CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 77142|Reply: 1106

Bridget Jones versi Malaysia

Close [Copy link]
Aku x boleh tido and lately ni aku asyik beli novel.  Yg melayu aku sakit hati nak baca sendu je ending..yg omputeh ni best sikit.
Aku x taula sesuai ke idak nak tepek board ni tapi aku nak catit jornal kat sini semua tentang life love sadness happiness kira kalau boleh journal ni Ku nak share dgn mereka yg kepala otak x lah sendu sgt

So intro ni aku start kat 2nd page

Rate

1

boleh..nnt aku baca. aku suka citer bridget jones tu. kelakar gila.

aku suka gak bridget jones. silakan mengarang.

Edited by adila39 at 14-12-2015 10:11 AM

Hi morning semua. Today 14th dec, 9.49 pagi
Tipah Tower

Hari ni mood aku ok je, lagi jap ada appointment kat allianze menara. As usual as a spoke person to assist unit lain solve problem

Semalam aku rush gi jumpa member yang nak fly balik US. She is 4 months pregnant and banyak isu yang aku kdamg2 x faham. Kalau aku xdtg jenguk kang dia merajuk so penat2 tu and dengan hujan lebat aku redah jugak. Sampai sampai borakla sampai 6ptg.

Conlcusion dari apa yg aku dengar isu dia mak dia tak nak jaga dia bila bersalin, and dia still insist nak mak dia jaga. Aku try to digest and tak buyers ..so conclusion yg aku dapat ( hmm again buat assumption sendiri ) mak dia  dah tua la jugak and maybe dah biasa ada maid so xtau how nak handle kot bila maid xde and nak jaga anak dalam pantang.

Kalau aku jd kawan aku, aku take it lightly  and just hire someone temporary and just keep pursuade mak untuk just guide. So solve one issue xpayah besar2kan. But knowing kawan aku ni ...degil so sukati la dia...kalau nak mak dia jaga jugal all out.

Dalam borak2 tu ada satu yang buat aku terasa, i never realy had a the oppertunity to lead a marriage life. Sigh...so aku tak tau how it feels being cared and ye la suami jaga masa preggy. Dulu aku preggy sorang2 and yg ada mak aku la tu...so i would say my mum is my life..wlu pun hari2 aku gaduh dgn mak aku. And aku tempat mak aku lepas marah...aku ok je buat dek.

So what i wanna say  here....life ...if you make it complicated ..complicatedla jadinya.

Teringat masa muda mudi dulu, i have so may admirers sampai aku ckp kat kawan aku..hmm kalau aku nak couple dengan sesapa pun xde masalah sure aku dapat. But now...seeee relationship n to be in love is an issue for me. A big issue..

3 yrs back aku flash back sikit ...lepas bersalin and lepas anak aku dah setahun la kot aku keje balik..and masa tu my self esteem is so low Aku sampai bercakap pun gagap.. its true. Aku gagap ..so bila aku recal balikk all those sat backs i am proud w myself. Boleh bangkit balik.  ( Tu knp jd macam tu aki citer kemudian )

Now aku bertekad, nak be a new me. I dont care what ppl think but i think tiada salah pun untuk kita mencari teman hidup..never give up. Yang penting u know what is wright and wrong and xlah membabi buta main cekup .

So back to my daily routine, aku keje sorang2 je kat kl ni, office service je so felxible hours. Most of time aku buat apa apa semua sorang2, so aku rasa aduhhh bosannya.

I tried to smile to strangers ( well ni aku pilih la jugak dgn sapa aku nak senyum ) but nothing happen pun mcm2 kat dalam movie2 tu...meet with strangers then u feel butterfly on ur tummy and so on bla bla bla...totaly reality is the other way around.

So to single mum ke single lady ke...im trying to approach new mechanism to be interesting and to attract more positive vibes..senyum dgn org so org senyum balik kat kita ke, terjumpa a decent look guy dalam train ke and u start the conversation ke...semua ni masih aku fail

Oh my,  got to go..im so so trying to make my life colorful and fun ..

