CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abu_Muslim

ISU RAMBUT BUKAN AURAT- ASTORA PEMBOHONG BESAR

Close [Copy link]
Originally posted by guagcore at 2004-10-16 07:28 PM:

Memang  Allah turunkan al Quran, pasal buat panduan, tapi bukan bermakna ko buleh buat tafsiran sesedap anak tekak ko. Macam gak ko bawak si goroo sesat tu nyer panduan. Abih tu apa yang ko amek  ...

sebab itu kita hanya buleh bawak tafsiran A. Rahman Onn sahaja.....prrrrrrrrrpfffffftlol:lol

Originally posted by 8tuk at 2004-10-17 02:12 AM:

sebab tu aku ada kata sepenuhnya!

kalau tak paham @ nak lebih paham... pi laa tanya alim ulama @ sandarkan dari mana2 tafsiran.... tapi aku heran... tafsiran rahman onn hang bleh pi habaq jelas dan nyata... :stp:

rahman onn tu manusia.. aku manusia... hang pun manusia.. semua tak lari dari kesilapan... so aku tak berani laa nak kata orang lain punya tulisan tu jelas dan nyata.. ada paham?

so.. guag.. hentikanlaaa nak buat fitnah...

Dia nih apa pun dia tak tahu 8tuk.....dan beginilah kebanyakan puak puak yang mengaku memperjuangkan Islam ...tak tahu apa yang mereka katakan. Tanpa mereka sadari, mereka memalukan Islam!

Ada dulu tu dia kata dia beribadat bukan untuk pahala....dan bukan untuk syurege....prrrrrrrrpffft:lol.....konon macam Rabea Al Adawiya....prrrrrrrrrpfffffftlol

Tapi kekadang, bila dia tak macam Rabea Al Adawiya, dia tukang bawak tafsiran A. Rahman Onn dan ini yang dikatakannya hukum Allah yang jelas dan nyata. Siapa yang tak setuju dengan A. Rahman Onn bermakna tak setuju dengan Allah....prrrrrpfffftlol:lol.

Maideen~Sikit sikit hukum Allah sikit sikit hukum Allah....Jelas dan nyata pulak tuh!.....hahahahahaha

grugals This user has been deleted
sampai sekarang saye tanya tapi takda jawapan...rabea al adawiya tu jumpa kat mana?sms?crossline?chat?atau apa?:stp:heheheheheh mat anti hadis dah meraban.:lol

Salam saja Maideen kasi naik sebab nak tengok geng jelas dan nyata meraban lagi satu round...:bgrin:

Originally posted by 8tuk at 17-10-2004 02:12 AM:

sebab tu aku ada kata sepenuhnya!

kalau tak paham @ nak lebih paham... pi laa tanya alim ulama @ sandarkan dari mana2 tafsiran.... tapi aku heran... tafsiran rahman onn hang bleh pi habaq jelas dan nyata...

rahman onn tu manusia.. aku manusia... hang pun manusia.. semua tak lari dari kesilapan... so aku tak berani laa nak kata orang lain punya tulisan tu jelas dan nyata.. ada paham?

aku paste link sikit.. hang kata tok guru aku.... lepas tu bila aku tulih al quran itu mudah untuk difahami.. hang kata aku buat tafsiran sendiri...

letih dah aku...guag.... elok hang ikut je la tok guru2 hang tu....

takbir..... takbirrr.... tak tentu pasal..

Apa la isi yang aku nak amek agak nyer yek.... ni ker jawapan terbaik ko pat kitorang ni sumer???? Takkan pusing2 tak jumpa jalan kuar dah???? Ker ko pong nak jadi cam beruk sarkas tu jugak????

kalau tak paham @ nak lebih paham... pi laa tanya alim ulama @ sandarkan dari mana2 tafsiran.... tapi aku heran... tafsiran rahman onn hang bleh pi habaq jelas dan nyata...

hahahahahahahahahaha.... bijak kah kawan2 kalu ada orang yang berotak macam ni???? Aku pong terkezut gak, pasai yang aku post kata aku amek dari tafsiran Quran yang bernama Tafsiran Ar Rahman, kunun nak soh aku p tanya alim ulama tapi ulama pong depa bash gak... alih2 kata aku amek hanya tafsiran rahman onn... kunun dia tu manusia biasa.... hahahahahahahaha... naper la tunjukkan jahil dan bengap pat orang lain????
Jadi untuk pemahaman ko tuk yang kunun nak bersama beruk sarkas tu memulihkan imej Islam tu, biar aku keje lebih skit, kalu ko masih nak kata aku amek satu rujukan jer, atau rahman onn atau s jibeng yang buat tafsiran ni, g jahanam la ko....

