CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

ciskek.leleh replied at 20-1-2016 09:26 AM
1st time masuk sini, baca pasal hotel2 yg angker, tp smpt baca 4-5 page je  jadinya, bila nk g ber ...

Hahahahahaahhahaha bt suspen betol kucing chuolsss tu..

Ouhhhh ada yg pertikai cerita aku sebenarnya,kena hencap kemain lagiii..

Hahahhahahaaahahahah..tapi takpe,tq highlightkan benda ni..yela bukan snang ye nak bercerita sambil menaip ni,lain dgn kau bercerita secara lisan..nak-nak kau nak kena recall every single things yg dah bertahun2..or mayb kau bercerita time kau tgh bertugas..curi2 menaip kekdahnya..aku cuba sedaya upaya utk buat org faham cara penceritaan aku..tp masih juga ada yg x faham,maafkan hamba..

Btw, tujuan aku bukak thread hanya untuk berkongsi pengalaman je..ni saja medium yg aku rasa boleh luah everything..dats why di awal thread,aku dah mention yg aku cerita berdasarkan PENGETAHUAN AKU SAHAJA..dari sumber2 sekeliling, dan jika dari pengalaman sendiri,aku akan cerita details sikit..tp mungkin aku tak pandai menulis menyebabkan aku kena hencap

Edited by schha at 29-1-2016 03:42 PM

But sokay..aku akan cuba huraikan persoalan2 yg membuat korg2 ragu2 dgn cerita aku..nak percaya atau tak..terpulang,takde org paksa pun korg baca thread aku..yg pernah alami sndr je yg faham..1 hari nanti klu turn korg pulak kena, boleh la juga share kat sini ye..tgk kena hencap ke tak..

1. Bali

- pasal hotel dah fully book.
Di awal2 penceritaan, aku dah highlight yg member tu dah inform sebelum kami gerak ke lombok lagi yg cuti dia hanya approved beberapa hari saja..percutian tu melibatkan perjalanan ke lombok-bali-lombok. So dia sempat pegi ke lombok sahaja. Dan dia awal2 dah cancel booking hotel di bali. Kalau pernah bt on9 booking, msti tau kan kalau kita boleh cancel booking..atau pernah tau tak kalau ada certain2 website hotel yg boleh buat payment upon arriving,n boleh bt free cancellation??(hihihi..ni mesti tak tau..bercuti pakai travel agency gamaknya..) so basically hotel di bali tu hanya book untuk 2 hotel saja. Memang bila sampai hotel tu, reception yg habaq bilik penuh dan tak de bilik lain. (Itu yg reception habaq,aku sbg guest terima saja apa yg reception kata, sbb aku bukan kerja situ..)

Edited by schha at 29-1-2016 07:35 PM

2. Bali

-pasal speda naik 3 org dan taknak naik cab..

Utk makluman,takkan la kami bodoh naw nak sewa 1 speda (motor scooter) je..basically, speda kami sewa sebanyak 2 buah sepanjang beberapa hari kami di bali. 1 untuk aku dgn laki aku, n 1 lg utk 2 bdk jantan tu. Dats why aku ada highlight, at 1st suami tanya aku nak ikot ke x,aku ckp x mau memandangkan aku terbayang aku kena naik motor dgn lelaki lain. Ofcoz aku tolak. Dari situ dah nampak ada 1 lg free seat. Maknanya, husband menumpang 1 moto yg dipandu oleh seorg budak jantan. Sorg bdk jantan lagi bwk motor sorg-sorg. Then depa tanya arah ke klinik di reception. Memang bersepah-sepah cab 2 3 pagi kat sana, tapi kau pernah tak pergi percutian bajet??duit kau memang cukup2 utk mkn dan sewa motor saja?pernah??tak pernah kan..mayb kau bercuti ala2 paris hilton. Dats why kau tak pernah hadap situation ni. Tau nak hencap je. Depa taknak naik cab sebab duit yg ada memang terhad. Duit ada dekat kami laki bini tak silap aku ada 1.5juta rupiah (lebih kurg rm450 saja) waktu tu. Percutian ada berbaki lagi 5 hari lagi. So ofcoz kau akan berjimat kan??duit akan dimanfaatkan utk makan,sewa motor dan beli souvenir kecil-kecilan. So kalau kau ada option utk minimised kan perbelanjaan,ofcoz kau akan pilih jalan yg boleh menjimatkan. Kalau naik cab pagi2 buta,ntah berapa dorg charge gamaknya,lg2 dekat tourist. Mau diketuknya duit kita. Jd, sila jd penghencap bijak

