CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

awanearisu replied at 7-1-2016 05:11 PM
kalau tt macam kak scha takpe ot sikit-sikit..  sr macam kita je tak boleh meleret-leret

Alaaaa takde apa kot..related jugak link hotel2 angker yang awak share tu sebab saya pun ada story jugak pasal hotel angker..heheheheh

awanearisu replied at 7-1-2016 03:17 PM
Masuklah sini kak, ada senarai hotel-hotel yang dikatakan....

Siapa pernah terkena? se ...

Ok baru tengok link yg awak bagi tuuu..ok let me tell you and all the readers yg follow thread ni..2 hotel yang kat Malaysia yang saya gebang-gebangkan tu salah 1 ada dalam senarai haunted hotels,yang kawan baik saya alami..tapi 1 hotel lagi yang saya sendiri alami,takde dalam senarai..Jeng Jeng Jenggggggggggg!! Haaaaaaaaa..tunggu k,sampai turn nanti saya akan storyyy..

schha replied at 7-1-2016 06:48 PM
Ok baru tengok link yg awak bagi tuuu..ok let me tell you and all the readers yg follow thread ni. ...

kak schha sambung sini je takpe
benang tu saja kita naikkan sebab memang salah satu benang yang kita suka baca.
menarik ni, menarik

Edited by schha at 8-1-2016 12:02 AM

....SAMBUNGAN 'ADA APA DENGAN RUMAH SEWA?'....

Sejak Mekti 'merajuk', tinggal la kami bertiga je kat rumah tu. Aku ni pulak jenis kalau ada test ke apa ke,aku tak boleh nak study kat rumah tu. Al-maklum la,budak-budak tu banyak main. Tapi takpe la,dorang memang budak bijak. Belajar last minit pun still boleh score. Ex-maktrik memang la. Tapi jujur aku cakap, aku pun terjebak sama jugak kadang-kadang. Banyak main. Tapi masih lagi back on track sebab selalu teringat pesan abah n mak. Alhamdulillah,aku masih lagi mengekalkan anugerah dekan walaupun banyak main jugak macam dorang. Sebab tu kalau ada test/quiz,aku perlu mengasingkan diri. Kalau dorang study last minit bole score,aku pulak kena study seminggu sebelum test untuk score macam dorang. Sebab aku bukan di anugerahkan otak pandai. Kena usaha lebih sikit dari orang lain baru boleh sepangkat dengan dorang.

Jadinya,waktu tu ada exam, aku 'bawak diri' ke KFC 24 jam atau pun pantai berhampiran setiap malam sehingga waktu exam. Aku suka tempat sunyi-sunyi untuk study. Baru boleh hadam ilmu. Kalau KFC penuh,lari pergi pantai. Tapi aku selalu bawak sorang member kelas aku ni, anne nama dia (bukan nama sebenar). Kalau hari hujan,kami lepak study dekat 1 lobi hotel. Haaaa kau,kelas kan port kami study. Ahhahahaahhaah. Tapi staff hotel tak kisah pun,dia tau kami tak buat bukan-bukan. So pada hari kejadian, aku dengan anne ni gerak study dari kul 10 membawa ke tengah malam sampai la ke subuh. Kadang-kadang after subuh, g breakfast terus. Kul 7/8 baru reti nak balik rumah. Macam tu la rutin aku kalau ada exam.

Waktu aku keluar tadi, zati duk mengadap laptop main game. Aku cakap aku nak gerak study. Dia duk haa je. Fokus naw main game tu. Ahhh lantak kau la. Janji aku dah bagitau.

So pagi tu,aku memang ingat aku balik kul 7.30 pagi. Waktu tu dah cerah. Sebelum gerak balik tadi aku dah balun nasi lemak sedap dengan si anne. Aku pun tapaukan sekali budak-budak ni. Aku tau bangun nanti mesti kebulur. Aku cepat-cepat nak balik. Syok woooo tido lepas makan nasi lemak. Hahahahahhahahahahaha..

