CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Boss urban - matlamat menghalalkan cara kekdahnya

haku keje ngn chinese more than 13 years..so far all ok..even diorg berpork haku sndiri elakkan...buat potluck haku join but all halal menu...diorg ajak mkn2 kt tempat pork free haku p je..mkn desert n air yg diyakini halal..even pekerja malay ramai...

peribahasa masuk kandang kambing mengembek etc tu kena tuko gak kekdg..masuk kndang kambing kena roarrr....baru diorg takut nak perkotak katikkan ko..ahahhahhah

Edited by Abangspek at 11-3-2016 11:44 AM

herm...

Nengok boss ko at least ada beli pizza gak. Dia ada usaha supaya xde pulaukan staff mana2.
Dan agak normal boss cuba terapkan camni, ala-ala team spirit gitu.
Siap berjaya suh big boss yang kedekut gila belanja staff makan western, menarik gak pe'el dia

Pasal tukar2 hadiah, xde hape sgt pun. Aku pernah gak wat camtu masa majlis krismas opis lama aku dulu. Opis aku tu semua dia celebrate, boss omputih, staff campur2. Matlamat tak menghalalkan cara, tapi apa matlamat kau? Matlamat aku sekadar bergembira dengan rakan2 sepejabat, bukannya celebrate krismas.

Aku pun pernah gak join dinner opis, serve arak bagai. Member mabuk2 tepi aku, tp aku layankan perangai dorang jek, aku sendiri tak minum walalupun member India tgh mabuk duk paksa2 aku minum gak. Last2 aku layankan minum fresh oren jek, teman beliau. Orang tgh mabuk ni biasanya dia nak ada teman minum, utk dengar kisah dorang

Member pernah gak makan babi semeja dengan aku, bawak dari umah, siap offer kat aku. Aku rejek elok2 jek (maki hamun gak laa elok2 tu, maki dalam gurau, sampai member chinese lain gelak kat member aku tu cakap "padan muka ko gi offer kat dia . Beselah, member2 mmg perangai jahanam sesama sendiri, tapi kitorang rapat)

Pasal makan dari non-muslim tu, ada ulama berpendapat kalau rakan atau jiran non-muslim bagi makanan dan dia tak bagitau dari mana sumber tu, boleh jek makan tanpa banyak soal. Lupa dah mana aku jumpa tu, member muslim kat jepun share. Orang muslim yang duk luar Malaysia ni, mereka lebih memahami Islam dari melayu yang over2 sangat sehingga yang tak wujud diwujudkan.

Iman kita kena lebih kuat dari tu... sebab kalau kita tunjuk contoh yang elok sebagai seorang Muslim, secara tak langsung kita berdakwah.

Pasal boss ko tu, klu tak puas hati, tegur dia lek lok. Dan sampai situ jek la, apa2 hal atas keputusan boss ko tu jek sendiri, tak perlu jadi malaikat duk hitung dosa orang, kat bahu sendiri pun ada gak dosa yang sedang dihitung tu...

Ada sorang ustaz kat opis aku ni, dalam tazkirah dia bercakap "Orang kita sekarang ni, semua perkara cepat jek HARAMMMMM... kena tengok la jugak situasinya. Jangan terlalu di kongkong sehingga tak maju langsung. Quran ni perlukan orang yang hebat untuk membawanya ke orang lain, bukannya orang yang negatif memanjang. Fikiran kena lebihkan positif, bukan negatif. Banyak sangat ustaz2 dan orang muslim sekarang ni duk cop semua perkara HARAM camtu jek tanpa tahu dan faham betul2"
Jangan lupa, zaman nabi dulu pun, nabi bergaul dengan orang yahudi dan orang non-muslim bagai. Klu tak, macamana nak mengajak ke arah Islam?

Kau particular tak pasal gaji kau? Sumber duit tu asalnya halal ke haram? Sekadar bertanya, sbb ramai orang kita semua nak cop HARAM kecuali duit kat tangan tu
Aku sarankan kau tinggal dalam gua

aku kerja dengan company ada segala orang putih, cina, melayu, india, punjabi and we do celebrate all kinds of perayaan..

rileksla TT.. chill..dont be so jumud

Aku rasa TT nie jenis yg suka carik salah org lain..sila berubah

aku baru baca post ni..adoii x sure nape kakak ni mcm prejudice sgt..tukar hadiah tu x kisah bkn niat nak sambut krismas tapi saja main2 suka2..time potluck tu pulak korang bawala main course..mcm nasi ayam ke..nasi tomato ke..sbb saja nak serve org dgn makanan yg ko jamin halal dgn tangan ko sendiri..bagi aku bos ko tu x la urban mana..aku rasa ko salah tanggapan dgn org kedai2 yg ada wine ni semua..iye..makanan dorang belum tentu halal..tapi setakat ko masuk n jamah buah ke ape..x jadi mslh..x sure ko dah pindah keje ke belum..tapi mmg kalau ko keluar dari Malaysia..ko nak tgk kedai makan yg ada logo halal JAKIM mmg payah..kat London pun dpn kedai ada tulis HALAl mcm certified dr mana2 persatuan muslim..tapi ada serve pork..maknanya atas diri ko la nak masuk kedai tu ke tidak..maksud aku skang..halal haram kadang2 bkn dari pengesahan org lain..tapi dari pengetahuan ko sendiri..cuba ko semak balik apa hukum minum air suam yang cawan sebelum tu serve wine? aku mls nak bg jawapan..ko cari sendiri..Kadang2 ko tgk orang makan sesuatu..terus ko rasa benda tu x halal tanpa ko selidik betul2..eh..tapi psl part makan mmg x leh nak kompromi la..tapi nmpk sangat ko ni x nak bergaul ngan orang..

Edited by sue_liah at 17-3-2016 08:54 AM

iols ni keje semua dgn cina, boss cina kelig cina, iols je sorang melayu

tp bab mkn2 belanja2 ni mmg derang ptingkn iols la.

nti iols x leh mkn tu ini jd derang akn tnya iols ..best tak haahaha

sini iols x der surau tp iols solat je kt tmpt mkn derang ok je

Follow Us

Sorry to say, aku setuju bab TT tolak celebrate di bar tu.. coz ape pun niat kita baik ke buruk..tempat maksiat tetap maksiat..full stop. (setidak2nye biar la satu hari tu dapat rahmat Allah)

tapi bab potluck tu..TT pon kena kompromi jugak la..makan jer makanan kawan2 melayu tu..kena juga la jaga hati org lain..xde dosa mana pun asalkan diat tu baik.