CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_alighieri

Masalah kekeluargaan yang berkaitan paranormal

assalamualaikum,

mungkin persoalan tt - 'bagaimanakah kaedah utk menghalang penempelan makhluk halus tersebut?' betul x tt?
..sedangkan mangsa menjaga ibadah, tidak mahu menerima, x layan, buat2 x 'rasa', x lakukan apa2 ceremony/ritual.

harap jasa baik rakan2 yg berpengalaman dpt share/membantu..

Teruskan tt

mziskandar replied at 8-1-2016 05:08 PM
assalamualaikum,

mungkin persoalan tt - 'bagaimanakah kaedah utk menghalang penempelan makhluk ha ...

Tepat sekali!

Ini salah satu titik masalahnya.. klo ikutkan kami suami istri dah betul2 tolak benda ni pakai mulut kan.. tapi dia siap boleh cakap benda tu tetap ada tunggu anak sulung sendiri terima... dahlah anak2 kami semua lelaki.. wth kan? Tapi ni belum masuk cerita kemuncak sebenar yang kami anggap masalah...
Seterusnya..

Buat pengetahuan semua, pakcik Karim dah meninggal.. tapi kitorang baru dapat tahu bahawa sebelum meninggal, abang Joe ada datang dan minta sendiri benda tu dari pakcik Karim.. pakcik Karim suruh abang Joe solat taubat, dekatkan diri dengan Allah, solat hajat/tahajjud setiap hari, ikhlaskan diri dll.. dalam tempoh tersebut memang nampak abang Joe berubah sangat2, siap masuk tabligh atau satu macam group agama lah kiranya.. start ajak wife dia jemaah sama2.. dan dia pun start tak makan daging/ayam. Ok sound good kan.. tapi hakikat sebenar tempat dia join tu adalah satu jenis ajaran sesat juga, dia terpengaruh dengan cerita tok guru situ kata dia sebenarnya mewarisi sesuatu dalam keturunan benda yang sangat ramai orang hajatkan tapi ada hanya dalam keturunan dia je.. pendek kata acah2 istimewa lah, pastu mulalah cerita dongeng kata asal usul keturunan dia sebenarnya dari raja2 kuno zaman dulu dan ada harta yang bakal diwarisi kononnya sampai 7 keturunan pun tak habis makan. Tapi syaratnya kena minta izin untuk dapatkan benda tu. Cuba bayangkan dia boleh betul2 pergi minta izin dengan pakcik karim dan dengan kitorang nak benda tu dan harta2 tu. Fine.. kitorang kata silakan nak semua pun takpe kami memang tak berhajat.. gitulah pendek ceritanya..

Abang Joe, umur dah hampir 45 tahun, kahwin hampir 20 tahun tapi belum rezeki dikurniakan zuriat. Derang suami istri memang kerja best, gaji masyuk, rumah 2-3 biji, kereta 3 biji nampak senang lenang tapi hakikatnya hidup dikelilingi hutang, sebab banyak buat bisnes (side income) yang lingkup. Lepas satu-satu lingkup, kena tipu, MLM la tak payah citerlah korang boleh faham sendiri. Tapi untung kerja tetap derang mmg takde probs. Abang Joe time tu memang nampak warak habis, kitorang memang happy sangat kan, semua tu tak lama.. satu hari wife saya mimpi something yang sangat menakutkan, benda2 tu macam marah sangat2 dan ada kaitan dengan anak sulung kami dan abang Joe. Mula2 istri ignore tapi mimpi ni berturut2 datang. Dalam mimpi tu abang Joe kena cakar-cakar belakang dia oleh satu makhluk. Dan anak sulung pula pegang tangan arwah pakcik karim tengok je abang Joe kena cakar. Istri, anak dan pakcik Karim semua menangis dalam mimpi tu..

Istri pun tak senang duduk dibuatnya.. ingat dah selesai habis tamat dah kisah benda2 macam ni dalam keluarga kami, alih2 jadi begini pula.. jadi istri saya pun call istri abang Joe dan borak2, tanya kabar semua, tapi istri abang Joe buka cerita, abang Joe sekarang dah jadi makin teruk dari dulu, mula tak solat, dan dia hanya niat saja solat tapi buatnya tidak.. istri abang Joe pun dah naik risau sebab abang Joe jadi pemarah sangat-sangat, benda kecil mula menengking gitu.. kitorang pelik lah, hari tu macam dah berubah very alim sampai semua zikir wirid yang panjang2 doa2 semua dia boleh baca macam tu je, surah2 quran dia boleh hafal macam senang je ni gini pula jadinya.. kami pun mula selidik sendiri apa yang terjadi..

Sambung.. Best

Sambung lagi...

menarik ceritanya.

::menunggu sambungan::

Follow Us
ok.. mula nampak permasalahnnya.. cepat sambung yer tt.. huhu

sambung2....

halimi78 replied at 8-1-2016 10:02 AM
saja gatal nk komen gak...

yg pertamanya.. dlm citer tuan tanah kedaung, ada perkataan "sya ...

Hello geng...lama x keudara...harap semuanya sihat....

Sorry ya TT tegur geng lamadah alang2 nmpkni

Comments

x sempat nk ke udara.. dah jatuh ke tanah lgsg tsembam.. muahahahahhaha  Post time 11-1-2016 04:51 PM

Best...

Best2... sila sambung tt

Sambungan..

