 dan 31 di turunkan... Allah telah memerintahkan supaya lelaki dan perempuan menurunkan pandangan mereka... dan tudung yang dipakai tu dilabuhkan untuk menutup belahan leher bajunya dengan tudung kepala mereka...... ahaa..

aku cuba ber :pray: supaya hang boleh baca lebih pada 2 perenggan.. :lebai:

-Allah Knows Best-

[ Last edited by 8tuk on 15-10-2004 at 08:40 PM ]

Originally posted by 8tuk at 15-10-2004 07:07 PM:

hang ingat aku nih macam hang ka.. bila baca satu tafsiran teruih kata itu bukti yang jelas dan nyata?

aku suruh hang baca... dan teliti... nak terima sudah.. kalau tak moh terima sudah... ada akai pakai.. kalau tak dak.. aku takbleh nak cakap apa laa..

sedangkan ulamak sendiri sampai sekarang dok bahas pasal pemakaian purdah... ada yang kata aurat tu seluruh anggota badan kecuali mata dan tapak tangan... dan ulamak kat lain pulak kata... muka dan tapak tangan.. dan ada yang berpendapat rambut tu bukan aurat...

cuba hang baca yang ni

[quote]
As political Islam is at least partly based on the 'Coca-Cola' invasion that followed the withdrawal of European colonial domination, the veil becomes a key part of the ideology. But it's important to recognise that Islam itself merely prescribes modesty rather than actually forcing the wearing of a particular garment. Some scholars, for example, suggest that as modesty means not drawing unnecessary attention to oneself, a woman wearing baggy jeans, a jumper and an unobtrusive scarf in a Western country could be more in accordance with the spirit of Islamic law than another woman who wore the full costume of an alien culture.

....................................

aku setuju dengan pendapat maideen yang mengatakan modesty itu lebih diutamakan dalam islam....

pendapat aku...
pemakaian tudung nih lebih kepada budaya... dan oleh kerana pada zaman rasulullah dulu.. perempuan memakai  tudung(tak tau pakai tudung nampak rambut ka tidak) tetapi depa tarik kebelakang.. dan mendedahkan bahagian depan depa... belahan leher baju mereka... (jadi kemungkinan bahagian buah dada mereka ada yang terdedah) wallahualam.

bila surah An Nur ayat 30 dan 31 di turunkan... Allah telah memerintahkan supaya lelaki dan perempuan menurunkan pandangan mereka... dan tudung yang dipakai tu digunakan untuk menutup belahan leher bajunya dengan tudung kepala mereka...... ahaa..

aku cuba ber:pray:  supaya hang boleh baca lebih pada 2 perenggan..  

-Allah Knows Best-

[/quote]
allo incek.... hang ingat aku amek tafsiran tu pasai rahman onn sundiri yang wat tafsiran ikut sedap anak tekak dia ka????? Cam yang aku post awal2 aku hormati penafsiran orang asal tak bercanggah ngan apa yang akal kita buleh terima. Tu pasal aku tanya hang..... apa tafsiran hang, mana yang hang amek... tapi yang hang dok kata tunggu Allah jadi hakim, takkan nak tunggu kiamat baru nak dapat jawapan. Hang ingat ulama2 dulu sensorang cam tok goroo sesat tu ka wat tafsiran????? Balik2 yang hang paste cuma pendapat yang tak bersandarkan pat apa2.... yahudi mabuk pong buleh buat tafsiran gak.... tapi bersandarkan apa yahudi mabuk tu nyer tafsiran?????
pendapat aku...

bila surah An Nur ayat 30 dan 31 di turunkan... Allah telah memerintahkan supaya lelaki dan perempuan menurunkan pandangan mereka... dan tudung yang dipakai tu digunakan untuk menutup belahan leher bajunya dengan tudung kepala mereka...... ahaa..

aku pat kalau, kemungkinan, tak tau la nampak ka tidak, memang aku cakap memang bangangla.... camana hang nak buat kesimpulan kalu hang sundiri main agak2 jer?????? maksud hang ni dalam surah An Nur tu, bila kuar ayat tu, sumer Muslimah yang tengah pake tudung cam andaian hang tu, depa tanggalkan tudung kepala depa semata2 nak tutup belahan dada mereka ka????? dan membuka rambut mereka ka???? tuk... Allah beri akal soh pk mende yang depan mata, bukan yang jauh dari mata..... kalu dia soh tutup ngan tudung kepala, makna nya labuhkan tudung tu hingga ke bawah dada, bukan bukak tudung tu, nampakkan rambut untuk tutup dada...
aku bukan pertikaikan saper yang pakai purdah, bukan itu isu aku, isu kita ni adakah rambut sebahagian dari aurat. Kalu ulama masih berselisih anggota zahir tu adalah muka dan tapak tangan dan mata dan tapak tangan, apa kene mengena ngan rambut?????? takkan itu pong nak tunggu Allah jadi hakim????
...lagi satu mana link lain yang hang nak bagi pat aku?????