1- Di terjemah dan di beri penjelasan oleh Sheikh Abdullah Basmeih
2- Di semak dan di sahkan oleh Datuk Hj Muhammad Noor bin Hj Ibrahim,
3- Di bantu oleh Datuk Sheikh Abdul Mohsein bin Haji Salleh, dan
   Ustaz Abu Hassan Din Al Hafiz,  pemangku Imam Besar Masjid Negara

Punca kajian adalah terdiri dari kitab2 tafsir berikut....

1-  Jaami'ul-Bayaan9 Tafsir At Tabari - Al Imam Ibn Jariir At Tabari
2-  Tafsir Ibn Kathiir - Al Haafiz Ibn Kathiir Ad Dimashqi
3-  Tafsir Ruhul Ma'aani - As Saiyid Mahmud Shukri Al Alusi
4-  Tafsir Anwaar ut Tanziil - Al Imam Naasiruddin Al Baidhaawi
5-  Hasyiah Ash Shaikh Zadah - Ash Shaikh Zadah
6-  Hasyiah Al Khaffaaji - Ash Shaikh Al Khaffaaji
7-  Hasyiah Al Kaazaruni - Ash Shaikh Al Kaazaruni
8-  Tafsir Al Jalaalain -  Al Imam Jalaaluddin Al Mahalli & Al Imam Jalaaluddin As Suyuti
9-  Hashiyah Al Jamal - Ash Shaikh Sulaiman Al 'Ujaili
10- Hashiyah As Saawi - Ash Shaikh Ahmad As Saawi
11- Tafsir Al Manaar - Al Imam Muhammad 'Abduh & As Saiyid Muhammad Rashiid Ridha
12- Mahaasin At Ta'wiil(Tafsir Al Qaasimi) - Ash Shaikh Jamaaluddin Al Qaasimi
13- Tafsir Al Maraaghi - Al Ustaz Ahmad Mustafa Al Maraaghi
14- Tafsir Al Quranul Karim - Ash Shaikh Mahmud Shaltut
15- Tafsir Al Jawaahir - Al 'Allaamah Tantaawi Jauhari
16- Tafsir Fi Zilaal Al Quran - Ash Shahiid Saiyid Qutb
17- Tafsir Ghariib Al Quran - Ibn Qutaibah Ad Dinauri
18- Al Itqaan Fi 'Ulum Al Quran - Al Imam Jalaaluddin As Suyuti

Kitab2 Hadis.....

1- Fathul Baari(Sharh Sahih Bukhari) - Al Haafiz Ibn Hajar Al 'Asqalaani
2- Sahih Muslim (bi Sharh An Nawawi) - Al Imam Yahya An Nawawi
3- Al Jaami'us Saghiir - Al Imam Jalaaluddin As Suyuti
4- Sharh Al 'Azizi - Ash Shaikh 'Ali bin Nuruddin Al 'Azizi
5- Sharh Al Hifni - Ash Shaikh Al Hifni
6- Tuhfat udz Dzaakiriin (Sharh Al Hisnul Hasiin) - Al Imam Muhammad bin 'Ali Ash Shaukaani
7- Fathur Rahmaan - Ash Shaikh 'Ilmi Zadah Al Maqdisi

Jadi mintak maaf la ye tuk, tak dak tafsir rashad Kafala yang diorang amek... dan ta dak rahman onn atau s jibeng... jangan jadi bebudak la, macam reeaaalll jer tapi poyo.....

aku wat fitnah ke ko tuk??? Kan ker ko yang kata aku amek tafsiran dari rahman onn??? tak dak perasaan malu ka, lepaih hang tuduh orang lain, hang kata lak dia wat fitnah... tapi aku tahu hang mana ada muka tahu malu pong... serufer itu beruk sarkas jugak....

letih dah aku...guag.... elok hang ikut je la tok guru2 hang tu....

Saper???? rahman onn ka??? s jibeng ka????
Aku pong letih gak la nak kasitau ko, bukan rahman onn yang wat tafsiran, yang aku terima pakai... ko tak paham2 lagi ka??? Tapi aku tahu walau pong ko paham tapi dek sebab perasaan ko, ko tak kan mengaku paham.... cam yang aku cakap awal tadi, g jahanam la ngan ko.....

Originally posted by hammer at 18-10-2004 03:04 PM:

dunia dah tau lah beb, bukan baru benda ni...dah banyak kali keluar akhbar...dan dah ada fatua pun....apa nak lagi .. "puak membaling batu sembunyi tangan".
hehehehehehehehehe... orang buta, mana depa tahu hammer.....

