CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

Ada 1 malam tu aku ada kelas malam. Biasa la dah tahun akhir, mengadap kelas malam jela. Waktu kelas dah nak habis tetiba aku dapat sms:-

Unknown: Hai awek..buat apa tu?
aku: do i noe you??
unknown: Ni sha kan?
aku: eh ni siapa ni..jangan la main-main! Unknown: ni aku la zati (bukan nama sebenar)..lepak jom?

Zati ni sorang member aku yang agak tomboy. Nampak je kasar. Tapi dalam hati ada taman. Aku kenal dia thru Mekti. Sebab dorang ni 1 kadet bomba. Lepas kelas tu, aku pergi la jumpa si zati ni dengan kawan baik dia,eja. Aku rasa dapat balik kehidupan aku bilamana aku tahu si zati dengan eja ni masih ada di U tu, dan sama-sama menetap hostel dalam kampus. Aku taktau pulak yang dorang ni amik course 4 thn juga. Aku ingat geng-geng depa ni dah habis belajar. Ahhh tak kisah la atleast ceria balik la hidup aku bila tahu aku masih ada geng kat sini.

Sejak dari tu,boleh kata kerap juga la aku melepak di bilik dorang ni. Habis kelas je,menempel bilik dorang. Tidur pun bilik dorang. Cuma bila nak mandi je aku akan cari jalan pulang ke bilik aku. Fika pun macam tak kisah je. Macam seronok je aku tengok dia menjalani kehidupan sorang-sorang. Lantak la,asal kan dia bahagia.

Then 1 aritu aku ni suggest la ke zati n eja untuk cari rumah sewa. Sebab aku ni susah nak ulang alik ke sana ke mari. Plus, sebenarnya bukan setakat aku je, tapi eja juga menumpang di bilik zati. Zati pun ada roomate sebenarnya. Budak junior. So dalam bilik yang hanya memuatkan 2 orang kini da jadi 4 orang. Aku la yang selalu bentang toto tidur bawah. Memang tak selesa tapi nak buat camne kalau itu je pilihan terbaik yang aku ada. Kira duduk illegal la ni. Kalau tau ke ketua aras zati ni,masak kitaorang.

Tt. Dah tido ka? Sambung plisss..

Tak sangka pulak si zati dengan eja ni setuju. Sebab dorang ni pun kaki lepak malam. Kalau duduk dalam kampus,kena rushing balik sebelum kul 12mlm. Kalau tak,memang kena saman dgn pakgad. Dorang nak freedom la kononnya. Lagipun kalau nak buat rayuan tukar roomate ke apa ke,makan masa. Aku pun malas nak hadap si Fika tu lama-lama. Better buat jalan yang cepat. Mak abah dan tunang pun setuju je. Sebab kalau hidup aku dah tak syok kat situ,takut prestasi aku menurun je sebab tertekan, gertak aku. Nak taknak,mereka kena terima jela keputusan aku untuk duduk diluar kampus. Tapi bukan semudah tu abah bagi duduk rumah sewa. Abah bagi syarat. Syarat pertama,aku kena pandai jaga diri. Dan syarat kedua, abah takkan naikkan elaun bulanan aku walaupun aku dah menyewa luar. Abah cakap pandai-pandailah nak survive,kamu yang buat keputusan.

Maka, bermulalah pencarian kami untuk cari rumah sewa yang under budget dan selesa. Bukan senang ye nak cari rumah sewa dekat pekan kecik tu. Merata kami cari. Ada rumah dalam hutan la, ada rumah yang 45 min nak ke kampus la, semua tak sesuai. At last, kami minta pertolongan sorang kawan zati yang juga merupakan staff kt U kami. Anak jati situ. Haaa ada kabel senang sikitkan. 2 hari lepas tu terus dapat contact owner rumah. Haaa dapat rumah semiD setingkat kau. Harga pun masih under budget. Pergi tengok rumah tu,memang sangat puas hati. Ada tanah sikit ditepi rumah. Kata kawan Zati yang rekemen rumah tu,owner tu sorang yang pandai jaga harta benda. Memang la kalau tengok rumah pun,nampak macam rumah baru. Tapi aku sendiri tak pasti siapa penyewa sebelum ni. Lepas da tengok rumah,semua setuju. Bayar deposit dan anytime boleh pindah masuk. Yes!! Tak sabar-sabar aku!

