CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

schha replied at 8-1-2016 01:41 PM
Jangan ingat 'benda' tu buta IT tau..hahahahahahahah.. dorang lagi advance..

scaryinya scha!!! aku siap baca kesah ko sambil mkn lunch tau...sanggup ku tinggalkan kgkawan semata2 nk baca hahahah....ok sambung2 plissss....

Edited by schha at 8-1-2016 05:51 PM

.....SAMBUNGAN 'ADA APA DENGAN RUMAH SEWA?'....

So kami pun keluar waktu tu jugak. Sampai je kat kedai makan, terus kami sembang hal ni secara detail. Time ni la zati bagitahu dia kata dia memang rasa 'sesuatu' perhatikan kami sejak kami menyembang dari petang tu. Tapi dia tak cakap. Assume perasaan sendiri je. Sebab tu la bila aku masuk bilik aku tu, dia follow. Sebab rasa 'tak sedap' dia tu. Waktu tu aku pakai hp blackberry torch. Kami beranggapan mayb hp tu yang bengong. Hang/Jem ke apa ke. Smartphone ni kadang-kadang meragam juga kan.  Kami menyedapkan hati masing-masing.  Yela itu 'rumah' kami kan. Nak taknak kena balik situ jugak. Itu je tempat kami berteduh buat masa ni.
Malam tu 'bermalam' la kami kat pantai tempat aku selalu 'bawa diri' untuk study tu. Dah la hujan selebat-lebatnya plak tu. Kami 'camping' dalam kereta sampai la ke pagi, baru berani nak balik.

So the next day (which is pagi yang kami balik tu), keadaan macam biase. Sampai rumah kami tidur whole day. Tapi zati punya habit, cukup 6 jam tidur, dia akan bangun dengan sendirinya. Tak payah alarm bagai. So dia pun bangun. Bangun-bangun terus layan movie. Hish orang duk kalut study, dia duk relax je. Tak lama tu, aku pun bangun. Waktu tu da petang, tak ingat pukul berapa, aku terus dengan misi aku untuk study. Aku masuk bilik aku. Study punya study sampai la malam. Dah penat study, aku plan dengan zati nak keluar makan sambil melepak. Yela, penat study dari petang tadi haruslah ambik ketenangan sikit, kang jadi gila pulak. Waktu tu kul 11 malam. Aku pun mandi. Dalam masa yang sama aku basuh baju (pakai tangan ye, sebab rumah sewa kami takde mesin basuh). Selesai mandi dan membasuh, tetiba ada sorang kawan baik aku study kt australia call, Fana nama dia. Dia memang suka call aku malam-malam gini. Yela sebab kat sana, dia kerja part time, cari duit lebih. So malam jela ada masa nak bergayut dengan aku luah perasaan segala. Fana kata, waktu Malaysia dengan Perth sama je, tak perlu adjust pun. Si Zati pulak waktu ni tengah bergayut juga, dengan buah hati dia agaknya.

So lepas dah siap pakai baju, aku masih on the phone lagi dengan si Fana ni. Dalam fikiran aku waktu tu, aku nak sidai baju yang aku basuh tadi, sebab lepas tu nak keluar. Esok pagi baru balik for sure baju tu bau busuk kalau dibiarkan semalam. (Waktu ni kami memang hari-hari keluar dari rumah waktu malam sebab tak berani stay kat rumah sejak ada gangguan-gangguan tu). Seriously waktu ralit on the phone, sungguh aku memang terlupa 'kejadian' itu. Dengan selamba, aku pergi menyidai baju di belakang rumah, di luar. Memang 'terlupa' habis. Keadaan aku time tu, kedua-dua tangan buat kerja memerah dan menyidai kain di ampaian, hp aku kepit di antara bahu dan telinga. Sorry, aku memang takde handsfree. Hhahahhahaha. Baldi kain aku letak di sisi aku,di bawah. Haaaa gitu la gaya aku waktu tu. Duk menyembang dengan fana sambil sidai kain, aku dah ada perasaan tak sedap. Shit laaa..aku kena settle cepat!. Waktu ni la ekor mata aku macam terasa sesusuk tubuh tengah memerhatikan aku di balik dinding, sebelah bilik Mekti. Bilik Mekti dahla gelap. Pedulikan. Aku teruskan sidai kain. Tengah aku nak ambik kain dalam baldi..aku toleh. Shittttttttttttttttttt!! Baldi berubah tempat! Jauh sikit dari aku. Babi betol 'benda' ni. Aku masa tu naik angin tetiba, tapi masih dalam keadaan berani-berani takut. Bukan apa, aku naik angin sebab 'dia' macam ganggu aku. (Sorry guna perkataan kasar, memang itu yang aku cakap time tu). Aku apa lagi...aku pekik, zatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! Sekuat hati aku! Aku dah tak kira dah jiran-jiran nak cakap apa, yang penting aku nak selamatkan diri aku.