Waktu aku sampai rumah tu si zati dengan eja macam terkejut. Dengan aku-aku terkejut sekali. Apahal budak 2 ekor ni. Tetiba eja tanya aku..

Eja: Kau baru balik ke sha????
Aku: Haaaaa la..abes yang depan kau ni sape..takkan saka aku pulak.. (aku cuba melawak)
Zati: Wei shaaaa..kau jangan main-main..tengah malam tadi aku dengan eja dengar kau balik kot!
Eja: Haah shaaaa..sumpah! Aku dengan zati masa tu baru nak tidur. Masa tu kitaorang da dalam bilik. Dengar kau balik. Lepas tu siap kami nampak kaki kau bawah pintu. Duk keluar masuk bilik kau. Pergi dapur. Pastu patah balik bilik.
Aku: tah-tah mekti kot duk balik. Da tengok bilik dia??
Eja: Mekti jadahnya. Kitaorang dengar bunyi loceng kaki kau kot!

Follow Us
Ye tak ye. Mekti tu pun macam.jantan juga. Mananya nak pakai gelang kaki berloceng cam aku. Tambah eja, dia pasti dia dengar ada orang balik, nampak pergerakan kaki even di celah bawah pintu, keluar masuk bilik aku dan menuju ke dapur. Zati mengiyakan kata-kata eja. Dorang pelik. Betul-betul pelik. Aku pulak bersangka baik,aku kata dorang mamai. Tapi takkan mamai sampai 2-2 orang sekali yang alami kejadian pelik tu kan. Kalau nak ikot logik,aku sendiri takkan ke dapur tengah-tengah malam. Kan ke aku ni penakut yang amat. Semua jadi terdiam waktu tu. Meremang wei. 'Dia' dah pandai bunyi-bunyi loceng kaki pulak da haaa meniru aku. Ahh sudahhhh. Sejak dari tu,kami semua jadi tak berani duk sorang-sorang kat rumah tu even siang. Kalau zati and eja ada kelas, aku sanggup tunggu dorang kat kampus, baru balik sama-sama.

Then nak jadi kan cerita, si Zati dengan eja bergaduh pulak dah. Tu aku kata, rumah tu ada 'aura panas'. Eja pun cari member dia tidur dalam kampus juga. Tinggal la aku berdua je dengan si zati ni. Waktu tinggal berdua tu, aku tidur dalam bilik zati.  Seingat aku petang tu aku menyembang dengan zati dari petang, lepas habis study. Kami plan nak dinner dalam kul 9.30mlm. Waktu tu hampir maghrib da. Aku lupa nak tutup tingkap bilik aku. Terus aku masuk bilik air nak mandi. Bilik air kat master bedroom tu. Zati just lepak-lepak main fon dalam bilik yang sama. Tetiba si zati ni memekik-mekik panggil aku. 'Hishhh tak senang aku nak mandi..', bentak aku. Aku jengah ke pintu, 'apahal doe kau??', nada aku tak puas hati. Zati jawab..'fon kau tu memekak-mekak, da 2x da, laki kau cari kot..'

Hp aku letak dalam bilik aku. Bergegas aku ke bilik aku dalam keadaan berkemban je. Zati follow dari belakang. Takut kot sorang-sorang dalam bilik master tu. Capai je hp, aku tengok skrin hp. Shitttt!!! Aku campak hp tu ke bawah. Sebab apa..sbb hp aku dengan sendirinya keluar picture mp3 lagu najwa latiff, kosong, appear kat skrin hp. Tapi ringtone,ringtone omputeh yang selalu aku guna tu. Zati pun terkejut. Aku terus pandang tingkap dan cepat-cepat aku tutup. Aku suruh zati siap-siap and keluar sekarang juga dari rumah tu. Aku grab segala notes, laptop dan apa yang patut. Terus keluar. Waktu tu jugak. Pandai main kasar dah 'benda' ni.