Follow Us
Aikkkkk..... beruk sarkas pong ada skali..... ari ni tada show ka??? rahman onn demam ka????? s jibeng sakit ka?????

Bulan puasa ni  geng jelas dan nyata kurang meraban sikit nampaknya! Tapi masih ada yang  cuba nak cakap hukum A. Rahman Onn itulah yang di maksudkannya dengan hukum Allah.... yang jelas dan nyata.....hahahahahahalol:lol

yaaa.... mari tuan puan... kita saksikan beruk sarkas beragogo bersama rahman onn.... [size=0.5]pssttt... s jibeng tak datang skali ka?????....prrrpftphrrrpftph

[ Last edited by guagcore on 22-10-2004 at 04:57 PM ]

Originally posted by guagcore at 22-10-2004 03:55 PM:

Apa la isi yang aku nak amek agak nyer yek.... ni ker jawapan terbaik ko pat kitorang ni sumer???? Takkan pusing2 tak jumpa jalan kuar dah???? Ker ko pong nak jadi cam beruk sarkas tu jugak????
...

panjangnya rahman onn punya reference guag...

tu ka bukti jelas dan nyata hang? lol

Dalam loteh AN membaca semua posting kat sini, nampaknya masing2 menghurmati pegangan orang lain dalam isu aurat ni..so..apa lagi yg nak dipanjang2kan?...sampai ada yg menyesatkan orang lain plak..:stp:

Tak takut ker bang?.

So..Mod..adakah wajar lagi thread ini diteruskan?..:hmm:

Originally posted by 8tuk at 23-10-2004 12:29 AM:

panjangnya rahman onn punya reference guag...

tu ka bukti jelas dan nyata hang? lol

tuk, kalu nak bawak hampeh nak lawan ngan aku, cam yang aku cakap g jahanam la ko... nampak sangat tak matang nyer ko... tapi apo buleh buat.... nak kata ko agama ko, aku agama aku, kita satu agama, tapi kalu takat cam reply ko yang ni, memang aku rasa lawak sangat la...... pandai ko buat kelaka ek..... tapi kelaka bangang la..... memalukan betul... lain kali kalu dah tak dak apa nak di pertahankan, toksah lah membadutkan diri, buat gelak dek orang jer......

Originally posted by Anak_Nogori at 23-10-2004 04:02 AM:
Dalam loteh AN membaca semua posting kat sini, nampaknya masing2 menghurmati pegangan orang lain dalam isu aurat ni..so..apa lagi yg nak dipanjang2kan?...sampai ada yg menyesatkan orang lain plak.. ...

Ha'ah AN... memang pandai diorang ni menghormati pandangan orang lain, sampai jadi badut... siap nak beragogo lagik... AN tak nak jadi badut ka???? Tapi dalam hal ni aku memang hormati pendapat AN... tak la cam badut ngan beruk sarkas tu..... orang kata AN, diam lebih baik dari tak tahu cakap tapi nak bercakap gak.....
Tak payah la buat apa2 pat thread ni... nanti akan datang akan timbul balik.....

[ Last edited by guagcore on 24-10-2004 at 05:41 AM ]

Originally posted by guagcore at 24-10-2004 05:37 AM:

tuk, kalu nak bawak hampeh nak lawan ngan aku, cam yang aku cakap g jahanam la ko... nampak sangat tak matang nyer ko... tapi apo buleh buat.... nak kata ko agama ko, aku agama aku, kita satu aga ...

guag....

hang tak paham lagi ka?

aku dah tulih... hang bawak laaa berapa ramai punya tafsiran.. aku percaya tafsiran2 tu benar mengikut pandangan mereka dan pandangan2 ahli ulama terdahulu... tetapi sejauh mana kebenaran.. Allah Ta'ala yang tentukan... kalau Allah kata salah.. salah laa depa.. kalau Allah kata betul... betul laa depa.. paham? kita tak dak hak nak judge mana betui mana salah.. melainkan dengan jelas dan nyata dinyatakan dalam Al-Quran... yang rambut perempuan itu AURAT.

wallahualam.

Memang dah jelas & nyata rambut tu aurat wanita & disokong dgn hadith2. Sama spt mengerjakan sembahyang, zakat dsbnya.