Berlari si Zati dapatkan aku kat belakang, dia sendiri rasa macam ada sumthing. Kitaorang terus keluar waktu tu jugak! Takde nak tunggu-tunggu da! Tengah bercakap dengan Fana pun aku letak terus, dah tak penting dah si Fana dalam keadaan camtu. Waktu masuk kereta, aku perasan lagi 7 minit nak dekat kul 2 pagi. Ahhhh aku dah tak kira, aku drive ke rumah kawan Zati yang staff U tu untuk dapatkan pertolongan. Dah tak boleh blah dah aku camni!

Tapi..untuk pengetahuan korang, kawasan perumahan yang aku duduk ni, even dalam kawasan kampung, keadaan sunyi sepi. Kami hanya nampak jiran-jiran dengan anak-anak dorang waktu petang je. Lepas maghrib, kawasan perumahan jadi sunyi gila. Ada 1 petang tu..zati pernah berseloroh kat aku, 'Eh bila petang je kawasan sini bising gila kan, budak-budak main, mak-mak mengumpat, bila malam je sunyi nak mampos. Tah-tah kita duduk ni kawasan bunian kot!'. Choiiiiiii. Tak sayang mulut la kau ni zati. Aku sendiri pun mengiyakan kata-kata si Zati. Tak macam perumahan aku kat selangor. Malam-malam pun anak-anak jiran ada melepak lepas balik ngaji ke apa ke, takpun kalau yang remaja melepak depan rumah. Tapi ni takde. Senang cerita kami tak kenal sape-sape pun dalam kawasan perumahan tu. Sebab tu nak minta bantuan pun, kami terpaksa mencari kawan Zati, staff U yang rekemen kan rumah tu ke kami, emy nama dia.

Waktu sampai rumah emy, da dekat 2 pagi lebih. Segan la kami kan datang rumah orang pagi-pagi buta. Ajak dia lepak somewhere untuk ceritakan apa yang jadi. Bagi kami, dia juga ada 'tanggungjawab' terhadap masalah kami ni sebab dia yang rekemen rumah 'puaka' tu. Then si Emy ni bagi cadangan untuk panggil si Mekti dan eja ni balik rumah tu. Sebab mungkin pada dia, bila berdua ni, 'benda' tu lagi syok mengacau. Aku pun setuju je dengan kata-kata si Emy ni. Aku suruh la si Zati ni turun kan ego dia. Pujuk balik si Mekti dengan eja balik rumah.

Tapi sangkaan kami meleset bila keadaan makin teruk...

Bersambung.

andaman replied at 8-1-2016 02:03 PM
scaryinya scha!!! aku siap baca kesah ko sambil mkn lunch tau...sanggup ku tinggalkan kgkawan sema ...

Aku sendiri cerita aku meremang..aaaacane tu??Tak boleh blah citer ni sebab aku sendiri alami. Scary betol nak recall balik.

TT sori ye nak tanya. Kes hp tt berbunyi masa tt mandi tu, apa yg tt nampak kat hp tt tu? X berapa nak paham la. Rasanya aku sorg jer yg x paham sbb xder sapa pun yg tanya. Sori skali lagi.

ajakbg replied at 8-1-2016 06:07 PM
TT sori ye nak tanya. Kes hp tt berbunyi masa tt mandi tu, apa yg tt nampak kat hp tt tu? X berapa n ...

Sorry ye kalau ayat tu buat awak tak faham. Takpe saya explain.

Hp tu saya set ringtone lady gaga, tajuk lagu lovegame. Yang zati dengar ringtone saya yang lovegame tu sebanyak 2x.

Dia ingat tunang saya call. Tapi bila tengok skrin hp. No one calls. Yang appear dekat skrin hanya mp3 lagu najwa latiff,lagu kosong.

Tapi yang kami dengar waktu tu,bukan lagu kosong. Tapi lagu lovegame dengan skrin di hp tunjuk lagu kosong. Lagu kosong tu saya download,so ada muka najwa latiff dekat mp3 player tu.

Kami agak 'benda' tu nak bermain la.

Haaa sekarang jelas tak awak?

Ya Allah. Explain pasal kejadian hp dekat forumer 'ajakbg' baru perasan, tajuk lagu lovegame, skrin hp appear - lagu kosong.

'Lovegame'. Korang faham tak??

Hmmmmmmmm 'sesuatu' kat situ! Memang sah 'benda' tu suka main. Hp tak pegang apa pun tapi boleh tetiba dia hang macam tu. Meremang. Kena story kat zati ni.

Follow Us
schha replied at 8-1-2016 06:55 PM
Ya Allah. Explain pasal kejadian hp dekat forumer 'ajakbg' baru perasan, tajuk lagu lovegame, skrin  ...

erkk...pandai pulak bnda tu memain camtu...bunyi ringtone lain,display lain...huhuhuh sambung lagi...

andaman replied at 8-1-2016 07:03 PM
erkk...pandai pulak bnda tu memain camtu...bunyi ringtone lain,display lain...huhuhuh sambung lagi ...