Nak dijadikan cerita, abang Joe makin menjadi-jadi ketaksubannya pada "benda mistik" ni, dia pun mula belajar ilmu lain juga, tok guru dia kata apa semua dia ikut je, sampaikan ilmu kebal dia ambil, ilmu pelaris dia ambil, ilmu kuat batin pun dia ambil dan tak tahulah ilmu apa lagi yang dia dok belajar.. istri abang Joe siap kirim gambar wafak2 tulisan2 yang macam2 bentuk gambar rajah ada.. siap ada jampi2 serapah pelik-pelik.. kami naik risau dibuatnya.. dan yang paling mengejutkan, istri abang Joe ada kirim gambar belakang badan abang Joe di cakar teruk, dalam sangat kesan cakarannya.. dia siap menangis2 suruh kami tolong sebab keadaan abang Joe sangat merisaukan, siap nak kawin baru anak dara lagi.. adoilahh

Sekarang anak lelaki sulung kami pula selalu dok mimpi pakcik Karim dalam mimpi dia, dan anak sulung mula terbuka hijabnya.. tapi dia kata benda yang dia nampak tak menakutkan pun.. macam muka orang katanya... kami tersangatlah risau.. katanya saka tersebut marah pada abang Joe sebab tak beramal dan ditambah pula dengan kerja2 khurafat yang abang Joe buat..
Jadi sekarang persoalannya yang merisaukan kami.. abang Joe tak ada zuriat, jadi kami takut benda2 yang dia duk cari ilmu2 kebal semua tu kan pakai jin semua.. kami takut sangat kalau benda2 tu nanti nak cari ganti.. dah dia pergi kacau keturunan kami pula, sebab istri saya saja yang ada keturunan darah dengan dia.. jadi ada kemungkinan tak dimasa hadapan benda2 tu (selain saka asal keluarga yg saya ceritakan sebelum ni) akan ganggu keluarga kami? Dan satu lagi.. macam mana saya nak buat dengan anak saya yang dah masuk usia 7 tahun dan mula terbuka hijab ni.. selama ni kami belum pernah scan atau jumpa siapa2 yang tau bab2 ni sebab pada kami benda ni "belum" menampakkan mudarat, takut kalau kami duk mula merawat jadi mudarat tang lain pula.. dan anak saya yg sulung memang dari lahir adalah seorang vegetarian, waktu nak suap bubur ayam masa dia umur 6 bulan, dia boleh muntah habis semua, tapi kalau buat bubur carrot brocoli elok je dia makan.. banyak sebenarnya benda yang saya tak cerita, kalau cerita jadi aib pula.. ada yg pernah mengalami kes macam ni tak? Dan yang paling penting.. adakah benda2 yg di ambil oleh abang Joe nanti akan mengganggu anak2 saya nanti sebab abang Joe takde waris lain, adakah anak2 saya nanti kira waris juga? Takut bila fikir.. kami tak tau dah nak nasihat macamana dengan abang Joe, ayah mertua pun tak tau dah nak kata apa.. dah besar panjang tua dah pun bak kata ayah mertua saya.. pandai cari pandai tanggung..

amyza replied at 8-1-2016 01:40 PM
Check in gak
Kisah ni mcm kisah "pahlawan buta" yg nak ajar berubat kat forumer sblm ni.

Sama ya pengalamannya, nanti saya nak cuba baca dan hadamkan semoga ada jawapan dari kisah pahlawan buta tu..

idakamaruddin replied at 8-1-2016 12:29 PM
mula2 aku tak paham cite ni..pas posting kt bwh tu br aku paham

Ada ke kebolehan merawat dengan landasan yang betul? Kami takut benda yang nampak betul nampak elok tu ada muslihat disebaliknya.. takut termasuk dalam trap depa yang licik.. kalau doktor yang merawat belajar bertahun2 ambil periksa, praktikal usaha semua tu memang kami yakin landasan yang betul, tapi kalau tiba2 je boleh merawat tak belajar ke apa kan ke musykil ..

amyza replied at 8-1-2016 01:40 PM
Check in gak
Kisah ni mcm kisah "pahlawan buta" yg nak ajar berubat kat forumer sblm ni.

Saya tak jumpa lah thread pahlawan buta tu, apa tajuk benangnya? Terima kasih..

d_alighieri replied at 12-1-2016 03:59 AM
Saya tak jumpa lah thread pahlawan buta tu, apa tajuk benangnya? Terima kasih..

Kisah benar - aku bomoh
Writer adik ridha

boleh cuba tutup hijab anak tu.. tryla pergi darul syifa' atau cari mana2 ustaz atau perawat islam yg boleh tutupkan hijab anak tu..

dalam ni pun ramai jer perawat2..

d_alighieri replied at 8-1-2016 03:32 AM
Cerita masih belum habis, baru faham perasaan orang yang menulis di bod MPS ni yang suka sambung-sam ...

macam bapak aku dulu2 masa mengubat orang.
3 hari tak bercakap sangat sebab nak berzikir dan solat hajat.
tapi dia bukan suka sangat mengubat.
cuma kadang2 ada orang datang rumah dan minta nak berubat.
dia tolong mana yang mampu jela.
semua pun dari Allah katanya.

Tutup hijab tu kalo utk makhluk pendatang (khadam/pendamping) bole apply. Tp x apply utk makhluk warisan (saka).

i followwwwww