Originally posted by 8tuk at 24-10-2004 12:45 PM:

guag....

hang tak paham lagi ka?

aku dah tulih... hang bawak laaa berapa ramai punya tafsiran.. aku percaya tafsiran2 tu benar mengikut pandangan mereka dan pandangan2 ahli ulama terdahulu... tetapi sejauh mana kebenaran.. Allah Ta'ala yang tentukan... kalau Allah kata salah.. salah laa depa.. kalau Allah kata betul... betul laa depa.. paham? kita tak dak hak nak judge mana betui mana salah.. melainkan dengan jelas dan nyata dinyatakan dalam Al-Quran... yang rambut perempuan itu AURAT.

wallahualam.

g jahanam la ko.... hang ingat diorang terdahulu tu main sedap cam rashad kefala buat tafsiran, pasai ada ilmu nyer. Tuk, hang semayang tak??? Jelas dan nyata ka ada kasi tau berapa rakaat, camana ruku', camana sujud... atau sebab tak dak dalam Quran, hang buleh kata tak payah semayang????
memang aku amek sikap mudah, kalu betui hang kata hukum tak jelas, toksah la dok kutuk orang yang yakin mengikut tafsiran yang aurat tu melainkan muka dan tapak tangan.... tapi bukan takat keyakinan hang pasai orang tu kata, orang ni kata..... tapi bersandar pat mana???? entah, hang nak tunggu Allah lak jadi hakim.... sian tul la, rugi la Allah cipta manusia ni pat dunia, pasai kita hanya nak tunggu nanti....
hang dah daftar nak soh Allah jadi hakim ka??? lambat lagi la ek tuk, kita nak dapat keputusan nyer... tapi kalu dah mati sok kita buleh ubah ka????

Originally posted by Baiduri Othman at 24-10-2004 01:39 PM:
Memang dah jelas & nyata rambut tu aurat wanita & disokong dgn hadith2. Sama spt mengerjakan sembahyang, zakat dsbnya.

Bai, jangan citer pasai hadis ngan diorang, rashad kefala kata hadis tu keje syaitan.....

Originally posted by guagcore at 13-10-2004 05:33 PM:
Rashad Khalifa Guru Kassim Ahmad

To:

Subject: H-Net* Rashad Khalifa Guru Kassim Ahmad

From: "MYM"

Date: Fri, 17 Apr 1998 22:15:17 +0800

Sender: owner-hizb@hizbi.net

Assalamualaikum,

Kassim Ahmad mengaku dalam buku sesatnya bahawa beliau dipengaruhi oleh fahaman Rashad Khalifa yang terang-terangan menolak hadis. Sebagaimana yang kita ketahui, Rashad cuba membuktikan kebenaran Quran dengan menggunakan komputer. Malangnya, beliau meletakkan komputer di atas Quran. Dengan lain kata, Quran mesti menepati kriteria komputer yang beliau tetapkan berdasarkan dalil angka yg tidak berasas, untuk membuktikan kebenaran Quran, sedangkan Quran tidak memerlukan sesiapa, tidak kira komputer atau sains untuk membuktikan kebenarannya. Dengan komputer beliau berani mendakwa ada beberapa ayat Quran yang palsu, nauzubillah.

Begitu yakin sekali dengan pegangan beliau tentang kebenaran (sebenarnya kesesatan) beliau sambil mencerca hadis, beliau berkesudahan mendakwa beliau seorang nabi yang baru seperti yang tercatat di dalam Quran menurut mengiraan komputernya. Tidak cukup itu beliau pula menetapkan tarikh bila dunia akan kiamat, sedangkan ini perkara yang Allah sahaja yang tau. Syukur orang seperti ini telah Allah hapuskan beberapa tahun yang lalu. Malangnya masih ada orang-orang Melayu seperti Kassim Ahmad yang terpengaruh dengan idea sesat beliau. Beliau begitu yakin sekali dengan pegangan yang menolak dan menghina hadis, tetapi lihatlah kesudahannya. Semoga ini membuat golongan anti-hadis supaya buka mata - jangan terlalu yakin mengkafirkan orang lain.

Di bawah ini ialah petikan artikel tentang kumpulan anti-hadis (yang menggelar diri mereka Submitters). Artikel ini mendedahkan kesesatan Rashad Khalifa (Rashad Khalifa pernah memuji Kassim Ahmad). Artikel ini ialah dari Islam Channel .

