CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ellejo

Bila Shift Malam

minahmanja replied at 29-12-2015 12:50 PM
hahhaa... dh 5 kali check ni... iols sorg jek staff pompuan kat sini...

check smula sis. mungkin i pekerja yg bergentayangan............

huhuhuhu

abis dah baca cerita ko dik..
sudahnya skirt chiffon jugak aku terbayang
hantu2 jugak..vouge kena maintain chuollss..

asamjawa replied at 29-12-2015 01:18 PM
abis dah baca cerita ko dik..
sudahnya skirt chiffon jugak aku terbayang
hantu2 jugak..vouge ke ...

tak abis tepek lagi sebenornya

ellejo replied at 29-12-2015 01:32 PM
tak abis tepek lagi sebenornya

habis baca setakat ko update tu lah
karang lagi dik
mesti banyak lagi tu
dah berapa tahun ko keje situ

asamjawa replied at 29-12-2015 01:33 PM
habis baca setakat ko update tu lah
karang lagi dik
mesti banyak lagi tu

dah karang. tinggal tepek je. hanya akan tepek tengah malam.

tepek maghrib takotla pulak.

best nak mamfus cite ko
lagi best sebab cara ko cite tu rock
x boring
seram tp aku baca sambil gelak2

Follow Us
ellejo replied at 29-12-2015 01:38 PM
dah karang. tinggal tepek je. hanya akan tepek tengah malam.

tepekla sekarang dr ko borak2 kosong tu..

hihihi..
kerja shift malam memang aman sbb bosses xde..
makcik paling seram kerja sebab mata susah gila nak bukak..

keep up the good job tt..cara cerita mmg style budak sains buat karangan..

bellaa replied at 28-12-2015 06:11 PM
Ada penampakan x waktu tuu.

sepanjang iols kije dulu blm pernah terserempak walopun selalu berada dlm situasi mengundang gituhhh maksudnya berseorangan tanpa teman tp org lain yg jumpa adalah.. malah ade gak kes kerasukan dan histeria bagai smpaikan dulu g kije disuruh bawak yasin bagai.tp kat hostel iols terganggu juga mcm kena tindih bagai tu tp rasanya maybe sbb penat sgt  keje jd xpasti mmg kena tindih atau kelumpuhan waktu tido sbb penat sgt.

sambung la lg tt..

aku bantai gelak ja bace cerita ko ni tt. bhaha. aku pon penah kene keje mlm dlu2. aku partner ngn kwn aku. satu ari tu, die ckp die lmbt sakit perut ke ape ntah..so tinggai la aku sesorang kat opis tu. jam yang pertame tu aku rase ok je aku buat keje mcm biase, kwn aku msg maybe lmbt lg br dtg. xpe lah aku ok je..sambung buat keje mcm biase pastu aku menaip..byk jgk kene taip...taip2 pastu stop dah xde ape nk taip dah tapi bunyi taip xbenti2 pulak..apehal la ni. bunyi taip kt pc blkg aku..apehal aku sorg je kot dlm opis ni. aku pon dah cuak terus capai kunci motor berambos teros blk umah. bila sesorang aku rase mcm2 bunyik plak kuar, aku suspek bende tu nk nyakat kot.

Ok nak balik lah... harap esok ada cerita menarik lg. Thanks TT

best gila cita TT, cant wait for the next story! heheheh

TT cepat laaa update. Dah tengah malam ni

Lolalala replied at 29-12-2015 11:58 PM
TT cepat laaa update. Dah tengah malam ni

hehheehehe macam tau2 je iols beroperasi time2 ni

Hihi mata tengah celik ni mencari santapan minda

Makan lipas

Pengadu : Nazimuddin

Nazim is one of my strongest man. I’ll will try my best to keep him in my team.Dia tau apa yang aku nak. Dia jenis one step ahead, he knows how to make his superior happy. Apa aku tanya, itula dia jawab. Takde merapu-rapu, melalut explain tapi habuk pun tarak. Dia akan siapkan apa yg aku mintak.

Hari kejadian,waktu sebelum Isyak.

Li, Aku nak pergi tingkat satu ni, ko nak makan sama tak nanti? Offer Nazim.

Takmola. Aku nak kuar dinner dgn Z. (Z boyfren aku).

Nazim pun berlalu pergi ketingkat satu.

Masa aku kat luar, aku dapat call dari security. Jumpa Nazim pengsan masa mereka buat rondaan.  Aku cepat2 balik, nasibla makan sekitar2 plant je.

Dia kene tahan dekat klinik. (plant kitorang ada klinik dengan jururawat sendiri). Aku visit dia tanya kenapa jadi mcm ni? Ko sakit ke. Hipokrit tak aku?

Dia pun mulakan cerita. Li, aku taknak keje malam lg Li.  Aku nampak setan tadi. Dia cakap sambil dia rentap baju aku. Aku pikir satu je dalam kepala otak, engko nazim takut2 jugak tapi koyak baju aku ko ganti der .

Cerita dia, dia tengah keje, dengar bunyi ketuk2 dekat luar (hallway). Dia pun keluarla. Astaghfirullah setan. Jalan mencangkung, kejar lipas pastu makan. Jari hitam panjang, dua kali panjang jari manusia biasa. Dia kaku,dia nak lari tapi dia tak boleh gerak. Ntah mcm mana tiba2 benda tu kat kaki. Tengok je si nazim dari bawah.  Mata manusia, mulut dia gigi manusia tapi rongak2. Yang rongak2 tu ada ulat2 hidup berjuntai keluar.
Pengsan Nazim bila benda tu cuba nak panjat dia. Dia taknak keje malam lagi.