Edited by schha at 29-1-2016 05:30 PM

3. Universiti tempat aku belajar.

- haaaa yg ni 1 lg..aku dah berulang kali highlight di awal penceritaan berkenaan dgn kisah2 urban legends U tersebut. Dah nama pun urban legends. Kesahihan diragui. Faham ke tidak dengan konsep urban legends?? Sbb tu aku ada highlight pasal angkut menatang tu dgn bas adalah 'kisah urband legend'. Cerita yg disampaikan dari generasi ke generasi. BASI bak kata kau. Betol ke tidak aku sndr tak pasti. Tapi dah kalau kau kata ustaz tu menafikan,so tak betullah cerita angkut pakai bas tu. Tapi aku pun musykil jugak, sbb lecturer (berstatus ustaz) aku sndr yg bukak cerita pasal agreement dan angkut menatang pakai bas tersebut. Aikk takkan lecturer aku tu menipu juga?

-pasal kononnya tak logik, kau dduk kolej luar, ttibe kena transfer masuk dalam. Hahahaaahahahahaha..kau ke aku ni yg kena transfer?utk makluman kau, waktu ni mostly bdk kolej luar,kebanyakan yg roomatenya dah habis belajar, memang kena transfer masuk dalam. Dorg pakai letak je nama2 student yg takde roomate utk pair kan dgn student kolej dalam yg takde roomate juga. Sebab tu banyak yg tercampak ke kolej dalam. Classmate aku sndr ada dlm 10 org kena masuk kolej dalam. Kata kau,kau org kuat U kan. Apa kata kau tanya pengurusan kolej luar tersebut kenapa campak student masuk dalam. Takde istilah pun, kau aktif ke tak. Aku aktif pun (tiap2 sem aku dpt stiker kereta), kenapa masih kena campak kolej dalam?Dah depa kata nak pairkan student dalam yg takde roomate juga. Nak taknak pun kau kena la terima keputusan pengurusan. So jgn argue tu dgn aku. Aku bukan pengurusan kolej so aku tak tau kenapa aku dicampak ke dalam. Sila clarify sndr dgn pengurusan 2011/2012 ye..

Edited by schha at 29-1-2016 08:10 PM

4. Universiti lg

-haaa ni pun pasal kolej lg..apa yg nak heran sangat kalau kau menyewa luar?jgn la jadi naive sgt diknon. Tak perlu kot kau nak hebah 1 U yg kau tak suka roomate kau dan kau memberontak nak duduk luar. Buat senyap2 sudah. So apa yg tak kena nya?meh sini aku cakap. Kalau kau ada duit,semua boleh jadi. Aku bukan nak bongkak eh. Tapi aku bgtau benda betol. Aku hati kering. Kalau aku cakap tak suka,aku memang tak suka. Aku akan buat apa je utk puaskan hati aku. So tak boleh paksa aku untuk duduk kolej dalam. Dats why aku sanggup bertekak dgn bapak aku,semata2 nak dia approve niat aku nk stay luar. Aku memang register je kolej dalam. Amik kunci. Tapi aku stay luar, SECARA ILLEGAL. So basically, pengurusan tak tau pun yg aku menyewa luar. Aktiviti kolej aku layan je cam biasa. Tanpa missed. Ramai je kawan aku yg dpt kolej, tapi menyewa luar. Konsepnya,kau ADA DUIT je. So..aku tak faham kenapa kau nak argue pasal sewa luar ni. Eh, sukati aku la kan..

