CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikCtNurEnjoy

HISTERIA PART 2&PENUNGGU RUMAH&Hantu Kondo

pinkstuffs replied at 4-1-2016 12:55 PM
Sambung lagi tt. Tengah tunggu ni

adoi maaf... lama sangat menunggu ni...

terima kasih sebb sudi mmbce

otw update maaf sebb lame menungguuu~~

jinkalewa replied at 5-1-2016 02:43 AM
Assalam...Saya dari Wujud Paranormal Team....Mohon share kisah2 anda di page kami...terima kasih...  ...

Wahhhh Jinkalewaaa, eh eh sye on of wujuderss. sorry maaf lambat respon, busy dengan kerja hakiki yang tak kan pernah habis. Semalam bukk page wpt, nampak cerita kita dalam page tu... waaaa, trus bukk forum. sila kan lah, cerita benar untuk hiburannnn. terima kasih Jinkalewa.

kikiharris replied at 5-1-2016 05:48 AM
seram satu hal, kena pulak rasa nak terkucil..nk bangun pegi toilet pon pikir 2,3 kali

aku d ...

hahah kalau nk bce kisah seram ni, standby pki pampes lah senang sikit huhu

bunga_lestari replied at 5-1-2016 10:08 AM
best tt.. keep it up.. tggu sambungan.. hehe

maaf lah, busy sgt awl2 tahun ni, ni dh free ni, gigihlah nak update lagi!

Follow Us
RinIna replied at 15-1-2016 10:53 AM
Baru pasan trid ni.. akhirnya berjaya menyudhkn pembacaan smp la ni.. tggu update dr tt.. seram baca ...

jangan termimpi2 sudahlah~~

elmen replied at 18-1-2016 05:33 PM
cik nurrrrr, alahai.. lupe betul akak kat thread cik nur ni.. fuhhhhh.. puas rempit.. dah banyak cit ...

sis, bru free ni.. huhu tak pe, kite memng tunggu akk hbis bce,, bru kita nak update yang baruuu~

terima kasih awk

Histeria Part 2: Update

Sorry sorry, busy dengan kerja hakiki yang tak kan pernah habis, Alhamdulillah ada kelapangan sikit untuk mengupdate, 2 hari lepas, bukak page wujud paranormal team (wpt), scroll punya scroll, cerita Cik Siti ada dalam tu. Gigih bukak forum, salah sorang admin Jinkalewa ade comment. terima kasih lah untuk semua yang membaca kisah-kisah seram aku, yang pada awalnya, setkat untuk bercerita dan berkongsi. Tak tahu pulak dah ada followersss. Terima kasih bangatttt. Ni nak continue, continue mood seram yang lepas ye..

Al-kisahnya.... malam tu aku bermimpi, berjumpa dengan seorang lelaki tua. Berpakaian serba putih, muka tua, tapi bersih, berserban, berjanggut panjang mencecah ke dada, dan bertongkat. dia hanya memandang aku, diam. Aku tak mampu nak berkata. Tak lama selepas tu, lelaki tua tu hilang dari mimpi aku, di gantikan dengan satu keluarga, ayah mak dan anaknya. Masya Allah, rupa keluarga ni, sangat menakutkan aku, rambut mereka panjang dan kusut bergigi taring, mata bewarna merah, dan memakai baju putih yang lusuh, dan ada sisa warna coklat tanah.. Dari riak wajahnya, dia seoalh marah pada aku, dengan ,mata membulat, anaknya merupakan seorang perempuan, menangis-nangis ,merengek-rengek, Mereka seolah berkata kepada aku, tapi aku tak mampu mendengar dialog mereka yang aku tahu mereka marah pada aku.

Aku sedar bila azan subuh mula kedengaran. Pagi tu aku sedar, ada kesan lebam di badan aku. Aku masih lagi dalam keadaan kotor. Siang tu aku boleh pergi ke sekolah seperti biasa, cuma badan aku sengal-sengal, macam kerja berat. Masa tu, sesi persekolahan agama adalah di sebelah pagi, dan sesi persekolahan menengan di sebelah petang. Waktu siang tu aku tidak mendapat sebarang gangguan, sehinggalah selepas asar, aku merasakan sendi siku begitu sakit, sengal, jari-jari aku sejuk, aku mula merasakan ada satu angin lalu di badan aku, sama seperti sewaktu aku berada di dalam dorm. Aku kuatkan semangat, baca apa yang patut. Tiba-tiba aku rasa sayu sedih yang sangat-sangat, air mata mengalir, aku masih cuba untuk mengawal emosi. Aku berbisik pada kawan aku, yang duduk di sebelah aku. Syikin namanya. Die bergegas membawa aku pulang ke aspuri, Sampai di aspuri, di bilik rawatan, aku dah tak sedarkan diri,

Bila aku sedar, waktu hampir maghrib, aku lihat mak abah, ada di sebelah ku, dan mereka nak membawa aku pulang ke rumah. Pulang terus, dan tak kan pulang ke asrama tu lagi. Merata-rata aku berubat,gangguan tu biasa akan terjadi bila selepas waktu asar, dan tanda-tanda nya kebiasaanya adalah, sakit pada lengan kiri aku. Sejak aku menerima gangguan, mak abah membuat keputusan untuk memidahkan aku ke sekolah harian yang berhampiran  dengan rumah kami. Sedih weyh, sejak kepergian ku , dorm yang dulu meriah, sudah jadi muram. Sebab habit aku, masuk dorm mesti nyanyi. Rata-rata yang mengubat kan aku, tak ada jumpa jalan penyelesaian, berlarutan sampai 6 bulan. Selepas asar, standby lah,  Sehinggalah aku berubat dengan seorang cikgu ni, dia bahasakan diri dia ayah wan. Yang ni memang aku kena tibai teruk. Ada satu hari tu, aku tunggu dalam kereta 3 jam. Mak abah dalam rumah ayah wan, aku tak nak turun. Aku sedar keadaan tu, cuma aku tak boleh nak mengawal diri aku. Masa kami datang tu, tengah ramai orang dekat rumah ayah wan, ayah wan boleh mengurut orang. Tak jadi nak mengurut orang, settle kan aku. Aku dah menjerit-jerit, maki memaki, ludah meludah... ni semua berdasarkan penceritaan mak aku.. nak tahu apa yang jadi?

stop dulu, nanti sambung~~

CikCtNurEnjoy replied at 23-1-2016 01:37 PM
Histeria Part 2: Update

Sorry sorry, busy dengan kerja hakiki yang tak kan pernah habis, Alhamdul ...

Lagi TT. Sambungan.

sambung tt.. tq inform.. kihkih..

mane TT...wuwuwuw...

lorrr...dah abis ke??...

Hi Im back, agak-agak ada yang nak baca lagi tak, memandangkan dah bertahun bersarang.

Hi cik ct
Selama ni sr je..agak menarik semua kisah  cikct
Sila lah teruskn bercerita pasti ada yg akan respon jap lg
Mesti lg byk kisah yg nk diupdate kn
Silakn cikct

hye TT any update tak? dah 3 tahun lor..hahaha..kata nak cerita kisah seram masa praktikal..manaaaaa

Alhamdulillah cik siti masih ingat password..silakan teruskan bercerita...kipidap

CikCtNurEnjoy replied at 29-3-2018 06:05 PM
Hi Im back, agak-agak ada yang nak baca lagi tak, memandangkan dah bertahun bersarang.

Nakkkk baca. Sila sambung cik sitiii

skrg area TT ckp ni dah tak brp angker dah rasanya..