Tapi ada je dia keje lagi. Sekejap je tu takot sampai xnak keje.

Aku dengan jururawat yang dengar cite dia pun rasa eiiiiiii. Seramnya. Aku mana naik opis. Aku duduk kantin, nasib baik aku kelek laptop kemana je. Bolehla buat kerja dari memana aje pun.

Siri 3: Extra Worker. Who the F* are you?

Haa…selalu sangat benda gini jadi. Dah mcm rutin dan modus operandi normal bagi golongan2  makhluk yang kita tak nampak. Sorry yek iols nggak ada penampakan Pontianak segala. Sini bukan port ponti kot. Pontianak tak minat agaknya dengan manufacturing plant. Bukan habitat dia mungkin

Edited by ellejo at 30-12-2015 12:46 AM

Operator production

Setiap permulaan shift, akan ada perhimpunan para operator tapi cuma di floor tempat deyols keje la. Untuk kira head count sebab susah kalo tak cukup orang. Satu mesin kene ada minimum dua operator. Satu floor minimum 30 mesin kene running. 30 x 2 = 60 orang la kan. So minimum total worker expected to run adalah 60 per floor.

Masuk shift kol 6 petang,colleague aku yang kerja level 3 stuck dalam jam. Mintakla aku tlg kirakan, recheck sapa yang ambik cuti, sapa yang EL,MC dan absence. Sebab dia backup aku dulu masa aku bercikcur di Melaka hujung November lalu kerna aku berhiburan
Aku pun ye kan jelah. Siap2 lah diri ini dengan dokumen2 berwajib, print skali floor access. Segala benda tu amik masa 15 minit. Dah 15 minit lambat tapi hmm….ada 49 orang je? Mak oii kalo manufacturing director tau….kompem dia sekolahkan semua orang balik.

So agenda perhimpunan kali ni adalah untuk inform machine mana yang drop (tutup) dan machine mana yang tengah undergo preventive maintenance. Untuk tujuan audit jumlah, dekat PC production boleh touch access badge.  Sementara aku meroyan briefing, deyols macik2 awek2 abang2 kilang gigih touch badge. Cukup 49. Tapi for confirmation, aku pun suruh deyols beratur betul2 supaya aku senang kira manual pulak. Dua kali aku kira. Ada 51 org. Extra 2 orang.

Aku pun katala, sapa belum touch sila touch badge.  Yang tertinggal badge sila angkat tangan. Melilau mata aku. Takde sapa pun angkat tangan. Deyols walaupun operator, their compliance to rules sangat mengagumkan. Mana ada yang berani masuk guna badge ID orang lain atau tailgating. Manufacturing director garang weh.

Aku screen muka memasing dari depan ke belakang. Mereka semua pakai suit. Aku mintak kebelakangkan siikit hood suit tu so nampak muka jelah. Tiba2 mata aku tertancap di bahagian tengah2.  Bahagian tengah menarik perhatian aku. 2 orang perempuan. Sorang kecik molek orangnya, sorang badan agak obesiti. Mereka pandang aku, senyum,kulit putih bergincu merah terang. ( kat sini tak boleh mekap, sebab possible contamination, kerana itu mereka menarik perhation gue dong sih).

Sikit demi sikit, mata deyols melebam (imagine large black eyebag). Aku tak tau la aku berimaginasi ke apa.  Aku toleh kebelakang,  muka berkerut. Adeh..bertambah dah kedutan garis penuaan di dahi

Aku pandang balik. Aikk hilang. Aku rasa aku berkhayal masa tu. Aku bubarkan perhimpunan tersebut tapi i know what i saw. Aku bagitau kawan aku bila dia sampai. Dia cakap memang normal akan ada dua “extra worker” dari jumlah data access badge. Dia dah biasa dengan situasi tu.

Siapa ye mereka tu?

In Line Security

Guard ni keje dia best. Ronda je. Yang cite ni memang agak glamour dan soksek2 bualan hangat acik2 pprt. In line security ni maknanya guard yang kene masuk production line dan ronda2. Suit production ni ada color code dia. Management kuning, engineer hijau gelap, technician dan operator biru gelap. Kami semua half suit sampai lutut je. Ada hood.

Tapi security color putih. Full suit.Sampai lutut dan ada seluar sekali. Dorang kene masuk lab, dan front line. Kawasan2 clean zone, zero contamination la. Selalu operator nampak guard  ronda pakai suit putih full cover ronda2. Dorang ronda satu shift dua kali.

Perkara pertama operator buat kalo nampak in line security adalah menjauhi dari guard tersebut dan usha kaki dia. Ada kaki, ha manusia la tu. Sebab banyak dah operator ternampak guard lalu in full white suit tapi takde kaki. Terapung je lalu depan dorang.

Ada abang QC penah nampak muka “guard” yang terapung tu sebab masa tu dia lalu sebelah “guard” tu.  Hitam hangus dibakar. Mata hitam. Pandang dia. Rasa macam panas bila lalu sebelah.