CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: d_alighieri

Masalah kekeluargaan yang berkaitan paranormal

d_alighieri replied at 12-1-2016 03:59 AM
Saya tak jumpa lah thread pahlawan buta tu, apa tajuk benangnya? Terima kasih..

dari sehari ke sehari aku nak komen tp asyik terlupa..

pndgn aku TT .. kalau betul kau laki bini dah usaha nak elak, tapi akhirnya bendanya terjadi juga.. terima lah dengan redha. sentiasa ada dengan ada.. bagi dia semngat.. lagi pun bagi aku menda ni tak la memudaratkan dari segi aqidah.. jangan anggap jin tu yg memberi ilmmu tu.. tetapi dia hanya perantara ilmu dari Allah tu nak sampai pada anak.. mungkin ini adalah kurniaan Allah supaya anak tuan menjadi perantara untuk kesembuhan sesetengah umat yang meminta kepadaNya .. ilmu ini tuan pun cakap.. kena bersih orangnya.. tak ke patut bersyukur juga.. dizaman penuh cabaran ini.. setidak2 nya anak tuan terpelihara juga dari maksiat dan sebagainya? yg pasti tanamkan dalam hati.. semua ilmu ini milik Allah... jin itu sebagai pengantara, bukan kita dapat dari jin ilmu tu.. macam2 cara Allah turunkan ilmu, rezki,berita dan sebagainya..

ingat tanamkan dalam diri anak.. hanya Allah yang berkuasa. setiap orang yang datang meminta tolong adalah dengan kehendak Nya .. ilham cara mengubat juga semua adalah dariNya.. kesembuhan atau tidak juga adalah kehendakNya

sambung tt.. menarik sungguh..pestime dengar part vegeterian

Dah lama tt x update..mano poie

ghulam replied at 6-2-2016 09:35 AM
Tutup hijab tu kalo utk makhluk pendatang (khadam/pendamping) bole apply. Tp x apply utk makhluk war ...

Apa maksudnya itu ya.... boleh bagi pencerahan tak?

Hope TT baik2 saja. InshaaAllah ada jalan untuk TT dan keluarga.
Minta petunjuk dari Allah. Minta Dia tunjukkan apa sebenarnya yg terjadi.
Sy menanti kisah dari TT.

Follow Us
tt kalau tak yakin jangan la terima ilmu apa2 atau pendamping2 ni.ilmu baik ke, jahat ke kalau perantaranya jin payah nanti takut jadinya esok2 jadi pergantungan dengan jin tu pulak.memang pengubatan menggunakan ayat2 al quran tapi kalau dah mintanya pada jin?kita tak tau apa kesannya pada masa depan.

benda ni juga turut berada dalam keluarga aku. walaupun aku tak berada dalam jalur keturunan tu tapi aku adalah antara calon yang benda tu minat.dan aku dah tengok kesannya pada keluarga aku. contohnya bila makcik aku yang sakit cuba berubat dengan orang lain benda tu jadi marah dan menyerang datuk aku sampai dia kata "nak ayah mati ka pi berubat tempat lain".

benda ni marah bila kita belajar ilmu lain atau berubat dengan keturunan lain. mcm yang jadi pada abg wife tu rasanya sebab dia dah menuntut ilmu dari orang lain.saka tu pun sebanarnya saka yang memaksa. sekarang dia dh paksa anak tt untuk terima dia.ilmu yang kita belajar perubatan dari ustaz2 lain dengan ilmu yang diturunkan melalui jin ni.

rasanya anak tt akan dikira menerima sepenuhnya saka ni bila dia start merawat.

assalamualaikum tt.... tak pernah pulak aku dengar mana mana wali atau alim ulamak menjadi alim kerana ada pendamping nya....  cadangan aku jangan di terima semua itu karut ...muslihat semata-mata... bab abang joe jangan di risaukan.. ilmu yang di ambil mana mungkin akan turun pada kalian sekeluarga...

kalian sebagai ibu dan ayah pada anak2 kalian ..sesungguhnya doa kalian untuk anak2 kalian lebih mujarab dari sekelian mahluk... jadi gunakan imuniti itu ... berdoa lah pada allah agar allah melindungi keluarga kalian dari kezaliman yang datangnya dari manusia dan jin yang datangnya dari mahluk2 yang kalian ketahui mahupun dari mahluk2 allah yang kalian tidak ketahui...

aku sendiri pernah didatangi oleh lembaga2 yang nampaknya zuhut dan  alim yang mengajarkan tentang ilmu2 didalam mimpi... dengan nasihat orang yang lebih arif dia minta aku untuk buat solat hajat 3 hari berturut2 dan bermunajat pada allah ..  dan ini doa yang aku sering doakan masa tu...

ya allah  jika aku ditakdirkan mempunyai kelebihan maka biarlah kelabihan itu datang nya dari mu ya allah dan aku tak mahu ada perantaraan seperti mana mimpi  ...kerana aku bimbang ia akan menyesatkan aku...cukuplah bagi ku hanya engkau pelindung bagi ku....

alahamdulillah mimpi2 yang berulang ulag itu hilang sampai lah sekarang dah hampir 12tahun peristiwa ni berlalu...

tak payah lah nak berguru dengan bangsa jin... banyak lagi bangsa al-insan yang masih ujud dan hebat ilmu pengetahuannya...  
berkaitan hijab yang terbuka itu.. rasanya boleh ditutup tapi kene la cari orang yang ada pengetahuan tentang perkara itu...

bak kata momod @halimi78 tanya pada yang pakar dahulu tentang kedudukan ini.... huhhuhhu
apa apa pun all the best

d_alighieri replied at 7-1-2016 11:54 PM
Sambungan...

Anak sulung kami lahirnya cukup mudah, cepat dan macam magik (istri saya punya ayat) ...

Anak sulung Saya dulu memang asyik menangis dalam tempoh umur nya0-2 bln. Setiap lepas pukul 12 mom hingga ke pagi. Masa tu memang Tak tahu punca...bila dah berkawan dengan kawan2 yg ada mewarisi saka, merekapun mengalami perkara yg sama.
Rupa2nya prose's in adalah prose's sang saka sedang mengenal waris baru ahli keluarga tersebut. Hanya berlaku kpd anak yg pertama.

Usahakanlah tt agar anak tidak terlibat. Doa ibu bapa tu makbul..cuma cepat atau lambat. Doa Dan yakin kpd Allah taala

ape perkembangan terbaru tt

anak sulung pun dh 9 thn kan