Sambung nnt aku nak g meeting dah.

Chioaw!

oh ya,  sambung lg. AKu tgh tgu budak driver ni amek aku..dia umur 29 kot not bad looking ada sijil kot tp ah jd mcm driver je aku tgk...memula tu aku ter imagine, bayangkan aku couple dgn dia 29-38 hmmm 9 tahun gap, tp aku rasa ok je sbb aku xlah nampak tua..aku rasa aku lg sempoi dari dia..tp lama lama bila makin aku study dia..failed la. Cepat sgt merungut and cepat give up...so aku reject idea bangang aku ni, ni haaa aku tgu tak sampai2 lagi ni.....dah la semua nak claim on the spot. Aku malas drive kl ni tu yg instruct dia bawak aku.

Hmmm penah jugak aku bayangkan life aku mcm kat movie, minum cofee lepak kat taman tgk org ramai...then terlanggar bahu stranger ( an elligeble bachelor ke ) hahahah boleh jadi ke ke kat reality life ni????

I think can la...if you make the move but how???

adila39 replied at 14-12-2015 10:04 AM
Hi morning semua. Today 14th dec, 9.49 pagi
Tipah Tower

jap confuse...ko nie single mom ker? pnh bersalin?

Follow Us
okay settled meeting, then balik opis. Tak sampai sejam perut dah lapar so decide untuk keluar balik gi cari makanan. Usualy jarang keluar waktu lunch tp sebab dah lapar aku larung je la. Pusing and pusing satu area mall tu and still x decide apa nak makan. One of the reason kena cari tempat yg tak buat aku rasa isolated. Reason being aku makan sorang2. Bukan x biasa makan sorang mmg aku pun biasa makan sorang cepat dan save tp kalau dah hari2 nampak mcm aku ni xcampur manusia pulak so aku pastikan setiap tempat makan aku tu aku xmakan lebih 3x sebulan aku rotate la. So xlah ketara.

Makan kfc endupnya sbb xcrowded and x panas. Aku jeling jelingla meja lain ...ooo ada jugak yg makan solo and most of them makan tak tgk orang..makan and mata kat tepon. Gitula...aku perati lagi meja depan aku, makan berdua i think its couple tp masing2 sibuk dgn hp jugak...hmmm de beza jugak.

So macam biasalah aku makan and relax jap and bla. As usual aku jalan and explore setiap apa yg didepan aku dgn bebas. Kadang2 kalau aku berjalan tu kalau aku nampak benda yang trigger my attention aku akan stop and and lihat.

Aku baca paper and kira sempoi la aku ni.

But how long ya, weekend x aku niaga aku layan anak aku.

My point bukan sbb aku ni desperate nak kawin tp sbg manusia aku rasa semua ada that intention to be loved and so on. It seemed hard on my side. Lagi pelik aku ni jenis yang kira kalau aku bgtau hari2 aku makan sorang sure xde sapa percaya.

So what should i hunting...life to be happy?  a care free life?

Lps aku break dgn ex aku 3 months dah ni la aku adalah jugak join group chatting..tp kejap je sbb aku rasa mcm xngam...oh come on...pada aku kenapalah sendu sgt..citer nak beli tu la ni la nk gi sini la situ la...x menjana minda betul so aku out. Then aku join2 la group hang out tapi x ngam jugak sbb aku rasa mcm dorang ni nak enjoy life..aku dah puas dah tu semua...aku nak life yg settled down.

Adalah jugak kawan lama aku ni ajak aku kawen , dia kata dia kesian tgk aku...ada anak and xd laki, nak lindungi kaum wanita lemah. Aku bab ni bosan betul la ...berbulu telinga ni ...terus aku bla.