Aiyooo scaryyy..macam takde kekuatan nak ceritaaaaa..klimaks dia lepas ni pulak tu

schha replied at 8-1-2016 07:08 PM
Aiyooo scaryyy..macam takde kekuatan nak ceritaaaaa..klimaks dia lepas ni pulak tu

kamon schaa you can do it!!!! aku setia menunggu....

andaman replied at 8-1-2016 07:12 PM
kamon schaa you can do it!!!! aku setia menunggu....

Penemuan terbaru ni melemahkan semangat iolss..tapi takpe. Kita sudahkan apa yang kita dah mula. Malam ni k..#muahciked

cerita pasal handphone nie teringat satu cerita yg telefon aku tue boleh col sendiri..
masa tue pak cik aku tanya kenapa col dia pg2 buta yakni around 1 hgga 2 pagi..
aku ckp la mana ada.. masa bila..
last2 aku cek telefon tgk mmg ada col no. pak cik aku..

selain bnde nie trjadi kat pak cik aku, mmbr aku pon ada tnya gak bnde yg sama..
jadi, sampai skrg curious dok pk..

schha replied at 8-1-2016 06:48 PM
Sorry ye kalau ayat tu buat awak tak faham. Takpe saya explain.

Hp tu saya set ringtone lady ga ...

Ok. Tq. Tp apa ceritanya dgn lagu lovegame tu yg tt sampai terkejut ni?

Paking sini... Cepatlah sambung citer nye..

Fuhhhhhh merecik Peluh ketakutan.... I followwww.

ajakbg replied at 8-1-2016 11:09 PM
Ok. Tq. Tp apa ceritanya dgn lagu lovegame tu yg tt sampai terkejut ni?

aku explain ek..sepaham aku, ringtone scha lagu lovegame,dan housemate dia dgr ringtone tu bunyi 2 kali...tapi masa scha pegi ambik hp dia, lagu lovegame jugak tapi kt hp dia display lagu kosong,najwa latif..pastu sebenarnya takde misscall pun...hp dia bunyi mcm ada org call...
tu yg scha baru realise lepas dia cite..lagu bunyi lain tp display kt hp lain..penemuan baru ni...

sila confirmkan scha...

serammmmmm

Edited by amyza at 9-1-2016 09:14 AM

Eh,sorry.edit balik.

andaman replied at 9-1-2016 08:33 AM
aku explain ek..sepaham aku, ringtone scha lagu lovegame,dan housemate dia dgr ringtone tu bunyi 2 ...

Yes tepat..tq so much forumer andaman sebab tolong jelaskan on behalf..

Edited by schha at 9-1-2016 09:05 PM

...SAMBUNGAN 'ADA APA DENGAN RUMAH SEWA?'...

Pujuk punya pujuk, si eja dan mekti pun lembut hati la dengan si zati ni. Yela, kalau dorang lari tido dalam kampus sekalipun,rumah sewa tetap nak kena bayar juga,aku cuba psycho. Pada aku,masing-masing ada salah. Yang si eja dengan mekti memang jenis baran,tak boleh bawak bincang. Yang si Zati ni pulak selalu sangat orang pijak kepala dia. Dia pulak jenis tak pandai nak balas,tadah je maki hamun orang. Dia tu suka amik pendekatan.. 'Biarlah..aku je yang jahat.' Takde pun nak betulkan keadaan ke apa ke. Tu aku kata,nampak je ganas si zati ni,tapi sebenarnya 'lembut'.

Then waktu si mekti ni balik rumah sewa, dia ada bawak sorang member kampung dia. Study kat U kami juga. Tapi junior. Jee nama dia. Aku tak berapa ok sangat dengan budak ni. Jenis yang tak bertegur orang. Dah la nak menumpang rumah kami,tapi menyombong pulak. Mekti kata dia nak tumpang study kat bilik mekti sebab takde gangguan. Yela mekti kan kerja 10pg-10mlm. Tapi memang sepanjang dia menumpang rumah kami,memang dia duduk bilik je. Tak keluar-keluar. Aku hanya nampak dia keluar waktu dia nak mandi je kat bilik air belakang. Makan semua dalam bilik je. Agaknya makan maggi kot sebab dia takde kenderaan nak keluar cari makan. Sebab kawasan perumahan ni takde kedai makan,kalau ada pun kat jalan besar. Mekti pulak hanya ada motor tu pun dia bawa g kerja. Ahhh takpe la kot dia nak menumpang pun. Asalkan dia tak ganggu kami dan mekti bayar full duit rumah sewa bahagian dia. Lama juga dia menumpang rumah kami. Ada la dalam 3 minggu ke sebulan camtu.

pergh...panas2 lg sambungan tu.. we want more we want more! hehe....