Follow Us
Originally posted by guagcore at 15-10-2004 07:41 PM:

aku pat kalau, kemungkinan, tak tau la nampak ka tidak, memang aku cakap memang bangangla.... camana hang nak buat kesimpulan kalu hang sundiri main agak2 jer?????? maksud hang ni dalam surah An Nur tu, bila kuar ayat tu, sumer Muslimah yang tengah pake tudung cam andaian hang tu, depa tanggalkan tudung kepala depa semata2 nak tutup belahan dada mereka ka????? dan membuka rambut mereka ka???? tuk... Allah beri akal soh pk mende yang depan mata, bukan yang jauh dari mata..... kalu dia soh tutup ngan tudung kepala, makna nya labuhkan tudung tu hingga ke bawah dada, bukan bukak tudung tu, nampakkan rambut untuk tutup dada...
aku bukan pertikaikan saper yang pakai purdah, bukan itu isu aku, isu kita ni adakah rambut sebahagian dari aurat. Kalu ulama masih berselisih anggota zahir tu adalah muka dan tapak tangan dan mata dan tapak tangan, apa kene mengena ngan rambut?????? takkan itu pong nak tunggu Allah jadi hakim????
...lagi satu mana link lain yang hang nak bagi pat aku?????

hang ni memang tak boleh baca lebih pada 2 perenggan ka? :stp: baca balik apa aku tulih... :cak:

jadi.. maksud hang la ni.. kalau akai hang tak boleh terima kira salah laa? lol

sebab tu maideen dok gelak kat puak lebai malang... mana taknya.. tukang check dosa orang.. tukang kira kondom... boleh kata jelas dan nyata... hang amik tafsiran tu pun belum tentu jelas dan nyata.. aku ulangi.. belum tentu jelas dan nyata... kita hanya perlu meyakini saja apa yang orang tafsir tu tulih..  hang dah yakin.. tu baguihlaa.. tu pegangan hang... apa hak hang nak kata pegangan orang lain salah? sebab last2 Allah jugak yang tentukan... sebab aku tahu Allah tu bersikap adil.. dan Allah tahu hambanya telah berusaha untuk memahami dan belajar... :lebai:

Originally posted by 8tuk at 15-10-2004 08:08 PM:

hang ni memang tak boleh baca lebih pada 2 perenggan ka? :stp: baca balik apa aku tulih... :cak:

jadi.. maksud hang la ni.. kalau akai hang tak boleh terima kira salah laa? lol

seba ...
bila lak aku kata pegangan orang lain salah... yang besa gelakkan pegangan orang lain tu aku ka???? yang dok kata orang lain tak buleh baca lebih dari dua perenggan aku ka??? yang dok kata orang lain tak paham tu aku ka??? yang dok kata orang syumul sini syumul sana aku ka???? aku cuma bersuara pasai kitorang yang teruk kene kata, teruk kene cerca pasai aurat ni la.... tapi yang menyebabkan aku kata orang lain salah, pasai ko buleh kata orang lain, tapi bila aku tanya hang pusing sana sini... cuba kalu hang jawab terus apa hang nyer pengertian, memang aku tak kacau dah... tambah2 bila hang kasi aku link tu, aku baca sumer aper2 tentang dia... kalu aku, bila dia dah mengarut cam tu, aku takkan kasik orang lain baca pasai dah jelas menyimpang, tapi apa lak yang hang buat????

pendapat aku...

takkan hang tak paham apa yang hang sundiri kata????