THE INTERNATIONAL COMMUNITY OF SUBMITTERS

The Submitters are followers of the late Rashad Khalifa, a man who claimed to be a Messenger of Allah.This claim in itself is sufficient to remove the Submitters from Islam as the Qur'an states (translation):

"O people! Muhammad has no sons among ye men, but verily, he is the Messenger of Allah and the last in the line of Prophets. And Allah is aware of everything." (33:40)

The true Prophet of Islam, Muhammad, observed:

"The tribe of Israel was guided by prophets. When a prophet passed away, another succeeded him. But no prophet will come after me; only caliphs will succeed me." (Sahih Bukhari)

Much of Rashad Khalifa's misguidance can be traced to his obsession with numerology, an obsession which has misguided many different people throughout history. Khalifa alleged that the Qur'an contained a mathematical code which revolved around the number 19. He went to the extent of removing two verses from the Qur'an because according to him "the word `God' ... is not a multiple of 19, unless we remove [it]", and the "sum of all verse numbers where the word `God' occurs is ... 19x6217 ... If the false verse 9:129 is included, this phenomenon disappears." By rejecting a single verse of the Qur'an, the Submitters bring themselves under the judgement of another verse:

" ... Do you believe in part of the Book and disbelieve in another part? And what is the reward of those who do so save ignominy in the life of the world, and on the Day of Resurrection they will be consigned to the most grievous doom ..." (2:85)

It is interesting to note that Khalifa was a numerologist who did his blighted profession justice: he predicted the end of the world. However, Allah says in the Qur'an:

" They ask you about the (last) hour, when will be its taking place? Say: The knowledge of it is only with my Lord; none but He shall manifest it at its time; it will be momentous in the heavens and the earth; it will not come on you but of a sudden.They ask you as if you were solicitous about it. Say: Its knowledge is only with Allah, but most people do not know. " (7:187)

The Submitters also reject the Sunnah of Prophet Muhammad (saws)- not part of it, but the whole of it. For the Submitters, the Sunnah is not a source of Islam. The problems this presents are overwhelming, for by doing so the Submitters have effectively destroyed their ability to perform:

Salaat (obligatory prayers), the second pillar of Islam

Zakat (obligatory tax), the third pillar of Islam

Sawm (fasting), the fourth pillar of Islam

Hajj (pilgrimage), the fifth pillar of Islam

With four out of the five pillars of Islam removed, the Submitters have little to back their claim to being "Muslim". The true Messenger of Islam (saws) warned Muslims of falling into this trap.

Narrated AbuRafi': The Prophet (peace be upon him) said: "Let me not find one of you reclining on his couch when he hears something regarding me which I have commanded or forbidden [i.e. from the Sunnah -ed.] and saying: 'We do not know. What we found in Allah's Book [i.e. the Qur'an] we have followed.'" Book 40, Number 4588 of Sunan Abu-Dawud

--------

Nota:

Ini adalah satu rencana yang dengan ringkas menyentuh siapa dia sebenarnya Kassim Ahmad dan Rashad Khalifa. Disiarkan juga satu artikel ringkas yang menerangkan beberapa 'rukun' agama golongan anti-hadith ini. Ini adalah untuk renungan kita semua, betapa mereka ini dengan tidak tahu malu telah berdusta atas nama Allah dan RasulNya dengan mengatakan agama merekalah: "Islam Tulin" (True Islam). Mereka ini hanyalah segelintir daripada manusia yang dicabut taufiq oleh Allah dan adalah jelas akan menjadi pendokong-pendokong Dajjal yang akan muncul di hujung akhir zaman nanti.

Wa maa taufiiqii illa billah, 'alaihi tawakkaltu wa ilaihi uniib. Walhamdulillahi rabbil-'aalamiin.

Ini ka yang korang dok bangga ni???? mengaku utusan dari Tuhan... patutla sunnah nabi memanjang kene gelak... ropa2 nyer mereka bernabikan ngan nabi baru..... hehehehehehehehehe

tok goroo depa memang 'hebat' ,
padan pun buleh mengaku jadi pejuang jihad :lol

Originally posted by guagcore at 24-10-2004 07:37 PM:

g jahanam la ko.... hang ingat diorang terdahulu tu main sedap cam rashad kefala buat tafsiran, pasai ada ilmu nyer. Tuk, hang semayang tak??? Jelas dan nyata ka ada kasi tau berapa rakaat, caman ...

bukan kah dalam quran tu sebut tunaikan lah zakat.. kerjakanlah solat... haaa.. yang tu baru jelas dan nyata... then ada banyak  cara orang buat solat nih..ada yang tak baca doa qunut waktu subuh... ada yang baca... kenapa mesti ada beza? mazhab nih macam ni.. mazhab lain macam tu? bukankah ini menunjukkan ada keraguan dalam hadith itu sendiri?

guag,
jelas dan nyata tu hanya milik allah... kita laksanakan saja yang kita pikirkan terbaik untuk kita sambil mengharapkan sifat pengasih dan penyayang dari Allah.

wallahualam.