Salah ke kalau kita demanding? bukan demanding harta tp cara berfikir dan budi bahasa...and sbb kriteria simple aku tu la asyik laki org je aku jumpa.

Kdg2 aku set ok je la jd no 2 - mcm ex aku ni tapi xnak pulak..so wasting time betul.

hmm ok la nak sambung keje

Rate

1

midori888 replied at 14-12-2015 10:49 AM
jap confuse...ko nie single mom ker? pnh bersalin?

ia, single mum but aku xjd kan single mum ni point citer aku tau

adila39 replied at 14-12-2015 02:22 PM
ia, single mum but aku xjd kan single mum ni point citer aku tau

ok now faham....sebab mula2 ingatkan anak dara....pastu ada citer psl bersalin, confuse di situ...ok teruskan diary anda....

Sis..uols mengingatkan i pada carrie bradshaw and girlfrends. Their journey to find happiness and be loved throughout their 30's. I kalau down ke or nak cari sort of motivation dlm relationship and life mmg tak jemu2 ulang SATC season 1 to season 6.

Keep on writing sis

Hi, today office 15 dis 2015

Pagi tadi macam biasa took a train and while then, macam biasa aku observe org2 dalam train. I feel like most org skrg mcm plain je. Xde zest dalam life..semua tengok hp atau tido.

Tak thrillnya, why they dont think and imagine things ? macam aku walau aku 38 aku still imagine things and love my life to be interesting. So mcm mana agaknya mereka yg dalam train ni?

Aku terfikir most lelaki yg naik train ni stable ke income dia? kalau stable atau income ada xtra knp naik train? mesti nak save kan? so can i make conclusion...sgt mustahil untuk mencari jodoh dalam train kalau nak yg income extra extra.

Tadi pagi aku naik train pastu ada mamat mat saleh ni handosme dalam hati aku cakap...dia bagi aku duduk..so aku pun bagila satu senyuman yg paling manis aku try bagi. hahahaha aku tgk la dia atas bawah,..hemmm aku rasa bukan la mat saleh dari uk ke us ni...arab kot...hmm shirt putih and pants hitam..waiter ke? tp aku tgk watch dia branded. So keje apa la dia ni ya kat malaysia ni and why naik train?? mesti budget2 je ni ..so aku terus cancel effort nak continue senyum.

Tetiba je aku terfikir point ni so from now, aku xde nak control cun dalam train ni. But i missed a moment flirting main main mata ....hahaha u know benda2 yg simple2 tu...ke aku should go to club? umur mcm ni aku xnak dah pegi club..and plus aku dah bertudung so xmanis langsung and im not that desperate for that.

Then aku senyumla kat pompuan ni, haish mahal agaknyanya senyuman dia tu...so mengambil kira ke tidak ramahan dia so aku cancel untuk jadi ramah dalam train...

So ada org kata go for online dating ..go out and go weddings....seriously it works ke? but where and how? and with whom??

Should i sit at starbuck and tgk mana2 lelaki yg ala ala aku budget single and approach? aku kena buat mcm tu ke? saja terfikir.. dulu aku penah tegur satu lelaki ni, masa tu umur aku 20++ aku kata muka dia familiar and aku tglkan my name card. Masa tu aku punya tahap sempo tinggi sgt2. And yes we become frenz and sampai tahap dtg umah nak meminang. Tp parents reject sbb dah kawen. Haish...susah jugak jadi bridget jones malaysia ni, aku x minum and aku xpki lingerie je ke pejabat and i wish i can flirt with someone...just nak make my life lively.

Maybe balik nanti aku try senyum2 kat anyone yg aku rasa sesuai...oh my i think im nuts!

Rate

1

aku add sikit,

maybe korang akan rasa aku ni pompuan dah ngenyam sgt ke atau kena kawen cepat..no seriously no. Aku bukan baru bab2 ni cuma past few years ni my life become so dull. Aku xnak aku end up jadi makcik dah tua yang tau keje komplen itu ini. And for me life you have to happy and always positive regardless how is the truth.

so salah ke kalau aku colorfulkan minda aku ni?