Esok saya sambung ye kisah ni kt ofis..susah la menaip guna fon

schha replied at 5-1-2016 04:00 PM
Hahahhahahahhahaha memang org johor pun..ada mention dekat pengenalan diri masa bukak thread semal ...

johor blah mana.. negeri asal saya tu

Follow Us
grilledmushroom replied at 6-1-2016 11:41 PM
johor blah mana.. negeri asal saya tu

Heheheheh..tak bole gtau la awak..sebab nanti saya akan story juga tempat asal saya..minta maaf ye

sedihnya baca.. kita pun ada melalui pengalaman rakan sepengajian meninggal ketika belajar.. semoga roh mereka ditempatkan di kalangan hamba-hamba yang dikasihi Allah..

best2.. sambung cepat yer tt..

awanearisu replied at 7-1-2016 12:04 PM
sedihnya baca.. kita pun ada melalui pengalaman rakan sepengajian meninggal ketika belajar.. semoga  ...

Semoga roh mereka ditempatkan bersama orang-orang yang soleh dan solehah.. Aamiin..

bunga_lestari replied at 7-1-2016 12:07 PM
best2.. sambung cepat yer tt..

Bereh-bereh..tengah curi masa ni nak mengarang,bos ada..hikhikhik..harap bersabar ye readers2 sekalian.. ;)

schha replied at 7-1-2016 12:11 PM
Bereh-bereh..tengah curi masa ni nak mengarang,bos ada..hikhikhik..harap bersabar ye readers2 seka ...

hahaha.. sabaq ni.. cuma harap jgn lama sgt pending..

schha replied at 7-1-2016 12:09 PM
Semoga roh mereka ditempatkan bersama orang-orang yang soleh dan solehah.. Aamiin..

Sambung plisss....mcm leh agak je apa jadi lepas ni hehehehehe....cecite cecite

bunga_lestari replied at 7-1-2016 12:29 PM
hahaha.. sabaq ni.. cuma harap jgn lama sgt pending..

Tunggu lunch ni ye..kalau sempat..chaiyok chaiyok!!

Edited by schha at 7-1-2016 12:48 PM
andaman replied at 7-1-2016 12:43 PM
Sambung plisss....mcm leh agak je apa jadi lepas ni hehehehehe....cecite cecite

Yekeee bolehhhh,hahahahahahaah..takpe kita tengok nanti tekaan awak tu tepat tak..

Standby-standby..lepas lunch ni korang boleh la jamu mata sikit sambungan cerita rumah sewa tu..tapi rasa tak ley habis sebab cerita tu quite panjang..ni pengalaman aku sendiri haruslah diceritakan secara details..harap bersabar ye,jangan mogok tau..

schha....acaner dgn perjanjian lama tu....depa ada renew x...

woddy replied at 7-1-2016 12:55 PM
schha....acaner dgn perjanjian lama tu....depa ada renew x...

Setakat 4 tahun saya belajar situ, menurut kata orang kuat hostel tu sendiri kepada saya, katanya ada juga cubaan untuk dapatkan ustaz yang buat perjanjian dengan 'mereka'. Tapi banyak kali juga ditangguhkan atas alasan ustaz tu memang sangat-sangat busy orangnya. Tapi kalau sekarang dah renew ke belom perjanjian tu, wallahualam, saya tak tahu. Sebab selama 4 thn belajar sana, masih belum renew lagi after kematian tragic 3 student tu (yang tak tahu secara kebetulan ataupun tidak) sebab ada lagi 'kes-kes kecik' lain yang terjadi kat situ.

life zaman belajar ni adalah antara life terbest dlm hidup, gituu

takziah buat kekawan yg xde

plz2 cpat hapdate..sbb esok lusa cuti....ahad br keje balik....kt umah mmg ak x bca bnda2 gini sbb trbayang2 nnti...hihi...ni pn aku x rehat sbb nk bca update cter2 kt cari ni...