Dan aku rasa kau yg terlampau naif, takan nak bt benda illegal smpai nak kena declare dgn dekan plak kan..jgn prihatin sgt psl aku sewa lua boleh??aku dah selamat dpt ijazah dah pun..hahhahahahahahahaha

Ehhh btw..kau pakai teka je U mana..tah betol sama U dgn aku ke tak tah..ahahahhahahahahahaahhahaha..

Follow Us
Edited by schha at 29-1-2016 07:56 PM

Boleh la kot aku conclude kepada mereka2 yg hencap tadi tu, bukan seorg reader yg membaca dengan betol. Mayb ada skip2 pembacaan sbb tu bila nampak ada lompang,terus nak hencap tak pandang kiri kanan..AKU NAK HIGHLIGHTKAN SEKALI LAGI, TAK SUKA TAK PAYAH BACA THREAD AKU. Kan senang. Kau pun tak ya serabut2 nak pikir.  Bak kata seorg forumer, baca utk suka2 dan utk pengetahuan je. Jgn taksub sgt.

Btw, aku sndr tak kemaruk pun nak org percaya cerita aku ni. Nak percaya, percaya. Taknak percaya, tak jadi kudis pun kt aku. Aku harap, penghencap2 tadi tak hadap la ye kisah2 mistik sepanjang hayat. Kalau ada, jgn share kat sini,nnt kena hencap cam aku..Hehehehe.. But kalau ada reader yg sudi nak baca thread aku ni,aku bersyukur ya amat. Takde pun takpe. Jujur,aku cuma nak kumpulkan semua cerita2 mistik yg aku pernah alami. Mcm diary mistik la kekdahnya. Janji aku puas bercerita kat sini. Sbb pada aku, niat aku cuma NAK BERCERITA tanpa org tau identiti aku. Simple je niat aku. Dan kenapa aku tak reveal nama2 tempat, SEBAB AKU HORMAT TEMPAT TU. TAKNAK ADA PERSEPSI NEGATIF TENTANG TEMPAT tersebut. So tak perlu nak bising2 this n dat. Tu rules aku bukak thread ni. Tak suka,boleh blah g thread lain cuz aku tak hadap..Hahahhahahahahaahahahha..

Dan kepada yg enjoy cerita2 aku,THANK YOU SO MUCH sbb support cerita2 aku. Jujur, aku jadi semangat bercerita bila tau ada yg membaca cerita2 aku. Sedaya upaya aku curi masa untuk menulis, sanggup x lunch,sanggup tidur lewat untuk menulis, utk recall balik kisah2 lama yg dah bertahun2. Aku tak paksa pun korg percaya. But atleast, enjoy la. Boleh isi2 masa yg terluang tu. Takpun boleh jd salah 1 cara utk korg buang masa korg. Cth mcm tgh tnggu bus ke,tak lunch sbb puasa ke..boleh la layan thread bodoh aku ni. Hahahahhahahahahahahahah..tq ye! Dan honestly,aku jd sedih/tawar hati dah nak share baki2 story yg ada dlm 6/7 story lg dek kerana penghencap2 tak bertauliah ittewww..aku nak menipu pun bt apa,bukan aku dpt duit pn bukak thread ni, x worth it pun nak menipu segala..hahahahahahahahha..Takpe la..aku simpan je cerita2 utk anak cucu nnt,bermakna la jgk..Hehehehehehe..sekali lagi, TQ READERS. Utk penghencap tak bertauliah aka kurg bijak (pd pendapat aku), 'jumpa kat sana' nnt. Mod medang, boleh dah kot delete thread ni. After this, aku nak jd SR je. Hehehhehehe.. Assalamualaikum

Wah kira bgs lah tt boleh explain disini. Good job

klobot replied at 29-1-2016 04:23 PM
Wah kira bgs lah tt boleh explain disini. Good job

Berani kerana benar..

Satu jah aku nk highlight..yg pasal jin berangkut naik satu bas..as per mentioned it was an urband legend story,right? By right it was just a mere hearsay, diperkata dari satu mulut ke satu mulut ke mulut yang lain.but ur thread title is: based on MY true story. Kalau ikut teori urban lejen..benda dh lama berlaku..so mana datangnya my true story? Yup the story MIGHT be true, but is it really yours? Unless ko memang sendiri alami peristiwa hangkut berangkut tuh..