Rate

1

akak tak pergi melancong ke?  Kalau sy yg suka berjalan ni dah teridam idam nak melancong sorang2 tapi  tak berani jugak.. hehe maybe follow travel agency ke..

mai-shi replied at 16-12-2015 01:02 AM
akak tak pergi melancong ke?  Kalau sy yg suka berjalan ni dah teridam idam nak melancong sorang2 ta ...

Dah semua dan. Selalu sgt pun letih. Peruntukan every yr 2x. So far dah and still life d same .

adila39 replied at 15-12-2015 04:50 PM
Hi, today office 15 dis 2015

Pagi tadi macam biasa took a train and while then, macam biasa aku o ...

nak komen skit jer....aku hingat ko kena tukar mindset ko psl org naik train tu...org naik train, for convenience bukan sebab sengkek, ada org tak suka nak drive adap jem hari2....kolig2 aku ramai naik train, dan gaji diorg puluhan ribu...kebykkan naik keta pasal umah jauh dari train station...kalu tidak, dah lama naik train...naik bus pun ramai...esp kalu tinggal kat Seremban, Melaka....

Rate

1

midori888 replied at 16-12-2015 10:05 AM
nak komen skit jer....aku hingat ko kena tukar mindset ko psl org naik train tu...org naik train ...

ooo  betul jugak ya, tq for xplaining

ko dah 38 tahun, aku rasa tak sesuai lagi nak flirt2 kat dlm train, coffee shop tu semua....budak2 BBNU bole nak guna cara tu....kat ofis takde buat social events ker, annual dinner, family day, group lunch...ko join lah...pastu masa pergi external meeting, ramah2 kan lah mulut...mula2 citer psl kerja, pastu bole ke hal personal plak....kalu ada jemputan kenduri, ko pergi lah jugak...tak perlu smp nak gi club segala....

Kalu skrg ko kerja company kecik, try carik kerja company besar2...staff more than 400 gitu...lagi senang nak bersosial....kalu ko jenis baik...pastu rupa pun bole tahan....cepat jer popular tau...

Rate

1

u got the point. Maybe aku pikir ikut cara masa umur aku 20 an. True enaf sbb tu la asyk fail. But, this is tough...opis aku besar tp hq kl aku for now diua org je..so nak mingle cemana...meeting pun xde peluang nak go another step further.

I have no clue how...maybe major point aku kena ramah tahan gaban

adila39 replied at 16-12-2015 10:32 AM
u got the point. Maybe aku pikir ikut cara masa umur aku 20 an. True enaf sbb tu la asyk fail. But,  ...

selain ofis, kawan Uni takde ker? jiran2? takde social account mcm fb, instagram?

nie aku share tips nak kenal lelaki berduit....not semua mcm nie lah, tapi kebykkannyer yg aku kenal mcm nie....ko peratikan jam tangan diorg, biasa brand2 IWC, Panerai, Omega, Rolex, Bell & Ross, Audemars, Breitling, Jaeger Le Coultre, Maurice Lacroix, Tag, Longiness...Tag & Longiness tu dah tak brapa sgt dah skrg nie.....shirt plak brand2 Lacoste, Tommy Hilfiger, Timberland, Ralph Laurent...

ada jer yg pakai baju2 brand biasa2 jer...tapi jam kebykkan brand yg mahal2...ppuan bila berduit suka beli handbag mahal, lelaki plak bila berduit suka beli jam mahal...

Rate

1

adila39 replied at 16-12-2015 10:32 AM
u got the point. Maybe aku pikir ikut cara masa umur aku 20 an. True enaf sbb tu la asyk fail. But,  ...

kenapa u tak masuk laman web cari jodoh islamik ? atau halal speed dating? i rasa lagi better

u rajin pergi kenduri kendara ?