[ Last edited by guagcore on 15-10-2004 at 08:17 PM ]

Originally posted by guagcore at 15-10-2004 08:14 PM:
bila lak aku kata pegangan orang lain salah... yang besa gelakkan pegangan orang lain tu aku ka???? yang dok kata orang lain tak buleh baca lebih dari dua perenggan aku ka??? yang dok kata orang la ...

uisk... patut ah.. hang salah paham... ka memang tak bleh baca lebih 2 perenggan :cak:

maksud aku.. dilabuhkan.. sebab tu kat ayat 1st aku tulih ditarik ke belakang... lepas tu... digunakan untuk tutup yang di depan... okeh.. paham?

sebab tu aku kata hang kena gelak dek maideen.. tafsiran orang hang bleh kata jelas dan nyata.. bila hang dah kata jelas dan nyata... hang dah menyangkal pandangan orang lain.. tu pun tak paham ka?

meh aku bagi lagi satu link... cerita pasal janggut pulak... aku harap hang simpan janggut laa lepas nih...

http://www.jamiat.org.za/s_beard.html

Originally posted by 8tuk at 15-10-2004 08:50 PM:

uisk... patut ah.. hang salah paham... ka memang tak bleh baca lebih 2 perenggan :cak:

maksud aku.. dilabuhkan.. sebab tu kat ayat 1st aku tulih ditarik ke belakang... lepas tu... digunakan untuk tutup yang di depan... okeh.. paham?

makna nye ko mengaku la yang tudung kepala tu wajib di pakai sambil di labuhkan????? hang tau apsal... pasai kawan ko beruk sarkas tu beriya2 kata tutup dada dengan kain tudung, tanpa memberitahu had mana???? kalau aku salah faham, aku minta maaf... tapi soklan asal aku ko tak jawab lagi.... aurat ni tang mana berasaskan surah An Nur tu??? Takkan nak tunggu Allah jadi hakim dulu baru hang nak kasitau fahaman hang.... tok sah la berkias kias

sebab tu aku kata hang kena gelak dek maideen.. tafsiran orang hang bleh kata jelas dan nyata.. bila hang dah kata jelas dan nyata... hang dah menyangkal pandangan orang lain.. tu pun tak paham ka?

Setiap aper yang kita jadikan pegangan itu yang kita tunjukkan... tapi macam kawan hang yang gian beragogo ni... dia cuma gelakkan orang lain tanpa dia kasitau apa lak pegangan dia. Bawak sesuatu pegangan hanya sekadar amek, bawak pat lp ni dan kemudian bila orang asak, diam, tak abih2 nak tengok sijil dari orang... kalu takat beruk sarkas tu gelakkan aku aku tak kisah la, pasai dah tahu dah pegangan dia. Tapi bila dia mengatakan yang tugas dia adalah memulihkan imej Islam, tu aku pong gelak......
Cam yang berkali2 aku post, aku memang menghormati pegangan orang, tapi kalu takat pegangan tu takat mengutuk orang lain, memang aku tak terima.... yahudi mabuk pong buleh buat tafsiran, tapi berasaskan apa tafsiran dia tu??? bersandarkan apa???? Itu yang korang dok bawak.... tapi bersandarkan apa, entah... last2 kene asak baru cakap bukan pegangan ko... lain kali kalu takat pegangan orang lain, kalu orang tanya toksah bawak... bawak pegangan ko, berasaskan apa... bersandarkan apa????

[ Last edited by guagcore on 15-10-2004 at 09:55 PM ]

Originally posted by guagcore at 15-10-2004 09:48 PM:

makna nye ko mengaku la yang tudung kepala tu wajib di pakai sambil di labuhkan????? hang tau apsal... pasai kawan ko beruk sarkas tu beriya2 kata tutup dada dengan kain tudung, tanpa memberitahu ...

beruk sarkas pi berguru dengan tok goroo dia tok goroo sesat kut guag.. ;)

nanti kita tungguu cerita panglipurlara apa lagi yg dia nak bawak.. ;)

Originally posted by pires7 at 15-10-2004 09:54 PM:

beruk sarkas pi berguru dengan tok goroo dia tok goroo sesat kut guag.. ;)

nanti kita tungguu cerita panglipurlara apa lagi yg dia nak bawak.. ;)

hahahahahahaahhahahaha... jangan dia pangge sumer penyanyi 60an jadi penyanyi latar dia cukupla.....

makna nye ko mengaku la yang tudung kepala tu wajib di pakai sambil di labuhkan????? hang tau apsal... pasai kawan ko beruk sarkas tu beriya2 kata tutup dada dengan kain tudung, tanpa memberitahu ...