Kami plan siang esok baru nak balik. Lepak la mana-mana dulu. Keadaan tegang kat rumah tu. Kami memang tak berani nak balik. Dah la tinggal berdua pulak tu. Kalau ramai takpe jugak. Tapi tu baru sikit ye kawan-kawan 'dia' tunjuk. Ada lagi ganas. Hampa tunggu aku story esok.

Bersambung..

schha replied at 8-1-2016 12:57 AM
Kami plan siang esok baru nak balik. Lepak la mana-mana dulu. Keadaan tegang kat rumah tu. Kami mema ...

La smbung esok plak ke...huhuhu

M@@_wee replied at 8-1-2016 01:20 AM
La smbung esok plak ke...huhuhu

Haah la awak..sorry malam td pun dah start lambat. Cerita tu quite panjang. Harap bersabar ye.

1. Amal baca bismillah 6
http://junied-rahsianampakjin.blogspot.my/2011/03/khasiat-bismillah-enam.html?m=1

2. Pagar rumah dgn 10 ayat surah albaqarah:
http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

fuhh.. best2.. makin seram.. kipidap tt..

Tt aku pun penakut mcm ko gak.hihi

Pasal hotel angker lak org ckp klu kita xpikir sgt xde la benda2 kacau. Ntahlah sbb hijab aku tertutup,aku pun xleh detect benda lain kalau ada sekeliling,jadi takut tu xdelah.

Pernah pindah umah baru,umah atas dok ubah2 kerusi la, main guli la, aku cuma ckp kt husband xtdo lagi org atas ni. Masa tu xtau pun tanda benda halus.skrg dh tau,confirm la aku takut.hihi

ghulam replied at 8-1-2016 09:49 AM
1. Amal baca bismillah 6
http://junied-rahsianampakjin.blogspot.my/2011/03/khasiat-bismillah-enam.h ...

Terima kasih atas info.

bunga_lestari replied at 8-1-2016 09:58 AM
fuhh.. best2.. makin seram.. kipidap tt..

Tulaaa..until sekarang, saya duk bercerita ni pun rasa seram kalau ingat-ingat balik. Kalau saya jumpa zati, eja and mekti, topik ni masih jadi bualan. Tula penangan cerita ni.

amyza replied at 8-1-2016 10:49 AM
Tt aku pun penakut mcm ko gak.hihi

Pasal hotel angker lak org ckp klu kita xpikir sgt xde la bend ...

memang punnn..officemate juga alami benda yang sama. 'Benda' yang macam awak alami tu selalu terjadi kat orang yang duduk rumah bertingkat. Officemate g berubat, ustaz kata di antara tingkat memang akan ada 'makhluk' yang duduk. Sebab tu kadang-kadang orang bawah ingat orang atas, orang atas pulak ingat orang bawah.

Tapi macam cerita saya ni, rumah semiD setingkat. Rumah landed. Tunggu k. Ada cerita di sebaliknya.

adoi cepat la sambung.
x sbr aku nk tau sambungan.

schha replied at 8-1-2016 12:53 AM
Ye tak ye. Mekti tu pun macam.jantan juga. Mananya nak pakai gelang kaki berloceng cam aku. Tambah e ...

pergh mcm yg jadi kat kawan aku dulu. tp kena kacau kat hostel. benda tu 3. kacau kaw2 org yg kat dlm bilik tu. hp pun dia kacau. gila apa, hp dah off, tetibe on pastu bunyi sendiri. sampai kwn aku beranikan diri cabut bateri. nokia, boleh la kan cabut bateri.

Noyen replied at 8-1-2016 01:25 PM
adoi cepat la sambung.
x sbr aku nk tau sambungan.

Heheheheehhe sabar2..doa kan aku ada masa terluang arini.. ;)

lavender_aqua replied at 8-1-2016 01:28 PM
pergh mcm yg jadi kat kawan aku dulu. tp kena kacau kat hostel. benda tu 3. kacau kaw2 org yg kat  ...

Jangan ingat 'benda' tu buta IT tau..hahahahahahahah.. dorang lagi advance..