Yg lain2 aku no komen.

Terid aku pun asalnya ada aku tulis based on true story..sbb apa yg aku cerita tu berdasarkan pengalaman aku, dan keluarga alami. Aku x boh my true story sbb aku tak nak timbul kekeliruan ginilah..eh kata cerita dia sendiri tapi dah drag masuk cerita lejenda ni dah kenapa..?
But what i can say is, its just a mere technical error...tapi aku layan baca jahhhh..tak koser aku nk pk logik tak logik, betul x betul sesuatu cerita tu. Baik pk dunia nak kiamat lagi ada pekdah..

Clover_Hill replied at 30-1-2016 04:39 AM
Satu jah aku nk highlight..yg pasal jin berangkut naik satu bas..as per mentioned it was an urband l ...

Urban legend tu intro je mek,perkaitan dgn 3 kematian.. MAIN STORY IS 3 KEMATIAN,jgn slh intreprete..bukan nak highlight urban legend sgt pun..faham x dengan konsep PENGENALAN utk ssebuah cerita??

hahahaahhaahahahhaah..watlek watpis..

Alaaa tt... Jgn laa tawar ati... I layan jer..

schha replied at 30-1-2016 01:24 PM
Urban legend tu intro je mek,perkaitan dgn 3 kematian.. MAIN STORY IS 3 KEMATIAN,jgn slh intrepret ...

Haaa iyolahhhh...wateber...

Baidewei hahahaa ko tu leh kurangkan skit harokah dia tak? Memalam dgr kalu, mau kak pon pun mencirit lari...

kancilku_biru replied at 30-1-2016 06:08 AM
Alaaa tt... Jgn laa tawar ati... I layan jer..

Hahahahhahahahaha takpe la..iolss nak jd SR je..saiaaaa takuaddddd dihencap..hahahhahah..layan thread org lain pulak..

Edited by schha at 30-1-2016 07:09 AM
Clover_Hill replied at 30-1-2016 06:10 AM
Haaa iyolahhhh...wateber...

Keep it simple je..kan senang..hhehehehe

Dah terbiasa dlu2 SPM mukadimah berbunga2..hahahahhahahaha

schha replied at 30-1-2016 03:07 PM
Keep it simple je..kan senang..hhehehehe

Dah terbiasa dlu2 SPM mukadimah berbunga2..hahahahha ...

So long cerita tu betul dan benar spt yg didakwa..aku rasa readers ok..yg depa ni dok hamun tu sbb kata cerita benar tapi ghupenyee pi cedok cerita orang pehtu olah here and there skit finally claim my own story...huhu..tapi aku, pokok kek kau laaaa,daro nak bongak ko apo..maleh aku nak mmikiornye..

Suchi replied at 7-1-2016 01:47 PM
tlg sajes hotel yg tak angker kt melaka n pahang bleh tak. takat ni tak pernah kena lg tp xkn asik ...

Di mana2 je u ni asik nak off topic merimaskan betul lah nak baca dari benang blogger sampai ke sini pun? Ada benang hotel kan pls dig what u want there pls

TT dah tak update lagi ke? From time to time asyik check je thread ni mana tau ade pape update... Tak perasan plak part ade org hencap. Potong stim betul la... Haishhh....

Clover_Hill replied at 30-1-2016 12:39 PM
Satu jah aku nk highlight..yg pasal jin berangkut naik satu bas..as per mentioned it was an urband l ...
Satu jah aku nk highlight..yg pasal jin berangkut naik satu bas..as per mentioned it was an urband legend story,right? By right it was just a mere hearsay, diperkata dari satu mulut ke satu mulut ke mulut yang lain
Yang kisah ustaz harun din pindahkan jin guna bas tu ke ??

turboturtle replied at 30-1-2016 11:55 PM
Yang kisah ustaz harun din pindahkan jin guna bas tu ke ??

Aha..katanya itu kisah urban lejen..yang ada kata benar ada kata tak brapa nak benar...