Setiap aper yang kita jadikan pegangan itu yang kita tunjukkan... tapi macam kawan hang yang gian beragogo ni... dia cuma gelakkan orang lain tanpa dia kasitau apa lak pegangan dia. Bawak sesuatu pegangan hanya sekadar amek, bawak pat lp ni dan kemudian bila orang asak, diam, tak abih2 nak tengok sijil dari orang... kalu takat beruk sarkas tu gelakkan aku aku tak kisah la, pasai dah tahu dah pegangan dia. Tapi bila dia mengatakan yang tugas dia adalah memulihkan imej Islam, tu aku pong gelak...... ( :lol )
Cam yang berkali2 aku post, aku memang menghormati pegangan orang, tapi kalu takat pegangan tu takat mengutuk orang lain, memang aku tak terima.... yahudi mabuk pong buleh buat tafsiran, tapi berasaskan apa tafsiran dia tu??? bersandarkan apa???? Itu yang korang dok bawak.... tapi bersandarkan apa, entah... last2 kene asak baru cakap bukan pegangan ko... lain kali kalu takat pegangan orang lain, kalu orang tanya toksah bawak... bawak pegangan ko, berasaskan apa... bersandarkan apa????

tugas dia nak memulihkan imej Islam ka.. banyak benar peranannya guag...baru aku tau :lol

Originally posted by pires7 at 15-10-2004 10:00 PM:

tugas dia nak memulihkan imej Islam ka.. banyak benar peranannya guag...baru aku tau :lol

sebab tu la aku pangge beruk sarkas.... hang tau pires, bila mamat pat atas ni bawak link tu, beruk sarkas tu tiba2 jer kata musti kita tak percaya, tapi bak aku kata kalu beruk sarkas tu cuma bawak lawak bagi orang lain gelak, tu la dia... memang la depa buleh kata tu bukan fahaman depa, tapi yang kita tanya apa fahaman depa???? tak buleh nak jawab.... bawak mai paste yang tah apa2... dah tiba2 jer nak tengok kita ada sijil dari Tuhan ker tak?????

makna nye ko mengaku la yang tudung kepala tu wajib di pakai sambil di labuhkan????? hang tau apsal... pasai kawan ko beruk sarkas tu beriya2 kata tutup dada dengan kain tudung, tanpa memberitahu had mana???? kalau aku salah faham, aku minta maaf... tapi soklan asal aku ko tak jawab lagi.... aurat ni tang mana berasaskan surah An Nur tu??? Takkan nak tunggu Allah jadi hakim dulu baru hang nak kasitau fahaman hang.... tok sah la berkias kias

Quote:

Setiap aper yang kita jadikan pegangan itu yang kita tunjukkan... tapi macam kawan hang yang gian beragogo ni... dia cuma gelakkan orang lain tanpa dia kasitau apa lak pegangan dia. Bawak sesuatu pegangan hanya sekadar amek, bawak pat lp ni dan kemudian bila orang asak, diam, tak abih2 nak tengok sijil dari orang... kalu takat beruk sarkas tu gelakkan aku aku tak kisah la, pasai dah tahu dah pegangan dia. Tapi bila dia mengatakan yang tugas dia adalah memulihkan imej Islam, tu aku pong gelak......

guag guag...

tafsiran mesti berasaskan apa apa ka? ustat ni kata ka... ulama dulu kata ka.. macam tu?  jadi hidup kita ni mesti sepenuhnya bergantung pada orang? apa guna tuhan turunkan al quran kalau bukan untuk bagi umatnya mudah paham?

hang tak nampak ka apa maideen tekankan dari dulu lagi?

modesty... hang ada paham modesty?

kan aku dah paste satu artikel pasal modesty nih...

meh aku bagi website dia.. rajin2 laa hang check... tapi aku takut sat lagi hang kata tu tok guru aku lak.. :hmm:

http://www.sfusd.k12.ca.us/schwww/sch618/Clothing/Islam_Clothing,_Jewelry_Ma.html

http://www.islamfortoday.com/syed06.htm

http://www.islamfortoday.com/women.htm#Hijab

so rajin2 laa hang baca... buat tambah pengetahuan...

-allah knows best- <<< bukan rahman onn.. bukan s.jibeng... :lebai:

JoeJambul This user has been deleted
Tuhan turunkan Quran sebagai 'petunjuk' kepada hambaNya.

Tuhan juga lantik nabi-nabi dan antara nabi-nabi itu dilantik
pula menjadi RasulNya.

Sudah tentulah pergantungan kepada Rasul dan pewaris Rasul(ulama)
perlu untuk memahami Quran.

Originally posted by 8tuk at 15-10-2004 10:57 PM:
tafsiran mesti berasaskan apa apa ka? ustat ni kata ka... ulama dulu kata ka.. macam tu?  jadi hidup kita ni mesti sepenuhnya bergantung pada orang? apa guna tuhan turunkan al quran kalau bukan untuk bagi umatnya mudah paham?

hang tak nampak ka apa maideen tekankan dari dulu lagi?

modesty... hang ada paham modesty?

kan aku dah paste satu artikel pasal modesty nih...

meh aku bagi website dia.. rajin2 laa hang check... tapi aku takut sat lagi hang kata tu tok guru aku lak..

http://www.sfusd.k12.ca.us/schwww/sch618/Clothing/Islam_Clothing,_Jewelry_Ma.html

http://www.islamfortoday.com/syed06.htm

http://www.islamfortoday.com/women.htm#Hijab

so rajin2 laa hang baca... buat tambah pengetahuan...

-allah knows best- <<< bukan rahman onn.. bukan s.jibeng...

Memang  Allah turunkan al Quran, pasal buat panduan, tapi bukan bermakna ko buleh buat tafsiran sesedap anak tekak ko. Macam gak ko bawak si goroo sesat tu nyer panduan. Abih tu apa yang ko amek daripada dia???? Kalu ko nak tunggu Allah jadi hakim, sia2 la Allah turunkan manusia pat dunia ni. Baik dia jadikan manusia terus di alam kekal, tak payah dia hidupkan manusia di alam sementara nih. Abih ko nak cakap aku cam beruk sarkas tu nyer pegangan... main sedap anak tekak jer la???? Memang la kene berguru, kene bersandar, bukan cam orang buta nak tahu camana rupa gajah. Tak guna la Allah turunkan ilmu, tapi ko tanak ikut...
lagi satu la nampak sangat la hati ko camana... yang ko kata rahman onn la tu apahal???? bukan ker menidakkan pandangan orang lain?????

Originally posted by JoeJambul at 16-10-2004 01:19 AM:
Tuhan turunkan Quran sebagai 'petunjuk' kepada hambaNya.

Tuhan juga lantik nabi-nabi dan antara nabi-nabi itu dilantik
pula menjadi RasulNya.

Sudah tentulah pergantungan kepada Rasul dan pewaris Rasul(ulama)
perlu untuk memahami Quran.
Tapi dia kata Joe dia sundiri buleh buat tafsiran... tu yang asyik memalukan Islam tu...

Originally posted by guagcore at 16-10-2004 07:28 PM:

Memang  Allah turunkan al Quran, pasal buat panduan, tapi bukan bermakna ko buleh buat tafsiran sesedap anak tekak ko. Macam gak ko bawak si goroo sesat tu nyer panduan. Abih tu apa yang ko amek  ...

sebab tu aku ada kata sepenuhnya!

kalau tak paham @ nak lebih paham... pi laa tanya alim ulama @ sandarkan dari mana2 tafsiran.... tapi aku heran... tafsiran rahman onn hang bleh pi habaq jelas dan nyata... :stp:

rahman onn tu manusia.. aku manusia... hang pun manusia.. semua tak lari dari kesilapan... so aku tak berani laa nak kata orang lain punya tulisan tu jelas dan nyata.. ada paham?

so.. guag.. hentikanlaaa nak buat fitnah...

aku paste link sikit.. hang kata tok guru aku.... lepas tu bila aku tulih al quran itu mudah untuk difahami.. hang kata aku buat tafsiran sendiri...

letih dah aku...guag.... elok hang ikut je la tok guru2 hang tu....

takbir..... takbirrr.... tak tentu pasal..

[ Last edited by 8tuk on 17-10-2004 at 02:14 AM ]

Originally posted by Maideen. at 14-10-2004 10:59 AM:

Ilmu kureng tapi depa ada hati mengaku memperjuangkan Islam. Last last semua orang depa kata menolak hadis.....

Nasib baik telah dibuktikan ini jenis pembuhung tak ada kredibiliti....:bgrin:

dunia dah tau lah beb, bukan baru benda ni...dah banyak kali keluar akhbar...dan dah ada fatua pun....apa nak lagi .. "puak membaling batu sembunyi tangan".